Skocz do zawartości
victor89

Lcd 19" Nawet Do 1700zł - Najlepszy W Tym Przedziale

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowilem w końcu kupić sobie jakąś naprawde pożądną rzecz. Jako że monitor crt 15" który obecnie posiadam po 9 roku pracy powoli zaczyna odmawiać współpracy, postanowiłem w najbliższym czasie wydać moje oszczędności na LCDka.

Oczywiście jeżeli nie będzie konieczne to niechaiłbym wydawać aż 1,7k zł, jednak jeżeli jest jakaś "perełka" w tej cenie - z przyjemnością za nią zapłace.

Rozmiar 19" zwykła, nie panorama

Od nowego monitora oczekuje przedewszystkim doskonałej ostrości, czas reakcji minimum 8ms, kąty widzenia min. 170* oraz matryca która wyświetla więcej niż 16,7mln kolorów (słyszałem że różnica jest widoczna).

Inne funkcje jak pivoty głośniki itp. są mi absolutnie zbędne.

Widziałem iż polecacie monitor Benq Fp91gp. Jego parametry jak i cena bardzo mi odpowiadają (ale tylko 16,7mln kol. - czy jest to aż tak ogromna wada?)

Jeżeli za te 700zł więcej jest coś dużo lepszego od tego benka - prosiłbym o pomoc w wyborze który panel zakupić.

 

Do tego jeszcze jakaś tania karta na AGP posiadająca cyfrowe złącze na monitor - myślałem nad matroxem O TAKI - w gry kompletnie nie gram (do środowiska graficznego windows i programowania obecny sis 8mb pci mi starcza ;))

 

Sprawa nieco się skomplikowała - polecany Fujitsu niestety nie jest dostępny już w sklepach, ze względu na końcówke produkcji. Prosiłbym więc o jeszcze jakieś propozycje - aktualnie na rynek weszło kilka nowych modeli - który jest wart zainteresowania?

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuj FP93GX, FP91 to już troche starawa konstrukcja, ew. FP93G troszke wolniejszy (6ms) od GX.

no stary..

"kąt widzenia (poziom) [stopni] 140

kąt widzenia (pion) [stopni] 135"

Ciulowo :/

ew. faktycznie - FP93G który ma po 160*

Jest jeszcze jednak kwestia do omówienia - mianowicie Bad Pixele - nie toleruje tego - jak wypatrze takiego trupa to wymienią mi monitor na nowy - wolny od wad?

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuj FP93GX, FP91 to już troche starawa konstrukcja, ew. FP93G troszke wolniejszy (6ms) od GX.

A czytales wczesniejszego posta, ze polecasz monitor na matrycy TN. :blink:

 

Moze warto zainteresowac sie F-S P19-2. Spelnia wszystkie kryteria. ;]

 

Jest jeszcze jednak kwestia do omówienia - mianowicie Bad Pixele - nie toleruje tego - jak wypatrze takiego trupa to wymienią mi monitor na nowy - wolny od wad?

Jak wykupisz dodatkowa gware na bad pixele to tak. Jednak nie wszystkie sklepy prowadza 'selekcje' monitorow. No chyba, ze kupisz monitor w ktorym producent daje gware zero bad pixel, ale takich jest bardzo malo. Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czytales wczesniejszego posta, ze polecasz monitor na matrycy TN. :blink:

 

Moze warto zainteresowac sie F-S P19-2. Spelnia wszystkie kryteria. ;]

Jak wykupisz dodatkowa gware na bad pixele to tak. Jednak nie wszystkie sklepy prowadza 'selekcje' monitorow. No chyba, ze kupisz monitor w ktorym producent daje gware zero bad pixel, ale takich jest bardzo malo.

P19-2

F-S P19-2 nie znalazłem :blink:

 

Kufa... cena może być.. ale może coś równie dobrego a kapeczke tańszego?

