Skocz do zawartości
[Smaug]

Sprowadzenie Auta Z Holandii / Belgii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

W piatek jade służbowo do Belgii i postanowilem zanabyc tam jakis samochod. I teraz pytanko czy ktos ma doswiadczenia ze sprowadzaniem auta z Belgii lub Holandii? Macie moze jakis wzor umowy kupna sprzedazy? Wiecie jak zalatwia sie tablice wywozowe? Gdzie placi sie za ubezpieczenie itp?. Bede wdzieczny za wszystkie konstruktywne podpowiedzi

 

 

 

Pozdrawiam Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprowadzilem auto z Belgii.

Ubezpieczenia i tablice dostaniesz w jednym miejscu (nie pamietam gdzie dokladnie i jak sie to nazywalo), koszt 200 euro.

Wzoru umowy nie mam ale to dostaniesz u kazdego kto ma komis. (ew. w internecie szukaj).

 

I auta szukaj tylko u prywatnych osob, nigdy w komisach, gazety z ogloszeniami wychodza w poniedzialki, jak znajdziesz ciekawa oferte dzwon i jedz do goscia jak najszybciej bo na drugi dzien auta juz nie bedzie (wiadomo kto dziabnie).

Najwieksza gielda samochodowa w tamtych okolicach jest w Urtrecht'cie (czy jak sie to tam pisze), troche mnejsza na pn-zach Bruxeli(bezproblemowy dojazd autobusem [bilet 1,3euro])

Ale i tak na gieldach:

90% sprzedajacych to polacy, 99% kupujacych to rowniez polacy.

 

Ja kupilem u prywatnego, co prawda nie jakas tam super okazja, ale mi wszystko poprzedni wlasciciel wytlumaczyl gdzie bylo pukniete i co nie dziala jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowac bede raczej w Holandii bo mieszka tam moj kuzyn z zona rodowita holenderka. Ale jesli nic nie znajde to oczywiscie bede szukal w Belgii, spac bede w Brukseli i jade tam samochodem wiec odleglosci mnie nie przerazaja. A moze wiesz cos o jakis przetargach itp?

 

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogladalem rozne ogloszenia i w mode ale te samochody maja przebiegi, to co sprzedaja nasi laweciaze jest krecone o 100 tys km. nizej od razu po przejechaniu granicy. No nic bede walczyl twardo. Najgorsze jest to ze bede mial pewnie tylko 4 tys euro do wydania moze troche wiecej

 

 

 

Pozdro Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie autko cie interesuje?

Tam sa wielkie przebiegi bo ludzie w wiekszosci mieszkaja na wsi a pracuja w miastach, wiec kilometrow nabijaja.

 

Naucz sie francuskiego i holenderskiego (tak teoretycznie) bedziesz wiedzial co bylo wymieniane. O ile dostajesz ksiazke. Choc przewaznie ja dostajesz bo tam uczciwosc ponad wszystko, ale zdazaja sie wyjatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najchetniej kupil bym Merca 124 250D kombi, automat jak by byla klima to bylbym wniebowziety.

Jesli sie nie uda bede szukal jakiejs a4/a6 w kombiaczu. Zostane ojcem i szukam duzego samochodu.

Na osiagach mi nie zalezy dlatego wybor padl na mietka, nawet lepiej bedzie jesli bedzie to zwykly diesel bez turbo.

To bede go zalewal opałem. Co do jezyka to w Holandii bede szukal majac za wsparcie holenderska zone mojego kuzyna.

A w Belgii bede musial jakos dac sobie rade po angielsku.

 

 

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam:

 

Autka stamtąd nie sprowadzałem ale byłem, widziałem i jedyne na co uważaj to na Turasów handlujących czymkolwiek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam temat.

 

czy ktoś może polecić kogoś kto sprowadzi mi samochód z Groningen -Holandia ? do warszawy?

 

w różnych artykułach w necie piszą że koszt sprowadzenia jest 2-2.5tyś, tylko że jak zacząłem się dowiadywać w lokalnych firmach to nawet 3.5 tyś usłyszałem cenę :( a sam samochód 1500 euro kosztuje.

