Skocz do zawartości
lukewola

Thermalright Hr-05-sli

Rekomendowane odpowiedzi

' date='17 wrz 2006, 13:40' post='2320837']

Daruj sobie takie teksty dzieciaku(a jeśli jesteś pełnoletni to jeszcze gorzej o Tobie świadczy)...

 

Pisanie w języku, którego nikt na forum nie zna jest ośmieszaniem się i conajmniej objawem ogromnego lenistwa lub braku znajomości języka, ale w takim przypadku mogłeś sobie podarować dawanie recenzji na ocforums i wstawienie jej na jedno z polskich forów.

Jestem w 100% przekonany, że wstawienie tutaj, jak ktoś wcześniej zaproponował, recenzji w języku norwerskim wywowałoby wielkie oburzenie i "jechanie" po autorze.

 

Chcesz recenzję? Proszę bardzo - LINK

 

Już powolutku poprawiam swój błąd, sam zobacz na ocforums.com, jeszcze trochę popracuje i doszlifuję tekst. Przyjmuję oczywiście te słowa krytyki bo cóż mam zrobić :-(.

 

A tak wogóle czemu myslisz że jestes dzieckiem? - zaprawdę powiadam że nie jestem. Jest to jedna z moich pierwszych recenzji, sądzę że nie jest taka kiepska, w dodatku na swoje usprawiedliwienie chciałbym rzec, że pisałem to w pośpiechu i nie poto by nas osmieszac ale właśnie żeby pomóc niezdecydowanym, którzy zamierzają kupić ten coolerek.

Edytowane przez lukewola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intencje dobre i artykuł ciekawy ale publikowanie zagranicą w polskim niewybaczalne. Ale twoja postawa mi się podoba, spróbuj tam przeprosić prostym zdaniem i dać przetłumaczony artykuł - może ktoś z forum pomoże jeżeli potrzeba?

 

Ja kupiłem też Hr-05 ale zwykłe nie SLI. Dałem na to wentyl Akasa 80 mm. Mocowałem go nie opaskami z kompletu tylko długimi gumkami do wyciszania wentyli. Chcę to osadzić na Asus P5W DH Lx na 2 haczyki i nie mam pomysłu jak to zrobić. Zna ktoś dobrą zapinkę do płyt Intela na haczyki, która dała by się zastosować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jest już prawie wszystko po angielsku :P, a raczej w języku który trochę przypomina angielski.

 

Cóż za niesmak wywołałem swoim niewybaczalnym błedem :-)

 

kupilem to chlodzenie, podobnie jak scythe infninity. jednak nie wypowiem sie narazie co do dzialania bo nie mam ramu i nie da rady kompa uruchomic..jedyne co mnie troche martwi to, ze srednio stabilnie siedzi ten hr05SLI na chipsecie, buja sie na boki, jak sie wezmie porusza "gora-dol" to tez sie chwieje... zle zamocowoac nie moglem..bo niby jak ;/

powinni na chipset zapinki zrobic..

 

Tak to prawda że coolerek ten dosć niestabilnie siedzi na chipsecie. Mimo wszystko chyba wystarczająco mocno dociska do northbridge, jeśli by tak nie było temperatury na 100% byłyby wyzsze.

 

 

lukewola - nalepiales ta czarna materialowa obramowke ktora sie dostaje z radiatorem ? napisz mi nt, stabilnosci tego chlodznia, czy u ciebie siedzi sztywno i nie da sie tego ruszyc ? zobacz co napisalem 3posty wyzej i odnies sie do moich slow jak mozesz.

pzdr

 

Oczywiście nalepiałem czarną obramówkę, myśle ze nie pomaga ona tyle w stabilnym złożeniu całości ale raczej w zminimalizowaniu mozliwości ukruszenia rdzenia chipsetu co oczywiście może się zdarzyć.

