Skocz do zawartości
Wronek

Konkurs Modyfikacji Komputerów @ Targi Tuningu Komputerów

Rekomendowane odpowiedzi

Kto nie wie tego informuję, kto wie temu przypominam: za niecałe dwa miesiace, 28-29.10 w Krakowie odbędzie się kolejna edycja Targów Tuningu Komputerów.

 

Tak jak ostatnio, jednym z głównych i jednocześnie najbardziej medialnym punktem imprezy będzie konkurs modyfikacji. Czy ktoś z szanownych forumowiczów jest zainteresowany startem w konkursie? Nagrody jak zawsze będą bardzo przyjemne ;)

 

Przy okazji zapraszam na stronę targów gdzie możecie pooglądać i poczytać o poprzednich edycjach.

 

Zgłoszenia ślijcie na adres konkurs@targi.pc-tuning.pl

Edytowane przez Wronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rejestracja (w dziale "Uczestnicy") zapewnia darmowe smycz i identyfikator. Z niezarejestrowanymi tutaj bywa różnie, jak są duże rezerwy to mogą się zapisać na miejscu, jak nie to nie :) Pewność otrzymania ww. ma się tylko rejestrując przez www.

 

Wstęp dla wszystkich jest darmowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z niezarejestrowanymi tutaj bywa różnie, jak są duże rezerwy to mogą się zapisać na miejscu, jak nie to nie :)

beznadzieja, w ten sposób ktoś może wejść kilka razy i podać jakieś inne dane wypaczając wyniki konkursu.

nie możecie tego jakoś lepiej zorganizować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date=' 9 wrz 2006, 19:45' post='2311183']

RadeX, nie przesadzaj. W przypadku targów jest ogromna liczba osób, nie to co na zjeździe. Głównie ze względu na darmowe wejście pojawia się bardzo dużo ludzi.

Na ostatnich targach nie pilnowano ani kart do glosowania ani urny... Przy odrobinie tupetu i szczescia mozna bylo glosowac wielokrotnie.

 

Druga sprawa na targach jaka podnosi mi cisnienie to fakt, ze wiekszosc glosujacych nie ma pojecia o moddingu i glosuja na szmelc nie umiejac docenic pracy i kunsztu modyfikacji tworzonych miesiacami.

Niektorzy z nich podniecali sie.... fabrycznymi okienkami w obudowie Tt nie wiedzac ze sa one... fabryczne...

Edytowane przez Orion_THG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno karty jak i urna były pilnowane (karty przez przez dziewczyny na informacji, urna przez wodzireja i jego asystentów).

 

Przy wymyślaniu zabezpieczeń trzeba pamiętać o zdrowym rozsądku. Zawsze można spisywać pesele czy też każdemu tatuować numer... ale tego chyba nikt na Targach by nie chciał.

Zresztą, przy identyfikacji po peselu pewnie i tak potem byłyby głosy że każdy mógł przyjść z podrobionym dowodem :)

 

Jestem otwarty na sensowne propozycje co do kolejnych zabezpieczeń. Z pewnością dodatkowo będą parafowane karty do głosowania.

 

Jeżeli chodzi o trud włożony w mody: po to jest nagroda specjalna by wyróżnić najlepsze mody od strony modderskiej. Głosują w nim tylko modderzy, czyli jakby nie było najwięksi eksperci od moddingu na Targach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno karty jak i urna były pilnowane (karty przez przez dziewczyny na informacji, urna przez wodzireja i jego asystentów).

 

Przy wymyślaniu zabezpieczeń trzeba pamiętać o zdrowym rozsądku. Zawsze można spisywać pesele czy też każdemu tatuować numer... ale tego chyba nikt na Targach by nie chciał.

Zresztą, przy identyfikacji po peselu pewnie i tak potem byłyby głosy że każdy mógł przyjść z podrobionym dowodem :)

 

Jestem otwarty na sensowne propozycje co do kolejnych zabezpieczeń. Z pewnością dodatkowo będą parafowane karty do głosowania.

 

Jeżeli chodzi o trud włożony w mody: po to jest nagroda specjalna by wyróżnić najlepsze mody od strony modderskiej. Głosują w nim tylko modderzy, czyli jakby nie było najwięksi eksperci od moddingu na Targach.

