Skocz do zawartości
D2mian

Który Zasilacz (5 Moich Typów)

Rekomendowane odpowiedzi

Heh, zycie jak zwykle plata figle. Zadzwonili dzis rano do mnie ze sklepu (znak.pl jakby ktos byl zainteresowany) i stwierdzili, ze Enermaxa nie maja i raczej w najblizszym czasie miec nie beda, bo cos ich dystrybutor narzeka na serwis tych zasilaczy i cos tam jeszcze (sluchalem umiarkowanie uwaznie).

Efekt koncowy jest taki, ze (poniewaz potrzebowalem zasilki "na juz") wzialem Tagana U15 430W. Wyniosl mnie 310zl (dostalem troche znizki, bo kupowalem pare innych rzeczy prz okazji, normalnie 330zl).

 

Jak go juz podlacze, to zdam relacje co i jak.

 

Tak czy owak, stworzenie FAQ i topicu o Enermaxie Liberty uwazam za dobry pomysl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(dostalem troche znizki, bo kupowalem pare innych rzeczy prz okazji, normalnie 330zl).

offtop

Ja zamawiałem u nich kilka razy i zniżki żadnej nie chcieli dać a była to suma łącznie powyżej 5000zł zresztą chyba już u nich nic nie kupię zraziłem się do tego sklepu.

end offtop

A z tym taganem to chyba dobrze nie zrobiłeś ale na ten temat niech wypowiedzą się znawcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='12 wrz 2006, 18:46' post='2314760']

Też bym go nie brał :/ 'Udawana' podwójna linia 12V, przestarzała technologia. Bynajmniej nie serie U15 ;)

Udawana nie udawana ale 312W to sporo a do starszej konfiguracji dodatkowe 30W na 3.3v + 5v moze sie przydac.

Oby sie zmiescil w obudowie bo rozmiary i wage to ma sluszne.

Powinien byc cichszy od liberty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten tagan to nie jest zla zasilka. Nie jest tak nowoczesny dzisiaj jak wiele omawianych ostatnio modeli, ale nadal spokojnie daje rade. Szkoda ze nie jest tanszy. W cenie ~250zl za naslabszy U15 to bylby prawdziwy hit (taka cena z racji na wiek tej konstrukcji). Niestety za >300zl ten zasilacz za bardzo nie stanowi konkurencji :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BENITO,

Powiedz mi wiesz coś może na temat zasilaczy Yesico?

Zanim zakupiłem Enermaxa zastanawiałem się właśnie nad Yesico.

Jeśli wiesz coś o nich możesz dla mnie porównać (rzecz jasna mniej więcej) Enermaxa Liberty 400W oraz YESICO SILENTCOOL SC-420W AB88 APFC RoHS

Proszę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udawana nie udawana ale 312W to sporo a do starszej konfiguracji dodatkowe 30W na 3.3v + 5v moze sie przydac.

Oby sie zmiescil w obudowie bo rozmiary i wage to ma sluszne.

Powinien byc cichszy od liberty.

Wszedl na luzie, nawet do dosc zwartej budy jaka jest Coolermaster Centurion 534. Moze i to nie byl najlepszy mozliwy zakup w tej cenie (nawet placac ciut taniej jest to kupa kasy), ale jest cichy (w sumie to nieslyszalny, choc na razie nie zlozylem jeszcze kompa do konca), dobrze wykonany i ma odpinane kable (jak dla mnie bardzo duzy plus, przynajmniej jest porzadek w obudowie, bo dopinam sobie tylko trzy kable z molexami i flopem i nie musze upychac grubej wiazki po katach).

 

Jesli chodzi o jakosc wykonania, to Chieftec HPC-360-202 wyglada przy nim zalosnie, jak jakis Codegen. Spaghetti niczym nie pospinanych kabli, slabo wykonczone krawedzie obudowy, brak jakiegokolwiek lakieru (goly metal), glosny jak odkurzacz. A Taganik kulturka - zaslepki na nieuzywane koncowki, oploty na kablach na calej dlugosci (az do molexow), w komplecie zaciski do kabli na rzepy. O ciszy juz wspominalem.

