Skocz do zawartości
traktor

Podzielenie Strony...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam zapytanie...

 

Jak podzielic strone tak, aby po lewej stronie bylo menu i tylko to co jest w srodku sie zmienia? Mam stronke html ze skryptami html i chce zeby po lewej stronie bylo sobie menu i shoutbox a po prawej tekst. Teraz mam normalnie to wstawione na gorze stronki i jak chce wstawic tekst do srodka to mi sie przesuwa na dol itd. Prosze o szybka odpowiedz. Z gory dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podzielic strone tak, aby po lewej stronie bylo menu i tylko to co jest w srodku sie zmienia? Mam stronke html ze skryptami html i chce zeby po lewej stronie bylo sobie menu i shoutbox a po prawej tekst. Teraz mam normalnie to wstawione na gorze stronki i jak chce wstawic tekst do srodka to mi sie przesuwa na dol itd. Prosze o szybka odpowiedz. Z gory dzieki!

Ja bym użył skryptu php includującego zawartość która ma się zmieniać.

Tak by to mogło wyglądać.

 

Menu:

<div id="MenuStrony"><ul><li><a href="index.php?id=home" title="">Home</a></li><li><a href="index.php?id=strona1" title="">Strona pierwsza</a></li><li><a href="index.php?id=strona2" title="">Strona druga</a></li></ul></div>

Częsć główna:

<div id="CzescGlowna"><?php	switch($_GET['id'])		{ 		case ("home"): include ("home.html"); break;		case ("strona1"): include ("str1.html"); break;		case ("strona2"): include ("str2.html"); break;		default: include ("home.html");		} ?></div>
W skrócie. Instrukcja switch pobierze zawartość zmiennej id z linka i na jej podstawie zdecyduje zawartość którego pliku dołączyć do strony index.php.

 

W arkuszu stylów ustaw:

#MenuStrony { float: left; }#CzescGlowna { float: right; }

Jak napisał ULLISSES, zastosowanie ramek to jest kiepski pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego ramki wyszły z użycia? czy jest jakiś inny sposób zeby nie przeładowywać całej strony (bo potem każda strona wygląda tak samo :) ) a zmieniać tylko środek i zachować resajzowalność części aktywnej strony? (tam gdzie się zmienia zawartość...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PelzaK >

W XHTMLu nie ma ramek, a jego sie powinno uzywac. Przełądowując całą strone wcale nie musi kazda wyglądac tak samo, a przewijanie mozna zachowac przez umieszczenie czesci srodkowej w DIV z odpowiednim stylem(najblizszy przykład to codebox na forum).

 

Jak i tyle za malo to zawsze mozna wykonac strone w AJAX :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, dziękuję za sprostowanie :).. właśnie wczoraj obczajałem XHTMLa i sposób robienia stronek na divach.. i z przykładów znalezionych w sieci wywnioskowałem, że nie spełnia to założeń mojej stronki.

 

imho ładniej wyglądają strony które się nie przeładowują w całości... no bo po co ładować od nowa toplogo/menu i mrugać userowi po oczach.. jeszcze gorzej jak na tym logu jest animacja startowa jak u mnie chociażby, która powinna animować się tylko raz (wiem że można i to obejść ale trzeba dodatkowo kombinować - upraszczanie nie polega na dodatkowym komplikowaniu kodu :) )

 

druga sprawa jest taka.. czy jeśli wczytam treść strony do diva to czy będzie on mi się resajzował na boki razem z przeglądarką.. i nie chodzi o scrollbary po bokach...

 

no i trzecia sprawa: że kod stronki na dvach jest prostszy niż na tabelach ale tylko w przypadku prostych layoutów. Te bardzisj skomplikowane mogą jeszcze bardziej utrudnić czytanie choćażby ze względu na konieczność zamykania diva kilka stron po jego otwarciu, gdzie wewnątrz mamy jeszcze 20 divów i to zagnieżdzonych do 5 stopnia...

 

to wszystko wygląda pięknie ładnie tylko na prostym layoucie.. wtedy tak lądnie to wygląda:

 

<div id=logo>logo<div>

<div id=tresc>tresc<div>

<div id=stopka>stopka<div>

 

w praktyce wcale nie jest aż tak kolorowo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...