Skocz do zawartości
Plentor

Która Toshiba Lepsza

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem a mianowicie potrzebuje kupić laptopa dla dziewczyny która będzie go używać do pracy, przedewszystkim do:

- pisania tekstów, robienia prezentacji i etc (pakiet offica)

- przeglądanie internetu (pewnie w firefoxie)

- jakies gry mówiła że w quaka by pograła :P (ale nie koniecznie)

- czasami oglądanie filmów (ale to też nie jest takie ważne)

 

Mam na oku 2 modele toshiby (mój budżet to ok 2300 zł) Dlatego toshiba ponieważ słyszałem że to najlepsza marka na rynku.

 

Toshiba Satellite A100-220 http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=27975

 

Toshiba Satellite L100-112 http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=27968

 

 

No i teraz moje najważniejsze pytanie

 

<span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> A100-220 z wyświetlaczem 15,4 (1280 x 800 piksele) czy tego (100-112) bardziej rozbudowanego (nagrywarka DVD, minipci,)

 

Jak ma się taki wyświetlacz panoramiczny (15,4) do pisania w wordzie i przegladania internetu czy jest lepszy od rozdzialki 1024 x 768 piksele czy tez obcina boki?

 

Który model jest lepszy i nowszy technologicznie?

 

Za każdą pomoc będe wdzięczny.

Edytowane przez Plentor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tych 2 które podałeś (a pewnie znalazloby się cosik lepsiejszego w tej cenie...)

 

bralbym A100-220 - nagrywarkę czy wifi zawsze mozesz dokupić/zmienić. A wyswietlacza nie.

Mam panoramę i jest ekstra do czytania, firefoxa do pisania też, bo widzisz naraz 2 strony A4 obok siebie a to bardzo wygodne. O filmach nie muszę wspominać...

 

widescreen roolz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się nad tymi dwoma bo myśle że toshiby są najlepszą marka produkujacą laptopy.

a w tej cenie z toshiby te 2 laptopy wydawały mi się najbardziej konkretne.

 

Oczywiście posłucham innych propozycji. niekoniecznie muszą być te dwa modele które wymieniłem, ale jednak prosiłbym na początku opinię na temat tych lapików a później inne propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się nad tymi dwoma bo myśle że toshiby są najlepszą marka produkujacą laptopy.

a w tej cenie z toshiby te 2 laptopy wydawały mi się najbardziej konkretne.

 

Oczywiście posłucham innych propozycji. niekoniecznie muszą być te dwa modele które wymieniłem, ale jednak prosiłbym na początku opinię na temat tych lapików a później inne propozycje.

 

O A100-220 możesz poczytać tu: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=199278

 

Długa lektura ale warto (co prawda jest to o modelu A100-528,529).

 

A100-220 jest następcą 528 ale bez DVD-RW.

 

L100 ma matrycę zwykłą. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma się taki wyświetlacz panoramiczny (15,4) do pisania w wordzie i przegladania internetu czy jest lepszy od rozdzialki 1024 x 768 piksele czy tez obcina boki?

 

 

 

 

Ja do worda i netu wolę 15. Mam 15.4 i się zawiodłem. W necie masz dwa białe pasy po bokach, w wordzie obraz mniejszy, obcięty od góry. Czeka Cię wiecej scrollowania.

 

Panorama według mnie jest dobra tylko do filmów.

 

Najlepiej porównaj sobie te dwie matryce w sklepie gdzie mają worda, neta i sam wybierz co dla Ciebie najlepsze.

 

Aha, porównaj jeszcze szklaną matrycę i zwykłą. W szklanej widzisz siebie. Ja mam szklaną i mnie to wkurza.

 

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy szklana matryca faktycznie tak przeszkadza i wkurza?

To już kwestia przyzwyczajenia, no i warunków oświetlenia.

Miałem możliwość pracować na lapku ze szklaną matrycą w pokoju, który był mocno nasłoneczniony. Nie powiem, że było komfortowo. Dużo z otoczenia odbijało się w matrycy i w niektórych momentach utrudniało czytanie czegokolwiek. Natomiast kolory i kąty (zwłaszcza poziome) w takiej matrycy są rewelacyjne.

Ja jak na razie jestem zwolennikiem matowych matryc. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kończąc ten temat chciałem powiedziec że wybrałem model toshiba a100-220.

Przekaonała mnie lepsza szklana matryca ( bardziej nasycone kolory, lepszy obraz) niż w matrycy matowej.

moją dziewczyne przekonał wybląd samego lapiego :-)

Aha polecam wszystkim dodac conajmniej 256 MB ramu żeby razem bylo minimum 512, bo na samej kości 256 wszystko wolno chodzi.

Pozdrawiam i dziekuje wszystkim za pomoc nawet moderatorowi ktory mnie zablokowal na pare dni bo za duzo pytan zadawalem - wyluzuj ziom :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...