 

Ta obramówka to cos takiego na kształt starych coopershimów na Athlony, napewno wiecie i pamietacie co to takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do niestabilności , to miałem na IC7 Zwykły Hr-05 , i po nalepieniu tej podkładki przestał sie bujać. , ale używałem zapinki na haczyki która jest dużo sztywniejsza od sprężynek na kołeczkach

 

Teraz mam wesje SLI na A8N-SLI del (btw recka dla chętnych jutro w moim serwisie) i faktycznie się trochę chwieje, przy ruszaniu go ręką na boki. Jednak kontakt z rdzeniem jest bardzo dobry , Temp IDLE to ok 32 stopnie(z użyciem wentyla na 5v) , z 45* na firmowym bzyczku asusa.

 

HR siedzi w budzie od piątku i nic się nie dzieje. Wszystko pięknie sie chłodzi.

 

Ale przyczyną tej niestabilności są IMO za słabe sprężynki, gdyż sprężyna bardzo łatwo się podnosi do góry i dlatego możemy cooler poruszyć na boki, jednak gdy coolera nie ruszamy sprężyny dociskają go z wystarczającą siłą i wszystko jest OK .

 

Również może to być kwestia tego że ta gąbkowa podkładka jest nieco za cienka w porównaniu do rdzenia wystającego nad powierzchnie chipsetu. Ja zostawiłem jeszcze ten plastikowy izolator co był pod wiatraczkiem asusa, ale i tak troszkę sie chwieje.

 

Mój redakcyjny kolega Atris, zamontował zwykłego HR-05 metodą znaną z WC - czyli zastąpił kołeczki śrubami +podkładki i nakrętki , i jest podobno dużo stabilniej, nie wiem co zastosował zamiast tej piankowej podkładki, bo ta została na moim chipsecie w abicie :P

 

Dołączona grafika

 

Pozdrawiam i zapraszam chętnych do recenzji jutro(100%) lub nawet dzisiaj (70%) wieczorem :D

 

Edit:

 

A jednak jest dzisiaj :)

 

Hr-05-SLI @ Night-modders.com

 

Chętnych zapraszam do lekORT: ORT: ORT: ktury

Edytowane przez win32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój redakcyjny kolega Atris, zamontował zwykłego HR-05 metodą znaną z WC - czyli zastąpił kołeczki śrubami +podkładki i nakrętki , i jest podobno dużo stabilniej, nie wiem co zastosował zamiast tej piankowej podkładki, bo ta została na moim chipsecie w abicie :P

 

Dołączona grafika

Zamiast pianki dostarczanej przez producenta, zastosowałem piankę która dostałem kiedyś razem z Pentagramem Freezon na grafikę (którys tam model, nie pamiętam który :wink:).

 

Co do autorskiego mocowania u mnie, to także zastosowałem sprężyny (zreszta widać między poprzeczką a nakrętką), w dodatku wzięte z kołków od TR, ale dzięki znacznie większemu naciskowi jaki można uzyskać za pomocą śruby i nakrętki, zostały one praktycznie całkowicie ściśnięte. Co do stabilności, to w porównaniu z orginalnym mocowaniem jest o niebo lepsza, aczkolwiek co nieco się jeszcze kołysze pod naciskiem. Tylko po co naciskać :-P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam DFI UT LANPARTY NF4 ULTRA-D, na niej mam Scythe INFINITY (swoją droga jest to chłodzenie zamontowane tak ze żeby wyjąć kość ramu nalezy zdemontować chłodzenie, a zeby wlożyć ram nalezy wzrobić to przed zamocowaniem chłodzenia :l), no i chciałbym zmienic chłodzenie na chipsecie.

 

Tylko jest mały problem. Jest nim chłodzenie infinity i chłodzenie X800GTO Ultimate sapphire. Przestrzeni za duzo nie ma. Grafa jest w dolnym slocie gdyz infinity uniemożliwiło zamontowanie jej w górnym. Myślę nad zamontowaniem HR-05 tylko nie wiem czy wejdzie...

