Skocz do zawartości
wojwar

Jaka Najwydajniejsza Karta Ati Na Agp ?

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc Panowie i drogie Panie.

 

chciałbym się dowiedzieć jaka w tej chwili jest najwydajniejsza karta ze stajni ATI biegająca sobie na łączu AGP (no i taka, którą można kupić gdzieś w Polsce a nie w Japonii) ?

 

byłbym wdzięczny za info (oraz proszę napiszcie ilu potokowa będzie to karta ?)

 

a może warto jakąś Nvidię kupić ? na AGP of Course

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwage cene tej karty do której zalinkowales i wyniki testu to nie ma sensu wywalać tyle kasy skoro jest niewiele wydajniejsza od X850XT PE. A z kolei 7800GS AGP normalny to straszne padło i tyle

Z jednej strony ta karta to 7800 GT (20 potoków) ale - sam bym z chęcią sobie Radeona kupił. Czy jest możliwość kupić gdzieś X850XT PE AGP ? Jeśli tak to w jakiej cenie ?

Edytowane przez wojwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta 7800GT nie będzie ciut wydajniejsza ? - wszak ma 20 potoków

 

no i czy ten radzio ma shadery w wersji 3.0 ?

Oczywiście ten 20-sto potokowy Gainward zmiecie tego radka jak chce :lol2: Nawet zwykły GS z 16/6 będzie szybszy/porównywalny :) No i oczywiście radek to bardzo stara konstrukcja, bo o SM3.0 można sobie pomarzyć :lol2: Jak masz kase to przesiadaj się na PCI-E, a jak jesteś zdesperowany to bierz coś od zielonych :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ten 20-sto potokowy Gainward zmiecie tego radka jak chce :lol2: Nawet zwykły GS z 16/6 będzie szybszy/porównywalny :) No i oczywiście radek to bardzo stara konstrukcja, bo o SM3.0 można sobie pomarzyć :lol2: Jak masz kase to przesiadaj się na PCI-E, a jak jesteś zdesperowany to bierz coś od zielonych :) pozdro

Kolego poczytaj dokładnie a dopiero poźniej zastanów sie czy nie piszesz bzdur, owszem jeśli patrzymy na karty z PCI-E to wybór jest oczywisty a tutaj mamy do czynienia z AGP a GS na AGP to delikatnie mówiac nieporozumienie szczególnie za taką kase, nie wspomnam już karcie Gainwarda której cena jest już wogóle z kosmosu. Poza brakiem SM 3.0 X850XT PE nie ustepuje w niczym kartom NV kosztujacym sporo wiecej. A tego Gaiwarda to wógle juz bym potraktował jak czysta abstrakcje, trzeba chyba na głowe upaść z wysoka żeby wywalić tyle kasy na tą karte. W takim wypadku zgadzam sie zupełnie, wymiana na PCI-E już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego poczytaj dokładnie a dopiero poźniej zastanów sie czy nie piszesz bzdur, owszem jeśli patrzymy na karty z PCI-E to wybór jest oczywisty a tutaj mamy do czynienia z AGP a GS na AGP to delikatnie mówiac nieporozumienie szczególnie za taką kase, nie wspomnam już karcie Gainwarda której cena jest już wogóle z kosmosu. Poza brakiem SM 3.0 X850XT PE nie ustepuje w niczym kartom NV kosztujacym sporo wiecej. A tego Gaiwarda to wógle juz bym potraktował jak czysta abstrakcje, trzeba chyba na głowe upaść z wysoka żeby wywalić tyle kasy na tą karte. W takim wypadku zgadzam sie zupełnie, wymiana na PCI-E już.

No właśnie chyba Tobie potrzebna jest chwila zadumy :wink:

 

Przeczytaj posty autora i przede wszystkim tytuł tematu! No to teraz możesz wykasować tego posta, bo post w sumie nie na temat Poza niewielkim fragmentem). Napiszę jeszcze raz najwydajniejsze rozwiązanie na AGPx8 ma w swojej ofercie nV i kropka. Są to dwie karty jedna to absurdalnie drogi Gainward, a druga to zwykły, trochę mniej drogo, choć również absurdalnie, GS koniec i kropka. Rozumiem Cię jesteś z obozu Ati i zawasze byłeś tak jak i jeszcze kilku "starszych forumowiczów", ale zluzuj, bo w dzisiejszych czasach polecać kartę BEZ obsługi SM3.0 to delikatnie mówiąc nieporozumienie :? Oczywiście przesiadka na PCI-E jest z ekonomicznego punktu widzenia najsensowniejsza :) Peace i pozdro :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że PCI - EX lepsze...

 

Jednak dla mnie jest to trochę nieopłacalne ;)

 

7800GS/GT od Gainwarda odpadnie - cena jest sporo wyzsza niz PCI-EX

 

Zostane przy DDR1 i AGP tak dlugo jak sie to da

w tej chwili zbieram sobie na plytke Conroe865PE + do tego Core 2 Duo 6300 lub 6400

 

no i grafa - albo będzie to X850 (gdzie to kupic w sklepie ?) AGP, lub 7600GS/GT AGP....