 

Sprzedawca się mnie pyta kiedy przyjadę po samochód, a ja qrde nie mam jak. Mógłbym sam pojechać np pociągiem, tylko boję się papierkologii, bo np będzie już zamkniey tamtejszy wydz komunikacji (RDW) albo coś tam innego nie wykupie, a na lawecie chyba są prostrze procedury, nie trzeba numerów i ubezpieczenia, jedynie tamtejszy wydział musi wstęplować wyrejestrowanie z tego co wyczytałem, chyba.

 

 

Aha, i jeszcze mam taki problem, dosyć dziwny, sprzedawca pisze do mnie tylko po holendersku, troche kijowo bo jak pisze do niego po angielsku to on nie odpowiada. Autko wygrałem na licytacji internetowej i troche się boje że może je sprzedać komuś innemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie małe OT z ciekawości, dlaczego jak się zostaje tatą większość os szuka auta typu kombi ?

Mi do tego daleko (nie śpieszy mi się) ale jak patrze po znajomych co nie mają kombi to sobie radzą

a rodzice w dawnych latach w maluchu sobie radzili : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tego łatwe parkowanie, doskonala widocznosc jak i prostota w manerwowaniu po miescie ;)

Jakbyś był kobietą to bym zrozumiał (ale szowinistyczne ze mnie świnia) ale czym się różni w tym względzie kombi od sedana ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam temat.

 

czy ktoś może polecić kogoś kto sprowadzi mi samochód z Groningen -Holandia ? do warszawy?

 

w różnych artykułach w necie piszą że koszt sprowadzenia jest 2-2.5tyś, tylko że jak zacząłem się dowiadywać w lokalnych firmach to nawet 3.5 tyś usłyszałem cenę :( a sam samochód 1500 euro kosztuje.

 

Sprzedawca się mnie pyta kiedy przyjadę po samochód, a ja qrde nie mam jak. Mógłbym sam pojechać np pociągiem, tylko boję się papierkologii, bo np będzie już zamkniey tamtejszy wydz komunikacji (RDW) albo coś tam innego nie wykupie, a na lawecie chyba są prostrze procedury, nie trzeba numerów i ubezpieczenia, jedynie tamtejszy wydział musi wstęplować wyrejestrowanie z tego co wyczytałem, chyba.

 

 

Aha, i jeszcze mam taki problem, dosyć dziwny, sprzedawca pisze do mnie tylko po holendersku, troche kijowo bo jak pisze do niego po angielsku to on nie odpowiada. Autko wygrałem na licytacji internetowej i troche się boje że może je sprzedać komuś innemu.

sprowadzenie auta z niemiec na lawecie TIRa kosztuje 300 euro

ale lepiej samemu przyjechać jak auto sprawne - a niesprawnego nie wymeldujesz w niemczech

bo teraz właściciel nie może wyrejestrowywać

 

nie polecam aut holandii - to całkowicie inny rynek od niemieckiego

praktycznie nie ma niedzielnych giełd, tylko drogie komisy, w których auta stoją po pół roku.

auta te są o 2-3000 euro droższe niż w niemczech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprowadzenie auta z niemiec na lawecie TIRa kosztuje 300 euro

ale lepiej samemu przyjechać jak auto sprawne - a niesprawnego nie wymeldujesz w niemczech

bo teraz właściciel nie może wyrejestrowywać

 

nie polecam aut holandii - to całkowicie inny rynek od niemieckiego

praktycznie nie ma niedzielnych giełd, tylko drogie komisy, w których auta stoją po pół roku.

auta te są o 2-3000 euro droższe niż w niemczech

jak nie ma jak np.utrecht to jedna z najwiekszych i najstarszych gield w europie tyle ze tam wszystko startuje we wtorki o 6:00 za to plus ze mozna zalatwic praktycznie wszystko zeby wrocic autem na kolach w jednym miejscu minus jest taki ze trzeba szybko biegac ;) za duzo juz tam polakow i troche holendrzy sie wycwanili i ceny sa juz wyzsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

W piatek jade służbowo do Belgii i postanowilem zanabyc tam jakis samochod. I teraz pytanko czy ktos ma doswiadczenia ze sprowadzaniem auta z Belgii lub Holandii? Macie moze jakis wzor umowy kupna sprzedazy? Wiecie jak zalatwia sie tablice wywozowe? Gdzie placi sie za ubezpieczenie itp?. Bede wdzieczny za wszystkie konstruktywne podpowiedzi

 

 

 

Pozdrawiam Krzysiek

czesc ja mieszkam w holandii i mam umowy i wiem jak to sie zalatwia,Jak bys byl zainteresownay to napisz pgarwyjolek@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jadę po auto do Belgii. Mam miejsce na jeszcze jedno auto. Mogę je zabrać z Niemiec, Holandii lub Belgii. Opłata będzie niedroga. Proszę o kontakt telefoniczny. Wyruszam z Konina.

