Skocz do zawartości
Saimek

Ram 256+512?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

takie pytanie na szybko. Kupuje laptopa ma 1 kosc DDR2 256 533. Czy moge dokupic druga kosc o poj 512 mb i wszystko bedzie smigac?

 

z laptopami nie mam za duzo do czynienia i stad takie dziwne moze trywialne pytanie :D

 

wiem ze duala pewnie miec nie bede bo jak ale nie zalezy mi na tym za bardzo :]

 

wazne tylko czy to bedzie smigac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam kosc 1 gb i 256 mb obie innych producentow ale obie ddr2 i takowowane 533mhz i dwa programy ktorymi sprawdzalem to jest Everest i Cpu-z wskazuja ze kosci dzialaja w dualu. Napewno sie nie gryza ani nic takze mysle ze kupuja 512mb bedzie wszystko okej! moze jeszcze w dualu zatrybia. Chodz mnie to dziwi, ale czy everest klamie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam kosc 1 gb i 256 mb obie innych producentow ale obie ddr2 i takowowane 533mhz i dwa programy ktorymi sprawdzalem to jest Everest i Cpu-z wskazuja ze kosci dzialaja w dualu. Napewno sie nie gryza ani nic takze mysle ze kupuja 512mb bedzie wszystko okej! moze jeszcze w dualu zatrybia. Chodz mnie to dziwi, ale czy everest klamie? :)

mam 256 + 512 MB, innych producentów, taktowanie to samo w obydwu i nie mam duala (przynajmniej w CPU-Z, w Evereście nie sprawdzałem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak w dualu dzialaja tylko dwie takie same kosci to czemu ja mam duala na 1gb+ 256mb ?? kto mi to wyjasni? niby w teori tak nie powinno byc ale w rzeczywistosci dwa programy mi wyswietlaja ta sama informacje a wiec jak to jest... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak w dualu dzialaja tylko dwie takie same kosci to czemu ja mam duala na 1gb+ 256mb ?? kto mi to wyjasni? niby w teori tak nie powinno byc ale w rzeczywistosci dwa programy mi wyswietlaja ta sama informacje a wiec jak to jest... ?

no właśnie dlatego napisałem że ja mam różne i nie mam duala.

też jestem ciekaw jak to jest że zdanek ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie jest tak: Dual-channel architecture DDR SDRAM describes a motherboard technology that effectively doubles data throughput from RAM to the memory controller. Dual Channel-enabled memory controllers utilize two 64-bit data channels, resulting in a total bandwidth of 128 bits, to move data from RAM to the CPU.

In order to achieve this, the DDR SDRAM memory modules must be installed into matching memory slots, which are usually color coded on the motherboard. Each memory module in each slot should be identical to the one in its matching slot. It's also possible to use similar memory sticks from different manufacturers or different production series as long they are of the same size, specification, the same number of memory chips and internal organization. However, several motherboard manufacturers only support configurations where a "matched pair" of modules are used. For this reason, most memory manufacturers now sell "kits" of matched pair DIMMs.

 

W praktyce różnie to bywa, czasem działają pamięci o różniej wielkości, czasem pamięci o tych samych parametrach się gryzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie dlatego napisałem że ja mam różne i nie mam duala.

też jestem ciekaw jak to jest że zdanek ma.

Z tego co się oriętuję to na Celeronie nie będzie duala, może się mylę, ale u mnie tak było (dwie identyczne kości i brak duala)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...