Skocz do zawartości
Raison

Hp Compaq Nx7400 Prośba O Pomoc Dla "zielonego"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kilka dni temu kupiłem laptopa HP Compaq NX7400. Po pierwszym uruchomieniu zainstalowałem Windows XP Home Edition. Później wykonałem kopie partycji na płytkach DVD. Pływam w temacie laptopów, nie chcę zrobić jakiegoś bubla i dlatego bardzo proszę Was o pomoc. Docelowo chciałbym laptopa skonfigurować w następujący sposób:

1. Podzielić twardy dysk na partycje (aktualnie na dysku są dwie partycje, pierwsza ma ok. 48 GB, druga recovery 8 GB). Proszę o radę czy korzystnie będzie przy takiej pojemności podzielić twardy dysk na 2 lub 3 partycje; czy trzymać recovery czy ją usunąć?,

2. przygotować instalkę windowsa aby w razie potrzeby szybko go postawić (coś na zasadzie Ghosta).

 

Z góry dziękuję za pomoc i wyrozumiałość dla zielonego. Za dodatkowe uwagi również będę wdzięcznyJ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kilka dni temu kupiłem laptopa HP Compaq NX7400. Po pierwszym uruchomieniu zainstalowałem Windows XP Home Edition. Później wykonałem kopie partycji na płytkach DVD. Pływam w temacie laptopów, nie chcę zrobić jakiegoś bubla i dlatego bardzo proszę Was o pomoc. Docelowo chciałbym laptopa skonfigurować w następujący sposób:

1. Podzielić twardy dysk na partycje (aktualnie na dysku są dwie partycje, pierwsza ma ok. 48 GB, druga recovery 8 GB). Proszę o radę czy korzystnie będzie przy takiej pojemności podzielić twardy dysk na 2 lub 3 partycje; czy trzymać recovery czy ją usunąć?,

To już zależy od twojego widzimisię ;) Ja akurat mam podzielone na dwie partycje i narazie zostawiłem recovery. Jak będzie potrzebna mi dodatkowa przestrzeń to się usunie :) Generalnie jeśli zostawisz recovery to w razie odzyskiwania systemu nie będziesz potrzebował żadnych płytek a sam proces przebiegnie dużo szybciej

 

2. przygotować instalkę windowsa aby w razie potrzeby szybko go postawić (coś na zasadzie Ghosta).

Recovery jest właśnie czymś podobnym, tyle że przywraca do stanu "fabrycznego" Można jednak sobie utworzyć jeszcze własny punkt przywracania z wprowadzionymi zmianami(pisze o tym w dołączonej książeczce)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już zależy od twojego widzimisię ;) Ja akurat mam podzielone na dwie partycje i narazie zostawiłem recovery. Jak będzie potrzebna mi dodatkowa przestrzeń to się usunie :) Generalnie jeśli zostawisz recovery to w razie odzyskiwania systemu nie będziesz potrzebował żadnych płytek a sam proces przebiegnie dużo szybciej

Recovery jest właśnie czymś podobnym, tyle że przywraca do stanu "fabrycznego" Można jednak sobie utworzyć jeszcze własny punkt przywracania z wprowadzionymi zmianami(pisze o tym w dołączonej książeczce)

Dzięki za informację:) Przymierzam się do podziału partycji programem Partition Magic 8.0. Nie posypie mi się nic na laptpopie po podziale?. Jeśli mogą sie pojawić później jakieś problemy to jak się do nich przygotować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację :) Przymierzam się do podziału partycji programem Partition Magic 8.0. Nie posypie mi się nic na laptpopie po podziale?. Jeśli mogą sie pojawić później jakieś problemy to jak się do nich przygotować?

Nie, nie powinno, chociaż niektórym po podziale dostępnej przestrzeni pojawiał się jakiś "dodatkowy dysk Z" - to jakaś loteria jest :-/ bo u mnie na przykład nic takiego nie wystąpiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację:) Przymierzam się do podziału partycji programem Partition Magic 8.0. Nie posypie mi się nic na laptpopie po podziale?. Jeśli mogą sie pojawić później jakieś problemy to jak się do nich przygotować?

