Skocz do zawartości
Kaeres

Po Co Komórka ?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie uzywalem telefonu 2 lata ale ostatnio kupilem, glownie z mysla bycia online calyc czas. Uzyweam go jako bramki do PDA. Nokia 6600 do tego celu sprawdza sie doskonale, mam sluchawke na BT i praktycznie nie uzywam samego aparatu. Calosc obsluguje z poziomu PDA. Wygodnie, wyraznie.

Niestety ale przywyklem do PDA i nie widze nic na tym pseudo ekranikach w telefonach.

Telefon dla mnie to modul gsm jedynie. Nie podniecaja mnie zadne aparaty, wszyskie sa do [gluteus maximus] i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motka v980

- dobry kolorowy i wyrazny wyswietlacz

- karta i mozliowsc wgrywania czego chce i ile chce :)

- aparat i nagrywanie filmow /jakosc bardzo dobra/

- budzik i inne przydatne rzeczy

- dobry stosunek ceny do jakosci

 

Bardzo dobrze sie znim czuje :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam 6600 i telefon po formacie sprawuje sie znakomicie, ale planuje go zmienić na N80.

 

W moim telefonie powinien być dobry aparat (jak na telefon ;) ) ponieważ osobna cyfrówka się w moim przypadku nie sprawdza zupełnie, a telefon mam cały czas przy sobie.

MP3 też powinny być - reszta j.w...

Budzik i kalendarz to podstawa ;]

Symbian+Nokia... innego telefonu nie chce

BT

Net w komórce też się często przydaje

O kartach pamięci nawet nie wspominam :P

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni samsung d600e a dlaczego on:

-ładny i elegancki

-dobry wyświetlacz

-nie ma joysticka

-czasem robi za przenośną bazę danych więc karty pamięci się przydają

-mp3- nie jest to może najlepsza jakość ale mi wystarcza

-świetny modem

-BT do komunikacji z lapkiem i palmem

 

Jak na razie telefon sprawuje się idealnie, nie zawiesza się co do baterii to się nie wypowiem bo nie zdążyłem jej jeszcze wyładować.

 

Ogólnie telefon oceniam na 5-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje potrzeby:

-Sprawna, jak najdłużej działająca bateria

-Wyświetlacz w miarę duży, czytelny

-Duży zasięg

-Obsługa kontaktów rozbudowana

-Niewielki, poręczny

-Aparat nawet mi się już przydał więc jak dla mnie ma zastosowanie

-MP3 niekoniecznie, to samo radio O_o

-Żeby się nie zawieszał i żeby klawisze działały poprawnie

 

Obecnie mam SE W800i oraz Nokie 9500.

W800i noszę na co dzień i na wypady, nokia głównie leży w domu lub w miejscu w którym przebywam dużo czasu bez potrzeby przemeiszczania się z telefonem. Nokia to tak jakby serwer dla mnie, takie centrum kontaktów i innych "pierdół" :)

 

Dzięki moim znajomościom w ręku miałem mase telefonów z których korzystałem, w zasadzie chyba przewinęło mi się większość marek przez ostatnie kilka lat.

 

Najgorszy producent według mnie to był SIEMENS- klawiatura szybko się popsuła, kilka razy się zwiesił, ale to były czasy nowości SL45i jak maiłem, teraz nie wiem jakie są.

 

Panasonic, Sony, Alcatel, Sagem jak dla mnie to zabawki z wyglądu i użyteczności były.

 

Motorola STARTAC i Ericsson T28s to były telefony które prze mile wspominam :)

 

Nokia np 6210, 6310i, 6820 i inne jak najbardziej w porządku w tym te 2 pierwsze niezapomniane.

 

Jak dostałem SE w800i to na początku pomyślałem że zabawka nowa wpadła mi w ręce, ale się przekonałem ze tak nie jest O_o. Nie dam złego słowa powiedzieć o tym telefonie.

 

I tak przy okazji obecnych nowych modeli według mnie to najlepsze są Nokie i SonyEricsson.

