Skocz do zawartości
LukeXE

Purepc.pl Phase Change Competition -- Reguły, Dyskusja...

Rekomendowane odpowiedzi

Regulamin I PurePC.pl Phase Change Competition

 

Podział:

 

Są trzy kategorie, w których można uczestniczyć (każdy z zawodników może być przydzielony do dwóch lub więcej kategorii wedle uznania).

 

I -- Singiel z kompresorem do 1/4HP ~9ccm

II -- Singiel z kompresorem do 3/4HP ~ 18ccm

III -- Autokaskada z kompresorem do 1HP

W jednej kategorii musi być przynajmniej 3 czynnych zawodników, aby liczyła się do wyniku i podsumowania końcowego !

 

Reguły:

 

- W kategoriach I i II nie ma obowiązku używania żadnych urządzeń zabezpieczających z wyjątkiem sytuacji, gdy w obiegu znajdzie się gaz wysokociśnieniowy, począwszy od CO2 w górę.

- W kategorii III obowiązkiem jest używanie presostatu na wysokie ciśnienie !

- Wszystkie częsci powinny być zrobione we własnym zakresie, żadnych komercyjnych wymienników, separatorów oleju czy innych zbędnych firmowych rzeczy. Parowniki oczywiście można używać jakie sie chce, to samo ze skraplaczem czy innymi podstawowymi rzeczami.

- W każdym agregacie OBOWIĄZUJĄCYM urządzeniem rozprężnym jest KAPILARA. Żadnych cPEV`ów czy TXV. Średnica kapilary nie ma znaczenia.

- Pod koniec rywalizacji agregat będzie testowany na grzałce 150W lub podobnej (byleby nie z mniejszą mocą). Mierzona będzie temperatura evapa oraz miedzi na grzałce.

- Do pomiaru temperatur używamy termometru (tak, termometru), a nie kitów z nord-elektronik czy innych beznadziejnie działących termometrów. CHY700 czy Voltcraft to niezbędne minimum, zawsze można pożyczyć.

- Gazy które można użyć. Chciałbym, żeby to był jeden gaz dla I i II kategorii, np R507, dla kategorii autokaskadowej widziałbym w tym R290/CO2 (tanie i dostępne każdemu gazy, 6kg CO2 kosztuje 23zł...). Ktoś chce inny gaz, robimy oddzielną kategorie.

- Osoby oszukujące są skazane na wieczne potępienie :angry:

 

Czas trwania zawodów --- 10 listpada 2006 ---> 25 lutego 2007

 

Regulamin może ulec zmianie

Edytowane przez LukeXE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra ale co chcesz oceniac ? load czy idle na wysokiej prozni, wyglad ?

 

to tez ma bardzo duze znaczenie, by ty mozesz sobie zrobic AC na co2 i miec wysokie idle na prozni, a ja zrobie na etylenie i bede mial lepsze temp na duzym loadzie, a piotres zrobi w ladnej obudowie... no i kto wygra :P*

 

oczywiscie wszystko mowie czysto teoretycznie, zawsze moze wygrac ktos inny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra ale co chcesz oceniac ? load czy idle na wysokiej prozni, wyglad ?

 

to tez ma bardzo duze znaczenie, by ty mozesz sobie zrobic AC na co2 i miec wysokie idle na prozni, a ja zrobie na etylenie i bede mial lepsze temp na duzym loadzie, a piotres zrobi w ladnej obudowie... no i kto wygra :P*

 

oczywiscie wszystko mowie czysto teoretycznie, zawsze moze wygrac ktos inny

ale napisalem, ze tylko jeden gaz wchodziłby w grę :) W tym wypadku CO2, wiec o etylenie można zapomnieć. Wiadomo czemu, jako jedyny masz etylen, reszta moze o nim zapomniec, CO2 tani, dostepny doslownie wszędzie.

 

Co do tego, co byśmy oceniali...oczywiście, że LOAD :) To najważniejsze.

 

Można wprowadzić własnie punktacje z load, np. od 1 do 5 pkt, idle od 1-3pkt i wyglad 1-2pkt (bo wyglad nie najwazniejszy, jak ktos sie postara, to ma 2 punkty, tyle wystarczy).

 

I bedą potem punkty zsumowane, max 10pkt i tyle.

Edytowane przez LukeXE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale napisalem, ze tylko jeden gaz wchodziłby w grę :) W tym wypadku CO2, wiec o etylenie można zapomnieć. Wiadomo czemu, jako jedyny masz etylen, reszta moze o nim zapomniec, CO2 tani, dostepny doslownie wszędzie.

 

Co do tego, co byśmy oceniali...oczywiście, że LOAD :) To najważniejsze.

 

Można wprowadzić własnie punktacje z load, np. od 1 do 5 pkt, idle od 1-3pkt i wyglad 1-2pkt (bo wyglad nie najwazniejszy, jak ktos sie postara, to ma 2 punkty, tyle wystarczy).

