Skocz do zawartości
LukeXE

Purepc.pl Phase Change Competition -- Reguły, Dyskusja...

Rekomendowane odpowiedzi

chcesz wygrac ? To zakladaj leniu ! :P

 

Dobra, podliczam kto startuje :

 

Luke

Muciek

Maniakalny

Bryce

ryba

Piotres

hinco

alfredek

 

No ładnie, 8 osób :) Jeszcze pewno Kwazor wpadnie, Kszonek, Tonic :)

 

BTW, termin proponowałbym od 15 listopada do 15 stycznia, co o tym sadzicie ? Nie chce robic pol roku singla, nie przesadzajmy, dla malego SS spokojnie 2 miechy starczą, aż za duzo czasu nawet.

Edytowane przez LukeXE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcesz wygrac ? To zakladaj leniu ! :P

 

Dobra, podliczam kto startuje :

 

Luke

Muciek

Maniakalny

Bryce

ryba

Piotres

hinco

alfredek

 

No ładnie, 8 osób :) Jeszcze pewno Kwazor wpadnie, Kszonek, Tonic :)

 

BTW, termin proponowałbym od 15 listopada do 15 stycznia, co o tym sadzicie ? Nie chce robic pol roku singla, nie przesadzajmy, dla malego SS spokojnie 2 miechy starczą, aż za duzo czasu nawet.

Ja proponuje do ostatniego dnia ferii, niektorzy maja szkole, i w 2 tygodnie go sobie spokojnie dokoncza. Czyli 25 lutegego konczy sie czwarta tura ferii, wiec imho bedzie sii.

 

Ja dalej nie widze potrzeby stosowania presso, jakbym to chcial komus sprzedac to ok, ale to bedzie tylko dla mojego wlasnego uzytku wiec imho nie ma potrzeby stosowania go...zaczynasz powoli marudzic z tymi zabezpieczeniami jak wdrzal :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, do 25

 

Co do preso, nic sie nie stanie, ty moze masz jakies doswiadczenie z gazami wysokocisnieniowymi, a inni niet. Preso to naprawde minimum, a zawsze jakies zabezpieczenie daje, zrobmy ten konkurs na poziomie a nie ghetto cooling ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hinco, a niech bedzie...;]

 

Co do termo, zadne nordy elektroniki nie wchodza w gre, bo to poprostu NIE pokazuje dobrych temperatur.

 

Ja proponuje poprostu pozyczyc od kogos na jeden/dwa dni Chy czy inny termo i porządnie zmierzyc i wykalibrowac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hinco, a niech bedzie...;]

 

Co do termo, zadne nordy elektroniki nie wchodza w gre, bo to poprostu NIE pokazuje dobrych temperatur.

 

Ja proponuje poprostu pozyczyc od kogos na jeden/dwa dni Chy czy inny termo i porządnie zmierzyc i wykalibrowac...

Już wiem kto mi pożyczy :rolleyes: ^^

Przydałoby sie żeby był określony punkt mierzenia temp :P

najbliżej grzałki z boku, przy wylocie czy na grzałce :P bo można tym dużo oszukać [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cpevy moim zdaniem dopuszczalne

i tak chyba pod load kazdy doda troche gazu

no chyba ze idle i load liczymy na tej samej ilosci gazu wtedy cpev odpada ;)

 

temp evapa bez sensu

ktos da as ceramique i bedzie mial evap -35*C na loadzie

a inny da paste noname za 1zl + krzywy evap i na loadzie bedzie miał -55*C :lol2:

najlepiej jakby dać płaskownik 10-15mm na rezystory (alu lub cu)

i centralnie w srodku dać sonde K (najlepiej jakby kazdy miał tą samą sonde)

 

jeśli znajde na allegro lub w elektronicznym u mnie rezsytory do grzałki 140-180W

wtedy zrobie i będzie można ją między sobą przesyłać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale kapilara pokaze roznice w systemach, bo trzeba pobawic sie dlugoscia, dobrze ją dobrac itp. z cpevami wszystkie agregaty będą dzialac podobnie...

 

Temp evapa bez sensu ? Ty jesteś bez sensu :P :P Zakłądamy, ze evapy będą proste i uzyje sie normalnej pasty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakby zrobic dummy do ktorego zalaozyc sonde i zeby kazdy mial to samo dummy ta sama sonde i ten sam tewrmometr. Wtedy ktos by sie musial poswiecic z pozyczeniem termometru. Ja chy nie kupie narazie, bo nie mam za co, mysle ze nie tylko ja wqolalbym pozyczyc termo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regulamin I PurePC.pl Phase Change Competition

 

Podział:

 

Są trzy kategorie, w których można uczestniczyć (każdy z zawodników może być przydzielony do dwóch lub więcej kategorii wedle uznania).