Edytowane przez wirion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sobie K700i... dlaczego? (bo moja 3510i nie oparła się skumulowaniu energii grawitacyjnej, w ruchu jednostajnie przyspieszonym (pionowym) spadając z 3 piętra)

bo jest tania i ma co mi potrzeba (dzwoni, wysyła smsy/mmsy, budzik ma, BT oraz Irde i miejsce na gry :D)

 

BT, Irda (ma) - to się zawsze przydaje. (robi jako pilot do PC)

symbian - jest mi zbędny. (gry są na jave, a aplikacje... maila ma, to mi styka)

aparat w komórce... (ma) - pfff... wszystko jasne.

MP3 (ma) - ale wole swój mp3 mpio 1GB.

prosta obsługa (ma) - lol

nie wycierające się klawisze (ma) - wbrew pozorom przydatny patent.

 

Fonik całkiem fajny jak za tak małe pieniądze.

Fajne są k750i albo w800i, ale ZA JAKIE PIENIĄDZE??? ;]

Wole sobie kupić cyfrówkę za to, a mp3 już mam.

 

P.S. nawiązując do idei powstania tego tematu... Telefon dla mnie służy do kontaktowania się i pogrania jak jest nuuudny wykład, a nie do robienia zdjęć, muzyki, czy szpanowania. EOT

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, ale nie wiem jaki bym musiał mieć telefon, żeby szpanować, nigdy nawet przez myśl mi nie przyszło do głowy, żeby kupić telefon specjalnie by szpanować. Kupuję telefon tylko dla swojej wygody.

 

Obecnie mam K750i i soft wgrany od W800, bo:

- słucham dużo muzyki

- lubię pograć w gierki 3D (szczególnie tenis :))

- dużo wysyłam SMSów, mniej dzwonię

- liczy się dla mnie wygląd, a ten telefon mi odpowiada

- nie zamierzam go zamienić w najbliższym czasie, ma świetne funkcje, dałem 530 zł za niego, jak K800 pójdzie w dół to może w przyszłym roku, ale to tylko tak, żeby nieco odświeżyć telefon, bo funkcje nie licząc UMTS i kilku podrzędnych są podobne (oraz ofkorz aparat 3.2 mpx)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam Nokię 3650

Dlaczego?

Symbian - odkąd poznałem tą platformę, nie potrafię się bez niej obejść, jest mnóstwo gier i programów na Symbiana, a te wszystkie Nokie na S40 i Sony Ericssony to dla mnie zabawki (nie lubię Sony Ericssonów, nawet tych na Symbianie UIQ), nawet nie wspominając o Sagemach i innych

MP3 - Aktualnie mam program UltraMP3 firmy Lonely Cat Games, jakość dźwięku super nie jest, ale da się posłuchać, najczęściej słucham jak gdzieś idę // EDIT: Zmieniłem UltraMP3 na LCG Jukebox tej samej firmy, został wyeliminowany efekt 'pierdzenia' czy jakby to inaczej ująć 'bomblowania' który występował w niektórych piosenkach :)

3gp - dziś standard chyba, nagrywam filmy przy użyciu programu Philips Camcoder Pro, bo moge w dość dobrej jakości nagrać 2,5 minuty filmu, a nie tak jak fabryczny program ma limit 10 sekund

DivXy - w szkole czy też do poduchy coś się obejrzy, używam DivXPlayera, programu SmartMovie jeszcze nie testowałem

Duży wyświetlacz - 4096 kolorów, ale jakoś różnicy w porównaniu do tych 65k nie widze, oprócz 'większej' soczystości kolorów, za to jest różnica w rozmiarze - telefony na Symbianie mają chyba największe wyświetlacze (np. taka Nokia 9500 Communicator to też Symbian tylko serii S80, a np. taka N70 to S60)

Aparat - co prawda słaby, 0,3 megapiksela, ale zdjęcia w 640x480 całkiem ładne są

Bluetooth - przesyłamy sobie z kumplami różne rzeczy na lekcjach, min. filmiki w 3gp i DivXie, obrazki oraz piszemy

Obsługa kart pamięci - dzięki temu to wszystko mi się mieści (muza, filmy i inne rzeczy). Mam Kingstona MMC Mobile 512MB (to jest RS-MMC, więc mam adapter taki jeszcze)

