Skocz do zawartości
Neo_x

Troszke Prawdy Na Temat Lot-u

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Wie ktos jak to jest z przebukowaniem (tzw: zmiana nazwiska osoby ktora ma leciec na bilecie) biletu na inna osobe w LOT? Jest problem poniewaz osoba na ktora jest bilet kupiony za 1200 zl nie moze leciec wiec wypadlo ze ja mam leciec do Grecji do Aten. Od godziny probujemy sie z matka dodzwonic na infolinie. Po 30 min oczekiwania wreszcie sie udalo, kobita nam powiedziala ze nie ma takiej mozliwosci i nagle zerwalo polaczenie. Caly czas probujemy dzwonic ale nic z tego nie wychodzi. No przeciez nas krew zalala gdy kobita nam powiedziala ze nie ma takiej mozliwosci. Jesli chcielibysmy zwracac bilet to udalo by sie z tego odzyskac okolo 200 zl.. no przeciez to jest chore! 1200 zl piechota nie lata po ulicach. Wie ktos jak to jest z tym? I jeszcze jedna sprawa, co mozna wziac ze soba jako bagaz podreczny? cos mi sie obilo o uszy ze nie mozna miec ze soba nawet telefonu komorkowego, prawda to? Poprosze o odpowiedz osoby troche zorientowane

 

EDIT: Dodzwonilem sie sextelefonu LOT-u wreszcie.. jak wiec rozmawialem z 3 konsultantami czy jak tam ich zwa... powiedziano mi iz NIE MA mozliwosci zmiany osoby ktora jest podana na bilecie... no po prostu zdzierstwo... moja babcia nie moze leciec z przyczyn losowych tzw: pobyt w szpitalu tak wiec chciala bym ja lecial na ten bilet. No dobra... po 15-20 min wymianie zdan z sextelefonistkami poprosilem je o podanie jakiegos kontaktu do szefostwa, dyrekcji czy kogos z gory.. tu takze sie dowiedzialem ze nie ma takiej mozliwosci bo oni takich informacji nie posiadaja.. no pieknie... czyli 1200 zl poszlo sie pasc?! Dla nas to sa naprawde nie male pieniadze. Jutro moja matka pojedzie na lotnisko z wypisem ze szpitala i czuje ze jak nic z tym nie wykombinuja to moja matka zrobi awanture poniewaz nie bylo nigdzie wspominane ze nie mozna zmienic osoby ktora chce leciec. Co lepsze trzeba zmienic tylko imie i nazwisko bo adres zamieszkania jest ten sam.

Ktos ma jeszcze jakies pomysly?

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet tanie linie maja mozliwosc zmiany nazwiska, co prawda za doplata, ale da sie. Lotowi sie po prostu NIE CHCE. Pewnie zaplacilibyscie jakas oplate w stylu 100zl + koszt druku nowego biletu.

Bastards, I tell you, BASTARDS !

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1200 to imo dla nikogo nie jest malo - to kupa sieki.

Rzeczywiscie dziwna sprawa, nie mam pojecia co tu mozesz zrobic ale to juz jakies naciaganie, przeciez takie sytuacje pewnie czesto sie trafiaja a oni nie maja zamiaru nic z tym zrobic - n/c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO lepiej nie zalatwiac tego przez partyline, tylko isc do biura LOTu i tam na miejscu wyjasniac sprawe. Raz, ze pewnie sa bardziej kompetentni (a na pewno wiecej moga), a dwa, ze podczas rozmowy na zywo nie tak latwo kogos splawic byle czym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jet ten kraj ...

nic dodać

nic ująć

tylko stąd wy....

Ale jak chcesz stąd wy... , skoro bilet bedzie niewazny? :lol: Chyba ze wplaw do ameryki ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej pojsc w miejsce gdzie sie zakupilo bilet. Nie sadze aby nie bylo mozliwosci zmiany nazwiska osoby na biletu. Niestety tak jest z infoliniami. A nie mzoesz przebukowac billetu dla babci na inny termin np po jej wyjsciu ze szpitala?? Pomysl o tym to tez powinno sie zalatwic.

Edytowane przez mib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Gdzie kupowany byl bilet? Bo nie sadze, ze on-line.

2. Jesli kupowany byl przez agenta - Biuro Turystyczne czy cokolwiek w tym rodzaju - nie mozesz zmienic osoby widniejacej na bilecie. Moze to zrobic wylacznie Biuro Turystyczne/agencja posredniczaca w sprzedazy. Przepisy stanowia, ze tylko osoba/instytucja nabywajaca bilet moze zmienic dane zawarte na bilecie.

3. Kto wam naopowiadal bajek, ze zmiana nazwiska na bilecie to koszt rzedu 100 PLN? W UK kosztuje to 30 Funtow dla tanich linii. I moze to zrobic wylacznie osoba, ktora bilet zakupila.

4. Chcielibyscie, zeby kazdy mial mozliwosc zmiany danych osobowych na bilecie? Do tego telefonicznie, podajac sie za wnuczka chorej babci? Zanim zaczniecie bluzgac - troche rozsadku :|

5. O tym, co mozna zabrac ze soba do samolotu (bagaz glowny, podreczny) jest napisane na bilecie - sa tam podane dokladnie wszystkie informacje wlacznie z przedmiotami zabronionymi. To, ze ktos komus cos powiedzial, ze do samolotu to sie teraz wchodzi bez skarpetek i z rekoma w gorze... :| Bez komentarza.

