Skocz do zawartości
bule

Chłodzenie Acera

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dawno mnie nie było na forum. Kiedyś pisałem o moim problemie z chłodzeniem - przy przeglądaniu stron na necie dysk ma ok 40-41 stopni C, a temp procka dochodzi do 50-52 st i włącza się wiatraczek, schładza do 46, po chwili znowu jest ok 50 i włacza się wiatraczek i tak cały czas. Niemal cały czas wyje wiatraczek. Wg mnie zbyt szybko włącza się chłodzenie, temp podskoczy zaledwie o 4 stopnie i znowu schładza :/

Może ktos z Was miał taki problem i udalo się go rozwiązać? Może pomoże serwis w Brnie? Mam jeszcze 2 miesiące gwarancji,więc czas nagli... Ostatnio nałożyłem na procek nową pastę arctic silver 5, nie ma jednak polepszenia :/

Proszę pomóżcie, chciałbym załatwić to zanim mam gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jak najbardziej prawidlowe temperatury...

Nie ma powodu do obaw.

Zainstaluj NHC i obniz napiecia na poszczegolnych mnoznikach...

Bedzie lepiej...

 

W NHC większośc funkcji mam nieaktywnych, w tym zmiana napięć. Może jakiś inny programik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W NHC większośc funkcji mam nieaktywnych, w tym zmiana napięć. Może jakiś inny programik?

jaki masz procesor?

jeśli w NHC masz nieaktywną większość ustawień to pewnie Celeron M. A jeśli Celeron M to napięcia nie obniżysz żadnym programem ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nic nie poradzisz, napiecia nie obnizysz a zmienianie FSB niewiele zmieni a ile cokolwiek... musi byc chyba jak jest, jedyna nadzieja to obsluga ACPI i wtedy bedziesz mial kontrole nad wiatraczkiem ale na to jeszcze poczekamy... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...