Skocz do zawartości
delwin

X 1950 Już W Ofercie

Rekomendowane odpowiedzi

Do wszystkich co narzekają na osiągi tej karty (zwłaszcza do Devilek). Im bardziej podkręcam procka (teraz full stable 25200mhz (9x280) wynik podskoczył do prawie 17K w 03. Zrobię jeszcze test w 3Dmarku 05. Ale jak widać karta rozwija skrzydła przy mocniejszym procku.

 

Już teraz zainstalowałem CoD 2 i na full detalach przy 1024x768 AA - od 26 klatek (w ekstremalnych sytuacjach) do 130-140 ,a w mniejszych pomieszczeniach znacznie więcej. Średnio idzie jakoś 55 FPS. Mnie to w zupełności wystarcza. Na radku 9800 miałem średnia 12 FPS ;) Ale poszedłem dalej. Zainstalowałem Tomb Raider: Legend. Na wstępie dałem 1024x768 (bez AA) ,oczywiście NextGen włączony. Działa płynnie ,ale żebyście nie myśleli że trochę koloryzuje to w paru momentach zwalnia do 21-23 FPS. Jest to misja w PERU zaraz na początku i jeszcze w Japonii w jednym miejscu.Ale są to chwilowe spadki raczej spowodowane słabą optymalizacją silnika. Normalnie jest bardzo płynnie. (średnio jakieś 44 FPS)

 

Teraz muszę dorwać Obliviona ,który pewnie będzie średnio chodził ,ale już będę wiedział na czym stoję. Jak widać 3Dmarki to nie wszystko. Poza tym sterowniki dopiero od 6.12 (beta) wykrywają mi kartę jako x1950 PRO ,a nie jako x1950 Series. Myślę że jeszcze nowsze sterowniki coś mogą dać. Ja z zakupu jestem zadowolony. Karta jest prawie niesłyszalna. Jak wspominałem wcześniej dysk ,mi głośniej chodzi ,a wcale tak głośny nie jest. Cena/Jakość to atut tej karcioszki. Do O/C się nie nadaje i radze każdemu zostawił także GPU w spokoju. Ja go nie kręcę w ogóle. Teraz odkładać coś pod DX10 ,a ta karta mi wystarczy na ładnych parę miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich co narzekają na osiągi tej karty (zwłaszcza do Devilek). Im bardziej podkręcam procka (teraz full stable 25200mhz (9x280) wynik podskoczył do prawie 17K w 03. Zrobię jeszcze test w 3Dmarku 05. Ale jak widać karta rozwija skrzydła przy mocniejszym procku.

Na jakich sterach masz taki wynik? 6.10 czy 6.11? Jaki dzielnik dla pamięci przy o/c proca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stery nie maja nic do rzeczy... ewentualnie poprawiają błędy w grach i zwiększają wyniki 3Dmarków, a to, że karta jest wykrywana jako x1800/x1900/x1950 series czy x1950PRO nie ma nic do wydajnosci :lol:

Zainstaluje sobie karte jako X1950XTX i bede mial 25k w 03 na def :lol:

 

 

Karta do pogrania sie nadaje, ale dla wyscigowca ani troche. Nawet moda jej zrobic nie idzie, bo nie lubi lutownicy za bardzo :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stery nie maja nic do rzeczy... ewentualnie poprawiają błędy w grach i zwiększają wyniki 3Dmarków, a to, że karta jest wykrywana jako x1800/x1900/x1950 series czy x1950PRO nie ma nic do wydajnosci :lol:

Wiem że nie ma . Podałem tylko przykład że stery jeszcze są niedopracowane pod tą serie. Może czas zakończyć tą dyskusję. ? Macie swoje zdanie ja mam swoje. Xtreme Addict nie przesadzaj OK ? Zawsze jakaś poprawa będzie ,ale nie musi. Zobaczymy za jakiś czas. Ja swoje powiedziałem. :)

 

Wynik w 3DMark05:

Dołączona grafika

 

Sam już nie wiem co mam o tym myśleć :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rdzeń: 650MHz Pamięć: 1400MHz

 

Dołączona grafika

 

I z której strony w tym momencie zjada mnie 7900GS?