 

dlatego mam wielką prośbę do @atris żeby wrzucił fotke z "lotu ptaka" :) Żebym mógł zobaczyć jak po montarzu wygląda wolne miejsce dokoła zamontowanego HR-05.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sparrov:

U mnie to wygląda tak:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Mobo to Asus A8N-SLI SE, grafa Winfast 6800GT w dolnym slocie (na siłę w górnym też by się zmieściła, jakby wentylator na HR-05 przełozyc na drugą stronę).

Edytowane przez atris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wy wszyscy na siłę szukacie gąbki do podlepienia? Wystarczy kawałek gąbki do uszczelnienia okna, chwila czasu i można podkleić całą podstawę naokoło i jest ok. Sam tak zrobiłem wczoraj na bloku na chipset i leży idealnie, nic się nie buja itp. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki mój mały OT

 

 

Napiszcie po co są zakładane opaski plastikowe na 4 rogach bo nie moge skumać

Do mocowania opcjonalnego wentylatora.

 

Wydaje mi się, że ich główne przeznaczenie to izolacja. Znaczy się rodzaj dystansów, by radiator nie stykał się np z kartą graficzną.

Opinie swoją bazuje na instrukcji instalacji producenta (z ich storny http://www.thermalright.com/ -> installation -> HR-05 SLI -> Step 7) cytat:

 

"Stick the lose end of the cable tie/strap back into the fins to create an arc. This will act as a barrier/cushion for the heatsink"

 

Nic tam nie pisze o wentylatorze, który owszem opcjonalnie można zamontować :> (na zasadzie pomysłowości montującego to cuś)

 

E mały OE :D

Edytowane przez Eversor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajnie tylko powiedzcie mi jak zdjąć fabryczne chlodzenie z Lanparty ut nf4 ultra-d ??????????????????????????? Szukalem po calym necie i nigdzie nie ma info jak to robic... a wcale nie jest to takie proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale ja nie mam kombinerek wiec co ? Mam drzec na sile te wkrety \? To naprawde strasznie ciezko wychodzi... jak ukrusze chipset to co :( Buuu pomocy !

 

Aha i jeszcze jedno jak to wpychasz ? Myslalem ze trzeba te biale wkrety wyciagnac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale ja nie mam kombinerek wiec co ? Mam drzec na sile te wkrety \? To naprawde strasznie ciezko wychodzi... jak ukrusze chipset to co :( Buuu pomocy !

 

Aha i jeszcze jedno jak to wpychasz ? Myslalem ze trzeba te biale wkrety wyciagnac ?

LOL

 

odkreć płyte od obudowy i z drugiej srony płyty ściśnij kołek nawet pęsetą i troszke popchnij camo wyjdzie

chipsetu nie ukruszysz chyba że masz rece z żelaza albo jak bedziesz ciągną na chama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dalem rade. Ale to LOL nie bylo fajne :( bo u mnie wcale to tak leciutko nie wychodzilo... jak penseta sciskalem... musialem kombinerkami scisnac zeby wypchnac te kolki... ale ok juz zostawmy to... teraz mam inne pytanie....

 

everest pokazuje mi 43 stopnie... czyli spadlo mi o jakies 6 stopni... tyle ze wczesniej mialem podkrecone podzespoly a teraz odczyt jest na default... w biosie wogole jakies wariactwa bo pokazuje 55 stopni... czy everest jest wiarygodny ? Co sadzicie o tych temperaturkach ? Oczywiscie paste nalozylem i to as 5... mozliwe ze za malo lub za duzo pasty ? lub ze slabo starlem stara ?

Edytowane przez Baz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dalem rade. Ale to LOL nie bylo fajne :( bo u mnie wcale to tak leciutko nie wychodzilo... jak penseta sciskalem... musialem kombinerkami scisnac zeby wypchnac te kolki... ale ok juz zostawmy to... teraz mam inne pytanie....

