Skocz do zawartości
maxx304

Reset Przez Zasiłke?

Rekomendowane odpowiedzi

witam! posiadam sprzet A64 3000+@2400Mhz, DFI NF4 Infinity, Galaxy GF7600GS Zalman 1,2ns i 2x512MB GEILa. to wszystko chodzi niestety na Megabajcie 350W. moim problemem sa prawie juz regularne resety podczas grania... gram gram nagle buu niebieski ekran z bledem (jeszcze niezdarzylem przeczytac linijki z bledem - PAGE... cos tam) trwajacy jakas sekunde i reset!! zalaczam moje temperatury i napiecia z everesta. program, nie wiem dlaczego, odwrotnie przyjal procesor z mostkiem polnocnym plyty glownej... procesor to jest chipset a plyta glowna to jest procesor :P podczas grania temp. procka okolo 37st., chipsetu 50st. a grafiki takze 50st. czy problem tkwi w zasilaczu? grafa nie jest podkrecona. prosze o rady

post-141440-1158170775_thumb.jpg

Edytowane przez maxx304

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to na pewno wina tego za masz piracie wersje , taka zasilka wszystko pociagnie :)

 

wydaje mi sie ze sam wiesz co za zasilacz masz i chyba czas go zmienic , bo nie ma co czekac jak po nastepnym restarcie komp nie wstanie... odkrec procka i zobacz czy to samo dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, wiem ze zasilka jest cudem techniki w sensie takim, ze to wogole chodzi... zmienie czym predzej na jakiegos fortrona. taaa... napewno to wingroza jest za wszystko odpowiedzialna :P mam wersje orginalna ale co to ma do tego. czy moglibyscie polecic jakiegos fortrona pod ta konfiguracje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! posiadam sprzet A64 3000+@2400Mhz, DFI NF4 Infinity, Galaxy GF7600GS Zalman 1,2ns i 2x512MB GEILa. to wszystko chodzi niestety na Megabajcie 350W. moim problemem sa prawie juz regularne resety podczas grania... gram gram nagle buu niebieski ekran z bledem (jeszcze niezdarzylem przeczytac linijki z bledem - PAGE... cos tam) trwajacy jakas sekunde i reset!! zalaczam moje temperatury i napiecia z everesta. program, nie wiem dlaczego, odwrotnie przyjal procesor z mostkiem polnocnym plyty glownej... procesor to jest chipset a plyta glowna to jest procesor :P podczas grania temp. procka okolo 37st., chipsetu 50st. a grafiki takze 50st. czy problem tkwi w zasilaczu? grafa nie jest podkrecona. prosze o radypost-141440-1158170775_thumb.jpg

Chyba sobie żarty z nas robisz :blink:

 

To na moim configu miał problem a na twoim to już wogóle :lol:

 

Najlepsza rada => kup lepszą zasiłkę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BENITO, czy moglbys polecic jakas opcje z oferty Fortrona? cos co by dalo sobie rade ze wspomnianym juz sprzetem oraz jego o/c :) zasilka jest z jeszcze poprzedniej konfiguracji gdzie odziwo dawala sobie rade. cykalem sie wkladajac grafe do kompa z ta grafa, ale zaryzykowalem... wlaczyl sie i nie spalil :P nawet pograc mozna... ale pojawily sie te restety, wiec tak jak wszyscy jednoglosnie mowia wywalic ja przez okno i kupic lepsza. Bylbym za Fortronem ale nie wiem, ktorego wybrac.

Edytowane przez maxx304

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maxx304 powiedz mi czy to byl Twoj osobisty wybor zasiacza czy jakis geniusz to Ci zlozyl? Na Twoim miejscu do momentu az nie wsadzisz do budy czegos pokroju fortrona 350/400 nie wlaczalbym kompa.

nic dodac nic ujac...

 

ze swojej strony dodam ze zainteresowalbym sie tez chlodzeniem tego mostka

 

50C to juz ciut za duzo jak na moj gust

 

a do tego osprzetu kup jakies solidne 400W i bedziesz mial spokoj

 

enermax,seasonic,modecom,topower do wyboru do koloru albo tagan,chieftec a jak mniej kasy to fortron i spokoj duszy i sumienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może zacznij od tego ile chcesz wydać...