 

I bedą potem punkty zsumowane, max 10pkt i tyle.

hmm pomijasz fakty bejbe, nie ja jako jedyny mam etylen, jezeli liczyc dobrze to ma/mialo go 3 osoby: ty, ja i piotres, ale pomine kwestie jego ilosci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja go już nie mam, piotres no faktycznie ma, ty też masz. Chcecie, możecie sie poscigac w oddzielniej kategorii :) :P

 

tylko tyle osób napisało ? Nikogo wiecej to nie interesuje ? :|

A może tak jak Piotres kiedyś pisał, 2 evapowy singiel ? :>

 

Autokaskada już była, Ty masz ją extra obcykaną a a ja z moja sie jebie tyle czasu i ciagle sa problemy wiec raczej nie chciałbym zaczynac robic drugiej :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym sie pościgał, ale mam pecha do nieszczelności i kompletnie nie mam czasu, jak nie klasa maturalna, to robota, jak nie robota to rower, no a czasu mi nie zostaje na nic to go spędzam z dziewczyną ; ]

Do tego kasy ni ma, bo są inne wydatki..

Mało competitorów ; ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz, prawda, ze jestem lama :P i dopiero koncze swojego pierwszego singla, ale chetnie wzialbym udzial w tych zawodach.

 

AutoK jak najbardziej - zawsze to nowe doswiadczenie, ale coz, obawiam sie ze jedynym i najwazniejszym ograniczeniem bedzie ka$a ;/ a wiadomo, studenci do bogatych nie naleza :D

 

@LukeXE, kiedy mialoby sie to rozpoczac i ile by trwalo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja mała uwaga - sądzę, że punktacja dla temperatur bez obciążenia powinna być równoważna punktacji dla temperatur z obciążeniem.. mogłoby to zrównać szanse między tymi, którzy są w stanie (lub posiadają) zdobyć wydajniejsze komponenty i tymi, którzy mieliby z tym problem.

 

Kryteria przy ocenianiu - proponuję tu wstawić wygląd, kreatywność, temperatury bez obciążenia i z oraz 'zdrowie układu', tj. czy ciśnienia i temperatury (deltaT, temperatura sprężarki) są w normie, czy poza. Każda kryteria mogłaby mieć zakres punktów od 1 do 6, tak jak w szkole. Sądzę, że do takiego zakresu wszyscy byliby przyzwyczajeni. ;)

 

A propo uczestnictwa, to nieśmiało podnoszę rękę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huraaaa, Tonic and SarmaX are in ! :)

 

Dobry pomysł Tonic, tak zrobimy z punktacją.

 

Termin...zbliża sie koniec roku, może do sylwestra byśmy wyznaczyli termin ? Prawie 3 miesiące, w tym czasie kto by chciał, mógłby sie dołączyc.

 

Zróbmy to profesjonalnie, może jakieś nagrody załatwie, to pewnie przekona pare osób do uczestnictwa ;)

Edytowane przez LukeXE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie imo zeby to bylo bardzo miarodajne trzeba by korzystac z tych samych kompresorow...

 

ja z rywalizacji odpadam, zrobie to i znow nikt nie kupi a kasa zamrozona w czesniach nigdy sie nie zwroci. Pozatym zeby to mialo sens najlepiej trzeba by podac kilka warunkow co do czesci i o ile parowniki to nie problem o to z kupnem komppresorow by nie wyszlo.

 

inna sprawa malo chetnych a jesli by bylo wiecej to duza rozbieznosc doswiadczenia i mozliwosci finansowych.

 

pesymista mode off ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luke, moze do przyszlego tygodnia wyznacz termin :P nie kazdy ma prawie all w domu jak ty, rozbierasz obecna ac, i skadasz nowa inaczej i lepiej, a reszta musi sobie kupic caly sprzet:/

 

 

ps. raven palo lesna, skladaj autocascade

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyglad 1-2pkt (bo wyglad nie najwazniejszy, jak ktos sie postara, to ma 2 punkty, tyle wystarczy).

Spytajmy sie moze innych oc'row spoza grona phase-change, czy wyglad jest tak malo wazny dla nich :lol: .

 

Jesli wyglad bedzie tam slabo punktowany to ja sie nie bawie :huh: .

 

Jesli trzeba bedzie budowac autokaskade - tez sie nie bawie :-P .

 

Moja propozycja : uklad CPU + GPU na nowym Danfossach NL11F ...slaby kompres, a trzeba by go zmusic do skutecznego odciagania +350W :-P .

 

Rotarki mam w ofercie, ok. 300 zl, jak napisal Luke.

 

pozdro

piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz ustalimy zasady

 

Myśle, że kompresor do 3/4HP powinien byc takim maxem totalnym.

