Skocz do zawartości
DriviX

Co Myślicie O Tym Sprzęcie?

Rekomendowane odpowiedzi

bywa :rolleyes:

Na przyszłość nie pisz takich postów... Bo nic nie wnosisz do tematu tylko sobie tak odpisujesz, żeby sobie posta nabić :mur:

-----------------------------

Zasiłka to albo Topower albo jakiegoś Chiefteca ale z nowej serii :) Produkowane przez Sirteca ;)

 

@Rydzyn

Tutaj sobie policz w przybliżeniu ile twój zestaw będzie brał prądu :)

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tych:

 

1. Tagan TG380-U01 (380W), aktywne PFC (2x80mm)

 

2. ToPower TOP-400P5 U12 OEM (400W)

 

3. Bequiet Blackline P5-370W (370W)

 

Tangan i Bequiet myślę, że juz są z wyższej półki i powinny te 350+ styknąć. Trochę ceny wysokie, ale tak do 300zł max bym wziął zasilacz, w końcu on nakręca całą resztę. Branie super sprzętu na oparciu o zasilacz za 50zł jest w tym momencie pomyłką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja uważałem tak samo... aktualnie mam tego modecoma i chodzi ładnie... ale na nowym sprzęcie + jakbym bawił się w o/c nie wiem czy wystarczy i jak będzie się zachowywał. Dlatego dla bezpieczeństwa reszty kupiłbym coś lepszego, tzn. coś z wyższej półki nie koniecznie większej mocy, bo 400 nie wykorzystam na pewno. Chociaż w gruncie rzeczy czy opłaca się wydawać o 150 zł więcej za firmę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z zasilaczy to chyba ToPower, albo tego Modecoma...zastanowię się jeszcze.

 

Teraz męczy mnie obudowa...

Interesuje mnie bowiem: solidna, która w jakimś stopniu tłumi hałas, ma dobre wyposażenie, mocowania, łatwy montaż, ciekawe zastosowania, dużo miejsca w środku no i dobra wentylację. Na max 60cm wysokości, czyli Dragony i pochodne odpadają.

 

Ta na nrazie najbardizej mi się podoba: CHIEFTEC LCX-03B-B-A

Edytowane przez DriviX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DriviX mam wlasnie podobny dylemat, skladam sobie zestaw najlepszy w cena/jakosc i moj okazuje sie ze po dluzszych (bardzo dluzszych) przemysleniach byc identyczny jak Twoj poza dyskiem twardym gdyz zdecydowalem sie na:

 

SEAGATE 320GB ST3320620AS SATA II 16MB

 

choc teraz przez 4 lata mialem Szmajsungi i sobie chwale a wczesniej mi dwa Seagate'y padly i jeden Fujitsu, no ale mam nadzieje ze teraz sie nie zawiode.

Jesli chodzi o caly zestaw to uwazam go za wrecz idealny w tej cenie, temat obudowy do niego tez wlasnie przemyslam i poruszam tutaj:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=212339&hl=

Jesli chodzi o tego Szefa co podales to tez jest spoko, ale rozwaz tez zakup jednej z tych ktore ja podalem w moim topicu + dodatkowa zasilka cena powinna byc w granicach tego Szefa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lucas86 dzięki za info. Teraz w sumie wybieram między:

 

COOLER MASTER CENTURION 534 BLACK

 

a

 

CHIEFTEC LCX-03B-B-A

 

Dwie w miare porządne obudowy. Nie wiem, może macie jakieś inne propozycje.

 

 

A co do dysku to do końca nie byłem przekonany, ale raczej biorę: Seagate 250GB 7200rpm 16MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DriviX najbardziej nie moge przebolec tej zawyzonej ceny pamieci RAM jaka teraz panuje na rynku, ale za bardzo nie chce mi sie czekac pol roku na spadek cen i w sumie nie wiem co z tym fantem zrobic :/ Grafy, HDD i MOBO tez chyba minimalnie poszly w gore, a bedzie jeszcze gorzej. Ja wlasciwie zastanawiam sie miedzy:

COOLER MASTER CENTURION 534 BLACK

 

a

 

ANTEC SLK 3800B EC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom z cenami to porażka :/ Ale co zrobić ? Jeszcze Święta za pasem to napewno trochę te ceny podskoczą do góry.