no nie ukrywam, ze jak najmniej... choc na zasilce lepiej nie oszczedzac! wydalem juz ostatnio kase na mobo, grafe i ram ale aby to przezylo trzeba kupic takze rozsadne zasilanie. mysle, ze okolo 70-80zl moglbym wyskrobac. czekam na konkretne modele, ktore by przytrzymaly komp przy zyciu dluzej niz tyrany przez wszystkich megasrajt :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup byle chiefteca 360 za ta kase i styknie spokojnie , chyba ze wolisz sie bawic w fortony -ale czesto przychodza uszkodzone i trzeb odsylac itp a to juz koszta dodatkowe sa ( ostatnio ktos na forum 2 razy pod rzad dostal uszkodzonego )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie ukrywam, ze jak najmniej... choc na zasilce lepiej nie oszczedzac! wydalem juz ostatnio kase na mobo, grafe i ram ale aby to przezylo trzeba kupic takze rozsadne zasilanie. mysle, ze okolo 70-80zl moglbym wyskrobac. czekam na konkretne modele, ktore by przytrzymaly komp przy zyciu dluzej niz tyrany przez wszystkich megasrajt :P

no to skoro sie uparles na tego fortrona to tutaj

 

i to w zasadzie spokojnie styknie ale mozesz pomyslec tez nad tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

simic jak sie nie znasz to sie lepiej nie odzywaj...

kolega sie uparl na fortrona to dalem mu fortrona...powiedz mi prosze gdzie jeszcze sprzedaja fortrony oprocz allegro?...dodalem tez zeby jednak sie zastanowil nad modecomem

 

a jeszcze wczesniej

enermax,seasonic,modecom,topower do wyboru do koloru albo tagan,chieftec a jak mniej kasy to fortron

co do opinii na temat jakosci zasilaczy na allegro to jest ona ciut przesadzona, ale sporo prawdy w tym jest

 

i powtarzam chce fortrona niech ma, ten mu styknie-nie powinien miec z nim problemow

 

nie kazdego jest stac na naprawde markowy zasilacz a ten fortron z allegro bedzie o niebo lepszy od tego megabajta

Edytowane przez simic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Fortron jest do starych konfiguracji, gdzie proc oraz grafa są zasilane z linii 5V. Ty potrzebujesz takiego z mocną linią 12V (bo proc i grafa jadą właśnie z tej linii)... Może wreszcie zajrzysz do tego tematu o Fortronach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega sie uparl na fortrona to dalem mu fortrona...powiedz mi prosze gdzie jeszcze sprzedaja fortrony oprocz allegro?...dodalem tez zeby jednak sie zastanowil nad modecomem

ale czy ja polemizuje z tym ze podales fortrona?

ja polemizuje z tym jakiego podales! PFN ma mocna 5v i slabiutka 12v, on jest do starszych kompiutrow. niechce mi sie juz pisac poraz milionowy jakiego potrzebuje autor topicu zasilacza bo pisalem o tym miliony razy. Wszystko jest w topicu o fortronach.

p.s. ja i tak bralbym nowke chociaz 300w modecoma (to tez fortron!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polemizuje z tym jakiego podales!

tak to jest jak sie jednoczesnie na topici odpisuje i mecze ligi mistrzow oglada :D

 

moj blad (ale nie wynikajacy z niewiedzy...) bo nie spojrzalem dokladnie (bylem przekonany ze to jest to)

 

juz nie bede spal sorka :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ostatnich stronach w topicu o Fortronie mozna zauwazyc jedno wielkie tyranie tych zasilaczy... ze zlom, szmelc i wogole (trzeba miec szczescie aby trafic na pierwszy sprawny egzemplarz. w takim razie chyba pomysle o jakims szefie ale na nowego raczej tyle kasy nie znajde. czy uzywke tez oplaca sie kupic? np. cos takiego 360W lub 420W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze te maja cny okolo 140 zl w gore... te chiefteci co dales spokojnie stykna mimo ze to stare konstrukcje.. ja na takim 420 df ciegnelem krecone x2 i 7800 gt i spokojnie dawal rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale powiedz mi, kupic takiego uzywanego Chiefteca? nowego nie dam rady, zbyt duzo. lepiej uzywke szefa czy "nowego" fortrona? ten ma tylko gwarancje 1 miesiac... oplaca sie go wciagnac za te 100zl?

Edytowane przez maxx304

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już o tym raz pisałem, pisał o tym PageUp - to zasilacze starej konstrukcji, do starych płyt, z mocną linią 5V, a ty potrzebujesz mocnej 12V :mur: . Poza tym padają jak muchy: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=203440.

Jesli chodzi o awaryjnosc tych chieftec 360 to sie sporo zmienilo, mam takiego w wersji 2.0 DF ktory ma wtyczke 24-pin ,

jest wzglednie zimny przy wylaczonym kompie i obciazeniu a wiatrak kreci sie z predkoscia od 900 przy zimnym starcie

do okolo 1300 po dlugim obciazeniu przy upalach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...