Skocz do zawartości
MeDAN

Mp3 Panel Project

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zaszczyt zaprezentować moje najnowsze dzieło :D. Niedawno znalazłem topic o takim cudzie i musiałem sobie coś takiego zmajstrować. No wiec.. wycieczka do sklepu elektronicznego a raczej sklepów. Nigdzie nie moglem dostać niebieskich prostokątnych diod wiec musiałem nieco zmienić plany. Myśle że nawet teraz lepiej wyglada. No dobra, szkoda tutaj zanudzać czas pokazać jakieś foty.

 

 

Niebędny ekwipunek czyli 3 metry skrętki UTP, 4 przełączniki chwilowe, gniazdo DB9 oraz DB25

Dołączona grafika

 

No i 16 niebieskich diod

Dołączona grafika

 

Chciałem inne no ale te które chciałem mieli tylko 3 sztuki w sklepie :o , ahh te moje szczęście....

Dołączona grafika

 

Pod rozbiórke poszedł mój starutki CD-ROM Samsung, RIP...

Dołączona grafika

 

Jak widzicie doskonale nadaje sie na obudowe do panelu :P , zaślepka też ze starego kompa.

Dołączona grafika

 

Żeby wszystko ładnie sie trzymało przykreciłem "CD-ROM`a" do maskownicy.

Dołączona grafika

 

Mnóstwo miejsca na kabelki ;)

Dołączona grafika

 

Czas na wycininanie, oczywiscie najpierw trzeba wszystko pomierzyć i pozaznaczać, dlatego ta taśma.

Dołączona grafika

 

Może to nie wyglada zbyt profesjonalnie ale jednak było równo :)

Dołączona grafika

 

Najpierw małe wiertło, potem najwieksze jakie miałem w domu a na koniec poprawka pilnikiem i oto co wyszło.

Dołączona grafika

 

Narazie pusto :)

Dołączona grafika

 

Przed tym zdjeciem naprawde sie namęczyłem żeby to wymierzyć, na szczęście pasuje co do milimetra ;)

Dołączona grafika

 

A tutaj już po pomalowaniu, gładkość powierzchni może nie zachwyca ale jak na amatorska prace to ujdzie w tłoku.

Dołączona grafika

 

Po dość skomplikowanym lutowaniu wkońcu mogłem wypróbować czy wszystko działa.

Dołączona grafika

 

Moim zdaniem nawet fajnie sie prezentuje ale ocencie sami ;)

Dołączona grafika

 

No i małe ujecie przy zgaszonym świetle.

Dołączona grafika

 

Zrobienie panelu zajeło mi pare dni ale nie żałuje. Prezentuje sie świetnie, diody działaja i mrugaja w rytm muzyki. Jest mozliwosc ustawienia 3 różnych rodzajow świecenia. Mam zamiar dalej majsterkować ;P jak tylko znajde jakieś ciekawe projekty w necie to zabieram sie do roboty. Pozdro.

Edytowane przez MeDAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no no, spodziewałem się głupiego pytania, a tu coś ciewkawego! Wszystko fajnie, tylko nie podobają mi się trochę te przyciski, ale o gustach się dyskutuje. Jedynnie malowannie nie jest pierwsza klasa, terzeba było jeszcze wyrównać powierzchnię papierem i dać dodatkową jadną warstwę lakieru, bo widać migiełkę miejscami. Ale i tak gut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, tylko nie podobają mi się trochę te przyciski, ale o gustach się dyskutuje.

hehe takie same kupiłem do reaktora.. ale muszę powiedzieć że są badziewne... jeden za mocno nacisnąłem i się rozleciał.. drugi miał jakiś gwint krzywy... :)... musze znaleźć coś lepszego.. gorzej że już mam otwory w budzie powiercone nożyczkami :D pod te przyciski właśnie... w sumie zawsze można załatać :wink:

 

hmm, niby fajne, ale jak na taki ,duperel' troche za dużo miejsca zajmuje, aż cała zaślepka ;)

true... imho całkowicie nieprzydatne... a z mrugających gadżetów to już wolę mojego knight ridera (już prawie w wersji 2.0 :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

