Skocz do zawartości
victor89

Lcd 19" Nawet Do 1700zł - Najlepszy W Tym Przedziale

Rekomendowane odpowiedzi

no to jeszcze na dokładke, tekst z jednego testu na necie

 

W grach monitor spisuje się znakomicie! Obraz jest bardzo czysty, czerń głęboka. Smużenie jest niezauważalne, a w skrajnych przypadkach niewielkie. Mimo czasu 12ms, matryca jest szybsza niż wiele innych 8ms. To wymarzony monitor dla gracza.

 

Żródło

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jeszcze na dokładke, tekst z jednego testu na necie

 

W grach monitor spisuje się znakomicie! Obraz jest bardzo czysty, czerń głęboka. Smużenie jest niezauważalne, a w skrajnych przypadkach niewielkie. Mimo czasu 12ms, matryca jest szybsza niż wiele innych 8ms. To wymarzony monitor dla gracza.

 

Żródło

Podobna sytuacja jak z tym NECem na S-IPSie - może tego wybrać...

jeżeli chodzi o kolory to ta matryca podobno jest bezkonkurencyjna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny dylemat jak w topicu. Zdecydowałem się jednak na Philipsa 190p7.

 

Sony HX95 jest z szybą i jak dla mnie refleksy były dokuczliwe (oglądałem w sklepie).

F-S P19-2 to ryzyko zmęczonego egzemplarza, samsungi nie mają przycisków do regulacji, tak więc został Philips.

 

Moje wrażenia (od razu napiszę, że nie jestem jakimś koneserem). Mam doświadczenia z CRT, laptopa, w pracy kilku paneli Belinea MVA i TN. Stąd wiedziałem, że nie TN i raczej nie Belinea (niestety jakość wykonania tych co mamy w pracy zostawiała sporo do życzenia). A Philips:

- wygląd nie powala (mam szary egzemplarz - wersja EG)

- jakość wykonania bardzo ok

- regulacja wysokości, obrót i pivot solidnie zrobione i przydatne

- przyciski regulacyjne bardzo malutkie i niezbyt wygodne, ale są ;)

- funkcja SmartBright (rozjaśnia w zależności od oświetlenia w pomieszczeniu) potrafi być użyteczna, chociaż czasem i tak potrzeba ręcznie podregulować

- jakość kolorów jest ok - ale na żadnym z predefiniowanych ustawień. W miarę ok wygląda tryb sRGB, ale wtedy nie działa regulacja jasności - także odpada. Ja ustawiłem ręcznie R-G-B, każdą składową na 75%, kontrast na 80%, a jasność w zależności od warunków od 0% do 80%. I wtedy dopiero jest całkiem ok (jak dla mnie).

- plansze z gradientami kolorowymi i szarymi wyglądają ok, żadnych objawów FRC nie widać, przejścia całkiem płynne i to, co w sumie ciekawe, przy każdym ustawieniu jasności.

- wszystkie kolory na planszach testowych są rozróżnialne, biel biała, czerń czarna

- z tą czarną czernią to tak do końca super nie jest. W ciemnym pomieszczeniu, w nocy, na czarnym tle widoczne jest 'srebrzenie', ale rogi przesadnie się nie wyróżniają, są w sumie bardzo nieznacznie jaśniejsze. Po prostu srebrzenie jest na całym ekranie, większe przy większej jasności, mniejsze przy mniejszej jasności. Dodatkowo srebrzenie jest najmniejsze na wprost, pod kątem jest bardziej dokuczliwe. Da się przywyknąć jak na mój gust, tym bardziej, że rzadko ogląda się czarny ekran. Przy oglądaniu filmów na pewno nie jest to dokuczliwe.

- kąty widzenia są ok, ale nie jest to 178, przynajmniej ja bym tak ich nie określił. Pewne różnice obrazu widać już pod kątem 30 stopni, przy 60 stopniach różnice w kolorach są już spore, chociaż nadal widać oczywiście co jest na ekranie. Wg specyfikacji 178 stopni to kontrast 10:1, a na wprost jest teoretycznie 1300:1 więc różnica musi być. Ogólnie przy poruszaniu się przed monitorem nie ma dyskomfortu, a do oglądania filmów w kilka osób też nie ma problemu. Różnica na korzyść w porównaniu z TN jest olbrzymia.

- smużenie jak dla mnie jest zupełnie akceptowalne. Pod Windows nie ma problemu, czcionka przy przenoszeniu okienka nie grubnie, widać delikatne rozmycie przy przewijaniu, ale nic dokuczliwego. W grach typu Civilization jest trochę gorzej, szczególnie w trybie przeskalowanym w dół. Wtedy przy przewijaniu ekranu szczegóły (np. nazwy miast) są rozmyte. W standardowej rozdzielczości jest w miarę ok. Typowego smużenia, czyli cieni za ciemnym elementem nie widać, białego duszka, o którym można przeczytać w internecie też nie dostrzegam (nie będę wpatrywał się na siłę).