Pomijając takie rzeczy jak budzik czy MMSy

Wady? Są, niestety. Brak radia, słaba bateria i nietypowa klawiatura - okrągła jakby to tak ująć. Akurat problem klawiatury mogłem rozwiązać, kupując 3660 (to prawie taka sama tylko z normalną klawiaturą i 16bitowym wyświetlaczem), ale skapnąłem się po fakcie. Problem baterii też bez większego problemu mogę rozwiązać, kupując nową, ale i tak telefony na Symbianie dużo 'żrą', więc ze 2 dni max podziała, nie mniej jednak, opłacało się kupić ten telefon

I pomyśleć, że taki telefon miał premierę w 2002 roku i nadal jest w miarę aktualny, a to dzięki obsłudze 3gp, dobremu wyświetlaczowi, aparatowi, slotowi kart pamięci i Symbianowi (dzięki niemu można go dostosować do MP3, DivXów i wielu wielu innych rzeczy)

Troszkę 'nie po polsku' to napisałem, za co przepraszam...

Ale chwila, co ci daje ten Symbian na tej Nokii 3650?

Załóżmy mam K750i, nie ma aplikacji do mp3, która by lepiej odtwarzała mp3 niż ten telefon.

Filmy możesz oglądać z mp4 lub 3gp na K750i i to z napisami również. Można nagrywać ile się chce filmów o każdej długości.

Wyświetlacz zjada ten z tej Nokii. Ma dobrą baterię, a przy samym mp3, jeśli wgra się Flight mode, można słuchać do 30 h.

 

Także ten Symbian ci nie da za wiele przy słabym telefonie, dopiero w nówkach typu N70 lub 6630/6680 można coś poskrobać, ale też nie ma jakichś fenomenalnych programów, może gry są fajne, lepsze niż te na javie, ale jak dotąd nie spotkałem się z moimi ulubionymi tytułami. Jedyne co mi się podoba w Symbianie to możliwość oglądania dixvów, bo w SE dopiero W810i posiada tę funkcję, niestety mój W800 tego nie ma, mam mp4 :)

Daje mi obsługę MP3 (fabrycznie tego nie ma), możliwość kręcenia dłuższych filmów (fabrycznym programem 10 sekund, Camcoderem Pro 2,5 minuty całkiem niezłej jakości) i w ogóle możliwość zainstalowania wielu wielu innych programów

Gdybym miał kasę, to bym kupił 6630 :)

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chwila, co ci daje ten Symbian na tej Nokii 3650?

Załóżmy mam K750i, nie ma aplikacji do mp3, która by lepiej odtwarzała mp3 niż ten telefon.

Filmy możesz oglądać z mp4 lub 3gp na K750i i to z napisami również. Można nagrywać ile się chce filmów o każdej długości.

Wyświetlacz zjada ten z tej Nokii. Ma dobrą baterię, a przy samym mp3, jeśli wgra się Flight mode, można słuchać do 30 h.

 

Także ten Symbian ci nie da za wiele przy słabym telefonie, dopiero w nówkach typu N70 lub 6630/6680 można coś poskrobać, ale też nie ma jakichś fenomenalnych programów, może gry są fajne, lepsze niż te na javie, ale jak dotąd nie spotkałem się z moimi ulubionymi tytułami. Jedyne co mi się podoba w Symbianie to możliwość oglądania dixvów, bo w SE dopiero W810i posiada tę funkcję, niestety mój W800 tego nie ma, mam mp4 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie korzystam z noki 3310, w szufladzie mam jeszcze 2x3410, se t610, 6100,3100 i wszytkie nie działają :) mam dość aktywny tryb życia i potrafi mi telefon spaść, zalać się itp miałem kilka razy modele z średniej półki (e398, v3, 7650, v500) ale później żałowałem bo mi się psuły i byłem z kasą w plecy :) a teraz korzystam z 3310 czasami niezałapuje klawisz menu i 2 :lol: ale korzystam póki jeszcze działa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemens m35

-bo ma budzik

-bo ja dzwonię i do mnie mogą dzwonić i smsa czasem klepnac mozna :)

