Skocz do zawartości
Miguel707

Galaxy 7300gt, Czy Galaxy 7600gs

Wybór Karty Graficznej,  

98 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Którą Kartę Graficzną Kupić ?

    • Galaxy 7600GS 256MB 1.2ns Zalman
      68
    • Galaxy 7300GT 256MB 1.2ns Zalman
      23
    • Inną
      7
  2. 2. Czy warto jest dołożyć 110 zł do Galaxy 7600GS ?

    • Tak
      72
    • Nie, lepiej wziąć tańszą 7300GT.
      26


Rekomendowane odpowiedzi

Niedługo kupię sobię kartę graficzą (za jakieś 2 tygodnie). Chcę sobie kupić Galaxy 7600GS 1.2ns z Zalmanem, ale usłyszałem opinie, że lepiej poczekać na DirectX 10. I tu pada moje pytanie. Zmieniać kartę graficzną na 7600GS, zmieniać na coś tańszego - 7300GT, czy wogóle nie wymieniać i czekać na DX10 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

600 zł to ci duzo zostanie z galaxy 7600GS zalman kupilem ja wczoraj no przesiadke mialem niezla w 3dmark03 z 170 z tym Galaxy osiagam 12773pkt przy ilosci ram jak widac jeszcze poproboje cos popodkrecac procka i zobacze ile osiagne :D

 

Osobiscie mi sie wydaje iz na mojego Kompa ta karta jest duzo za dobra moje odczucie jest takei ze to Komp ogranicza karte ;/

moze tanszy 7300GT bylby lepszy ale Ciesze sie z tego comam :D:D Bo jest z czego :D:D kupilem ja za 550 w apollo najtaniej na rynq do 2 tygodni pojdzie jeszcze na dol tym bardziej jak juz beda w sklepach nowe radki ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

73GT 256 mb 1.2ns zalman ~ 440zł.

76GS 256mb 1.2ns zalman ~550zł.

Radka się nie opłaca bo ma chłodzenie zjechane a wydajność taka jak 73GT od Galaxy :) Jak widzisz różnica między tymi grafikami to 110 zł. 73GT po o/c ma wydajność taką jak 76GS, a nawet go przewyższa ;) Ale znowu 76GS da się też podkręcić :) Zobacz sobie test na portalu i porównaj czy opłaca się dopłacać do 76GS :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest też kwestia moich syfiastych ramów (2*256+1*128 = 640 266MHZ), ale chyba wymienię kartę. Ramów nie ma sensu wymieniać, bo przy zmianie platformy trzeba będzie kupić DDR2. Bo tu mnie nęciła kwestia DirectX 10 (bo można by było wziąć coś słabszego, a potem DX10). Jest sens wybulenia tych 600 zł i od początku zbierać na nową platformę i ram, a następnie DX10 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym polecał radka x1300xt oc, bo jest wydajniejszy od 73gt i ma kosztowac cos koło 380 (60zł taniej), ale to jest wyjscie jezeli chcesz cos wydajnego juz teraz, na dx10 moim zdaniem nie warto czekac, bo wtedy to i tak trzeba Viste kupic, a pewnie gry które cos z nim pokazą mozna bedzie policzyc na palcach 1 reki.

 

Polecam ati, bo według mnie jest lepsze, ale to tylko subiektywna opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znowu ta grafa ktora masz to nie taki szit moze bardziej by sie polacalo poczkeac na tego dx10(?) tylko kiedy on wyjdzie ;]

co do DX10 to ostatnio sie duzo tym interesuje, poniewaz sam składam sobie nowy zestaw PC i akurat przy wyborze karty graficznej nasunal sie ten temat. Otoz karty graficzne z DX10 maja wejsc w przeciagu 2-3 miesiecy. Ja mam podobny dylemat co do grafy, tylko ze w znacznie wyzszym segmencie ;) Chciałem brac GF7950 GX2, ale dzieki niektorym ludziom ktorzy sie znaja na rzeczy odsuneli mnie od tego pomysłu i poczekam sobie na karty graficzne z DX10 i wtedy kupie ATi R600 badz nVidie G80 (Ceny ok. 2500zł, wiec prawie tyle co GX2, ktody DX10 nie obsluguje). Dla Ciebie analogowo polecalbym to samo, przeczekac 2-3 miesiace i dziabnąć coś z DX10, bo uwazam ze kupowanie teraz karty z DX9 to chybiony pomysł. Wez moj przyklad, gdybym kupił GX2 to za te wspomniane 2-3 miesiace moglaby się okazac juz niewystarczajaca, a wszystko przez brak obslugi DX10, czyli byłbym 2100zł stratny ;) Takze na czas oczekiwania na grafy z DX10 kupie sobie jakiegos zwyklego 7300GT, a po wejsciu VGA z DX10 kupie jakiegos w/w demona :)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z okeślaniem ceny radka 1300xt bym raczej wstrzymał. 7300gt 256MB z Zalmanem tez miał kosztować ok. 400 zł, a rzeczywistość wygląda inaczej.