1. glosuja tylko zarejestrowane osoby

2. pobranie karty do glosowania jest mozliwa tylko za okazaniem identyfikatora, podpisania sie na liscie ze pobralo sie karte do glosowania

 

pomysl nie idealny, ale zawsze jakis to pomysl :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno karty jak i urna były pilnowane (karty przez przez dziewczyny na informacji, urna przez wodzireja i jego asystentów).

Tu się nie zgodzę bo sam widziałem jak panie od rejestracji najpierw zapomniały wydawać karty do głosowania przez jakąś godzinę po czym zwróciłem uwagę.

Na dodatek karty te leżały na uboczu, na stole i każdy mógł sobie je <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> (10 czy 50 czy 100), wypełnić i wrzucić do urny :)

 

Musicie zwracać uwagę na takie "szczegóły"

Edytowane przez RadeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi.

 

1. glosuja tylko zarejestrowane osoby

2. pobranie karty do glosowania jest mozliwa tylko za okazaniem identyfikatora, podpisania sie na liscie ze pobralo sie karte do glosowania

 

pomysl nie idealny, ale zawsze jakis to pomysl :P

1. Zawsze głosują tylko zarejestrowane osoby. Ci którzy nie zrobili tego przez www mogą zrobić to na miejscu wypełniając specjalną kartę, jednak ilość takich "miejscowych" rejestracji jest ograniczona. Kto był na Targach wie że ilość gości jest ok. 10 razy większa od ilości zarejestowanych na www :) Kupa ludzi przychodzi dowiedziawszy się o imprezie z plakatu, radia, prasy czy TV - czasem nie byli oni nawet na stronie imprezy.

 

2. Karta do głosowania będą wydawane razem z identyfikatorem, tak jest najbezpieczniej. Na poprzednich Targach przyznaję - było tu namieszane, ale z pewnością to się nie powtórzy. Jak każdy uczymy się i wszystko robimy coraz lepiej. Wprowadzimy parafowanie kart oraz może nawet ich numerowanie...

 

Tu się nie zgodzę bo sam widziałem jak panie od rejestracji najpierw zapomniały wydawać karty do głosowania przez jakąś godzinę po czym zwróciłem uwagę.

Na dodatek karty te leżały na uboczu, na stole i każdy mógł sobie je <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> (10 czy 50 czy 100), wypełnić i wrzucić do urny :)

 

Musicie zwracać uwagę na takie "szczegóły"

Jak już pisałem troszkę wyżej: na początku poprzednich Targów rzeczywiście było trochę zamieszania, jednak na pewno nic nie zginęło. Ilość kart w urnie zgadzała się z ilością wydanych przez dziewczyny na informacji.

 

 

Ważna info organizacyjna: w hali targowej zrobimy ogródek piwny ;) Idealne miejsce na przerwę w zwiedzaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o trud włożony w mody: po to jest nagroda specjalna by wyróżnić najlepsze mody od strony modderskiej. Głosują w nim tylko modderzy, czyli jakby nie było najwięksi eksperci od moddingu na Targach.

Uwaznie sledze targi od ich 1 edycji i nie zauwazylem przyznawania nagrody specjalnej (moze po prostu umknela mi, nie jestem wszechwiedziacy).

 

Kto nalezy do tego szacownego Żyri? Ilu ich jest, jak sa powolywani?

 

Jakis meisiac temu w temacie o ostatnich targach we wrocku (tam gdzie wygral kubel) mowilem ze dobrym rozwiazaniem bylyby 2 glosowania i 2 pule nagrod.

 

1sza pula nagrod od publicznosci (odrobine mniej prestizowa, moze z odrobine mniej wartosciowymi nagrodami)

2ga od "expertow" czyli np wystawcow i ludzi znajacych sie na rzeczy ktorzy nie malskaliby nad tym jak ladna jest obudowa z fabrycznym oknem, katodka i kupnum panelem za 150 zł... W koncu jak ktos handluje akcesoriami do moddingu to rozrozni bude- choinke zlozona w 10 minut z czesci ze sklepu od tej wykonanej od 0 wlasnym nakladem pracy wg unikalnego pomysłu...

Edytowane przez Orion_THG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaznie sledze targi od ich 1 edycji i nie zauwazylem przyznawania nagrody specjalnej (moze po prostu umknela mi, nie jestem wszechwiedziacy).

 

Kto nalezy do tego szacownego Żyri? Ilu ich jest, jak sa powolywani?

 

Jakis meisiac temu w temacie o ostatnich targach we wrocku (tam gdzie wygral kubel) mowilem ze dobrym rozwiazaniem bylyby 2 glosowania i 2 pule nagrod.