 

Nie ma tylko takiego pr0 etui na kable jak Enermax, ale jakos to przezyje. W zamian mam kable ze zlaczami SATA oddzielnie, co jest dla mnie zbawieniem, bo z zadnego nie korzystam. W Enermaxie zlacza SATA sa na tym samym kablu na przemian z molexami, co jest dla mnie kompletna porazka, bo wisi potem taki potworek, ktorego nie ma jak ulozyc.

 

Narzekajac na jego moc zwroccie uwage, jaki konfig to napedza - ja nie jestem w stanie w tej chwili tej zasilki nawet porzadnie obciazyc. Dodatkowe 30W na +3.3/+5 zapewni mi "spokoj ducha" ;) a mysle, ze raczej nie zloze konfigu, ktorego ta zasilka nie udzwignie (poruszam sie raczej w sferze konfiguracji budzetowych).

 

Osobiscie jestem zadowolony z zakupu, mimo ze moj portfel bolesnie to odczul ;) Ocenial wydajnosci nie bede, ale za jakosc wykonania zewnetrza (obudowa, kable, opakowanie) dostaje ode mnie maksymalna ocene.

 

<offtop>

@kurczak80 - widac dzis sprzedawca mial dzien dobroci dla klientow. Ogolnie poki co sie na tym sklepie nie przejechalem, choc potrafia miec tam niezly pieprznik - dzis pol godziny im zajelo ustalenie, gdzie leza zamowione przeze mnie rzeczy. Byli juz bliscy zawracania kuriera z trasy, zeby sprawdzic czy mu czasem moich rzeczy nie zapakowali :lol:

</offtop>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BENITO,

Powiedz mi wiesz coś może na temat zasilaczy Yesico?

Zanim zakupiłem Enermaxa zastanawiałem się właśnie nad Yesico.

Jeśli wiesz coś o nich możesz dla mnie porównać (rzecz jasna mniej więcej) Enermaxa Liberty 400W oraz YESICO SILENTCOOL SC-420W AB88 APFC RoHS

Proszę :)

i przy okazji o YESICO SC430-PS12 :)

wyglada ciekawie...glownie interesuje mnie glosnosc :)

EDIT:

dobra dowiedzialem sie ze prawodopodobnie robi go sirtec wiec jednak nie mam na niego ochoty ;)

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zlozylem wreszcie kompa do kupy. Tagan szumi troche bardziej niz oczekiwalem, ale i tak w porownaniu z poprzednim Chiefem jest ogromny postep. Zreszta konkurencje do halasowani ma bardzo cicha: Scythe Katana na minimalnych obrotach i cichobiezny z natury Leadtek 6600GT. W tej chwili Tagan jest najglosniejszym wentylem w kompie.

 

Swoja droga, zauwazylem ze zasilka jest najcieplejsza rzecza w kompie - to jest normalne?

Wg. biosu temperatura w budzie (czy tez raczej temperatura plyty glownej, gdziekolwiek jest ona mierzona) nie przekracza 30 stopni, zasilka wydaje mi sie byc wewnatrz cieplejsza.

Powietrze wychodzace z zasilki jest troszke cieplejsze od tego wypluwanego przez tylnego grilla przez Katane.

Niby wentylator zasilacza zbiera powietrze z potencjalnie najgoretszego miejsca w kompie - nad procesorem i lezacym w lini prostej pod nim mostkiem polnocnym - wiec nadmiernie mnie to nie dziwi, ale wolalbym sie upewnic. Napiecia (mierzone miernikiem za 10zl, ale lepszego nie mam) sa ok i spokojnie mieszcza sie w 5% tolerancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba było nie brać u15-za tą kase to imho niezbyt okazytjny zakup.

Grzeje sioe bo to dalej topek p5 w środku. Niestety u-01 przynajmniej cichy był a u15 już nie bardzo...

