Skocz do zawartości
MarGor

Asus M2n32 - Problem Z Dźwiękiem

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie złożyłem komputer z Asus M2N32 - Sli Deluxe w roli głównej. Wszystko jest ok poza dźwiękiem zintegrowanym na płycie. Po podłączeniu głośników (mam Creative 4.1) w programie od dźięku zainstalowanym z płyty jak włączę opcję testowania z odtwarzaniem po kolei dźwięku z każdego z głośników to działają tylko 2 przednie. Jak włączę opcję odtwarzania ze wszystkich na raz to działają wszystkie głośniki. Dziwne. Zmieniałęm w opcjach na kwadrofoniczne, 5.1, pozostałe i cały czas jest to samo. Normalnie pod Windowsem też działają wszystkie, ale w związku z tym problemem przy testowaniu, a właściwie przy braku mozliwości przetestowania czy wszystko jest ok, nie wiem czy głośniki działają prawidłowo. Poza tym dziwi mnie uproszczenie programu do dźwięku - nie ma nawet equalizera (a może jest a ja nie wiem gdzie). Porażka. Poza tym prze instalacja po kliknięciu na program od dźwięku obok pojawia się napis że naipierw powinno sie zaistalować HD Audio hotfix. Na płycie tego nie ma. Na necie też szukałem i nic.

Dodam jeszcze że mam zainstalowany Windows XP SP2.

Proszę o pomoc bo nie wiem czy płyta nie jest walnięta. :mur:

Edytowane przez MarGor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u znajomego sprawdzałem na głośnikach 5.1 i też dźwięk się dziwnie zachowuje. niby wszystkie głośniki działają, popodłączane są właściwie a jak wyciszam w panelu do testowania poszczególne głośniki to dzieją się cuda. pomocy

Edytowane przez MarGor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, też mam Asus'a M2n32 sli deluxe i u mnie dzieje się to samo :( po kazdym restarcie kompa lub włączeniu go musze wyciągnąć wtyczki głośników z płyty i ponownie je włożyc, a nastepnie uruchomic wykrywanie głośników SoundMax'a, wtedy dopiero wszystkie głośniczni grają prawidłowo. Mam 5.1 z Media techa, sprawdzałem trzy inne zestawy 5.1 i na kazdym to samo. Nic nie dała nawet aktualizacja sterowników prosto ze strony asus'a :( Jak tak dalej pójdzie to jeszcze miesiąc i bede musiał wysłać płytę na serwis zeby mi złacza z muzycznej wymienili bo od tego wkładania i wyciągania sie wkoncu posypią :(:(:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...