6. Infolinia jest ostatnim miejscem do ktorego nalezy sie zwracac w takich sprawach! W sprawie przebukowania biletu dzwoni sie do biura biletowego - numer telefonu podany na bilecie.

7. Czy gdybys Ty siedzial na infolinii i zadzwonil do Ciebie ktos, komu odpowiedzialbys zgodnie z procedura i przepisami i ten ktos zaczalby sie rzucac i pyskowac - co bys zrobil na jego/jej miejscu? Pisanie o tych paniach "sextelefonistki" jest co najmniej nie na miejscu. Twoj post wyglada na napisany przez 14 latka, ktoremu choroba babci jest bardzo na reke, bo ma okazje leciec na wakacje a tu nagle jakies przeszkody. O ile jestem w stanie zrozumiec frustracje i zal kasy - o tyle takie pieniactwo bez podania danych, ktore moga umozliwic jakakolwiek pomoc jest... szczeniactwem.

Napisz na spokojnie w jaki sposob kupiono bilet, gdzie, kto za niego placil, w jaki sposob - sprawdz numery telefonow podane na bilecie (jesli bilet jest biletem grupowym, to musisz sie zglosic po te dane do organizatora wycieczki) itp itd. Bo prawda o LOT jest taka, ze jest to jedna z najporzadniejszych firm lotniczych w Europie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Bilet byl kupowany przez wlasnie jakies biuro.

2. AAAAAaaa wlasnie w tym problem ze nie moze.

4. Troszke zle zrozumiales. Na infolinie dzwonilem by dowiedziec sie czy jest wogole mozliwosc przebukowania biletu a nie po to by go przebukowac. Przeciez logiczne jest ze takie rzeczy sie robi z dowodem w reku na miejscu.

5. Wlasnie duzo tu nie pisze. Gdybym wiedzial to bym sie chyba nie pytal :|

6. Do biura biletowego takze dzwonilem. dowiedzialem sie tam tyle ile na infolini.

7. Kto powiedzial ze sie rzucalem i pyskowalem? Jestem osoba w miare kulturalna ktora nie klnie na kazdego do kogo mam pretensje, chodz wiadomo ze to nie wina osob siedzacych po drugiej stronie telefonu. Przeczytaj jeszcze raz to co napisalem w pierwszym poscie. 14latek mialem tak dawno ze juz nie pamietam kiedy to bylo :) Choroba babci jest jak najbardziej mi nie na reke (co moim zdaniem jest rzecza logiczna), wypadlo akurat ze to ja mam jechac bo nikt inny poprostu w tym czasie nie bedzie mogl. Mam szkole i opuszczanie 3tyg dla mnie jest nie malym problemem dlatego musial bym sie po prostu uczyc na miejscu. Przy okazji zwiedzil bym kraj w ktorym nie bylem juz ladnych pare latek. Nie rozumiem o jakie dane Ci chodzi, wszystko bylo podawane tak wiec moge Cie poprosic o jeszcze jedno przeczytanie pierwszego postu.

 

Oprocz tego bylem w biurze gdzie bilet byl kupowany. Dowiedzialem sie ze nie ma mozliwosci przebukowania biletu. Moja babcia napisala na miejscu podane z prozba o przesuniecie terminu biletu bo nic innego nie bylo mozna zrobic, chyba ze oddac bilet i odzyskac ledwo 200zl. Maja bodajrze 28dni na rozpatrzenie tego.

Sialala nie bulwersuj sie tak nastepnym razem bo Ci wlosy zaczna wypadac ;) Ogolnie 1200 zl to dla mnie prawie cala miesieczna wyplata ktora mogl bym wykorzystac inaczej niz oddajac pieniadze za kawalek papieru.

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. Kto wam naopowiadal bajek, ze zmiana nazwiska na bilecie to koszt rzedu 100 PLN? W UK kosztuje to 30 Funtow dla tanich linii. I moze to zrobic wylacznie osoba, ktora bilet zakupila.

Za http://www16.centralwings.com/pl/130/warunkitaryfowe.html:

Zmiana nazwiska pasażera jest możliwa jedynie w przypadku rezerwacji, w których na każdym z zarezerwowanych odcinków podróży zastosowano taryfę wyższą niż 250.00 PLN / 50.00 EUR / 40.00 GBP* Opłata za zmianę zostanie pobrana w wysokości 100 PLN / 25 EUR / 15 GBP (w zależności od waluty w jakiej została dokonana płatność za bilet). Opłata pobierana jest od każdego pasażera, którego dotyczy zmiana.

W Wizzair:

Istnieje również możliwość zmiany pasażera w rezerwacji za opłatą równą 30 euro przy zmianie jednego segmenu lotu lub 60 euro przy zmianie obu segmentów lotu.

W Easyjet zmiana pasazera kosztuje 90 lub 130 PLN, zaleznie jak sie to zalatwia (http://www.easyjet.com/PL/Zarezerwuj/regulations.html).

 

Latasz widac drogimi liniami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...