 

I -- Singiel z kompresorem do 1/4HP ~9ccm

II -- Singiel z kompresorem do 3/4HP ~ 18ccm

III -- Autokaskada z kompresorem do 1HP

W jednej kategorii musi być przynajmniej 3 czynnych zawodników, aby liczyła się do wyniku i podsumowania końcowego !

 

Reguły:

 

- W kategoriach I i II nie ma obowiązku używania żadnych urządzeń zabezpieczających z wyjątkiem sytuacji, gdy w obiegu znajdzie się gaz wysokociśnieniowy, począwszy od CO2 w górę.

- W kategorii III obowiązkiem jest używanie presostatu na wysokie ciśnienie !

- Wszystkie częsci powinny być zrobione we własnym zakresie, żadnych komercyjnych wymienników, separatorów oleju czy innych zbędnych firmowych rzeczy. Parowniki oczywiście można używać jakie sie chce, to samo ze skraplaczem czy innymi podstawowymi rzeczami.

- W każdym agregacie OBOWIĄZUJĄCYM urządzeniem rozprężnym jest KAPILARA. Żadnych cPEV`ów czy TXV. Średnica kapilary nie ma znaczenia.

- Pod koniec rywalizacji agregat będzie testowany na grzałce 150W lub podobnej (byleby nie z mniejszą mocą). Mierzona będzie temperatura evapa oraz miedzi na grzałce.

- Do pomiaru temperatur używamy termometru (tak, termometru), a nie kitów z nord-elektronik czy innych beznadziejnie działących termometrów. CHY700 czy Voltcraft to niezbędne minimum, zawsze można pożyczyć.

- Gazy które można użyć. Chciałbym, żeby to był jeden gaz dla I i II kategorii, np R507, dla kategorii autokaskadowej widziałbym w tym R290/CO2 (tanie i dostępne każdemu gazy, 6kg CO2 kosztuje 23zł...). Ktoś chce inny gaz, robimy oddzielną kategorie.

- Osoby oszukujące są skazane na wieczne potępienie :angry:

 

Czas trwania zawodów --- 10 listpada 2006 ---> 25 lutego 2007

 

Regulamin może ulec zmianie

 

Zapdejtowałem I posta

 

BTW, albo tego nie zrobilem, bo wyskakuje bład bazy danych....ja pier...

Edytowane przez LukeXE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodana wzmianka o gazach, ryba mi przypomniał :>

 

Zaraz będzie ze nie moze etylenu uzyc, dobrze, mozesz, ale jak porownamy wydajnosc twojej autokaskady w stosunku do naszych ? To mają byc zawody...

 

ale mysle ze mozna dla ciebie zrobic wyjątek, chcesz to uzywaj etylenu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodana wzmianka o gazach, ryba mi przypomniał :>

 

Zaraz będzie ze nie moze etylenu uzyc, dobrze, mozesz, ale jak porownamy wydajnosc twojej autokaskady w stosunku do naszych ? To mają byc zawody...

 

ale mysle ze mozna dla ciebie zrobic wyjątek, chcesz to uzywaj etylenu

a co ty juz nie zamawiasz? pozatym piotres tez ma etylen, a piszesz jakbym to tylko ja mial z fc'towcow etylen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowie o tych co go użyją, piotres auto-k nie zrobi raczej, z tego co mówił na wgt.

 

A czy zamawiam, zamawiam tak jak mówiłem, ale jeszcze nie wiem czy wyrobie sie zrobic jakikolwiek agregat na ten konkurs, przed zakończeniem działalności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto sedziuje ? Proponuje trojke Raven, Berkut, Dioda ....ciekawe czy by sie panowie zgodzili ?

 

I co bedzie punktowane i w jakich proporcjach ? Czy tylko temperatura bedzie sie liczyc ? Czy wyglad, jakosc wykonania, orginalnosc itp. itd. takze beda mialy jakies znaczenie ?

 

pozdrawiam

piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto sedziuje ? Proponuje trojke Raven, Berkut, Dioda ....ciekawe czy by sie panowie zgodzili ?

 

I co bedzie punktowane i w jakich proporcjach ? Czy tylko temperatura bedzie sie liczyc ? Czy wyglad, jakosc wykonania, orginalnosc itp. itd. takze beda mialy jakies znaczenie ?

 

pozdrawiam

piotres

Eh, oni oprócz chyba Pana R. nie goszczą często w sferze xtreme cooling..

Imo najwięcej punktów powinno być za temperatury, a z 1/3 - 1/4 z całości reszta w tym wygląd..

A własnie, można używać obudów które wykonają jakieś tam zakłady ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...