Ogolnie z naprawde cichych psu z wentylem 12cm to chyba tylko starsze rewy seasonika. mioałem chiefteca 350w od delty z wentylem 12cm i niestety jak bym go nie spowolnił to szumiał :(

Jak ma sie 12cm wentyl to chyba tylko wycięcie grilla+ wsadzenie max spowolnionego fandera czy czegoś w tym stylu da cisze-inacej szumi i tyle.

 

Jak ciche psu to jednak nadal 2x cicha 80mm jest najlepsza- tagan u-01, topek p3 itp potwierdzaja tylko tę regułe...

 

 

 

co donapięc to wiesz 55 to dużo-dobre psu to raczej ma coś w granicay 11.90-12.20 na 12v i nie pwoinno przekraczać tego. Ja mam na p3 ok 12.20 idle, 12.12-12.15 na sporym stresie i jest ok.wiem,ze nawet przy jakims wy;pasnym 2 jajowcu i np sli nie będzie mniej niż 12v B)

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tagany U01 tak, ale nowsze rewizje. Stare niestety potrafia tykac (praktycznie kazdy egz), jest to bardzo irytujace i przebija glosnoscia nawet kompa na AC nie specjalnie nastawionego na cisze. Wentyle owszem - bardzo dobre i ciche (szczegolnie ten na tyle Sanyo).

A seasonic tylko wlasnie pierwsza rewizja, ktora juz nie jest dostepna, na slizgowych yate loonach. Obecne na kulkowej ADDa, niestety sa srednie. 750RPM slychac na tym wentylu w postaci dzwieku lozyska. Jest i tak bardzo cicho, ale daleko mu do slizgowego lozyska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem ze nie zrobilem najlepszego interesu z tym Taganem. Gdy sie czlowiek spieszy, to sie diabel cieszy :|

Nie bede juz go wymienial, i tak jest o wiele cichszy od poprzedniej zasilki, wiec nie mam co narzekac. Jak mnie bedzie za bardzo wkurzal, to machne reka na gwarancje i wsadze mu Fandera :) A kompa i tak calkiem nie wycisze, bo chlodzony jest powietrzem i zawsze cos w nim szumiec bedzie, mniej lub bardziej.

 

Jeszcze pytanko - gdzie przykrecic dodatkowy kabelek od masy? Myslalem nad jednym z punktow mocowania plyty glownej - mozna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanko - gdzie przykrecic dodatkowy kabelek od masy? Myslalem nad jednym z punktow mocowania plyty glownej - mozna?

- mozna, ale korzystniej (czyt. bezpieczniej) jest przykrecic niniejszy kabel bezposrednio do obudowy (z pominieciem plyty glownej). Ja osobiscie tak zrobilem.

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...amp;mode=linear

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...amp;mode=linear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup Taganów w wersjach u15 U22 jest bezsensowny do nowych konfigów. Za tęsamąkasę można mieć lepsze, mocniejsze i cichsze zasilacze.

 

Co do U01 to nie wiem jaka rewizja tyka, ale ja miełąem w łapach rev 1 i rev 2 i żadna nie tykała, co więcej oba były niesłyszalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

750RPM slychac na tym wentylu w postaci dzwieku lozyska. Jest i tak bardzo cicho, ale daleko mu do slizgowego lozyska.

Wlasnie zakupilem Seasonica S12 330w

potwierdzam problem z tykaniem łozyska ale slychac to z odleglosci max parunastu cm.

Ogolnie zasilacz mega cichy :)

Problemów z cewkami nie stwierdziłem!

p.s. aerial Jako, że go uzywasz ciut dluzej niz ja (ja dopiero go do kompa wsadzilem) to czy masz jakies spostrzezenia rady etc? Na jaki wentyl chcesz wymienic z tego seryjnego? fander slizgowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p.s. aerial Jako, że go uzywasz ciut dluzej niz ja (ja dopiero go do kompa wsadzilem) to czy masz jakies spostrzezenia rady etc? Na jaki wentyl chcesz wymienic z tego seryjnego? fander slizgowy?

