Skocz do zawartości
Gość [RONIN]

Enermax Liberty Series – Kompendium Wiedzy.

Rekomendowane odpowiedzi

Z jaka predkoscia kreci sie wentylator w tym zasilaczu (pod obciazeniem). (model 400 lub 500W)

 

Ja też kupywałem w Zenfiście i nikt mi go nie odradzał,ale na forum ktoś pisał że wiele Enermaxów wraca na serwis.Zresztą czy to ważne na razie nie spotkałem kogoś komu by liberty padł.

Jestem wlasnie po rozmowie z pracownikiem Zenfist.pl (GG : 1563390) i napisal ze "Enermaxy padaja jak muchy". Juz bylem bliski zakupu a teraz to ... juz sam nie wiem co zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem wlasnie po rozmowie z pracownikiem Zenfist.pl (GG : 1563390) i napisal ze "Enermaxy padaja jak muchy". Juz bylem bliski zakupu a teraz to ... juz sam nie wiem co zrobic.

heh.. ja mialem podobnie. ale z tego co sie tutaj dowiedzialem jeszcze nikomu enermax nie padl.

ps. a czy zaproponowano Ci tacensa valeo 460? <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jakoś Enermax trzyma się rewelacyjnie!

Napięcia stabilne jak skała! 12.11 5.12 3.38

Mam trochęzapasu bo narazie siedze na sprzęcie z podpisu.

Ja bym tam brał enermaxa bo jakoś nie słyszałem żeby one padały jak muchy. Zdaje mi się że poprostu jest problem z dostępnością i tyle!

Edytowane przez D2mian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BENITO, strzał w dziesiątkę :]

Zdaje mi się że ktoś tu sieje antyreklamę dla enermaxa.

 

SILAN, nie masz się co bać, enermaxy wcale nie są bardziej wadliwe niż inne marki! Ja w każdym razie POLECAM!

Jesli chodzi o liberty 400W to o problemach nie slyszalem ale te mocniejsze zwlaszcza 620W to owszem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu dostałem paczkę, dokładnie 2 tygodnie od zamówienia (brałem tutaj). Pierwsza rzecz, która rzuciła mi się w oczy, to waga całej paczki - 3095g... z tego co piszą w różnych sklepach sam zasilacz ma ważyć 2,9kg a całość o kilogram wiecej. Po rozpakowaniu zważyłem i wyszło jakieś 2,0-2,1kg. Druga sprawa, to gwarancja. Dostałem na 36 miesięcy, a wszędzie jest 24 (tam gdzie kupowałem też). Po trzecie, przejrzałem zdjęcia w internecie i widzę, że mój kartonik jest troszke inny. Dziwne to wszystko jakieś takie.... może po prostu wyszła jakaś nowsza rewizja tego modelu??? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedość że dostał dłuższą gwarancje to jeszcze narzeka. Pudełko to tylko dodatek - liczy się zawartość a ta akurat jest bardzo OK B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu dostałem paczkę, dokładnie 2 tygodnie od zamówienia (brałem tutaj). Pierwsza rzecz, która rzuciła mi się w oczy, to waga całej paczki - 3095g... z tego co piszą w różnych sklepach sam zasilacz ma ważyć 2,9kg a całość o kilogram wiecej. Po rozpakowaniu zważyłem i wyszło jakieś 2,0-2,1kg. Druga sprawa, to gwarancja. Dostałem na 36 miesięcy, a wszędzie jest 24 (tam gdzie kupowałem też). Po trzecie, przejrzałem zdjęcia w internecie i widzę, że mój kartonik jest troszke inny. Dziwne to wszystko jakieś takie.... może po prostu wyszła jakaś nowsza rewizja tego modelu??? :blink:

Jaki sprzet ma ta zasilka pociagnac ? Masz miernik - jak tak to zmierz napiecia pod obciazeniem. Jak z glosnoscia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zmianą mojego Tagana TG530-U15 na Enermax Liberty 500W. Co sądzicie ? Warto ? Zalezy mi na BEZGŁOŚNYM a przynajmniej bardzo cichym zasilaczu więc oto moje pytanie: Jak z głośnością tych Enermaxów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zmianą mojego Tagana TG530-U15 na Enermax Liberty 500W. Co sądzicie ? Warto ? Zalezy mi na BEZGŁOŚNYM a przynajmniej bardzo cichym zasilaczu więc oto moje pytanie: Jak z głośnością tych Enermaxów ?

Jesli prirytetem jest cisza naprawde CISZA, to enermax + wymiana wentyla bedzie fajna opcja. I tak ciezko o firmowo naprawde cichy zasilacz z odpinanymi kablami i wysoka sprawnoscia, zeby jeszcze byl w ludzkiej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli prirytetem jest cisza naprawde CISZA, to enermax + wymiana wentyla bedzie fajna opcja. I tak ciezko o firmowo naprawde cichy zasilacz z odpinanymi kablami i wysoka sprawnoscia, zeby jeszcze byl w ludzkiej cenie.