 

7900GTO, które posiadałem wcześniej, owszem lepsze ale między kartami 300zł rożnicy....

Edytowane przez Soker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na ten wynik twój to widać że proc w 05 chyba nie ma tak dużego znaczenia. Różnica pomiędzy moim wynikiem nie jest tak wielka ,a proc masz dużo lepszy. Także sam już nie wiem co jest grane. W 03 mam za niski wynik ,a w 05 taki średni. No nic to tylko marki i się tym tak nie przejmuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomiedzy tym co miales a jego wynikiem roznica jest dosc spora. 8700 a 11200??? To raczej dosc sporo ;) Ja na stockowych ustawieniach wszystkiego mam 9100 i po podkreceniu jedynie proca juz 10k, wiec CPU ma tu znaczenie. Jezeli chodzi o marka 03 to raczej nie nalezy sie nim przejmowac. Ogolnie karty z serii X19x0 nie radza sobie w nim za dobrze ,ale to pewnie z tego wzgledu ,ze to juz stary benchmark i stery nie sa w ogole zoptymalizowane pod niego?? Dowod?? Wyniki w marku 03 radzia x1900xt tez nie zachwycaja.

 

Zreszta w marki sie nie gra. Testy pokazuja ,ze w grach X1950Pro radzi sobie bardzo dobrze (NFSy, AOE3, Oblivion, COD2 w tych pokazuje pazurki) ,wiec nie wiem czym sie przejmujesz ;)

Edytowane przez Karas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, czyli jak podkręcę na maxa rdzeń to podskoczy mi o ok 700 pkt w 05. Nie wiem czy jest sens :).

W gierkach już testowałem tych co mam i muszę powiedzieć, że Oblivion rewelka, NFS:Carbon - na full i plynnie. (na A64@2500 i 6800GS blur trzeba wylaczyc i anizo zeby dzialalo w miare. Tutaj śmiga znacznie płynniej na full grafie), No i jedna z najbardziej zabijającej kompa gra : Tomb Raider Legend, na full detalach w 1680x1050 calkiem smoooth, oprócz kilku momentów sporadycznie. Company of Heroes - 1680x1050 wszystko na max (mimo,ze timedemo nie za ciekawie, to sama gra bez problemu śmiga na tych ustawieniach), ale przy niej liczy się bardzo też procek. Jedynie FEAR tak jakoś se dziala na full detalach. Aż tak ładna ta gra nie jest wg mnie ma spaszczony Engine troche. Nawet na 100% spaszczony engine Gothic 3 smiga całkiem niezle :) Splinter Cell: Chaos Theory - bezproblemowo na full.

Ta karta jest rewelacyjna. Mimo ułomności w OC to jednak jestem bardzo zadowolony :)

Pozdrawiam

Edytowane przez semprini1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomiedzy tym co miales a jego wynikiem roznica jest dosc spora. 8700 a 11200??? To raczej dosc sporo ;)

Zreszta w marki sie nie gra. Testy pokazuja ,ze w grach X1950Pro radzi sobie bardzo dobrze (NFSy, AOE3, Oblivion, COD2 w tych pokazuje pazurki) ,wiec nie wiem czym sie przejmujesz ;)

No ale on przecież ma lepszy proc... to różnica musi być w tym 05. Z resztą się w pełni zgadzam. Gram sobie komfortowo i w COD2 i w Tomb Raider Legend. Ciekaw jestem jeszcze Obliviona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, czyli jak podkręcę na maxa rdzeń to podskoczy mi o ok 700 pkt w 05. Nie wiem czy jest sens :).

W gierkach już testowałem tych co mam i muszę powiedzieć, że Oblivion rewelka, NFS:Carbon - na full i plynnie. (na A64@2500 i 6800GS blur trzeba wylaczyc i anizo zeby dzialalo w miare. Tutaj śmiga znacznie płynniej na full grafie), No i jedna z najbardziej zabijającej kompa gra : Tomb Raider Legend, na full detalach w 1680x1050 calkiem smoooth, oprócz kilku momentów sporadycznie. Company of Heroes - 1680x1050 wszystko na max (mimo,ze timedemo nie za ciekawie, to sama gra bez problemu śmiga na tych ustawieniach), ale przy niej liczy się bardzo też procek. Jedynie FEAR tak jakoś se dziala na full detalach. Aż tak ładna ta gra nie jest wg mnie ma spaszczony Engine troche. Nawet na 100% spaszczony engine Gothic 3 smiga całkiem niezle :) Splinter Cell: Chaos Theory - bezproblemowo na full.