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak szarpiesz sie z kasa to po co porywasz sie na 19" i lcd ? Znajomy jakis czas temu na allegro kupil ibm'a 21" i obraz jest zyleta, do programowania nie trzeba wcale kupowac lcd, chyba, ze nie masz gdzie trzymac takiej szafy. ;]

 

ps. dlaczego nie lubisz gier, co jest z Toba ? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, to chyba wszystko jasne ;)

A nie ma go w takiej wersji pozbawionej pivota i głośniczków?

Ze stówke bym jeszcze urwał, z którą napewno wiedziałbym co zrobić ;)

Nie. Jak mozesz dac 1700PLN za monitor to kwota ~1600PLN za F-S* P19-2 powinna byc przez Ciebie do zaakceptowania. ;) Za ta kwote trudno cos lepszego dostac, a ponizej jej juz tylko gorsze monitorki sa. Decyzja jednak nalezy do Ciebie. :P

 

*Fujitsu Siemens ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.........Jest jeszcze jednak kwestia do omówienia - mianowicie Bad Pixele - nie toleruje tego - jak wypatrze takiego trupa to wymienią mi monitor na nowy - wolny od wad?

Nie mogę powiedzieć jaka jest gwarancja na "badpixele" bo takowych u siebie nie stwierdziłem, a monitor zakupiłem 1.07.2006 i używam go przeciętnie 16h na dobę.

 

Dla mnie jedyną wadą tego monitora (FP93G) jest brak predefiniowanych ustawień fabrycznych np. internet, media, gry itd.

Jak ustawie do gier to w necie żarówa, a jak w necie i aplikacjach systemowych ok., to w grach zbyt ciemno.

 

"........Od nowego monitora oczekuje przedewszystkim doskonałej ostrości, czas reakcji minimum 8ms, kąty widzenia min. 170* oraz matryca która wyświetla więcej niż 16,7mln kolorów (słyszałem że różnica jest widoczna)........."

 

Osobiście nie spotkałem monitora LCD, który wyświetla więcej niż 16,7 mln kolorów (MVA) , 16,2 mln (TN).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takze szukam monitora LCD 19" w okolicach 1500zl +/- 150zl

 

Przewertowal troszke netu i znalazlem, ze w tych okolicach polecane sa glownie dwa monitory:

 

Fujitsu Siemens P19-2

Samsung 193P PLUS

 

Monitor bedzie sluzyl do netu/grafiki/gier/filmow: czyli do wszystkiego - chociaz dla mnie wazniejsza jest jakosc i moje oczy, a nie smuzenie w grach.

Bardzo bym prosil uzytkownikow tych monitorow o jakas wypowiedz na ich temat, a takze innych. Moze macie inna propozycje, a moze jest cos rozsadnego z nizszej polki. W gore dokladac kasy niezbyt juz moge, w dol za to bardzo chetnie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę powiedzieć jaka jest gwarancja na "badpixele" bo takowych u siebie nie stwierdziłem, a monitor zakupiłem 1.07.2006 i używam go przeciętnie 16h na dobę.

 

Dla mnie jedyną wadą tego monitora (FP93G) jest brak predefiniowanych ustawień fabrycznych np. internet, media, gry itd.

Jak ustawie do gier to w necie żarówa, a jak w necie i aplikacjach systemowych ok., to w grach zbyt ciemno.

 

"........Od nowego monitora oczekuje przedewszystkim doskonałej ostrości, czas reakcji minimum 8ms, kąty widzenia min. 170* oraz matryca która wyświetla więcej niż 16,7mln kolorów (słyszałem że różnica jest widoczna)........."

 

Osobiście nie spotkałem monitora LCD, który wyświetla więcej niż 16,7 mln kolorów (MVA) , 16,2 mln (TN).

Popaprałem - oczywiście chodziło mi o to by wyświetlał te 16,7 mln kolorów (aczkolwiek są o 16,77mln kolorowej palecie)

 

Takze szukam monitora LCD 19" w okolicach 1500zl +/- 150zl

 

Przewertowal troszke netu i znalazlem, ze w tych okolicach polecane sa glownie dwa monitory:

 

Fujitsu Siemens P19-2

Samsung 193P PLUS

 

Monitor bedzie sluzyl do netu/grafiki/gier/filmow: czyli do wszystkiego - chociaz dla mnie wazniejsza jest jakosc i moje oczy, a nie smuzenie w grach.

