Skocz do zawartości
maciejko1

Który Z Podanych Laptopów Wybrac?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wiem że było sporo podobnych tematów, ale ja mam już upatrzone kilka modeli i nie moge sie zdecydowac który wybrac. Najpierw moze zaczne od moich wymagan. Potrzebuję dośc wydajnego procesora, 512MB ramu, pojemny dysk okolo 60gb, nagrywarka dvd i koniecznie WIFI!!. Najpierw chciałem kupic jakiegos laptopa firmy Toshiba ale internet w mieszkaniu bede mial bezprzewodowy stad koniecznie potrzebuje WIFI. Laptop bedzie slużył mi do internetu, filmów i sporadycznie gierek typu Age of Empires 2.

 

Oto kilka które mnie zainteresowały:

 

1. http://www.sirius.pl/notebooki/towar_cenni...LXABU0C029.html

 

2. http://www.sirius.pl/notebooki/towar_cenni...LXTEC0C035.html

 

3. http://www.sirius.pl/notebooki/towar_cenni...LXTCL0C002.html

 

4 http://www.sirius.pl/notebooki/towar_cenni...LXTEQ0C007.html

 

Ogranicznikiem jest niestety cena. Max 2400 zł. Mysłalem sporo tez p Fujitsu Siemens. Patrzylem na rozne testy ale widzac ze Maxdata wygrywa test postanowilem się spytac Was.

 

z góry dzieki za porady

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co podałeś - zdecydowanie 3 lub 4 (nowszy proce, DDR 2). Kwestia wyboru grafiki miedzy X200M a GMA 950 - z tego co można przeczytac, to nadal X200M ma przewagę... Poszukaj, porównaj, ale z tych czterech zdecydowanie właśnie te dwa. Jednak sądzę, że wielkiej róznicy w użytkowaniu nie odczujesz :) chyba że chcesz bawić się w marki, choć i tu różnica nie powinna być aż tak wielka...

pozdrawiam

sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak bardziej mnie ciągnie do ATI. Ale teraz nie wiem czy w tym 2492 jest tez dysk serial ata. Sam już nie wiem. Jesli macie jakies inne propozycje to jestem na nie otwarty. Choc nie ukrywam ze ten Acer 2451 bardzo mnie kusi.

Sądzę że te 2 modele też będą kuszące ..

Oba mają 512 MB RAM,60 GB HDD,Karty IGMA900,WiFi,nagrywarki DVD,panoramiczne ekrany.

 

Acer z Centrino

+? matryca Crystal Bright , Pentium M, Bluetooth wbudowany ,mała waga - 2,35 kg

 

BenQ 1,7 Ghz

+większy ekran 15,4" ,TV-out, gwarancja 2 lata,serwis w Polsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o laptopie ACER 5101 (Turion 64 2ghz L2512kb, 512DDRII, ATI X1100 hyper memory, 60gb 5400rpm, 15,4 Crystalbrite)????? Bardzo mnie kusi i w dodatku kosztuje okolo 2400 zł. Sprzedawca mi odradzał twierdząc że Acery są beznadziejne ale z kolei inny mowil ze teraz Acer poprawił się w ich produkcji i juz jest lepiej. NIe wiem co zrobic a musze w przyszlym tygodniu kupic juz laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o laptopie ACER 5101 (Turion 64 2ghz L2512kb, 512DDRII, ATI X1100 hyper memory, 60gb 5400rpm, 15,4 Crystalbrite)????? Bardzo mnie kusi i w dodatku kosztuje okolo 2400 zł. Sprzedawca mi odradzał twierdząc że Acery są beznadziejne ale z kolei inny mowil ze teraz Acer poprawił się w ich produkcji i juz jest lepiej. NIe wiem co zrobic a musze w przyszlym tygodniu kupic juz laptopa.

nie kupuj Acera, chyba, że chcesz mieć problemy

po za tym co oznacza:

"Sprzedawca mi odradzał twierdząc że Acery są beznadziejne ale z kolei inny mowil ze teraz Acer poprawił się w ich produkcji i juz jest lepiej"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kupuj Acera, chyba, że chcesz mieć problemy

po za tym co oznacza:

"Sprzedawca mi odradzał twierdząc że Acery są beznadziejne ale z kolei inny mowil ze teraz Acer poprawił się w ich produkcji i juz jest lepiej"

W jednym sklepie całkowicie mi odradzadzano Acera ze wzgledu na słabą jakosc wykonania i awaryjnosc. W drugim sklepie jak byłem sprzedawca chwalil laptopy firmy Acer. Mówił że mial juz 4 rózne laptopy tej firmy i nigdy sie nie zawiodł. Powiedział mi również ze laptopy Acera były słabe kilka lat temu, natomiast teraz Acer podniósł standardy i produkuje o wiele lepsze jakosciowo laptopy. Sam już nie wiem co mam robic przy tych mocno podzielonych opiniach. NIe wiem Co mógłbym innego znalezc w tej cenie. Zalezy mi na procku innym niż Celeron, 512mb ram, koniecznie ATI minimum X200 , WIFI, minimum 60gb i mile widziana kamerka. Acer spełnia wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni tak co roku mowia,ze wtedy byly be a teraz sa ok.

 

Po kilku dniach dowiadywania się o laptopach Acera zdecydowana wiekszosc krytycznie odnosi się do tego sprzętu. Mam jednak obawy że większosc z tej większosci nie miała doczynienia z tym sprzetem ale swoje zdanie na temat Acera kształtuje na innych opiniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAZ

 

DWA

 

i jeżeli to Cię nie przekona to nie chcę Cię widzieć na forum

Artykuł o firmie Blasc czy jakos tak już czytałem ale tego pierwszego jeszcze nie i przyznam, że odechciało mi się ryzykowac. Muszę przyznac że artykuł dał mi wiele do myślenia i uświadomiłem sobie że nie kupuje laptopa na pare miesięcy tylko na kilka lat. Wole juz teraz chyba zabrac cos z mniejszymi parametrami ale lepszej firmy. Szkoda tylko że tak ostro podszedłes do sprawy "nie chcę Cię widziec na forum". Podczas poszukiwan zawsze moze sie zdarzyc ominac jakis temat. Myślę że swój wybor opre teraz na takich laptopach:

 

1. Jakis IBM - może z serii Lenovo N100

2. HP nx6310

3. jakis model ASUSA

 

W poniedzialek zamawiam wiec mam jeszcze czas. Ale ten pierwszy artykuł co podałes jest swietny i w przyszlosci bede go chyba przekazywac innym jak okaze sie ze dokonałem dobrego wyboru.

 

To moze mi cos polecicie?? podciagnalem cene do 2800 zł i generalnie bez wiekszych wymagan juz ale zeby bylo 512MB DDR2 i dysk 60gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...