- poza tym brak (odpukać) na razie jakichkolwiek bad pixeli lub subpixeli (chociaż tutaj też nie przyglądam się na siłę).

 

Ogólnie polecam, kupowałem w acris.pl za 1387 z dostawą gratis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o monitorach Belinea ??

Polecacie / znacie jakiś dobry model tych monitorów ?

 

Dzięki.

panele 19stki na matrycy MVA/PVA (już nie pamiętam jakiej dokładnie, któreś z tych) - są dobrej jakości...

a na allegro widziałem talkie po 1kzł ;)

 

edit:

http://shift.sklep.pl/index.php?t=w&id...mp;skad=skapiec

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam teraz stoję przed zakupem najlepszej dziewientnastki

i po przeczytaniu testu na stronie proline:

http://sklep.proline.pl/shop.php?id=news&a...&grupa=shop

chyba skłąniam się ku samsungowi 971P. Nie powiem - ważnym elementem jest dla mnie oprócz

jakości obrazu także wygląd! Niech kumplom świecą się oczy ;)

 

Ewentualnie szukam jeszcze NEC-a 1980NX ale już nigdzie nie moge go znaleść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam teraz stoję przed zakupem najlepszej dziewientnastki

i po przeczytaniu testu na stronie proline:

http://sklep.proline.pl/shop.php?id=news&a...&grupa=shop

chyba skłąniam się ku samsungowi 971P. Nie powiem - ważnym elementem jest dla mnie oprócz

jakości obrazu także wygląd! Niech kumplom świecą się oczy ;)

 

Ewentualnie szukam jeszcze NEC-a 1980NX ale już nigdzie nie moge go znaleść.

.... ale ten brak przycisków <_<

 

Do tego nie wiem czy nie ma FRC ( jak wcześniejsze modele na PVA ) - zgodnie z info jakie znalazłem dopiero S-PVA ma pełny 8 bitowy ( na kanał ) kolor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam monitorka już od dłuższego czasu i niestety nie mogę znaleźdz. Znalazłem sony X95FB ale niestety nie zdążyłem kupić i wyszły z produkcji, a teraz sony robi wszystkie na matrycy TN:( Przeglądałem już duzo testów i rad i dalej nie wiem co kupić najbardziej zastanawiam się nad Belinea 1980 S1 i Benq FP93G. Cena nie jest za wyskoka i na tym mi także zależy chciałbym tak do 1400 zł coś kupić. Jeśli chodzi o Fujitsu - Siemens B19-2 to parametry tego monitorka nie zachwycają kontrast 500:1, czas reakcji 13ms i kąty widzenia po 160 stopni. Co do Samsung SM193P+ fajny jest, ale jeśli chodzi o mnie to troche za drogi. Co byście mi polecili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za te piniadze to tylko cos na matrycy PVA lub S-IPS, nie daj się namówić (za te pieniadze) na tn czy mva, czyli czeka cie zakup Samsung 971P, P19-2 (mam takiego rev 6, podświetlanie matrycy idealne, brak smużenia, super kontrast, odwzorowanie kolorów, no i czarny to czarny) lub jakis nec na s-ips (około 1700zł) i zapewniam cie że monitor z matrycą s-ips 12-16ms jest szybszy od tn czy mva 8ms, dobra rada teznie patrz tylko na to co pisze producent w parametrach technicznych, bo te 2000:1 kontrastu od lg można o kant [gluteus maximus] rozbić, krótko mówiąc specyfikacja wyssana z palca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za te piniadze to tylko cos na matrycy PVA lub S-IPS, nie daj się namówić (za te pieniadze) na tn czy mva, czyli czeka cie zakup Samsung 971P, P19-2 (mam takiego rev 6, podświetlanie matrycy idealne, brak smużenia, super kontrast, odwzorowanie kolorów, no i czarny to czarny) lub jakis nec na s-ips (około 1700zł) i zapewniam cie że monitor z matrycą s-ips 12-16ms jest szybszy od tn czy mva 8ms, dobra rada teznie patrz tylko na to co pisze producent w parametrach technicznych, bo te 2000:1 kontrastu od lg można o kant [gluteus maximus] rozbić, krótko mówiąc specyfikacja wyssana z palca

PVA ma ciekawe kolorki jednak 6 bitowy kolor ( + FRC ) dopiero S-PVA ma pełną paletę. Bezpieczniej jest kupić S-IPS ( NEC są po 1400 PLN 19 " ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...