 

Nic czas podjąć decyzję. Mój zestaw końcowy:

 

proc: AMD Athlon 64 3200+ Orleans BOX (Socket AM2, 64bit)

mobo: DFI Infinity NF Ultra II-M2/G (nVidia nForce4 Ultra)

ram: DDR2 1024MB PC-800 Goodram Pro CL 5 5-5-15

grafa: GeForce PCI-E 7600GS Galaxy DDR3 1,2ns Zalman 256 MB TV-out / DVI BOX (128-bit)

dysk: Seagate 250 GB Barracuda (ATA/300, 16MB, 7200, NCQ, RoHS)

zasilacz: ToPower TOP-400P5 U12 OEM (400W)

obudowa: Chieftec Bravo LBX-01B-B-B

 

 

Ostatnie ewentualne propozycję? Co byście zmienili itp. ?

 

 

Edit: Zestaw już nie ulegnie zmianie ! ;-)

Edytowane przez DriviX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurna czemu tak ceny w góre teraz poszły?? To samo u mnie nie będe czekał pare miechów na obniżke cen choć pewnie wraz z wejście kart graficznych na DX 10 ceny spadną w dół kart graficznych typu 7900GT a coś mnie smaczek złapał na 7600GS 512 mb :D ale ile można w nieskoczoność odkładać kupno kompa?? :(

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7900gt sie nie oplaca... albo 7900gs albo 7950gt:)

No tak 7900GS się opłaca tylko że z pamięcią już 512 i z Zalmanem a jak narazie są po 950 zeta to wtedy nie wiem czy bym się wyrobił do 2400 zeta :?

 

http://www.allegro.pl/item127119805_athlon..._premiera_.html Athlon 3500+ AM2 wersja OEM za 319 zeta ze sklepu www.arche.net.pl tyle że w wersji BOX kosztują tam u nich 496 zeta!! :blink:

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O lol co to k** ma być ? >tutaj<

 

499zł a teraz 550...mały skoczek, niech wszystko podrożeje to kupie sobie 3.8.6...albo zostane przy Pegasusie.

 

PS: co do obudowy biorę tego Chiefteck'a

Edytowane przez DriviX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O lol co to k** ma być ? >tutaj<

 

499zł a teraz 550...mały skoczek, niech wszystko podrożeje to kupie sobie 3.8.6...albo zostane przy Pegasusie.

 

PS: co do obudowy biorę tego Chiefteck'a

Ja przeczuwalem ze tak sie stanie i wczoraj zamowilem z przesylka za 514zl - mialem nosa, a caly komuter bedzie piatek/sobota w apollo.pl bo odbiore go osobiscie bo to jest 20km ode mnie :) dobrze ze kupilem ta pamiec po starej cenie bo i tak juz byla mocno zawyona :/

 

Aha co do obudowy zdecydowalem sie na Cooler Mastera Centurion 534 Black - bardzo mi sie podoba :) jak bede mial kompa to opisze wrazenia, bo moze ktos jeszcze zdecyduje sie na taki zestawik, bede mial jeszcze tydzien bo od 3 pazdziernika znow zaczyna sie studenckie zycie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja dzisiaj też zamawiam, niestety na poprzednią cenę ram się nie załapałem... naszczęscie znak.pl ma jeszcze w miarę normalną... tzn. o 27 zł mniejszą niż esc.pl.

Części będą za 2-3 dni... więc też pochwale się co i jak :P

 

btw. powodzenia Lucas86 niech komp służy Ci jak najlepiej ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DriviX dzieki i wzajemnie, mysle za ten config posluzy nam obu wysmienicie, a moze ktos jeszcze otworzy ten temat i da sie namowic na taki wlasnie zestaw, bo uwazam osobiscie ze jest najlepszy w swojej klasie cenowej :). Po swietach jesli ceny spadna mam zamiar dolozyc druga kosc pamieci i pozniej jak ceny prockow spadna to zmienic na jakiegos X2 :)

Edytowane przez Lucas86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dlatego zrezygnowałem własnie z 2x512 w dualu... w przyszłości dokupie drugą kość i mam 2x1gb, a na ten czas i tak dużo w wydajności nie spadnie. O procku się jeszcze pomyśli B-) Narazie trzeba tym się nacieszyć...

Edytowane przez DriviX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...