Bardzo bym prosil uzytkownikow tych monitorow o jakas wypowiedz na ich temat, a takze innych. Moze macie inna propozycje, a moze jest cos rozsadnego z nizszej polki. W gore dokladac kasy niezbyt juz moge, w dol za to bardzo chetnie.

 

Pozdrawiam

Z tego co widze, chyba ten..

Samsunga widziałem kilka razy na żywo w akcji - wydaje mi się że w stosunku do innych ma minimalnie rozmyty obraz (nieostry)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takze szukam monitora LCD 19" w okolicach 1500zl +/- 150zl

 

Przewertowal troszke netu i znalazlem, ze w tych okolicach polecane sa glownie dwa monitory:

 

Fujitsu Siemens P19-2

Samsung 193P PLUS

 

Monitor bedzie sluzyl do netu/grafiki/gier/filmow: czyli do wszystkiego - chociaz dla mnie wazniejsza jest jakosc i moje oczy, a nie smuzenie w grach.

Bardzo bym prosil uzytkownikow tych monitorow o jakas wypowiedz na ich temat, a takze innych. Moze macie inna propozycje, a moze jest cos rozsadnego z nizszej polki. W gore dokladac kasy niezbyt juz moge, w dol za to bardzo chetnie.

 

Pozdrawiam

Ponawiam pytanko.

Dzieki victor89 za odpowiedz, ale licze takze na glosy innych. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje przeczytac te testy:

Samsung 193+ ---> http://mva.pl/?id_kategorii=2&top=71&kategoria=228

Samsung 970P ---> http://www.mva.pl/?id_kategorii=2&top=...p;kategoria=239

Fujitsu Siemens P19-2 ---> http://mva.pl/?id_kategorii=2&top=71&kategoria=226

Byc moze po tej lekturze wybor bedzie prostszy. ;)

 

Ja bym nie wybral zadnego z wymienionych wyzej Samsungow ze wzgledu na brak przyciskow do regulacji monitora. Soft bywa zawodny i do tego nie dziala w innym srodowisku niz windows.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja powiem, co mi się podoba, a co nie

Philips

 

+ kontrast 1300:1

+ czas reakcji plamki 8 ms

+ obrotowy ekran [pivot]

+ TCO 2003

 

-- kąt widzenia 160* (to jest gigantyczny minus)

- wygląd (wewnętrzne fuj ;P)

 

Samsung

+ kontrast 1500:1

+ czas reakcji plamki 6 ms

++ kąty widzenia aż 178*

+ wygląd

 

- jasność 250cd/m2

- norma tco`99

Na jakiej matrycy są te monitory? Matyrca TN uprzedzam - odpada na starcie

Może coś ciekawego ze stajni LG?

 

Edit:

znalazłem jeszcze taki monitorek: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=20796

 

wg. TEGOtestu na benchmarku (wiem, wiem :P) monitor wypada bardzo dobrze... co o nim ciekawego mi powiecie

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja powiem, co mi się podoba, a co nie

poprawki:

philips:

katy 178/178 matryca mva jak w benq 91gp ale nowsza

LOL! ta paskudna belinea 101920C Ci się podoba a ten zgrabny philips nie LOL!

http://product.pcpop.com/000028291/Picture.html

 

samsung:

brak normy tco związany jest WYŁĄCZNIE z kolorem ramki obudowy ktora jest czarna a takie monitory nie dostaną tco 03

jest juz w sprzedazy 971p biały z tco 03

 

-jasnosc 250cd to minus??? chyba duzy plus

 

LG sobie daruj przynajmniej jak postawiłes takie wymagania bo prawie wszystkie LG 19" to TN z mocnym FRC

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprawki:

philips:

katy 178/178 matryca mva jak w benq 91gp ale nowsza

LOL! ta paskudna belinea 101920C Ci się podoba a ten zgrabny philips nie LOL!

