Skocz do zawartości
laaps

Problem Z Hasłem W Toshiba Tecra A7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam laptopa Toshiba Tecra A7 z czytnikiem linii papilarnych. Ze strony Toshiby ściągnołem sobie program Protector Suite 5.4 do obsługi w/w czytnika. Program ten bez problemów sobie zainstalowałem i skonfigurowałem tak że po włączeniu laptopa czekam kilka sekund, pojawia się komunikat żeby przejechać palcem po czytniku i jeśli jest ok to dopiero wtedy zaczyna się ładować windows xp pro i tam już nie musiałem sie logować. Tak samo było jak chciałem wejść do BIOS-u, musiałem najpierw przejechać palcem po czytniku i dopiero wtedy mogłem tam wejść.

Problem i to duży zrobił się jak postanowiłem wyłączyć to logowanie się za pomocą czytnika po włączeniu laptopa, po prostu chciałem się już normalnie logować w windowsie. Po następnym uruchomieniu laptopa przeżyłem szok, gdyż zażądał on odemnie hasła, tylko nie wiem jakiego bo przecież wcześniej żadnego nie zakładałem. Tak samo się dzieje jak chce wejść do BIOS-u, też żąda hasła. Podejrzewam że ten Protector Suite coś namieszał i on założył hasło. Aktualnie teraz jestem uziemiony, mogę tylko sobie włączyć laptopa i próbować wpisywać hasła.

Jeśli ktoś spotkał się z podobną sytuacją lub może coś poradzić w tej trudnej sytuacji to proszę pisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałes wpisać takie hasło jak "Toshiba".

Tak próbowałem te hasło oraz inne "magiczne" hasła które niby mogą pasować do laptopów Toshiby. Próbowałem też trick z przytrzymaniem lewego SHIFTa w czasie włączania laptopa, ale niestety nie działa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak próbowałem te hasło oraz inne "magiczne" hasła które niby mogą pasować do laptopów Toshiby. Próbowałem też trick z przytrzymaniem lewego SHIFTa w czasie włączania laptopa, ale niestety nie działa :(

rozumiem że laptopa nie da się wogóle uruchomić, tzn. nie ma dostępu do menu bootowania i nie można wybrać bootowania z płyty bez podania hasła, tak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że laptopa nie da się wogóle uruchomić, tzn. nie ma dostępu do menu bootowania i nie można wybrać bootowania z płyty bez podania hasła, tak??

dokładnie tak, włączam i moge tylko wpisać hasło i nic więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłeś do supprotu Toshiby?

w końcu to ich soft

Nie do końca jest to ich soft, on jest tylko przez Toshibe "brandowany". A odnośnie licencji tego programu to jest to jakaś - OpenSSL License i dalej pisze:

This product includes software developed by the OpenSSL Project

for use in the OpenSSL Toolkit (http://www.openssl.org/).

This product includes cryptographic software written by

Eric Young (eay@cryptsoft.com).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;] czytaj uważnie Excray

napisał że nie można wogóle uruchomić...

Po następnym uruchomieniu laptopa przeżyłem szok, gdyż zażądał on odemnie hasła, tylko nie wiem jakiego bo przecież wcześniej żadnego nie zakładałem. Tak samo się dzieje jak chce wejść do BIOS-u, też żąda hasła.

Z powyższego opisu wywnioskowałem, że mu żąda hasło przy logowaniu do windy i w BIOSie, ale winda uruchamia mu się. Poprawcie mnie jesli się mylę. A co za tym idzie windę mozna odpalić w trybie awaryjnym. Edytowane przez Excray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z powyższego opisu wywnioskowałem, że mu żąda hasło przy logowaniu do windy i w BIOSie, ale winda uruchamia mu się. Poprawcie mnie jesli się mylę. A co za tym idzie windę mozna odpalić w trybie awaryjnym.

myisz się, jeśli winda by startowała to mógł by też wcześniej wejść do bootmenu - klawisz f11 jeśli dobrze pamiętam.

jedno hasło jest do zmiany ustawień biosu, drugie do uruchomienia komputera. Jeśli da się uruchomić lapka bez hasła, to do bootmenu (z pominięciem BIOSU) można też wejść bez hasła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOS a Windows to dwie różne rzeczy. To, że ma hasło na BIOSie nie oznacza, że nie może uruchomić sobie Windowsa. Nie rozumiem Twojego toru myślenia. W Toshibie BIOS się wywołuje klawiszem F1, a tryby uruchamiania aktywuje się w windowsie klawiszem F8. O czym mówisz, bo odnoszę wrażenie, że mylisz dwie różne rzeczy.

