Skocz do zawartości
marco

Galaxy 7600gs Vmod

Rekomendowane odpowiedzi

Dla wielu z nas OC jest jak nałóg. Za wszelką cenę walczymy o parę punktów więcej w 3DMarkach, o to aby wspiąć się choć o miejsce wyżej w rankingach. Optymalizujemy systemy, dobieramy sterowniki, wykonujemy różne sztuczki, aby wynik był choć odrobinę lepszy. Ale co zrobić, gdy skończą się nam możliwości podkręcania, gdy zegary są już tak wyżyłowane, że zmiana choćby o 1MHz przynosi błędy w wyświetlaniu grafiki? Wtedy z pomocą przychodzi nam sprzętowa modyfikacja napięcia, czyli vmod. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem poświęconemu modyfikacji napięcia na karcie Galaxy 7600GS.

Dołączona grafika

Link do recenzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie :D

A ja idiota zamieniłem po tym jak moj GS wywalał artefakty zamieniłem na GT :mur:

Jakbyscie wynalezli cos do GT to by super było, bardzo super by było :D

Do 7600GT na referencyjnym PCB mody były juz kilka dni po premierze, są banalnie proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekam na wyjaśnienie czy na 7300gt też to działa? jak nie to kiedy aktualizacja arta o te karty?

 

 

acha tem modziok na gpu bez lutowania grafy jest miodzio- memki i tak lecą minimalnie wyzej a ten demontowalny modzik to rewelacja-szkdoa,zę 7300 ma tylko miejsca na zworki :(

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy co wg ciebie znaczy dobre chłodzenie ;) bo u mnie vmod działa na karcie ze standartowym zalmanem i temp w stresie nie przekracza 60C.

A tamte wyniki były na WuCe.

Żle się wyraziłem tzn wydajne chłodzenie , nie każdy 7600gs od galaxy jest z zalmanem

 

Lepsze chłodzenie - lepsze oc - mniej hałasu

 

Wiem , że pokazane wyniki były uzyskane na wc , ale nie każdy o tym wie i powinno to być napisane

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj jest banalny mod na gpu do 7300gt galaxy:

 

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2311946

 

 

 

ołowek w łapke i lecimy...w 7600 chyba też by to przeszło a kupa lutowania odpada :D

 

aż mnie kusi bo 700 i więcej mhz na rdzeniu to już cus :wink:

 

 

tylk oprzyda sie coś na memki-moje nawet 800 zupełnie czysto w ati toiolsie nie idą :mur:

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moze ktos konkretnie sprecyzowac czy mod dziala na Galaxy 7300GT 256MB 128bit Zalman 1,2ns bo taka karte chce wlasnei zakupic i wykrecic na maxa :D

ja taka mam i juz troche mazałem ołówkiem :) także zajżyj do tematu przyklejonego o tych kartach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 7600GT na referencyjnym PCB mody były juz kilka dni po premierze, są banalnie proste.

Mowisz o tym lutowaniu co było na vr-zone??

Jeśli tak to dziękuje postoje :oops: musiałby mi to ktoś zrobić bo ja sie za to nie wezme :D

Edytowane przez michal_fm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja taka mam i juz troche mazałem ołówkiem :) także zajżyj do tematu przyklejonego o tych kartach

Cytat ''warto zauważyć, że vmod dla nowego PCB pasuje również do kart 7300GT od Galaxy'' ze mod powinien działac tylko chodzi mi konkretnie o mod na karcie z pamieciami 1.2ns na pokladzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat ''warto zauważyć, że vmod dla nowego PCB pasuje również do kart 7300GT od Galaxy'' ze mod powinien działac tylko chodzi mi konkretnie o mod na karcie z pamieciami 1.2ns na pokladzie

troszeczke inwencji i myslenia..

jezeli uklad na karcie jest ten sam (ISL)

to mod jest taki sam ...

 

pozatym one wygladaj niemal idento ..

tylko ze 7300 tak jak i najnowsze 7600gs nie maja juz zworek ..

ale kontorlery sa nadal w tych samych miejscahc..

 

a co do zdjec tego 7300 co dal ktos wczesniej .. to jest jakeis starsze pcb tych 7300 na nim mod jest inny

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowisz o tym lutowaniu co było na vr-zone??

Jeśli tak to dziękuje postoje :oops: musiałby mi to ktoś zrobić bo ja sie za to nie wezme :D

Jakie lutowanie? Owszem, mozna zalutowac, a mozna rowniez zamalowac ołówkiem zmniejszając po prostu rezystacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[OT]Nie wydaje się wam, że to jest temat do dyskusji o artykule, a nie zadawania pytań nt. moda? Z pytaniami w stylu "Jaki mod będzie pasował do mojej karty?" Powinniście się udać do odpowiednich działów, choć nie sądze, żeby to też było konieczne, bo każdy średniorozgarnięty człowiek powinien na podstawie instrukcji z artykułu umieć odróżnić rodzaj moda, który musi wykonać.[/OT]

Jest jedna rzecz (drobnostka) do której można się przyczepić:

Dołączona grafika

To logo wygląda brzydko. Powiedziałbym nawet, że odpustowo i jest jakieś takie "bezpłciowe". Autor powinien się bardziej przyłożyć.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[OT]Dzięki Sysak, faktycznie udało ci się pojechać naczelnemu ;)

To moja sprawka, 2 minut w Photoshop CS na lapku 300MHz i trackpoint. Ciesze się, że ci się nie podoba, lecz to nie przekłada się na recenzje. Dziękuje...[/OT]

 

Wracają do tematu to nie miejsce na zapytania czy dany mod pasuje do waszej karty, bo jeśli nie jesteście w stanie rozpoznać po zdjęciach ułożenia ścieżek to oznacza, że lepiej nie róbcie vmod-ów bo stracicie czas i pieniądze za pewne (vmod kwalifikuje do utraty gwarancji).

 

Jak się podoba artykuł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby więcej takich artykułów na purepc :) To jest właśnie sól ocera :D Oby tak dalej, w redakcji są spece od takich zabaw więc powinno się pojawić więcej takich artykułów. Świder już trochę vmodów zrobił (nf7 i inne) niech ładnie opisze i będzie super :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...