 

Dzieki za odpowiedzi, naprawde duzo mi daly

Edytowane przez wojwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj posty autora i przede wszystkim tytuł tematu! No to teraz możesz wykasować tego posta, bo post w sumie nie na temat Poza niewielkim fragmentem). Napiszę jeszcze raz najwydajniejsze rozwiązanie na AGPx8 ma w swojej ofercie nV i kropka. Są to dwie karty jedna to absurdalnie drogi Gainward, a druga to zwykły, trochę mniej drogo, choć również absurdalnie, GS koniec i kropka. Rozumiem Cię jesteś z obozu Ati i zawasze byłeś tak jak i jeszcze kilku "starszych forumowiczów", ale zluzuj, bo w dzisiejszych czasach polecać kartę BEZ obsługi SM3.0 to delikatnie mówiąc nieporozumienie :? Oczywiście przesiadka na PCI-E jest z ekonomicznego punktu widzenia najsensowniejsza :) Peace i pozdro :D

No własnie w tytule tematu widnieje bardzo wyraźnie najwydajniejsza karta na AGP ze stajni ATI więc chyba masz jednak kłopoty ze zrozumieniem słowa pisanego. Poza tym nie jestem fanem ani jednej ani drugiej firmy, posiadałem Ati, posiadałem 3DFX, posiadałem NVidie, posiadałem Sisa więc nie mów ze zawsze byłem za Ati. I nie rób ze mnie zgredziałego usera forum ;)

 

Jeśli chodzi o SM3.0 to da się bez tego żyć, szczególnie jak zobaczysz ile kasy na tym oszczędzisz.

Również pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ten 20-sto potokowy Gainward zmiecie tego radka jak chce :lol2: Nawet zwykły GS z 16/6 będzie szybszy/porównywalny :) No i oczywiście radek to bardzo stara konstrukcja, bo o SM3.0 można sobie pomarzyć :lol2: Jak masz kase to przesiadaj się na PCI-E, a jak jesteś zdesperowany to bierz coś od zielonych :) pozdro

Podaj mi 5 tytułow w ktorych widac wizualna przewage ps 3.0 nad 2.0.

O przyszlych nie mowie bo obie karty sa do nich za cienkie.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak wszystko siezgadza panowie, jednak chodzi o to ze w tym konkretnym wypadku różnica pomiedzy SM 2.0 a 3.0 kosztuje za duzo i stawia pod znakiem zapytania sens inwestycji w karte ze SM 3.0

Biorąc pod uwagę najszybsze karty z obu stajni. Jednak chyba GF 7600 GS/GT też ma SM3.0 a już tak tragicznie drogo nie kosztuje

 

a jak wypada taki 7600GT w porównaniu z najszybszą kartą ATI na AGP ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę najszybsze karty z obu stajni. Jednak chyba GF 7600 GS/GT też ma SM3.0 a już tak tragicznie drogo nie kosztuje

.. i nie jest na AGP ;)

a jak wypada taki 7600GT w porównaniu z najszybszą kartą ATI na AGP ?

Wejdz do testu ktory był zalinkowany powyżej i porównaj sobie wyniki z testu który wisi na glównej purepc.pl i będziesz miał punkt odniesienia. Z tego co mi się zdaje to będzie 7600GT szybszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.. i nie jest na AGP ;)

 

Jest już na AGP, nie jest jeszcze dostępna w sprzedaży w Polsce ... co nie znacza, że w rozsądnym czasie się nie pojawi

 

2316869[/snapback]

Wejdz do testu ktory był zalinkowany powyżej i porównaj sobie wyniki z testu który wisi na glównej purepc.pl i będziesz miał punkt odniesienia. Z tego co mi się zdaje to będzie 7600GT szybszy.

 

Pewnie też nowocześniejszy i tańszy ...

 

 

już sprawdzam

Edytowane przez wojwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj mi 5 tytułow w ktorych widac wizualna przewage ps 3.0 nad 2.0.

O przyszlych nie mowie bo obie karty sa do nich za cienkie.

pzdr

PS 3.0 widać i to bardzo w grach takich jak Splinter Cell Chaos Theory, Far Cry dopiero w wersji 1.3 - nie w wersji 1.2 bo tam różnicy nie zauważysz, Age of Empires 3, Settlers II Next Generation, Call of Juarez, Half Life Episode One. A co do wydajności to jest inaczej. Po zmianie trybu PS 2.0 na PS 3.0 następuje znaczny spadek framerate, tak więc gry w PS 3.0 są ładniejsze (wszystko się świeci), ale przez to są wolniejsze. Jak w farcry mam 50 fps to po włączeniu PS 3.0 mam 30 fps na grafice GF 6600GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerwoni coś tam kiedyś mówili że wydadzą X1650pro na AGP, ale czy to będzie dobra karta, to śmiem wątpić, jak dobije z wydajnością do GF7600GS to będzie wszystko. No chyba że pojawi się wersja z DDR3 za rozsądną (czyt 400-450zł) cenę, wtedy taka karta mogła by być nawet warta rozważenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...