 

Info tutaj

Edytowane przez ULLISSES
ogłoszenia tylko na giełdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę zakupić samochód sprowadzony z Belgii i nurtuje mnie kilka pytań. Przede wszystkim chciałbym się dowiedzieć jak wygląda cała procedura załatwiania formalności po zakupieniu sprowadzonego auta. Jakie dokumenty powinien mieć sprzedawca? Jak wygląda sprawa z opłatami? Czy jest to 3,1% akcyzy (silnik 1.6), 2% opłaty skarbowej, 500 zł opłaty recyclingowej i 250 zł za rejestrację, ubezpieczenie. Czy zapomniałem o czymś? Z góry dzięki za wszelką pomoc :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomniałeś o tłumaczeniu dokumentów i przeglądzie, z belgii powinieneś dostać dowód belgijski, taki różowy (inschrijvingsbewijs D.I.V.) 4ry strony, no i jeszcze umowę, ewentualnie fakturę, reszta procedur wygląda mniej więcej tak jak napisałeś.

 

Tłumaczenie dokumentów ~90 zł

Pierwszy przegląd – 170 zł

Urząd Celny – opłata skarbowa – 17 zł

Urząd Celny – akcyza (zależna od pojemności 1.6 tak jak napisałeś 3,1%) i „zdeklarowanej” kwoty zakupu

Urząd Skarbowy – 160 zł

Recycling 500 zł

Wydział Komunikacji ~ 290 zł

Ubezpieczenie

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rozjaśnienie sytuacji. Jeszcze tylko dwa pytania. Ile czasu mam na załatwienie wszystkich formalności od momentu podpisania umowy? Czy aby przyprowadzić samochód na kołach od sprzedającego wystarczy mi belgijski dowód, umowa kupna i wykupione ubezpieczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

data na umowie się nie liczy, liczy się data przekroczenia granicy która wpisuje się w papierach do UC od tej daty masz 14 dni, więc tu się nie martw bo datę można wpisać jaką się chce, nikt nie ma możliwości sprawdzenia tego...

belgijski dowód i tablice celne musisz wykupić bo tablice z samochodu belg sobie zabiera ze sobą... tablice celne+ubezpieczenie międzynarodowe (kawałek plastiku z nabazgranymi pisakiem numerami :lol: ) to koszt 160-180 euro, samochód musi mieć ważny przegląd techniczny by ów tablice dostać (można to obejść)

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę nieprecyzyjnie się wyraziłem. Samochód jest już w Polsce, jednak nie jest jeszcze opłacony i jest na belgijskich numerach. A na kołach chcę nim przyjechać od polskiego handlarza do miejsca zamieszkania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to rzeczywiście mało precyzyjnie hehe, a ma ubezpieczenie ten samochód ? jak ma to nie ma problemu, jak nie ma to trza wykupić są ubezpieczenia miesięczne 50zł to kosztuje, tylko, że takie ubezpieczenie może wykpić ktoś kto handluje samochodami.

z papierami tak jak pisałem, nie wiem jak to będziecie podpisywać, czy między sobą czy handlarz Ci da umowę między tobą a belgiem, czy może da Ci fakturę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś ile DOKŁADNIE kosztują tablice zjazdowe z Belgii i jak długo się na nie czeka (może są od ręki po zapłaceniu)? Próbowałem ściągnąć auto lawetą ale ze względu na to że jest to bus to cena była kosmiczna. Słyszałem też o kupieniu tablic niemieckich w Świecku i o przyjechaniu na nich (są tańsze od belgijskich). Robił ktoś tak?

Proszę o odpowiedź. Z góry serdeczne dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, mój ojciec sprowadzał samochód z Belgii i kupił tablice w Niemczech, bo były sporo tańsze. Jak jedziesz z kimś kto się zna na sprowadzaniu i ma już układy w urzędach to na nic nie czekasz. Jak nie, to możesz nawet tydzień czekać na blachy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...