Juz wymienilem wentyl.

Byl taki: http://img464.imageshack.us/img464/6632/gabka1fe9.jpg

Jest taki: http://img165.imageshack.us/img165/7863/gabka2tb0.jpg

 

U mnie tez nic nie tyka i nie piszczy, a obawialem sie tego.

Wentyl to fander ponizej predkosci startowej (500rpm), zasilany i regulowany z plyty.

Jak narazie jestem zadowolony. Pod maksymalnym obciazeniem jakie moge swoim configiem wyciagnac, mimo stalej predkosci wentyla z zasilki leci zimne powietrze.

 

Jeżeli chcesz podpinac wentyl pod kontroler w zasilaczu to nie wiem czy fander bedzie najlepszym rozwiazaniem. Moze byc troche za glosny sterowany zasilka, a jak sie go skreci potencjometrem to nie bedzie ruszal.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paowie, uwiesiliscie sie mojego stwierdzenia, ze wentylator w zasilce jest najglosniejszy w kompie, ale to nie znaczy ze jest glosny :) Nie mam zadnego aparatu do pomiaru glosnosci (jakkolwiek sie nazywa), ale komp wydaje z siebie tylko cichutki szum, porownywalny z napedem DVD na niskich obrotach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie co powiecie o tym zasilaczu???

http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...4&grupa=171

 

warto za takie pieniądze??? czy polecicie coś lepszego w podobnej cenie.

Chodzi mi o zasilacz przyszlościowy, i z 12cm wiatrakiem no i żeby miał kable od sata i conajmniej 4 molex.

 

z góry dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seasonic s12 330W http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=27034

amacrox GLN (fortron) 350W http://zenfist.pl/pID/1018.htm

 

Nie moge znalesc taniej najslabszego GLNa. Przy tym seasonic w promocji wypada dosc korzystnie. 2 linie, bardzo wysoka sprawnosc. Najtansze zasilki z taka sprawnoscia.

Ja bym nie bral modecoma 500W, nie ma sie co bac ze zabraknie mocy, lepiej brac wysoka sprawnosc i mozliwosc ciszy (zmiana wentyla), niz takiego grzejacego sie starca :wink:

A jesli modecom to taki lepszy na dzisiejsze czasy:

http://allegro.pl/item124965748_modecom_mc..._gw_3_lata.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz wymienilem wentyl.

Byl taki: http://img464.imageshack.us/img464/6632/gabka1fe9.jpg

Jest taki: http://img165.imageshack.us/img165/7863/gabka2tb0.jpg

 

U mnie tez nic nie tyka i nie piszczy, a obawialem sie tego.

Wentyl to fander ponizej predkosci startowej (500rpm), zasilany i regulowany z plyty.

Jak narazie jestem zadowolony. Pod maksymalnym obciazeniem jakie moge swoim configiem wyciagnac, mimo stalej predkosci wentyla z zasilki leci zimne powietrze.

 

Jeżeli chcesz podpinac wentyl pod kontroler w zasilaczu to nie wiem czy fander bedzie najlepszym rozwiazaniem. Moze byc troche za glosny sterowany zasilka, a jak sie go skreci potencjometrem to nie bedzie ruszal.

imo ciekawie to wyglada hehe :)

a powiedz mi na ile najmniej fanderek rusza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pierwsza rewizje, nie wiem jak jest z nowymi.

Regulator pozwala skrecic go bodaj do 800 i startuje. Normalnie to cos okolo 600rpm jeszcze potrafi startowac. U mnie tez czasem odpali czasem nie, roznie heh chyba zalezy od temperatury. W kazdym razie to dziala tak ze plyta podaje na starcie 12V a potem soft obniza to do zadanej predkosci. Mozna w ten sposob utrzymac nawet nizsze predkosci typu 400RPM. Wentyle 8x8 krecic sie moga i na 200rpm :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...