Skocz do zawartości
Marcin_gps

Dlaczego IBM'y padaja jak kawki?

Rekomendowane odpowiedzi

Po tym jak 2 razy w ciagu roku padl mi dysior IBM'a zastanawiam sie czy chociaz minimalnie przyczynilem sie do awarii.

Dysk nie byl noszony, magistrale mam na default, wiec czego wiecej trzeba????

Co sie do tego przyczynilo??

 

Przypominam, ze chodzi o dyski IBM, tak przez niektorych znienawidzone.

 

PS

Proline to chamy !!!!

Drugi raz dali mi 5400 rpm zamiast 7200.

W federacji konsumentow powiedzieli, ze jak chce 7200 to pozostaje droga sadowa.

Podziekowalem! Niech mnie pocaluja w siedzenie. Nigdy niczego tam nie kupie!

(No chyba, ze czyste plytki :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche nie kumam... :?

 

Co z tego, że ci dali 5400...trzeba było się kłócić !!!!!!

 

A jak to nie pomoże to przyjść z kumplami... :twisted:

 

 

IBM to g.ówno od 2 lat, a ludzie nadal to kupują... :? :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm moze zabardzo sie grzal, moze zasilanie dlaneigo niestabilne, moze wada konstrukcyjna co wy na to, wiecej nic narazie nieprzychodzi mi do glowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektorych znienawidzone.

 

PS

Proline to chamy !!!!

Drugi raz dali mi 5400 rpm zamiast 7200. 

W federacji konsumentow powiedzieli, ze jak chce 7200 to pozostaje droga sadowa.

Podziekowalem! Niech mnie pocaluja w siedzenie. Nigdy niczego tam nie kupie! 

(No chyba, ze czyste plytki :D)

Co?? jaka federacja?? ich chyba popierd....Co do ibm-ow to byl jush topic o ich awaryjnosci duzo ludzi sie wypowiadalo ja powiem ze to jush moj czwarty ibm z czego 3 razy padal w 2002 roku. WEgierki to kicha i tyle...ktos pisl zeby je chlodzic dodatkowo to postawilem obok niego wiatrak 80x80 i co sei dzialo?? heh jak chodzi mi komp 24 na dobe bo dc lazi to nad ranem byly zwiechy jak walczalem monitor(dyski sie nie wylaczaja mam to ustawione zeby nie bylo ze nie wiem :P) bo dysk nie mogl zaskoczyc :P wylaczylem wiatrak i jush dziawlalo.Po prostu wegierki to kicha straszna.Aa i jush mi chodzi 3 miesiac sukces...ale wiem czemu bo ani raz z nim nigdzie nei bylem, wczesniej jedna przejazdzka z dyskiem do kolegi i za jakis czas bad sectory, choc pewnie znaczna czesc ponosila wtedy slaba zasilka, teraz wymienilem i zobacze ile pochodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche nie kumam... :? 

 

Co z tego, że ci dali 5400...trzeba było się kłócić !!!!!!

 

A jak to nie pomoże to przyjść z kumplami... :twisted: 

 

 

IBM to g.ówno od 2 lat, a ludzie nadal to kupują... :?  :evil:

ja mam sowjego od jakiegos czasu i jest ok :P

 

ale poprzedni padl :P

 

ofkoz dtla 307030 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym jak 2 razy w ciagu roku padl mi dysior IBM'a zastanawiam sie czy chociaz minimalnie przyczynilem sie do awarii.

Dysk nie byl noszony, magistrale mam na default, wiec czego wiecej trzeba????

Co sie do tego przyczynilo??

 

Przypominam, ze chodzi o dyski IBM, tak przez niektorych znienawidzone.

 

PS

Proline to chamy !!!!

Drugi raz dali mi 5400 rpm zamiast 7200. 

W federacji konsumentow powiedzieli, ze jak chce 7200 to pozostaje droga sadowa.

Podziekowalem! Niech mnie pocaluja w siedzenie. Nigdy niczego tam nie kupie! 

(No chyba, ze czyste plytki :D)

Mi juz dwa razy padł dysk IBM, ale z serii DESKSTAR. Teraz wymienili mia na Vancouver. Niby juz dluzej chodzi, ale i tak mi sie niepodoba. Juz zaczyna fochy stroic. A jezeli chodzi o Proline, to napisz maila z zapytaniem dlaczego ci taki a nie inny wyslali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche nie kumam... :? 

 

Co z tego, że ci dali 5400...trzeba było się kłócić !!!!!!

