Skocz do zawartości
neomagnet

Symulatory Lotu.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Co byście mogli polecic z symulatorów lotu?? Chodzi mi o latanie mysliwcami, a nie bekami przewozącymi ludzi. Do tej pory latałem w SA hydrą ale to jest zbyt proste. Jak z tematem jest cos nie tak to sory, ale nigdzie nie mogłem znalezc porządnych informacji w co zagrac. Dodam jeszcze ze chodzi mi o nowe gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obowiązkowo ił 2 we wselkiech odmianach i dodatkach-genialna gierka. Jesli chdzi o nowoczesne mysliwce to su27 mimo swoich lat nadal jest ultra realistyczny. fajnie sie gralo też w Microsoft Combat Symulator 1 i 2 ale to już starocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Lock On: Modern Air Combat" i jeszcze są jakieś dodatki do tego.

A jeśli jedynym "symulatorem" była dla ciebie Hydra z GTA SA to może zacznij najpierw od "Wings Over Europe Cold War Gone Hot" jest trochę prostszy na początek i też można polatać całkiem fajnie.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Microsoft Flight Simulator 2004 syci na całej lini, naprawdę czerpie się frajdę z grania B)

DODALI BY MOZLIWOść PORYWANIA I WYSADANIA SAMOLOTóW TO MOZę BY TO SIE STAłO W MIARE CIEKAWE :wink:

 

a tak to wole coś bardziej combat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po WTC 9/11 w grach MS nie można rozbijać się o budynki ;-)

 

w 2001 z półek zniknęła jedna wersja Flight Simulatora bo na filmiku z instruktarzem instruktor mówił na żarty "Fajnie by było uderzyć w Empirese State Building". wycofali cały nakład i sprzedawali potem bez filmików wersje.

 

to taki ot ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie to trochę nudne. Zero akcji, zero strzelania, tylko latanie z lotniska do lotniska :) ale gusta są różne :)

Zawsze można sobie jakąś akcję wymyśleć, np. robienie beczek, pętli, przewrotów na skrzydło itp. ewolucji wprost "stworzonym" do tego jumbo-jetem, latanie cesną w czasie churaganu, czy też przelot nad płotem lotniska moto-latawcem braci Write. Ponieważ jestem z Łodzi sprawdzałem też dlaczego pas startowy na lublinku o wymiarach 2100x45, jest za mały dla czegokolwiek większego niż boeing 737 i wydaje się ciężkie miliardy zł na jego rozbudowę. Niestety brakuje pożądnego modelu uszkodzeń, nie słychać wżasków pasażerów i faktycznie gra zaczyna szybko nudzić.

 

Tak jak wszyscy powyżej polecam IL2-sturmovika, najlepszy symulator wszechczasów, do tego super grywalność i ciągle jeszcze dobra grafika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jestem z Łodzi sprawdzałem też dlaczego pas startowy na lublinku o wymiarach 2100x45, jest za mały dla czegokolwiek większego niż boeing 737 i wydaje się ciężkie miliardy zł na jego rozbudowę.

Gdybys tam ladowal tym 737 to bys wiedzial, ze nawet dla niego ten pas jest "na styk" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybys tam ladowal tym 737 to bys wiedzial, ze nawet dla niego ten pas jest "na styk" ;)

wiem wiem, niedawno tam lądowałem prawdziwym 737 oczywiście jako pasażer i hamowanie było o wieeeele ostrzejsze niż np. w takim Dublinie, niemniej w symulatorze lądowałem nawet 747 co prawda z prawie pustymi zbiornikami i się dało, oczywiście o kołowaniu bez jazdy po trawie nie było mowy, a przy terminalu wyglądał dosyć komicznie, start od bidy też jest możliwy :)

 

Dołączona grafika

 

Jak widać na obrazku istnieje bardzo wiele dodatków do FS2004 np. Międzynarodowy port lotniczy Łódź im. Wł. Reymonta znany bardziej jako lublinek B-) Co prawda niedawno w tych krzakach przed dziobem samolotu postawiono blaszaka robiącego za tymczasowy terminal nr2, ale wiele to nie zmienia :lol:

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary Sturm (IL2 + patch 1.2)- najbliżej latania jagerem z WWII. Napewno w tej grze ma jakieś znaczenie energia i jej rozsądne wykorzystanie.

 

Nowy Sturm (IL2:FB/AEP/PF/PE2) - strzelanka niemniej fronty ją jeszcze ratują, żeby grać potrzeba nabrać dystansu i potraktować to jak grę. Nie sygerować się osiągami, taktyka, patrzeć na wodę a będzie git. Jednym słowem wyłączamy rozsądek i logike a witamy w świecie Olegtrixa.

 

ROWANS BOB -

 

LOMAC/LOCK ON (1.02) - bardzo przyjemny, sporo realizmu ale troszkę uproszczona awionika. Niemniej współczesna walka na szuszarach dobrze odwzorowana. Daje sporo zabawy, dodatkowo doświadczenie w tej grze punktuje.

 

LOMAC/LOCK ON: FLAMMING CLIFFS (1.12a) - to co wyżej tylko jeszcze trudniej, realniej, ciekawiej. Dodano Su-25T który reprezentuje nową jakość w tej grze. Wszystkie modele maszyn dostepnych uległu korekcji. Szybciej wyłapuje się blackouty i redouty. Wyraźnie czuć że mosolot to takie kowadło z dużym ciągiem i dopóki masz silniki wprawne jest Ok, gorzej jak Ci te kominy odstrzelą. podsumuwując jeżeli szukasz symulatora mysliwca współczesnego to lepiej nei trafisz, a wkrótce wyjdzie BLACK SHARK z wjertoljotem Kamova Ka-50. Ma byc jeszcze realnej, klikane kokpity, vector, lepsza balistyka bronii, itp.