All było robiore 4Fun panowie ;) dla zbicia czasu, wiem że troche to miejsca zajmuje, w sumie teraz jakbym robił to tylko diody. Wrzucił bym to w miejsce stacji dyskietek. Układ diod też bym zmienił, ustawił je w kolumanch. Zamierzemy zrobić z kumplem pewną rzecz, imo bardzo przydatna ale o tym już niedługo ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsze bylyby te z wind ;)

przejdz sie do najblizszego hotelu lub do odremontowanego bloku i pozycz pare sztuk :)

u mnie w windacsa niestety ciagle te stare przyciski bo te metalowe na zlom ktos pewni powykrecal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest?

Martinii to jest przełącznik chwilowy(2zł/szt imo przepłaciłem). Dzieki COM-port Winamp Control moge im przypisac różne efekty działania. Na screenie widać jak zaprogramowałem przycisk nr2. Po jednokrotnym kliknięciu odpala sie nastepna piosenka z play listy natomiast gdy przytrzymam ten przycisk przez chwile scisza sie dźwiek.

 

Dołączona grafika

 

Teraz wiem, że to bardzo zbedny bajer no ale zrobiłem i jest. Gdybym robił to znowu to bym tylko diody jakies zrobił ciekawsze bez przycisków.

Edytowane przez MeDAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martinii to jest przełącznik chwilowy(2zł/szt imo przepłaciłem). Dzieki COM-port Winamp Control moge im przypisac różne efekty działania. Na screenie widać jak zaprogramowałem przycisk nr2. Po jednokrotnym kliknięciu odpala sie nastepna piosenka z play listy natomiast gdy przytrzymam ten przycisk przez chwile scisza sie dźwiek.

 

Teraz wiem, że to bardzo zbedny bajer no ale zrobiłem i jest. Gdybym robił to znowu to bym tylko diody jakies zrobił ciekawsze bez przycisków.

czy zbedny bajer? :) dla mnie te przyciski sa bardziej pozyteczne niz LEDy. czesto jak slucham muzyki to wylaczam monitor i zajmuje sie czyms w pokoju, czasmi wlaczy sie jakis utwor co nie trzeba i juz musze wlaczac monitor, czekac chwile az sie rozgrzeje (no bo ma w koncu 7 lat :D , nie smiac sie, niedlugo wymieniam) a tak tylko guziczek i po sprawie. chyba to wkomponuje w mojego matrix-moda a raczej w "przedni panel"

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aa czepiasz sie PelzaK ;P , normalny guziczek i tyle :P

nie guziczek tylko przycisk i nie korek a bezpiecznik :lol: :D :twisted:

 

czy zbedny bajer? :) dla mnie te przyciski sa bardziej pozyteczne niz LEDy. czesto jak slucham muzyki to wylaczam monitor i zajmuje sie czyms w pokoju, czasmi wlaczy sie jakis utwor co nie trzeba i juz musze wlaczac monitor, czekac chwile az sie rozgrzeje (no bo ma w koncu 7 lat :D , nie smiac sie, niedlugo wymieniam) a tak tylko guziczek i po sprawie. chyba to wkomponuje w mojego matrix-moda a raczej w "przedni panel"

to wtedy naciskasz :

  • ctrl+NUMPAD6 - tak mam zdefiniowany forward w winampie jako klawisz globalny :)
  • masz pilota i girdera co sprawia, że nawet nie musisz wstawać z miejsca coby przełączyć muzykę... i nie tylko (o możliwościach girdera nie trzeba chyba wspominać.. potrafi wszystko :) )
imho oba te rozwiązania są bardziej użyteczne niż 4 przyciski na budzie :)... chyba że chcesz poszpanować :) bo wiadaomo.. jak ktoś sobi9e wstawi przyciski do sterowania winapmem na bude to jest szpan i trendi, ale jak ktoś zmieni muzyke pilotem no to już nie jest trendi bo piloty są do każdego RTV więc już wyszły z mody :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...