 

A jak to nie pomoże to przyjść z kumplami... :twisted: 

 

 

IBM to g.ówno od 2 lat, a ludzie nadal to kupują... :?  :evil:

ja mam sowjego od jakiegos czasu i jest ok :P

 

ale poprzedni padl :P

 

ofkoz dtla 307030 :P

Juz nie wytrzymuje nerwowo!!!!!

Tez mialem DTLA 307030 7200 RPM, ale sie zrypal, pozniej dali mi 40 GB 5400, zrypal sie i znow mi chca wcisnac 5400!!!!

 

Jest sens sie klucic???

Jutro jade go odbierac.

PLEASE HELP ME!!!

Co robic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pracuje w firmie, gdzie wszystkie nowe stacje jakie sa kupowane sa ibm'a. ogulnie nie ma z nimi problemu ale zastanawia mnie jeden fakt. jeszcze niedawno we wszystkich tych stacjach byly dyski seagate'a.

 

kupili ostatnio jedna stacje inna (hi-end) o futurystycznym wygladzie i wogule. otwieram ja zeby oblukac co w srodku (maja zatrzaski nie trzeba srubokreta)

 

i co widze... dyk ibm'a ale ustawiony PIONOWO (wtyczki u gory)

 

ooooo zgorozo. pomyslalem ze juz nie kupie, ani nie poradze nikomu zadnego produktu tej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój jest z tajwanu chyba i mimo wszystko się wali :( IBM jest do duoyskoro miał taką wadkę to juz klientór za karę powinien mieć zdecydowanie mniej :> Teraz kupię WDC :)Mój jest z tajwanu chyba i mimo wszystko się wali :( IBM jest do duoyskoro miał taką wadkę to juz klientór za karę powinien mieć zdecydowanie mniej :> Teraz kupię WDC :)Mój jest z tajwanu chyba i mimo wszystko się wali :( IBM jest do duoyskoro miał taką wadkę to juz klientór za karę powinien mieć zdecydowanie mniej :> Teraz kupię WDC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mam prawo do dysku 7200 RPM soro taki kupilem i mam na fakturze???

 

a reklamowales go na podstawie gwarancji czy rekojmi :?:

 

jak na podstawie gwarancji to przeczytaj umowe gwarancyjna - jak nic nie ma napisane to nie przeskoczysz i tyle bo wg. starych przepisow gwarant musi naprawic rzecz lub dostarczyc nowa rzecz wolna od wad (a ze tych HDD juz nie produkuja wiec raczej bedzie ciezko, choc mozna sie spierac czy nowa rzecz - nowy model - ma miec dokladnie takie same cechy jak stary model ale to powinno byc napisane w umowie gwarancyjnej)

 

jak na podstawie rekojmi (w koncu kupowales dysk przed 1 stycznia 2003 wiec obowiazuje stara regulacja) to na podstawie art 561 § 1 KC (kodeks cywilny) mozesz zadac dysku 7200rpm - w koncu mimo ze dysk ma numer seryjny mozna przyjac ze jeszt rzecza oznaczona co do gatunku i przyjmujac kryterium zastepowalnosci to mimo ze juz nie produkuja tych HDD powinni dac Tobie nowy HDD o podobnych cechach (czyli tez szybklosc talezy wchodzi w gre) i jak podkreslam masz taki komfort ze skoro kupowales u nich NOWY dysk to oni musza go zastapic NOWYM dyskiem (fabrycznie nowym - bo nagminne bylo ze dyski IBM byly zastepowane jakimis ponaprawowymi) :x

a to ze maja dac rzecz fabrycznie nowa wynikalo z § 21 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 30 maja 1995r. w sprawie szczegółowych warunków zawierania i wykonywania umów sprzedaży rzeczy ruchomych z udziałem konsumentów (Dz. U. 64. poz 328)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche nie kumam... :? 

 

Co z tego, że ci dali 5400...trzeba było się kłócić !!!!!!

 

A jak to nie pomoże to przyjść z kumplami... :twisted: 

 

 

IBM to g.ówno od 2 lat, a ludzie nadal to kupują... :?  :evil:

ja mam sowjego od jakiegos czasu i jest ok :P

 

ale poprzedni padl :P

 

ofkoz dtla 307030 :P

 

Pomyśleć, że też chciałem (i to bardzo) go kupić jak kompa składałem, ale mnie stać na niego nie było :( chociaż chyba raczej :D bo chyba wszyscy którzy go mieli zaliczyli conajmniej jednego "pada"

Ja kupiłem 305020(20 GB i 5400 rpm ) i (odpukać) od 2 i pół roku spoko :D .