@miguel707

Miałem ten sam problem. zdecydowałem się na 7600 i nie żałuję. Chyba trafilo by mnie gdyby mi coś cięło na 7300 i miałbym swiadomość, że mogłem mieć lepsza kartę (choć nie powiem, na 7600 też mogłoby być lepiej ;) )

Co do DX10.. Gdybym miał przeznaczone na kartę 2000zł może bym czekał i się zastanawiał, ale przy 550 zł do wydania raczej nie ma sensu.

Edytowane przez pkali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z okeślaniem ceny radka 1300xt bym raczej wstrzymał. 7300gt 256MB z Zalmanem tez miał kosztować ok. 400 zł, a rzeczywistość wygląda inaczej.

@miguel707

Miałem ten sam problem. zdecydowałem się na 7600 i nie żałuję. Chyba trafilo by mnie gdyby mi coś cięło na 7300 i miałbym swiadomość, że mogłem mieć lepsza kartę (choć nie powiem, na 7600 też mogłoby być lepiej ;) )

wiadomo, wszystko kosztuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7300gt 256mb z zalmanem. nawet 128mb z pamieciami 1.4 ns, ktora kosztuje 330 zl, koniecznie zalman, rowniez moge polecic. uzasadnienie:

 

1. mozliwosci OC. po zrobieniu pencil moda GPU 500@685, pamiec bez modow 700@850. temp w stresie 63 stopnie.

2. wyniki w smarkach: 03-13158 (jeden z userow na 1.4 ns 13131), 06-2986. gry: nfs mw 1280x1024, wszystko maksymalnie, srednio 35-40 klatek, najmniej zanotowane przez frapsa w czasie kilkunastowminutowej jazdy to 24; ghost recon advanced warfighter: 1024x768, wszystklo maks, 25-30 klatek, czasem zdarza sie spasc do 20 a bywa i 15, po wgraniu save'a, przez pare sekund; oblivion: 1024x768, wszystko maks oprocz tekstur (medium), cieni na trawie i cieni drzew, bez optymalizacji pliku ini, po wyjsciu z kanalow ok 25 klatek bez spadkow, dopiero po wejsciu w trawe ok 20, w czasie bitki tez ok 20. nie gralem, sprawdzalem jak chodzi, mysle ze na takich ustawieniach JA moglbym grac, ale dla plynnosci pare rzeczy mozna zmienic bez utraty jakosci. mi chodzilo o sprawdzenie ilosci fps przy prawie maksymalnych ustawieniach.

3. mozliwosc laczenia w SLI. tego radka 1300xt chyba nie da sie w crossfire wlozyc. nie mam pojecia o kartach ati wiec niech wypowiedza sie userzy z tymi kartami obyci. co do 7300gt i SLI.. smarki i wyniki uzyskane przez jednego z userow: 3DMark03 29131, 3DMark05 13471.

4. kiedy juz bedziesz chcial przesiasc sie na dx10 to mysle ze 7300gt sprzedaz za korzystniejsza cene z uwagi na SLI wlasnie.

 

to moja opinia, subiektywna bardzo bo jestem uzytkownikiem karty galaxy 7300gt 256mb, ale niezwykle zadowolonym. troszke pracy z olowkiem i osiagi mozna naprawde ladne osiagnac podnoszac baaaardzo wydajnosc karty.

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki temu forum w Październiku (mam nadzieje że zalicze kampanie wrześniową :mur: ) do zestawu biore Galaxy 7600GS bo bardziej się opłaca i jest bardzo wydajny. I tak samo patrze się na DX10 :) bo nie opłaca się droższego kupować. Z rok być na Galaxy a później gdy ceny spadną DX10 (mam nadzieje że spadną) kupić karte DX10.

 

Teraz apropo pytania oc eny czy przypadkiem w Październiku nie pójdą w góre też ceny kart graficznych?? Bo po wejśćiu DX10 to napewno spadną

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz apropo pytania oc eny czy przypadkiem w Październiku nie pójdą w góre też ceny kart graficznych?? Bo po wejśćiu DX10 to napewno spadną

a czemu akurat maja wzrosnac ceny kart graficznych w pazdzierniku?