Edytowane przez Excray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOS a Windows to dwie różne rzeczy. To, że ma hasło na BIOSie nie oznacza, że nie może uruchomić sobie Windowsa. Nie rozumiem Twojego toru myślenia. W Toshibie BIOS się wywołuje klawiszem F2, a tryby uruchamiania aktywuje się w windowsie klawiszem F8. O czym mówisz, bo odnoszę wrażenie, że mylisz dwie różne rzeczy.

odnoszę wrażenie że spadłeś z księżyca...

a więc wyjaśnię Ci to po kolei:

 

Bios/Bootmenu

1)f2 - ustawienia Biosu

2)f11 (lub inny klawisz, nie pamiętam :D) - BootMenu

 

Hasła

1) Hasło uruchomienia komputera

2) Hasło dostępu do Biosu

(obydwa te hasła ustawia się w biosie...)

 

I. Jeśli nie ma dostępu do bootmenu to ma założone hasło uruchomienia - nie może ani wejść do Biosu, ani do bootmenu, ani uruchomić windy bez podania hasła.

 

Chyba jasne?

 

EDIT:

 

BootMenu - w tym wypadku chodzi oczywiście o menu wyboru z którego napędu ma zostać uruchomiony komputer, a nie o menu uruchamiania systemu

 

EDIT2:

 

W Toshibach Biosu nie wywołuje się klaiwszem f1...

Edytowane przez seboxxl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnoszę wrażenie że spadłeś z księżyca...

a więc wyjaśnię Ci to po kolei:

 

Bios/Bootmenu

1)f2 - ustawienia Biosu

2)f11 (lub inny klawisz, nie pamiętam :D) - BootMenu

 

Hasła

1) Hasło uruchomienia komputera

2) Hasło dostępu do Biosu

(obydwa te hasła ustawia się w biosie...)

 

I. Jeśli nie ma dostępu do bootmenu to ma założone hasło uruchomienia - nie może ani wejść do Biosu, ani do bootmenu, ani uruchomić windy bez podania hasła.

 

Chyba jasne?

 

EDIT:

 

BootMenu - w tym wypadku chodzi oczywiście o menu wyboru z którego napędu ma zostać uruchomiony komputer, a nie o menu uruchamiania systemu

 

EDIT2:

 

W Toshibach Biosu nie wywołuje się klaiwszem f1...

U mnie wejście do BIOSu to F2, a do BootMenu to F12, ale tu też przed wejściem żąda hasła :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy próbowałes z płyty Recovery Disk.

Zawsze mam szacunek do starszych :)

Ale czy przeczytałeś wyższe posty?? Bo było napisane że do bootmenu to za bardzo gość dostępu nie ma...

Edytowane przez seboxxl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mam szacunek do starszych :)

Ale czy przeczytałeś wyższe posty?? Bo było napisane że do bootmenu to za bardzo gość dostępu nie ma...

 

Czytałem ale należałoby spróbować ponieważ jest to rodzimy nosnik dla tego urządzenia.(może pominie pewne funkcje).

 

Była sugestia innych aby zadzwonił do serwisu i co ?

 

Ja czytaty i pisaty mimo że już dużo wody w Wisle upłyneło od końca mojej edukacji. :D

 

Mam ten program wgrany u siebie ale nie kombinuje (bo nierozważny krok może doprowadzić do podobnej sytuacji-czytnika nie mam ale można go wykorzystać w inny sposób.)

 

Aha będę musiał zapytać się syna jak to on robił tzn. jak ja zakładałem kody na bios i system to ta cholera zawsze dał radę usunąć te zabezpieczenia (mówię tu o PC-ie i napewno nie ingerował w srodek).

 

Tak więc życzę powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ale należałoby spróbować ponieważ jest to rodzimy nosnik dla tego urządzenia.(może pominie pewne funkcje).

 

Była sugestia innych aby zadzwonił do serwisu i co ?

 

Ja czytaty i pisaty mimo że już dużo wody w Wisle upłyneło od końca mojej edukacji. :D

 

Mam ten program wgrany u siebie ale nie kombinuje (bo nierozważny krok może doprowadzić do podobnej sytuacji-czytnika nie mam ale można go wykorzystać w inny sposób.)

 

Aha będę musiał zapytać się syna jak to on robił tzn. jak ja zakładałem kody na bios i system to ta cholera zawsze dał radę usunąć te zabezpieczenia (mówię tu o PC-ie i napewno nie ingerował w srodek).

 

Tak więc życzę powodzenia.

w laptopie Toshiby wystarczy wgrać BIOS i już jest po hasłach i innych ustawieniach.

Może w stacjonarnym też jest jakiś podobny sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w laptopie Toshiby wystarczy wgrać BIOS i już jest po hasłach i innych ustawieniach.

Może w stacjonarnym też jest jakiś podobny sposób.

 

Masz rację i tu i tam efekt będzie ten sam.

 

Prawdopodobnie nie ominie serwis (lapek na gwarancji i pewnie trudno dostać się do baterii).

 

System sam wprowadził swoje hasło lub spróbować wprowadzić same zera w ilosci od czterech w górę. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...