 

-bo spada mi często na twarde powierzchnie, bo rozmawiam czasem stojąc pod prysznicem, bo wpadł do garnka z gotującą się zupą i działał dalej, a zupa była (dalej) smaczna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już od kilku lat nie używam komórki :-P . Ostatnio coraz częściej zdarzają się sytuację, że telefon by się przydał :? . Być może jak nazbieram trochę kaski, to coś sobie kupię. Najlepiej coś małego, zeby przyjemnie się nosiło w kieszeni ^^ - jakaś motka l6/v3 . Chociaż aparat i inne duperele są mi zbędne w tych fonach ;x .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ze swojej strony moge polecic Sony ericssona P800. Telefon niezbyt drogi (350 zl) ale za ta cene nie znajdziecie nic lepszego. Dotykowy wyswietlacz, symbian uiq, super gry, programy itp. Sony ericssony serii p nie maja sobie rownych. Obecnie mam inny telefon z przyczyn ode mnie nie zaleznych :mur: ale zamierzam kupic P900 lub P910i. Telefon z milionem funkcji i nie do zdarcia, polecam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to bym najchetniej kupil w810i bo jest:

- ladna

- nie ma joya

- karta pamieci

- mp3

 

tylko ze pisze bardzo duzo smsow a na sonyericsonie szybkie pisanie bez patrzenia na klawiature to katorga. Gdyby dalo sie na nim pisac smsy tak jak na nokiach to juz bym go mial ;]

 

a narazie mam nokie 3220, ladnie sie swieci, dzwoni i wysyla smsy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ze swojej strony moge polecic Sony ericssona P800. Telefon niezbyt drogi (350 zl) ale za ta cene nie znajdziecie nic lepszego. Dotykowy wyswietlacz, symbian uiq, super gry, programy itp. Sony ericssony serii p nie maja sobie rownych. Obecnie mam inny telefon z przyczyn ode mnie nie zaleznych :mur: ale zamierzam kupic P900 lub P910i. Telefon z milionem funkcji i nie do zdarcia, polecam :D

Telefon jest swietny ale niektorzy nad mozliwosc dotykania ekranu biora pod uwage wage, wymiary oraz baterie.

Tutaj seria P u SE klęka.

 

ja to bym najchetniej kupil w810i bo jest:

- ladna

- nie ma joya

- karta pamieci

- mp3

To jest jedno z najwspanialszych urzadzen montowanch w komorkach i Bog zaplac temu, ktory je w nich zastosowal.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie n9300i i narazie wystarczy :)

wczesniej 3210->sl45@i->sl45i->M55-> SX1 :D -> 9210 -> 9300i

 

9300i mimo sporych gabarytow ma wszytko czego potrzebuje, kontakt ze swiatem, ogromna ilosc aplikacji, duzy czytelny wyswietlacz ktory nie blaknie na ostrym sloncu, swietny kalendarz, excel i wiele wiele wiecej i nie zaluje ani zlotowki wydanej na ten sprzet :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telefon jest swietny ale niektorzy nad mozliwosc dotykania ekranu biora pod uwage wage, wymiary oraz baterie.

Tutaj seria P u SE klęka.

To jest jedno z najwspanialszych urzadzen montowanch w komorkach i Bog zaplac temu, ktory je w nich zastosowal.

Zgadzam się, że jest bardzo wygodny, ale jest to chyba najczęściej psujący się "klawisz" w telefonach

 

A co do samego tela i funkcji to:

 

Przypomniał mi się pewien tekst z filmu.

 

"... komórki są złe. Mój wujek żyje w komórce..." - Film Ewolucja (polecam)

 

A wracając do tematu. Telefon musi na pewno posiadać takie możliwości jak dzwonienie/odbieranie rozmów i podobnie z smsami

Wszystko inne to dodatki, bez których da się żyć, ale mimo wszystko są przydatne.

Aparat w telefonie moim zdaniem jest przydatny, ale w 95% tylko po to żeby wysłać mmsa

mp3/radio zasadniczo mi przydaje się kiedy stoję w korku.