 

1sza pula nagrod od publicznosci (odrobine mniej prestizowa, moze z odrobine mniej wartosciowymi nagrodami)

2ga od "expertow" czyli np wystawcow i ludzi znajacych sie na rzeczy ktorzy nie malskaliby nad tym jak ladna jest obudowa z fabrycznym oknem, katodka i kupnum panelem za 150 zł... W koncu jak ktos handluje akcesoriami do moddingu to rozrozni bude- choinke zlozona w 10 minut z czesci ze sklepu od tej wykonanej od 0 wlasnym nakladem pracy wg unikalnego pomysłu...

Nagroda specjalna jest przyznawana od ostatnich (trzecich) Targów. Na pierwszych Targach nie było konkursu obudów, na drugich był tylko z udziałem publiki.

 

W "Żyri" :) są tylko i wyłącznie moderzy, czyli najwięksi eksperci od moddingu na Targach. Zastanawialiśmy się nad wprowadzeniem głosowania przez przedstawicieli sponsorów bądź wystawców, ale ich zdanie jest zbyt zbliżone do głosu "normalnej" publiki więc nie za bardzo ma to sens. Po co robić dwa konkursy o bardzo zbliżonych wynikach... Już lepiej rozgraniczyć mody na kategorie case-modding i case-constructing, tak jak to się często robi za Odrą. Ale to nie wcześniej niż na TTK Wro07.

 

Nagrody ekspertów były przyznawane tuż przed rozdaniem w konkursie głównym, a wyniki później wrzucone na stronę Targową. Może po prostu stałeś za daleko. Tymczasem odsyłam do strony Targowej, tam są wyniki :)

 

Konkurs publiki stawiamy ponad ekspertami bo oni mają zdecydowanie świeższe, mniej związane z tematem spojrzenie. TTK są imprezą kierowaną głównie do ludzi średnio związanych z tuningiem, celem imprezy jest ich "zarażenie" i przekonanie że komputer wcale nie musi być szary i nudny. W konkursie modyfikacji modderom daje to z kolei pewne pole do sprawdzenia jak na ich pracę patrzą zwykli ludzie.

Jednocześnie, aby wyróżnić najbardziej profesjonalne mody, wprowadziliśmy nagrody ekspertów.

 

Obecna formuła została dobrze przyjęta przez sponsorów, wystawców, media i gości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie najdziwniejsze jest nazywaniem tej imprezy "targami". Byłem rok temu i chciałem zakupić coś do swojej modyfikacji ale niestety wszyscy zapytani stwierdzali, że sprzedawać nie mogą. A szkoda bo wielu było chętnych na zakupy. Duży wybór wszystkiego ale na pokaz. Szkoda .. W sumie jednak podobała mi się ubiegłoroczna impreza. Występowałem incognito bo nieśmiały jestem ale kilka osób aktywnych na forum rozpoznałem a nawet miałem okazję zamienić kilka słów.

Na tych targach zapewne również się pojawię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie najdziwniejsze jest nazywaniem tej imprezy "targami". Byłem rok temu i chciałem zakupić coś do swojej modyfikacji ale niestety wszyscy zapytani stwierdzali, że sprzedawać nie mogą. A szkoda bo wielu było chętnych na zakupy. Duży wybór wszystkiego ale na pokaz. Szkoda .. W sumie jednak podobała mi się ubiegłoroczna impreza. Występowałem incognito bo nieśmiały jestem ale kilka osób aktywnych na forum rozpoznałem a nawet miałem okazję zamienić kilka słów.

 

Targi to nie targ :) Targi z założenia służą tylko do pokazywania produktów, po to by je obejrzeć i ew. później kupić. Oczywiście pewne wyjątki są i niektórzy wystawcy sprzedają jakieś drobiazgi bądź też umawiają się z klientami na odbiór towaru na Targach, ale to jest sprawa marginalna.

 

Kupować można za to piwko i lekkie jedzenie :)

 

 

Na tych targach zapewne również się pojawię :)

Zapraszam :)

Edytowane przez Wronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W "Żyri" :) są tylko i wyłącznie moderzy, czyli najwięksi eksperci od moddingu na Targach.

 

Okok... ale nie odpowiedziales mi na pytanie kto bedzie w "żyri" i na jakich konkretnych zasadach sa powolywani. Czy sklad jurorow jest tajny (zeby nikt nie mogl na nich "wpływac") ?:). Jezlei duzo osob bedzie z 1 serwisu (np purepc) to istnieje ryzyko zarzutow o faworyzowanie modow userow konkretnej storny... jak macie zamiar zapewnic bezstronnosc???