Chociaż od pół roku mam 1 bada 4 kB, jednak to chyba nie bad( rosłoby, nie??)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Nie daj się zrobić na szaro. Pracuję w sklepie to wiem co można a co nie. Masz prawo żądać wymiany lub naprawy. Jeśli sklep(producent) nie ma takiego modelu to nie może wybierać za Ciebie i oferować Ci sprzętu o gorszych parametrach użytkowych. Jeśli nie pomaga prośba to zawsze jest tel do PIHu. Tam Ci pomogą - konsultacje są bezpłatne zaś zresztą sama skarga/zażalenie też. Sprzedawca jeśli jest świadomy swych praw i obowiązków to też długo nie "naskacze" Powodzenia życzę i nie poddawaj się to ICH problem a nie TWÓJ.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mam prawo do dysku 7200 RPM soro taki kupilem i mam na fakturze???

 

Czy ktos odpowie na moje pytanie???

 

Sorry ale to pytnie jest głupie :/ Bo sam sobie na nie odpowiedziałeś :D Pewnie ze tak!!! Nie daj sie wytegocić .... :) To nie księza więc dasz radę :) (przegięcie ale to nic ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IBM sobie nie radził wiec dyski poszly do Hitachi :), jak brac dysk to najlepiej Seag'a albo WDCav'a :)

 

zreszta poco w kolko ten sam temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tyle wole cos made in hungary niz taiwan albo inna malezja z dyskiem ibm dtla 307030 :lol: nosze sie regularnie pary razy mi upadl i nic sie z nim nie dzieje od ponad 2 lat poza tym ibm maja twardsze i lepiej zamocowane piny niz seagate i wd testowane... jak kupie nowy dysk to napewno ibm (w zyciu to popsulem juz neca i quantuma i toshibe w notebook`u i zastanawiam sie czy wszyscy ktorzy pisza o awariach ibma mieli kiedys te dyski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ja gdy 5 miesiecy temu wybieralem to pomimo tego ze wiedzialem ze te z serii 75 GXP i 60 GXP ( chociaz w znacznie mniejszym stopniu) padaja jak muchy ,to jednak wybralem IBM'a dysk, 120 GXP,

dysk sprawuje sie swietnie, zadnych niepokojacych objawow.

Nie mozna przekreslac calego dorobku firmy na podstawie dwoch serri dyskow ktore rzeczewiscie padaja znacznie czesciej niz konkurenci.

Dyski z serii DeskStar zawsze byly w czolowce dyskow o najwiekszej wydajnosci i niezawodnosci, a seria ta liczy pare ladnych latek.....

Polecam dokadnie przesledzic ta strone, warto chociazby zeby zoabczyc stary sprzet :-)

http://www.redhill.net.au/id.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ja gdy 5 miesiecy temu wybieralem to pomimo tego ze wiedzialem ze te z serii 75 GXP i 60 GXP ( chociaz w znacznie mniejszym stopniu) padaja jak muchy ,to jednak wybralem IBM'a dysk, 120 GXP,  

dysk sprawuje sie swietnie, zadnych niepokojacych objawow.

Nie mozna przekreslac calego dorobku firmy na podstawie dwoch serri dyskow ktore rzeczewiscie padaja znacznie czesciej niz konkurenci.

Dyski z serii DeskStar zawsze byly w czolowce dyskow o najwiekszej wydajnosci i niezawodnosci, a seria ta liczy pare ladnych latek.....

Polecam dokadnie przesledzic ta strone, warto chociazby zeby zoabczyc stary sprzet :-)

http://www.redhill.net.au/id.html

A ja nie bardzo cięzko się godze z utrata danych :) Jestem pewnien ze nie kupię przez najbliżesze lata IBM'a. CHoć są szybkie itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mam prawo do dysku 7200 RPM soro taki kupilem i mam na fakturze???

 

Czy ktos odpowie na moje pytanie???

jeżeli masz dowód na to że masz zakupiony dysk 7200 to jasne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Nie daj się zrobić na szaro. Pracuję w sklepie to wiem co można a co nie...

jezeli w umowie gwarancyjnej nie ma wyraznie mapisane ze HDD musi byc o takiej samej predkosci talezy (w razie wymiany na nowy model) to mozna sprzedawcy naskoczyc - wystarczy ze da dysk o tej samej wielkosci i o tych samych predkoscach zapisu i odczytu i juz nie mozesz sie klucic ze musi byc 7200rpm bo masz transwery i pojemnosc jak w starym dysku i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...