Skocz do zawartości
DriviX

Co Myślicie O Tym Sprzęcie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Zastanawiam się nad kupnem nowego sprzętu, chodzi mi tu tylko o:

mobo, grafe, procka, dysk, zasilacz i ram.

Cena owego zestawu powinna wahać się do około 2000zł, ewentualnie może ją nieznacznie przekraczać.

 

Na oku mam takie komponenty jak:

 

DFI Infinity NF Ultra II-M2 /390zł/

AMD Athlon 64 3200+ Orleans (2.0GHz) BOX /AM2/ /350zł/

GoodRam 1GB PC800 CL5 PRO /499zł/

Galaxy GeForce 7600GS (1.2ns, Zalman) 256MB /128bit/ TV-out DVI-out /549zł/

Seagate 250GB 7200rpm 16MB cache SATAII Barracuda 7200.10 /310zł/

ModeCom MC-350ATX 2.0 PFC /110zł/

 

Razem: /2208zł/

 

Jak możecie doradźcie jaka jest wasza opinia na ten temat. Z góry dziękuję.

Edytowane przez DriviX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki...Edytowałem mój zestaw, bowiem zamieniłem jednak 2x512 ram na jedna kość 1gb oraz dysk na 250gb(z tego co w nim zauważyłem: ma zwiększoną szybkość transmisji wewnętrznej i ciszej pracuje, ale czy tak jest w rzeczywistości?).

 

Jeszcze zastanawiam się nad paroma rzeczami. Jak ktoś ma inne propozycje, bądź testował taki sprzęt to prosiłbym o wypowiedzi.

Edytowane przez DriviX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok, tylko może dysk inny ? ;] Dokładniej chodzi mi o Seagate'a 7200.10 z zapisem prostopadłym ;) Tylko, że nie wiem jak u niego z ciszą, bo jeśli chodzi o wydajność to będzie wydajniejszy od tego Samsunga, a cenowo porównywalny ;] Cała reszta ok :) Ciekawe w jakim sklepie znajdziesz te DFI :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lanc: chodzi ci np. o Seagate 250GB /7200/16MB/SATAII (Barracuda 7200.10) ? różnica około 30 zł +

 

A co do DFI to chyba w esc.pl są ;-) jedynie, że się mylę...tutaj link

No mylisz sie w znaku jest taniej

http://znak.pl/index.php?cid=327&scid=2411

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując cały zestaw w znaku płace o 2zł drożej niż w Esc, ale DFI rzeczywiście tańsze o 15 zł. Tyle, że jak patrzeć na cały zestaw to teraz kwestia kwoty za przesyłkę (i czy aktualnie posiadają ten towar na sklepie, bo różnie bywa z aktualizacjami na stronie).

 

A z tego co zrozumiałem Lanc pyta się: "Ciekawe w jakim sklepie znajdziesz te DFI", więc esc, znak i inne posiadają owe płytki ;-)

 

Na razie czekam, może ktoś ma jakiś ciekawy pomysł, aby coś zmienić itp. w tym zestawie...

Edytowane przez DriviX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zaproponuję cosik takiego:

AMD Athlon64 3200+@ 2.95GHz 1.37V - ok. 350 zł

Epox 9NPA3 Ultra - 310 zł

PDP Patriot LLK 2x512MB - 499 zł

Galaxy GeForce 7600GS (1.2ns, Zalman) 256MB /128bit/ TV-out DVI-out - 549zł

Seagate Barracuda 7200.10 250GB - ok. 260 zł

ModeCom MC-350ATX 2.0 PFC - ok. 110 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zaproponuję cosik takiego:

AMD Athlon64 3200+@ 2.95GHz 1.37V - ok. 350 zł

Epox 9NPA3 Ultra - 310 zł

PDP Patriot LLK 2x512MB - 499 zł

Galaxy GeForce 7600GS (1.2ns, Zalman) 256MB /128bit/ TV-out DVI-out - 549zł

Seagate Barracuda 7200.10 250GB - ok. 260 zł

ModeCom MC-350ATX 2.0 PFC - ok. 110 zł

Zestaw fajny, ale pakowanie sie teraz w s939... :wink: .