A w Taganie TG530-U15 da się wymienić wentyl ? Podobno nie bardzo ze względu na 2pin... W tym Enermaxie jest wentyl pod 3pin ? A taki wentyl by się nadawał do zasilacza ? http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...products_id=940 Chyba dziś się wezmę za wymianę bo już mam dość tego szumu. Edytowane przez -GIZIU-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w Taganie TG530-U15 da się wymienić wentyl ? Podobno nie bardzo ze względu na 2pin... W tym Enermaxie jest wentyl pod 3pin ? A taki wentyl by się nadawał do zasilacza ? http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...products_id=940 Chyba dziś się wezmę za wymianę bo już mam dość tego szumu.

Ne mam na mysli podpinanie wentyla pod wtyczke w zasilaczu. Zreszta mozna przelutowac na taka sama. Praktycznie nigdy w psu nie masz takiej 3pin jak na mobo. Jak juz jest wtyczka to 2pin taka jak na kartach graficznych.

Tylko ze podpiecie w ten sposob wentyla ma nastepujace wady:

1. Wentyl moze nie startowac na napieciach jakie daje mu zasilacz (bo sa przystosowane do firmowego wentyla ktory moze miec zupelnie inne).

2. Wentyl moze krecic sie za szybko na napieciach jakie daje mu zasilacz (powod j/w) i bedzie rownie glosny.

 

Dlatego lepiej podlaczyc wentyl pod mobo (wypuscic kabel w wiazce kabli z zasilacza) i sterowac nim z niej (o ile sie da), albo z recznego regulatora (gorsze bo nie da sie ustawic ponizej predkosci startowej wentyla, bo po reboocie sie zatrzyma).

 

A wybor wentyla? Cos slizgowego i CICHEGO. Czyli z dostepnych w polsce:

- papst 4412

- fander

- coolink

- sythe kamakaze

- zaward

 

itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aerial, thx za pomoc. Miałem do wyboru Fandera FX-120 i Aerocool Turbine Fan 1000. Wybrałem drugą opcję, gdyz uważam że jest niesłyszalny przy prędkości 1100rpm no i jest dużo ładniejszy. Czas na fotki:

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez -GIZIU-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aerial, thx za pomoc. Miałem do wyboru Fandera FX-120 i Aerocool Turbine Fan 1000. Wybrałem drugą opcję, gdyz uważam że jest niesłyszalny przy prędkości 1100rpm no i jest dużo ładniejszy. Czas na fotki:

[--- tu były fotki ---]

Nieźle, nieźle. Bardzo sympatycznie to wygląda. Szkoda tylko że Tagan a nie Enermax'sik B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-GIZIU-: moglbys dac wiecej szczegolow odnosnie wymiany wentyla w Taganie U15?

 

Latwo/trudno, jak podlaczyles zasilanie i ew. ktoredy wyciagnales kabel, jak z gwarancja po takim "modzie"?

 

Do zlosliwcow, ktorzy zaraz mi wytkna wybor zasilki po raz kolejny: nie, nie chce jeszcze nic zmieniac, pytam awansem na przyszlosc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest mozliwosc zamiany odpinanych przewodow na np. jeden ktory umozliwi podlaczenie 4 * SATA ?

Możesz podpiąć wszystko co chcesz i co nie spali PSU. Jeśli potrafisz to możesz się pokusić o zrobienie takiego kabelka samemu.

 

Czy można pod Enemraxa podpiąć kable od Tagana U15? Zaobserwowałem że obie zasiłki posiadają dokładnie te same wejścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :]

 

Nie często się na tym forum wypowiadam ale często je czytam :)...

 

Dziś stałem sie posiadaczem owego Enermaxa Liberty 400W którego nabyłem w PcProjekcie w Krakowie za cene 310zl :].

 

Nie mocowałem go jeszcze w obudowie bo idę zaraz w kimono ale podłączylem do starego sprzętu który leży na biurku (abit nf7-s, barton 2500+ @... , 512mb astak bh-5) żeby sprawdzić czy w ogóle działa.

 

Póki co chodził zaledwie 30 min wiec jeszcze sie nie wypowiem ale zauważyłem coś co mnie niepokoi... Jako, że sprzet mam jakies 40 cm od głowy to słyszę każdy szmer który sie z niego wydobywa i w momencie jak włączam kompa z zasilacza dobiega do mnie PSTRYK PSTRYK - dźwięk jakby spięcie.... mimo to wszystko chodzi.

 

Chciałbym zapytać czy u innych tez coś takiego ma miejsce?? Może to normalne a ja sie martwie niepotrzebnie :lol:

 

Prosiłbym osoby posiadające ten konkretny zasilacz o jakiś komentarz w tej sprawie ;)

 

pozdrawiam

Edytowane przez leszek_e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...