 

p.s. powodzenia w kampani

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu akurat maja wzrosnac ceny kart graficznych w pazdzierniku?

 

p.s. powodzenia w kampani

Nadchodzi jesień i tak jakoś zawsze jest że ceny sprzętu komputerowego idą w góre. Widze że Pamięci RAM poszły w góre a od nowego roku ceny idą czasem nawet ostro w dół.

A tak teraz patrzyłem Galaxy 7300 GT to szczerze powiedziawszy minimalnie się róźni od 7600 GS a największą róźnicą jest rzeczywiście cene mniejsza o 110 zeta od 7600GS :)

 

Nie dziękuje (nie chce zapeszać :P) przedwczoraj była statystyka pojutrze będzie Architektura baz danych. Może ktoś się dobrze zna na robieniu kostek w Serverze 2003?? <_<

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu akurat maja wzrosnac ceny kart graficznych w pazdzierniku?

OT: właśnie w związku z tym że ramy poszły w góre, ma się to odbić na cenach kart graficznych i mają podrozeć :( Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie na X1300XT raczej się nie zdecyduję. Zostaje 7300GT i 7600GS. Czy mój komp nie spowolni 7600GS ? Chciałbym aby karta starczyła na jak najdłużej. Jeżeli gry na DX10 będzie można policzyć na palcach 1 ręki, to warto brać coś tańszego, a później DX10 ? Nie będę wydawać na kartę DX10 2000 zł, ale zaoszczędzone 110 zł różnicy mogę odłożyć na DX10, ale one chyba stanieją dopiero za 2 lata .... Krótka piłka : brać 7300GT i odłożyć 110zł na DX10, czy brać 7600GS ? Od razu mówię, że po karcie graficznej zamierzam wymienić pamięci RAM, co wiąże się też ze zmianą platformy, bo DDR już się kupować nie opłaca...Wtedy dopiero będę zbierać na DX10. Proszę o rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE będzie ograniczać... A jeśli nawet to jak sam piszesz chcesz zmieniać platformę... Potem by znowu 73GT ograniczało nowy komp ;) A tak to 76GS najwyżej się trochę ponudzi ;] Bierz 76GS ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE będzie ograniczać... A jeśli nawet to jak sam piszesz chcesz zmieniać platformę... Potem by znowu 73GT ograniczało nowy komp ;) A tak to 76GS najwyżej się trochę ponudzi ;] Bierz 76GS ;)

zeby 7300gt ograniczalo kompa to musi to byc naprawde mocno high-endowy sprzet..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę, aby karta starczyła na jak najdłużej. Kolejność jest następująca - karta graficzna > platforma (AM2 prawdopodobnie), pamięć RAM i dysk twardy > karta graficzna na DX10. Jednak prawdopodobnie będę zbierać na Athlona X2, więc trochę to zajmie i dlatego ta karta powinnna starczyć na jak najdłużej. Jakie są wasze sugestie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurrcze, 110 zl to nie jest chyba az taki majatek, a jak go przyoszczedzisz teraz to pewnie i tak nie wytrzyma "odlozony" do zakupu nowego kompa. jesli masz teraz kase na 7600gs to bierz 7600gs.

a 7300gt wez jesli jestes pewny ze to 110zl roznicy potem Ci sie przydac moze. jesli chcesz skladac kompa powiedzmy po nowym roku to mysle ze dodatkowa stowa ktora mialbys odlozona teraz zawsze gdzies sie znajdzie;) jesli sie nie znajdzie, skrupulatnie bedziesz zbieral, to bierz 7300gt i 110zl do sloiczka albo na konto na dobry poczatek;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj dużo minie czasu, zanim będę składać kompa. Myślę, że będzie to nie na ten nowy rok, lecz może na następny, choć nie na 100%(tak na 80%). Chce nazbierać raz, a porządnie :) I dlatego ta karta ma starczyć na długi okres czasu, bo nawet jak wydam nazbieraną kasę na proca, mobo, ramy, hdd i pewnie nowy zasilacz to i tak będę musiał od nowa zbierać na DX10. Tak jak mówiłem wcześniej karta ta powinna starczyć na dłuuugi czas. Proszę o sugestie.

Edytowane przez miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie bez gadania 7600gs. gdybys mial 2 sloty pci-e16 to moznaby podumac nad 2x7300gt 128mb 1.4ns z zalmanem, koszt 660 a wydajnosc wieksza, ale nie masz mozliwosci wiec to zbedne dywagacje.

bierz 7600gs, chyba ze masz wolne 200zl to pomysl nad 7900gs :wink:

jesli nie, tylko 7600gs

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...