 

everest pokazuje mi 43 stopnie... czyli spadlo mi o jakies 6 stopni... tyle ze wczesniej mialem podkrecone podzespoly a teraz odczyt jest na default... w biosie wogole jakies wariactwa bo pokazuje 55 stopni... czy everest jest wiarygodny ? Co sadzicie o tych temperaturkach ? Oczywiscie paste nalozylem i to as 5... mozliwe ze za malo lub za duzo pasty ? lub ze slabo starlem stara ?

sprawdz w smartguardion czy jak mu tam ...

możliwe że jest źle pasty ale temp. są normalne nie ma sie czym martwić

jeśli dobrze pamietam dużej różnicy w temp. na czipie NF4 przed i po oc nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jestem bardzo zadowolony. Pasywne chłodzenie, a na dodatek troszke nieższa temperaturka niż na badziewnym, głośnym wiatraczku. Warto było wyłożyć te 90 złotych. Jeśli ktoś chce zobaczyć jak u mnie to wygląda to umieszczam kilka zdjęć.

 

post-141758-1164066592_thumb.jpg

 

post-141758-1164066656_thumb.jpg

 

post-141758-1164066677_thumb.jpg

Edytowane przez Baz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*****Moje woje z HR-05-SLI*****

 

Początki nie były za optymistyczne, napotkałem na kilka problemów.

Nie sądziłem, że GF 7900GTO będzie tak "gruby", że nawet zamontowany od spodu HR-05-SLI będzie o niego znacznie wadził, uniemożliwiając jego montaż w tej pozycji. Zamontowanie od prawej strony w ogóle odpada, bo karta jest za długa. Została więc ostatnia opcja montażu od góry.

Ale i tutaj napotkałem, spory problem w postaci rurek Heatpipe z Thermalright XP-120. Zrezygnowany, założyłem poprzednie chłodzenie Revoltec VGA Blue i złożyłem kompa w całość. Siedząc tak podjąłem drastyczną decyzję, a mianowicie pocięcia radiatorka, aby rurki od XP-120 weszły w niego :lol: . Długo się nie namyślałem, najpierw próbowałem jakoś dociąć bez rozbierania kompa, ale po chwili uznałem, że to nie ma sensu i znów go rozłożyłem na części pierwsze. Wyjąłem płytę i zacząłem przymierzać radiatorek i zaznaczać gdzie trzeba go ciąć. W ruch poszły dwa pilniki i piłka do metalu, a że jest to aluminium, to nie było większych problemów. Musiałem wykonać parę cięć oraz wyłamać kilkanaście blaszek.

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Efekt całkiem niezły i co najważniejsze wszytko pasowało :lol: .

Jeszcze montaz wiatraczka

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Aby ochronić nieco rdzeń nakleiłem specjalną piankę

Dołączona grafika

Na necie znalazłem sposób na usztywnienie całej konstrukcji i oczywiście skorzystałem z niego i musze napisać, że jest to genialne i bardzo dobre rozwiązanie, a polega na zastąpieniu plastikowych kołków, śrubkami :lol: .

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Efekt końcowy całkiem niezły

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Teraz najważniejsze ...Temperatury... . Narazie tylko IDLE.

 

Na samym mostku temperatura spadła o 8-9 stopni, a teraz najlepsze:

- na procku temperatura spadła o 3-4 st,

- na płycie 2st,

- na grafice 3-4st

- na dysku 2-3st

 

Na HR-05-SLI jest zamontowany wiatraczek 70mm od BOX-a Venice, puszczony na ~1500obr/min

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładał ktos tego Termalrighta na Asusa A8N-E ???Kombinowałem z wieloma możliwościami ale żadne mnie nie zadowalało a ten Thermalright jest najwyraźniej strzałem w dziesiątke.