Ta karta jest rewelacyjna. Mimo ułomności w OC to jednak jestem bardzo zadowolony :)

Pozdrawiam

Otóż to podkręcać dla samej zasady nie ma sensu skoro wszystko śmiga jak powinno. Stosunek jakość/ceny dla tych kart jest całkiem ok przy zachowaniu sporej wydajności.

Osobiście zmieniałem AGP na PCI-E i kupiłem kartę na przeczekanie aż coś ciekawego pojawi się z pełną obsługą DX10. Oj może to DX10 nieco zamieszać :).

Myślę że ze sprzedaża za jakies pół roku mojego ASUS-ika w razie czego problemów nie będzie.

Niby już pojawiło się G80 z obsługą dx10 ale jakoś mi się nie bardzo podoba bo i pioruńsko drogie i trochę prądu toto łyka. Jak w tym kierunku pójdą dalej karty to nie tylko zasilacza trzeba będzie wymienić ale i instalację w domu ;) już mi się słabo robi jak widzę zasilacze 1,1 KW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Asus co się na nim wiatrak nie kręcił, podobno jakieś poważniejsze uszkodzenie. Ponieważ nie mają ich na stanie proponuja mi Sapphire (ale wiem, że one są głośne) i za dopłata (120zł :/ )GigabyteRX1950P 256 z chłodzeniem Zalmana.

Wie ktoś jak ma się ta karta do Asusa x1950Pro, czy ma sens dodawać te 120 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie ma sensu doplacac tyle. Jak nie mają Asusa to muszą kase oddac nie ma lekko. Asus jest naprawdę cichutki :) Twój był na pewnoe jeszcze cichszy :lol2: . Nie wiem jak z tym Sapphirem, ale ja bym się poważnie zastanowil czy zależy mi na ciszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że to chłodzenie Zalmana na GB jest AlCu a pełny Cu kosztuje 99zł z radiatorkami na ramy a accelero 69zł

IMO jesli już to brać Sapphire'a i zmienić chłodzenie

 

Wcale nie muszą, wszystko zależy jakie warunki są w GW :P

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jestem na 6800GS ;) ale skłaniam sie bardziej ku Red Team ;) przez jakiś czas miałem zamiar brać X1800GTO ale nowy jest za drogi a używki bez GW to ja nie chce.

A na wypłate ciągle czekam :/ max do 14.XII :mur: normalnie paranoja.

 

EDIT: Jest już kaska :D

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jestem na 6800GS ;) ale skłaniam sie bardziej ku Red Team ;) przez jakiś czas miałem zamiar brać X1800GTO ale nowy jest za drogi a używki bez GW to ja nie chce.

A na wypłate ciągle czekam :/ max do 14.XII :mur: normalnie paranoja.

Czerwoni górą :)

A paranoja to jest nie czekać na kasę ale kase mieć a czekać na produkt. Najpierw czekałem na 1950pro prze 3 tygodnie a teraz czekam na X-Fi music oem już ponad dwa (wolę brać lokalnie bo nie mam problemu z załatwianiem gwarancji - wysyłką, zniszczeniem w transporcie itp).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

procek na 2.38GHz timingi na ramach luźne grafa stock

 

a przy rodziałce 1440x900 mam 9040 punktów

 

Dołączona grafika

 

 

No i napotkałem na problemy :?

w ATI Tool jak otworzyłem zakładke z tym sześcianem to ekran zrobił sie czarny i po jakimś czasie pokazał sie pulpit i zaczeło migac (czarny ekran/pulpit)

 

no to zainstalowałem ATi Tray Tools i dałem żeby poszukał max dla GPU i jak dojechał >640MHz to ekran zrobił sie czarny i monitor wył. :?