Ja chciałem w swoim NX7400 zrobić partycje partition magickiem i mi cały dysk sformatował, wywalił recowery i zrobił tak ze laptop nie widział w ogole dysku! takze uwazaj lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie powinno, chociaż niektórym po podziale dostępnej przestrzeni pojawiał się jakiś "dodatkowy dysk Z" - to jakaś loteria jest :-/ bo u mnie na przykład nic takiego nie wystąpiło.

Podzieliłem partycję C: programem Partition Magic i faktycznie oprócz nowej partycji pojawił się dodatkowy dysk Z :). Cofnąłem całą operację tj. połączyłem partycje, znowu podzieliłem i dalej pojawia się ten dysk Z. Pomóżcie prosze, jak się tego pozbyć? :cry:

Edytowane przez Raison

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzieliłem partycję C: programem Partition Magic i faktycznie oprócz nowej partycji pojawił się dodatkowy dysk Z :) . Cofnąłem całą operację tj. połączyłem partycje, znowu podzieliłem i dalej pojawia się ten dysk Z. Pomóżcie prosze, jak się tego pozbyć? :cry:

Nie wiem, czy ktoś się tego pozbył :? Padały juz takie pytania, jednak nie wiem czy komuś udało się to rozwiązać :sad: Jak już pisałem, to jakaś loteria bo u mnie coś takiego nie występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy ktoś się tego pozbył :? Padały juz takie pytania, jednak nie wiem czy komuś udało się to rozwiązać :sad: Jak już pisałem, to jakaś loteria bo u mnie coś takiego nie występuje.

Udało mi się pokonać problem z dyskiem Z:) Dysk Z nie pojawia się gdy każdą czynność w programie Partition Magic robimy pojedynczo tj, tak jak w moim przypadku zmniejszyłem partycję c:, potem reset laptopa i stworzenie nowej partycji. Zrobiłem w ten sposób i wszystko gra. Wczesniej gdy robiłem wszystie operacje "za jednym zamachem" pojawiał się dysk Z. Pozdrawiam wszystkich i dziękuje za pomoc;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam troche inny problem, mianowicie kupilem nx7400 bez windy (sam free dos), i mam problem z zainstalowaniem już posiadanej wersji xp. Lapek albo nie widzi dyskow albo wyrzuca komunikat ze dysk jest niepodloczony badz nieaktywny ( podloczony jest bo dane na niego pod dosem przegrywam). Od razu pisze ze przy tej wersji nie bylo zadnej plyty recovery ( bo byl tylko free dos), ani innych płyt ze sterownukami. O co tu moze chodzic ??

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam troche inny problem, mianowicie kupilem nx7400 bez windy (sam free dos), i mam problem z zainstalowaniem już posiadanej wersji xp. Lapek albo nie widzi dyskow albo wyrzuca komunikat ze dysk jest niepodloczony badz nieaktywny ( podloczony jest bo dane na niego pod dosem przegrywam). Od razu pisze ze przy tej wersji nie bylo zadnej plyty recovery ( bo byl tylko free dos), ani innych płyt ze sterownukami. O co tu moze chodzic ??

pozdr

o sata?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podepne sie pod temat ,mam problem,gdy rozpoczynam instalacje systemu wyskakuje mi error mówiący o niewykryciu dysku twardego . Robiłem test sprawdzajacy dysk i wszystko ok . Płyta z systemem jest napewno dobra bo sprawdzałem 3 wersje :mur: help laptop jest mi potrzebny na jutro!

Pozdro...

 

Edit:sry nie doczytalem tematu znalazlem odpowiedz jeszce raz sry

Edytowane przez kudlaty~

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podepne sie pod temat ,mam problem,gdy rozpoczynam instalacje systemu wyskakuje mi error mówiący o niewykryciu dysku twardego . Robiłem test sprawdzajacy dysk i wszystko ok . Płyta z systemem jest napewno dobra bo sprawdzałem 3 wersje :mur: help laptop jest mi potrzebny na jutro!

Pozdro...

 

Edit:sry nie doczytalem tematu znalazlem odpowiedz jeszce raz sry

Wyłącz opcje w biosie "SATA native mode" i zainstaluj windowsa, następnie zmień sterowniki i zmień tą opcje ponownie :) Tutaj masz instrukcje www.excray.republika.pl/SATA.RTF, sam tak wczoraj zrobiłem i wszystko jest OK, Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...