 

FALCON - ciekawa chociaż dość leciwa pozycja, wciąż żywa. Świetny symulator F-16. Super odwzorowana awionika, reszta trochę w tyle ale zależy kto co lubi. Nie podchodź bez manuala od F-16 :D

 

FS2004 - ciekawa pozycja jeżeli lubisz cywilne lotnictwo, ciekawi Cię nawigacja lub ciagnie Cię do śmigłowców. jest pare fajnych dodatków, głównie od Panów z Schockwave :)

 

CONDOR - symulator patyka...znaczy szybowca, rewelacyjny symulator tego sprzętu, mechanika powietrza o ile można to tak nazwać bardzo dobrze odwzorowana, fizyka lotu również.

 

ROWAN'S BOB2 - remake gry z 1997 roku, podciągnięta grafika, trochę model lotu ale nic nadzwyczajnego a szkoda. Klimat fajny, neistety gra się sypie i ma wymagania jak Lock On. Nimniej obsługuje Vector w TrackiIRze i jest fajny przerywnikiem na godzinkę lub dwie. 2316941[/snapback]

No wiesz - droga potrzebna do startu jest zazwyczaj nieco krotsza niz ta potrzebna do ladowania :)

 

Niekoniecznie:

 

http://www.youtube.com/watch?v=h3FxCZ8uNp0

 

Modyfikacje samolotu objęły instalację lepszego systemu antypślizgowego i usunięcie zewnętrznych zbiorników paliwa (tylko tyle?) Prędkość opadania 9 stóp na sekundę przy pierwszych lądowaniach wiaterek był 40 węzłów.

 

Załoga 4 osoby.Wykonano 29 touch and goes (czyli tylko dotknięć pokładu, jak to po polsku się nazywa nie wiem) oraz 21 pełnych lądowań z zatrzymaniem bez haka hamującego. Ciąg śmigieł był odwracany jeszcze w powietrzu. 21 startów (bez wspomagania ze strony katapulty) przy masie wynoszącej od 85000 do 121000 funtów (dla porównania maksymalna startowa tego typu samolotu wynosi 135000 a 155000 w wyjątkowych sytuacjach)

 

Przy niższej masie samolot zatrzymywał się na dystansie 270 stóp (rozpiętość skrzydeł wynosi 132 stopy), przy wyższej 460 stóp. Starty wymagały 745 stóp. Na pokładzie wymalowano na potrzeby prób specjalne oznaczenia (przesunięto linię środka pasa)."

 

Fakt że taka prędkośc wiatru to prawie sztorm ale się da ;] Podobnie jest z pasażerskimi, one naprawdę potrafią szybko się znieść, szybowac i zatrzymywać się prawie w miejscu.

Edytowane przez KosiMazaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj ulubiony symulator przy ktorym spedzilem najwiecej czasu to byl Jane's USAF o niebo latwiejszy niz Falcon 4.0 czy Lock On: Modern Air Combat ktore zaliczylbym do ekstremalnej symulacji. Dodatkowym atutem USAF jest IMHO rewelacyjny samouczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie zmienia to faktu, ze samoloty pasazerskie latajace na trasach miedzynarodowych w znakomitej wiekszosci przypadkow (nie chce juz pisac, ze zawsze ;)) maja droge ladowania dluzsza od drogi startowej.

 

A pamieta ktos jeszcze F14 Tomcat na PC? I Strike Commandera (choc to juz raczej arcade-sim byl niz symulator). To byly czasy :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktorys z tych symulatorow jest dostepny za free?? tak przejrzalem ten temat i stwierdzilem ze chce sobie polatac (oczywiscie na ekranie :D). znalazlem jeszcze cos takiego http://flyawaysimulation.com/article1612.html graliscie w to? szukam czegos z dobra grafika no bo co to za przyjemnosc patrzec na jakies skipione tekstury ladu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym preferował jakiś SUPER symulator lotu ale myśliwcem. Nie jakiś extra realistyczny. Kiedyś jeszcze ok 6 lat temu albo 7 nawet grałem w taką świetną gierke, w której latało się myśliwcem tylko nie wiem jak się nazywa bo zapomniałem :( Ale co poleciacie z najnowszych tytułów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie instaluje demko flight simulator X :D ciekawe czy uda mi sie cokolwiek zrobic z samolotem, ostatnie przygody z symulatorem lotu mialem w 90latach kiedy mialem Commodore 64 :D ale bylem wtedy malym brzdacem wiec moglem sobie tylko popatrzec na kokpit :D

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie instaluje demko flight simulator X :D ciekawe czy uda mi sie cokolwiek zrobic z samolotem, ostatnie przygody z symulatorem lotu mialem w 90latach kiedy mialem Commodore 64 :D ale bylem wtedy malym brzdacem wiec moglem sobie tylko popatrzec na kokpit :D

Taa to warto jeszcze wspomnieć o River Raid na ATARI :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktorys z tych symulatorow jest dostepny za free??

FlightGear ten jest za free, tyle że wygląda jak MS FS98, także pod względem fizyki ciężko go porównywać do nowszych dzieł microsoftu, niemniej można sobie polatać bogatym parkiem maszynowym (od flayera Write'ów poprzez F16 po UFO) po całym niemal świecie :)

 

Apropo flight simulator X, jak tam wrażenia z demka?

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...