 

Jestem ciekawy szczegolow organizacyjnych gdyz sam bede startowal na TTK2007 we wroclawiu ;), Spawarka TIG, dremel i lutownica juz pracuja ;). Organizacja na III edycji we wroclawiu pozostawiala wiele do życzenia a wygrana kubła byla conajmniej kontrowersyjna.... Mam nadzieje ze w przyszlych edycjach nie bedziue juz takich wpadek....

Edytowane przez Orion_THG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa na targach jaka podnosi mi cisnienie to fakt, ze wiekszosc glosujacych nie ma pojecia o moddingu i glosuja na szmelc nie umiejac docenic pracy i kunsztu modyfikacji tworzonych miesiacami.

Niektorzy z nich podniecali sie.... fabrycznymi okienkami w obudowie Tt nie wiedzac ze sa one... fabryczne...

widać liczy sie efekt wizaualny a nie ilość włożonej pracy... obecne trendy rynkowe to zrobić coś ładnego najmniejszym nakładem pracy wiec nie wiem czemu się dziwisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widać liczy sie efekt wizaualny a nie ilość włożonej pracy... obecne trendy rynkowe to zrobić coś ładnego najmniejszym nakładem pracy wiec nie wiem czemu się dziwisz

tiaaa...jak strzele do byle codeshitu scianke z wiatrakow (przy czym kazdy musi byc innego koloru, i koniecznie musza grac pozytywke - najlepiej najnowszy przeboj Britney Spears :|) no i oczywiscie pomaluje te obudowe "importowanym lakierem UV", to mam jakas nagrode w kieszeni...

A jak jeszcze wstawie katode mrugajaca w rytm muzyki z winampa i display od N3310, to mam pierwsza trojke w kieszeni...

 

"I sarkazmem ociekaly slowa z ust jego plynace jak gowno z otworu tam gdzie tic taci nie pasuja....

I nikt i nic zlosci jego w komentarzach wrednych, acz sprawiedliwych nie uniknie..., kto glupota razi i bije po oczach..."

 

Nic nie poradzicie na wszechogarniajaca komercje, manufaktura i rzemioslo zchodzi do podziemi, i tylko elity rozumieja o co chodzi.

 

OT

Pelzak odnosnie Twojego sig'a. Poszukaj na terenie na ktorym mieszkasz przedstawicielstwa firmy "KRONOSPAN". Spokojnie kupisz MDF.

Edytowane przez Carl0s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okok... ale nie odpowiedziales mi na pytanie kto bedzie w "żyri" i na jakich konkretnych zasadach sa powolywani. Czy sklad jurorow jest tajny (zeby nikt nie mogl na nich "wpływac") ?:). Jezlei duzo osob bedzie z 1 serwisu (np purepc) to istnieje ryzyko zarzutow o faworyzowanie modow userow konkretnej storny... jak macie zamiar zapewnic bezstronnosc???

 

Jestem ciekawy szczegolow organizacyjnych gdyz sam bede startowal na TTK2007 we wroclawiu ;), Spawarka TIG, dremel i lutownica juz pracuja ;). Organizacja na III edycji we wroclawiu pozostawiala wiele do życzenia a wygrana kubła byla conajmniej kontrowersyjna.... Mam nadzieje ze w przyszlych edycjach nie bedziue juz takich wpadek....

 

Dokładnie zgadzam się z zapytaniem i również jestem ciekaw szczegółów organizacyjnych.

 

Moim zdaniem powinni w, głosowaniu czyli i również w żyri, byc wszyscy startujący moderzy Ci co będą przedstawiac swoje budy (takich z fabrycznymi będzie mała garstka). Głosowanie za okazaniem kart uczestnika no i oczywiście brak możliwości głosowania na swoją budę. Tylko Ci co dłubali szlifierkami wiertarkami lutownicami zostawiali krew na ostrych kanatach obudów będą mogli docenić wkład robocizny innych bud. Dla mnie powinni głosowac "wszyscy" moderzy.

 

Acha i pewnie przyjadę :-P A jak załatwię transport to przyjadę z dwoma skromnymi moddinagami :lol:

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widać liczy sie efekt wizaualny a nie ilość włożonej pracy... obecne trendy rynkowe to zrobić coś ładnego najmniejszym nakładem pracy wiec nie wiem czemu się dziwisz :)

Tylko ze nie na tym modding polega... Nie na fabrycznym okienku, katodce i Paneliku Thermaltake'a... tandeta górą...

