Skocz do zawartości
Plastek

Jedna Z 2

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały dylemat co do płyty.

Do wyboru w podobnej cenie mam Asus P5VDC-X, PT880 Ultra, Dual DDR2-533 albo

ASRock 775 Dual-VSTA, PT880PRO/Ultra, DualDDR2-667

 

Płyta nie będzie kręcona, nie zależy mi więc na dobrym OC, za to ma być stabilna i nie chciałbym szybko zawozić jej do serwisu. Ja skłaniam się w stronę Asusa, jakoś nie mam przekonania do AsRocka, chociaż temu można załadować szybsze pamięci, ale Word tego specjalnie nie wymaga, a do okazjonalnego używania Corela i Photoshopa też nie potrzeba jakichś szczególnie wydajnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały dylemat co do płyty.

Do wyboru w podobnej cenie mam Asus P5VDC-X, PT880 Ultra, Dual DDR2-533 albo

ASRock 775 Dual-VSTA, PT880PRO/Ultra, DualDDR2-667

 

Osobiście uważam że płyty są mniej więcej równorzędne. Jeśli chodzi o Asrocka to mam o nim bardzo dobrą opinie jako sprzet do taniego komputera. Zlozylem wiele zestawow w oparciu o te plyty od starszych procesorow do najnowszych i nie bylo zadnych problemow. Ale wiadomo Asus-sprawdzona marka i jeśli ceny są zblizone to jednak ku Asusowi bym sie kierował.

 

P.S Mam pytanko odnosnie wyboru, co wpłynęło na twoją decyzję? Fakt że płyty maja obydwa typy DDR?(1 i 2) oraz ze posiadaja zarowna zlacza PCI-EX i AGP ? Bo jeśli to nie bylo kryterium wyboru to za ta sama cene mozesz kupic plyte na ukladzie intelowskim, chociazby I945 ktora bedzie we wszystkich zastosowaniach zdecydowanie wydajniejsza i nowocześniejsza. Tylko w tym wypadku DDR II i PCI-EX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku kryterium było posiadanie portu AGP. A w tej cenie (co mnie trochę zdziwiło, bo w sklepie nie internetowym, tylko u nas, w Płocku obie w cenie 208 złotych) niczego lepszego nie znajdę. To jest komp, który będzie działał w Młodzieżowym Domu Kultury, a ten nie ma kasy, jak zresztą cała oświata.

A AGP to dlatego, że będzie kupowana do zestawu grafa GF 7600 GS (Galaxy lub Gigabyte), która natychmiast zostanie przełożona do jednego z kompów w klubie komputerowym dla dzieciaków, a do zestawu sekretariatowego pójdzie FX 5500. A własnie, która z tych 7600GS będzie lepszym wyborem?

 

edit:

No i temat upadł. Nawet gdyby lepszym wyborem był AsRock, to i tak musiałbym brać Asusa. Niestety, w zestawach z certyfikatem (a to będzie właśnie taki) płyta główna AsRocka nie może być wstawiona :sad:

Edytowane przez Plastek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...