 

Moze maniakalny cos zalatwi, jakies aspery 3/8HP, pare sztuk, kazdy kupi za 150zl czy ile on sobie tam policzy i kompresory będą identyczne.

 

Dwa, parowniki to jak kazdy wie, co tylko sie trafi pod ręką, czy chilly, czy homemade, cokolwiek.

 

Wymiennik, zero płytówek czy jakiś komercyjnych wymienników, only homemade.

 

Eh, co tam jeszcze, jak ktoś chce sepek oleju, moze uzyc czegos komercyjnego, ale imho nie wiem czy jest sens w ogole sepka używac.

 

Gazy, CO2/R290.

 

luke, moze do przyszlego tygodnia wyznacz termin :P nie kazdy ma prawie all w domu jak ty, rozbierasz obecna ac, i skadasz nowa inaczej i lepiej, a reszta musi sobie kupic caly sprzet:/

ps. raven palo lesna, skladaj autocascade

ryba, ja nie mam czesci ! nie rozbieram mojej auto-k, nie po to robilem, zeby ja teraz rozbierac. Ona sobie zostaje, robie nową, juz napisalem. Zresztą, moj kompresor ma 1HP, do tego konkursu 3/4HP max.

 

 

Spytajmy sie moze innych oc'row spoza grona phase-change, czy wyglad jest tak malo wazny dla nich :lol: .

 

Jesli wyglad bedzie tam slabo punktowany to ja sie nie bawie :huh: .

 

Jesli trzeba bedzie budowac autokaskade - tez sie nie bawie :-P .

 

Moja propozycja : uklad CPU + GPU na nowym Danfossach NL11F ...slaby kompres, a trzeba by go zmusic do skutecznego odciagania +350W :-P .

 

Rotarki mam w ofercie, ok. 300 zl, jak napisal Luke.

 

pozdro

piotres

ale to nie konkurs pieknosci, tylko to ma dzialac. Skupiajcie sie na wygladzie, bedzie swiecic i grac melodyjke z drużyny A, a robic -40*C load, o to chodzi ?

 

Nowa NL`ka kosztuje 550zł, wszyscy tu płacza, ze zeby zbudowac auto-k to duzo kasy, a wyjdzie MNIEJ niz kupno samej NL`elki.

 

Jak robimy autokaskade, to nie wchodzisz w to, czemu ? Pewno chodzi o to, ze potem tego singla sprzedaz, a auto-k nie.

 

Jak tacy wszyscy pewni jestescie ze to tak duzo wyjdzie, to mam komus udowodnic, ze do 600zl zrobie autokaskade na rotarce ?

Edytowane przez LukeXE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, jak na to patrzec, to kompres kolo 150, do tego 2 evapy, 2 ssace to juz wychodzi sporo. Reszta czesci takich jak separator gazow czy wymiennik to juz wiadomo homemade, ale rurki tez tanie nie sa :P

 

Fajny bylby taki konkurs, ale nie powiedzialem, ze na pewno biore udzial. Teraz zapewne bede mial sporo zajec i nie jestem w stanie powiedziec czy dam rade, szczegolnie z kasa. Raven ma racje, kasa bedzie zamrozona w ukladzie, bo nikt pewnie tego nie kupi ;/

 

Zobacze jak bede stal z kasa i czasem... no i najwzyej w miedzyczasie sie dolacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze by tak zrobic 3 kategorie ??

SS dla tych ktorych to bedzie pierwszy uklad ( moze ktos sie skusi i zacznie cos majstrowac :P )

auto-k czyli to co mowil LukeXE

i kategoria "robta co chceta"

 

 

jak zrobie cos zeby moj SS zaczol normalnie dzialac to chetnie sie podejme budowy auto-k ( tylko nie wiem jak z $ )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak robimy autokaskade, to nie wchodzisz w to, czemu ? Pewno chodzi o to, ze potem tego singla sprzedaz, a auto-k nie.

Dlatego ze nie mam czasu na tydzien zabawy proporcjami gazow by sie nauczyc jak je mieszac ...Ty przez dobre 2 tygodnie walacyzles z r290/co2 bo nie mogles -60*C przebic ...potem zalapales ocb i juz wiesz ..a ja tego nie wiem i wcale nie czuje potrzeby by nad tym sleczec :-P .

 

Auto-k to wg mnie taka sztuka dla sztuki, niewiele to lepsze od mocnego singla na rotarce, a roboty duzo, praktycznie tyle samo co z kaskada + strojenie :? ...jak juz mam robic cos naprawde zimnego to tylko kaskade :) .

 

pozdrawiam

piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, kaskady (z innym gazem niz co2) sa dla lamuchow :wink: . Skladasz, napelniasz, stroisz pod load i dziala :wink:

a ile takich lamuchow potrafilo sobie gaz odpowiedni zalatwic :lol:

 

twoj auto cas/cas nie bierze udzialu w konkursie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...