 

I to tyle z mojej strony icon_smile3.gif jednak powiem, że np taki SE P990i bardzo mi się podoba, a jak wiemy to tai mini kombajn icon_smile3.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z Nokii 3510i, mam ją już 3 lata. To moja pierwsza komórka ;). Nie potrzebuję gierek, wypas kalendarzy, mp3 itp. Starczają mi rozmowy, sms'y i budzik. I nie ślinię się na widok telefonów z el0 wypasionymi dzwonkami itp. Poprostu telefony mnie nie interesują i jakoś nie bawią jak większość osób. Styka mi to, co mam. Ten telefon jest niezniszczalny, przeżył wiele upadków etc i jeszcze się nie posypał i śmiga dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Siemensa C60 od kilku dobrych lat, wczesniej mialem Nokie 3210 ale stwierdzilem ze jest juz troche za duza i za ciezka na dzisiejsze czasy. A telefon sluzy mi do dzwonienia i wysyłania SMSow a nie grania, ogladania filmow czy sluchania mp3. Z funkcji telefonu to wazne jest dla mnie tylko aby byl bezawaryjny posiadal funkcje glosnomowiaca, zestaw sluchawkowy. Nie potrafie zrozumiec ludzi co kupuja komorki z roznymi bajerami. Jak chce porobic zdjecia to zabieram aparat cyfrowy, posluchac muzyki - odtwarzacz mp3.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepszy tel to nokia 6310i. ale musialem tatusiowi oddac bo jego zakonczyl zywot, ale sluzyla mi wiernie przez dwa lata. bez namyslu zaopatrzylbym sie ponownie w taki sprzet. poza tym se t610 i se t630 -obydwa dalej na etacie w rodzinie (super telefony). a ja uzywam smartphone palmone treo 600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam od niedawna Motorolę ROKR E2. Szpan ?? To raczej nie dla mnie, jakoś głupio mi majtać komuś moją komórką przed oczami. Kupiłem ją, bo nie lubię mieć kilku rzeczy w jednej kieszeni, a używam mp3 dość często. Z aparatu w telefonie nie korzystam praktycznie wcale. Smsów strasznie dużo nie wysyłam, a dzwonie 1-2 dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie uzuwam telefonu Nokia 6680 + RS-MMC DV 2GB i jestem bardzo zadowolony.

Zalety:

-SYMBIAN !!!

-BT

-MP3, AVI, OGG, 3GP

-niezły aparat 1.3

-internet via BT(fajna rzecz)

-Gry z n-gage'a (!)

-karta pamięci 2GB (dokupiłem, rzecz jasna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NOKIA 6070

 

- bo ma wygodną nawigację (ten przycisk to duuży krok do przodu przed joystickami, nie wiem po co je jeszcze montują, skoro są awaryjne)

- bo jest mała i ma fajną klawiaturę

- bo mogę mieć Paple

- bo trafiła się okazjia w lombardzie ;]

 

 

W zasadzie oprócz dzwonienia i SMS to nie potrzeba mi żadnych bajerów, czasem wgram sobie jakiś przydatny programik albo gierke/dzwonek mp3.

 

Aparatu (2Mpix - BUHAHA) i MP3(muzyczne telefony BUHAHA) nie uznaję z telefonach, poczekam kolejne 5 lat aż zaczną brzmieć i robić zdjęcia podobnie jak mój iriver i canon teraz.

 

Długo telefon nie był mi potrzebny ostatnio znajomi zaczeli narzekać, to coś kupiłem, jesli się nie przyjmie to sprzedam, NOKIE na szczęście powoli tracą na wartości :)

 

 

Swoją drogą producenci to takie hu** są ;] nigdy nie wypuszczą 'wszystkomającego' telefonu tylko kolejne wersje są okrajane na zmianę z funkcji :).

Edytowane przez mihalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem używam tela do oglądania jakiegoś kabaretu czy coś.

I mam też w związku z tym pytanie.

Mam k750i, konwertowałem już kilka razy jakieś tam filmy do formatu mp4, ale obraz mi skacze. Możecie mi powiedzieć jak do tego telefonu ustawić rozdzielczość i bitrate oraz jakie są najlepsze ustawienia dźwięku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...