 

Chyba nie było by problemów z założeniem tego bądz, co bądz fajnego chłodzenia na MoBo nie obsługujące SLI-na lisice komatybilnosci pod Asusem A8N-E widnieje N/A??

 

LISTA

 

OT:

Początkowo myślałem nad tym zalmanem ale chyba Accelero na karcie by skutecznie uniemozliwiło jego założenie.

 

http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...roducts_id=1469

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjąłem płytę i zacząłem przymierzać radiatorek i zaznaczać gdzie trzeba go ciąć. W ruch poszły dwa pilniki i piłka do metalu, a że jest to aluminium, to nie było większych problemów. Musiałem wykonać parę cięć oraz wyłamać kilkanaście blaszek.

Jejku... ZBRODNIARZ! Pociął Thermalrighta!! :mur: :wink:

Efekt końcowy całkiem niezły

2425408[/snapback]

Na HR-05-SLI jest zamontowany wiatraczek 70mm od BOX-a Venice, puszczony na ~1500obr/min
Apropos wiatraka - ten na procesorze to GlacialTech?

Mógłbyś może krótko jakieś wrażenia o nim? :)

Będę wdzięczny!

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jejku... ZBRODNIARZ! Pociął Thermalrighta!! :mur: :wink:

hehe, musiałem to zrobić :razz: :razz: :razz: , bo inaczej bym go sprzedał :unsure:

 

Ta przejściówka nie pomogła by mi zamontować XP-120 w innej pozycji, zresztą ta jest jak najbardziej najlepsza, ponieważ autowamycznie chłodzone sa moje G.Skill, które potrafiły sięnieźle nagrzać przy pracy na 570 Mhz a teraz są "tylko" ciepłe :wink:

 

Ten wiatrak to rzeczywiście GlacialTech, śmiga sobie na te ~950obr, nie słychać go nie powoduje buczenia a i pięknie świeci sobie pod UV B) , podpięty jest pod ZM-MFC1 i moge go płynnie regulować, tak samo ten przy HR-05-SLI tez podpiołem pod panel pod płynną regulację :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy by nie zamówić HR-05-SLI, bo Spire na chipsecie zaczął jakoś ostanio rzęzić.

U mnie wszedłby chyba tylko w położeniu prostopadłym do karty graficznej bo jest trochę ciasno:

 

Dołączona grafika

 

Tylko zastanawia mnie czy da się wtedy podłączyć dyski SATA do gniazd na płycie na DFI Ultra-D? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie się da przecież hr-05 sli nie ma żeberek przy samym dole...

Apropo może ktoś próbował montować na płycie takiej jak moja lub z tej rodziny bo w specyfikacji pisze ze nie kompatybilne ale dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na swoją DFI założyłem własnie thermalright 05 SLI i.... temperatura mi się wacha 57-59 stopni!! z tego co wiem to powinienem mieć z tym radiatorkiem czterdzieści parę.. <_< co może być nie tak?

 

A dobrze wyczyściłeś chipset ? Bo tam po fabrycznym chłodzeniu takie dziwne coś. No i sprawdz czy nie dałeś za duzo/mało pasty, najlepiej sciąg to i załóż jeszcze raz. No i jaką masz temp. w obudowie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dobrze wyczyściłeś chipset ? Bo tam po fabrycznym chłodzeniu takie dziwne coś. No i sprawdz czy nie dałeś za duzo/mało pasty, najlepiej sciąg to i załóż jeszcze raz. No i jaką masz temp. w obudowie ?

teraz jest troche lepiej.. mam 50 C na czipsecie. Oprócz tego w obudowie jeden wiatrak z przodu (1000 obrotów) i jeden z tyłu (też 1000). Temperatura w budzie 32 stopnie. czipsetu nie czyściłem bo mocno zaschnieta jest na nim stara pasta i troche bałem się ją skrobać <_< a pasty za mało nie nałożyłem, może za dużo.. chyba dam mniej pasy i sprobuje oczyscić czipset. dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...