 

OCB :?: Czy to wina pozostałości po nV :?:

 

Stery to 6.11

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie tyle że obraz znikał na chwilę i znów się pojawiał tak jakby zmieniło się odświeżanie, a tak wcale nie jest. Myślę że to kwestia sterów.Wgraj sobie 6.12 (beta) i najnowszy ATi Tray Tools. Mi tam już nic nie zanika. Do tego w 3DMark05 mi podskoczył wynik z 8537 do 8746.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczaiłem troche ulepszone chłodzonko dla VRM'ów ;)

Dołączona grafika

 

Są małe postępy jeśli chodzi o OC teraz moge dojechac do 649MHz na rdzeniu ale już 650 odpalam smarka, ładuje sie i jak ma sie pojawic wizja to mam czarny ekran :?

 

Aha jeszcze znalazłem takie cuś:

Dołączona grafika

 

Jakieś pomysły, co to może byc :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie ma sensu doplacac tyle. Jak nie mają Asusa to muszą kase oddac nie ma lekko. Asus jest naprawdę cichutki :) Twój był na pewnoe jeszcze cichszy :lol2: . Nie wiem jak z tym Sapphirem, ale ja bym się poważnie zastanowil czy zależy mi na ciszy.

Mo mój był strasznie cichy dopóki nie dotkołem i sie okazało ze stasznie gorący a tylko zrobiłem pełnego format pod xp i zainstslowałem go a potem jak sobie popatrzylem to wiatrak sie nie krecil (od poczatku bo nic nie szymiało - tylko dysk) - pozatym popatrzec na wiatrak to tez szytuka trzeba albo kark wygiąć albo połozyc obudowe na bok i lookać.

Qwa 120 zł dodać do z1950pro zastanawiam sie nad dooojebbaniem w x1900xtx koło 1010 zł :/

Ja jebbbie co za czasy nie ma tego nie ma tamtego .... FUCK !

Z tego wynika ze brac Sapphire + 69 zł i mieć sapphire z chłodzeniem ala Power color za łacznie 806 ( za asusa dałem 737xł + 69 = 806 a dostaje sapphire i chlodzne Arctic Cooling Accelero X2 -. i jest cisza i spokój)

Edytowane przez exPredator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rdzeń: 650MHz Pamięć: 1400MHz

I z której strony w tym momencie zjada mnie 7900GS?

No na E6300 kazde galaxy wykrecona na ~600/~1700 (moze nie zjada ale troche szybksza wtedy jest). Patrzcie bardziej na testy gier bo w 3dmarku 05 te kart maja o 2000k za duzo pkt jakoś ;). W 3dmarku06 juz sa na poziomie 7900gs (i gorsze od galaxy). To takie małe ot które powinno uświadomić all ze karty 1950 pro + 7900gs sa praktycznie takie same jeżeli chodzi o wydajność (no i ze nawet tutaj c2d > a64 niestety) ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brales karte w zlym miejscu i tyle ;]

 

powiedzmy, ze PC 1950pro bedzie za 735 + transport ;]

Powiedzmy to bedzie w 2007 :/

Taraz zamiast zwykłego x1950 moga mi dosłać Asusa x1950Pro Cross Fire (tylko bez ViiVo na którym mi zalezy za to ma cross fire pod którego nie mam plyty a nawet jak bym mial to i tak karta leci x 16 a druga x 8 wiec co to ma za sens- albo nawt mniej bo chipset 965 nie lubi SLI i CF])

 

PS. Złe miejsce zakupu - Znak? => Chyba tylko ja od nich mam karte za normalne piniadze i to zjjjjjj[ciach!]ą inni brali w komputroniku, siriusie i im działa jakaś klątwa na mnie ciąży qwa jak do konca tyg nie przybedxie asus to widze juz x1900xtx i nie bedzie kasy na ew na monitor :[ (a na cholere mi taka wyjj[ciach!]a karta - co sobie n NFS na 1024x 7xx pogram z 150 klatami :/ ]

minimalna cena za x19000xtx = 1016 zł (a są iwersje co przekraczają cene 2 kart x1950 a maja jedynoe wiecj ramu i wiecej potoków)La puta-maedre .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...