 

 

Projekty w linku ponizej... to jest modding...

http://www.bit-tech.net/modding/

Edytowane przez Orion_THG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie niestety nie bedzie a szkoda bo bardzo chcialem poznac ludzi z forum. :sad:

 

Na dodatek na biezaco modyfikuje skrzynie i mod zaczyna nabierac konkretnych kolorow. :sad:

 

Zycze wszystkim powodzenia oraz uczciwego i rzetelnego przebiegu konkursu.Zeby naprawde wygral najlepszy a nie "najzajefajniejswiecacyimajacyduzokolorkowszit" :wink:

 

Za rok wroce z Portugalii i nadrobie zaleglosci! :razz:

Edytowane przez simic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinni w, głosowaniu czyli i również w żyri, byc wszyscy startujący moderzy Ci co będą przedstawiac swoje budy (takich z fabrycznymi będzie mała garstka). Głosowanie za okazaniem kart uczestnika no i oczywiście brak możliwości głosowania na swoją budę. Tylko Ci co dłubali szlifierkami wiertarkami lutownicami zostawiali krew na ostrych kanatach obudów będą mogli docenić wkład robocizny innych bud. Dla mnie powinni głosowac "wszyscy" moderzy.

Okok... ale nie odpowiedziales mi na pytanie kto bedzie w "żyri" i na jakich konkretnych zasadach sa powolywani. Czy sklad jurorow jest tajny (zeby nikt nie mogl na nich "wpływac") ?:). Jezlei duzo osob bedzie z 1 serwisu (np purepc) to istnieje ryzyko zarzutow o faworyzowanie modow userow konkretnej storny... jak macie zamiar zapewnic bezstronnosc???

Dla mnie moderzy = ludzie startujący w konkursie obudów. Aktywnie modują, prezentują swoje dzieła, opowiadają o swojej pracy w związku z czym należy im się coś za to. Głusują na miejsca 1-3, potem punkty się sumuje i najlepszy mod dostaje nagrodę specjalną. Jako że we Wrocławiu był remis nagroda trafiła do dwóch moderów.

Krótko mówiąc: jest tak jak napisał Pat_Garrett, głosują tylko startujący w konkursie.

 

O komisji "serwisowej" myśleliśmy ale to nie jest dobry pomysł. Kogokolwiek by do niej nie wybrać pojawi się masa zarzutów. Zresztą, nt. nagrody specjalnej wypowiadałem się już trochę wyżej.

 

Organizacja na III edycji we wroclawiu pozostawiala wiele do życzenia a wygrana kubła byla conajmniej kontrowersyjna.... Mam nadzieje ze w przyszlych edycjach nie bedziue juz takich wpadek....

Co masz na myśli, co nazywasz wpadkami? Czysta demokracja: w konkursie modyfikacji wygrała obudowa która zrobiła największe wrażenie na zwykłych ludziach.

 

Tylko ze nie na tym modding polega... Nie na fabrycznym okienku, katodce i Paneliku Thermaltake'a... tandeta górą...

Projekty w linku ponizej... to jest modding...

http://www.bit-tech.net/modding/

Tak jak pisałem sporo wyżej - po to są dwa konkursy by wyróżnić mody medialne, podobające się zwykłym ludziom oraz takie które od strony technicznej sa arcydziełami. Sam startując zdecydowanie bardziej ceniłbym to drugie - trudniej zaskarbić sobie szacunek profesjonalistów niż amatorów. Ah bezcenne "Uznanie na Śląsku" :)

Edytowane przez Wronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie niestety nie bedzie a szkoda bo bardzo chcialem poznac ludzi z forum. :sad:

 

Na dodatek na biezaco modyfikuje skrzynie i mod zaczyna nabierac konkretnych kolorow. :sad:

 

Zycze wszystkim powodzenia oraz uczciwego i rzetelnego przebiegu konkursu.Zeby naprawde wygral najlepszy a nie "najzajefajniejswiecacyimajacyduzokolorkowszit" :wink:

 

Za rok wroce z Portugalii i nadrobie zaleglosci! :razz:

Spox. Obiecuje że dostaniesz absolutnie szczegółową relacje z Targów Foty + history. Masz moje słowo.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez fr1maN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...