 

samsung:

brak normy tco związany jest WYŁĄCZNIE z kolorem ramki obudowy ktora jest czarna a takie monitory nie dostaną tco 03

jest juz w sprzedazy 971p biały z tco 03

 

-jasnosc 250cd to minus??? chyba duzy plus

aha, dobrze wiedzieć o ten normie

monitor ma podobac się mi, nie innym ;)

 

Jeżeli mówisz że dane które są podane w komputroniku są wyssane z palca, stawia to tego philipsa w znacznie lepszym świetle....

 

Belinea vs Philips vs Samsung (lać na wygląd, brać pod uwage tylko komfort pracy oraz parametry techniczne) - który lepszy .... no właśnie, który?

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-jasnosc 250cd to minus??? chyba duzy plus

Benq nie wiem ile ma 280 czy 300 ( mało istotne ) ale napewno to nie było za dużo .... nie wiem co Was razi w LCD - ja pomimo że mam CRT po poprawnym ustawieniu Benq LCD 19" xxxxGP bez zchodzenia poniżej regulacji mocy lamp i bez uszczuplania palety nie miałem najmniejszych problemów !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłącze sie do dyskusji

philips 190P7EG/S

http://product.pcpop.com/000028291/Picture.html

recencje na włoskim forum

http://www.google.com/translate?u=http%3A%...=en&ie=UTF8

 

http://www.prad.de/board/thread.php?threadid=27426

http://www.prad.de/board/thread.php?threadid=26925

 

mnie również interesuje acer 1923

http://www.prad.de/board/thread.php?threadid=27101

 

Na forum mva kilku ludzi ma te monitory i sobie chwalą. Ogladałęm filmik CS z acera i żadnego smużenia jak dla mnie nie ma(kurcze musze sprawdzić czy to czasem nie filmik z wersji TN0. Tylko trzeba uważac aby nie trafić na TN bo acer używa 3 typów matryc TN/MVA/PVA w tym samym modelu - ale nie jest to sprawdzona informacja

 

W najplizszym tygodniu sam się zdecyduje co wybrać.

Szkoda że ten philips drożeje bo miesiąc temu kosztował jeszcze 1100 zł a teraz ok 1400

A tak pozatym każdy monitor ma jakieś wady. po prostu trzeba sobie powiedziec ile sie ma kasy i za żadne skarby nie patrzec na drozsze monitory.

Edytowane przez Amun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa nieco się skomplikowała - polecany Fujitsu niestety nie jest dostępny już w sklepach, ze względu na końcówke produkcji. Prosiłbym więc o jeszcze jakieś propozycje - aktualnie na rynek weszło kilka nowych modeli - który jest wart zainteresowania?

Ja nie widze zadnej komplikacji. ;] Tutaj mozna kupic F-S http://sklep.henwar.pl/index.php?s=prodd&i=18320. W tej cenie nic lepszego nie kupisz. :P

 

 

Moze warto zaintersowac sie NEC'iem 1990FX. Troche drozszy jest, ale monitorek pierwsza klasa. ;] http://monitory.mastiff.pl/opisy.php?id_ar...tisync%201990FX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W najplizszym tygodniu sam się zdecyduje co wybrać.

Szkoda że ten philips drożeje bo miesiąc temu kosztował jeszcze 1100 zł a teraz ok 1400

A tak pozatym każdy monitor ma jakieś wady. po prostu trzeba sobie powiedziec ile sie ma kasy i za żadne skarby nie patrzec na drozsze monitory.

hmm sledze cenę tego philipsa i nie przypominam sobie takiego wzrostu wręcz przeciwnie jak się pojawił kosztował 1600zł, ponadto cena jego jest standardowa/minimalna bo chyba wszystkie monitory na mva 1300:1 oscylują w granicach od 1300zł w zwyz.

http://www.heise.de/preisvergleich/?phist=205837

 

Inne monitory na tej nowej MVA to:

 

nowa wersja Viewsonic VP930B

belinea 1980 G1 S1 (bardzo droga)

acer al1952

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...