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego różnica między DDR2 z wysokim zegarem + wysokimi timingami, a DDR1 z gorszym zegarem ale ostrzejszymi timingami jest zerowa ;) No i przy tym a64 mamy gwarancję o/c :) Pisałem że z DFI jest problem, bo jakieś 2 tygodnie temu szukałem jej właśnie (kumpel kupował kompa) i we wszystkich sklepach były wyczerpane zapasy ;) Tak chodziło mi o ten dysk :)

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiekszosc a64 3000+/3200+ na AM2 kreci sie dosyc wysoko i to nawet bez podnoszenia napiecia...

 

moim zdaniem pakowanie sie teraz w s.939 to lipny pomysl... mimo, iz s.939 = AM2 w wydajnosci

 

uwazam tak poniewaz juz za kilka miesiecy w ogole s. 939 zniknie z cennikow, ddr 1 kosztuje dosyc duzo (imo kupowanie 2x512 DDR to juz w ogole pomylka - za malo jak na te czasy; pozniej problemy ze sprzedaniem itp.), na s.939 nie pojawia sie juz zadne nowe procki... imo zadnej mozliwosci rozbudowy

 

za AM2 przemawiaja nowe procki, ktore beda pojawiac sie w przyszlosci, jak i coraz ciekawsze plyty glowne + nowe biosy co w jakims stopniu polepszaja wizerunek AM2

 

pozdro

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w moim mniemaniu AM2 to takie 754 ;] Przerywnik między 939, a AM3, które wprowadzi już trochę nowości :) I na tą właśnie podstawkę przez jakiś czas będą wychodziły potem procki :) Ale to tylko moje zdanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem bardziej za zestawem który proponował lukmek. Niby AM2 jest nowsze ale nadal mam większe zaufanie do 939 :wink: I nie napisałeś czy ten sprzęt ma być do O/C bo przy tym zasilaczu nie wiem czy stabilnie dużo wykręcisz :D

Edytowane przez adrianie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zdania są podzielone...dlatego zastanawiam się nad tą sprawą, ale bardziej przekonany jestem do AM2. W wydajności dużo się nie różni od s939, a ten niczego więcej już nie osiągnie, AM2 nadal ma przed sobą trochę przyszłości.

 

Co do zasilacza zgadzam się w 100%, w o/c dużo nim nie osiągnę... i dla bezpieczeństwa zainwestuje w coś lepszego, ale to jak starczy funduszy...(może macie jakieś ciekawe propozycje?).

 

Sprawa dysku: wybieram między Seagate Barracuda 7200.10 250GB, a Samsung 250GB 7200rpm 8mb. Chodzi tu głównie o wydajność i ciszę... Seagate będzie bardziej wydajny, ale z tego co słyszałem głośniejszy od Samsung'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii zasilacza to polecam Tagana 430W U15, sam mam i polecam w 100%. A jeśli nie będziesz miał na tyle funduszy to kup sobie Chiefteca tylko o większej mocy. W granicach 200zł możesz kupić już takiego CHIEFTEC 450AA-101A. Powinien starczyć do takiej konfiguracji sprzętowej jaką chesz kupić. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w kwestii dysku definitywnie Samsung. W głośności nie poczujesz znaczącej różnicy a zawsze minimalnie lepsza wydajność :)

Chciałeś powiedzieć Seagate... Samsung jest właśnie wolniejszy... Ale za to Seagate jest lekko głośniejszy :) Tutaj to już wybór należy do ciebie :] Dysk zawsze można wyciszyć, a przyspieszyć to już raczej nie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie... "adrianie" pewnie miał na myśli Seagate, dużo większej ilości hałasu nie wytwarza od Samsunga, ale zawsze chodzi głośniej ;-)

Jeszcze się zastanowię.... teraz martwię się o zasilacz :P Czytam, sprawdzam testy itp.

Jak będziecie mieli coś ciekawego to zaraz piszcie.

Edytowane przez DriviX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...