Skocz do zawartości
delwin

X 1950 Już W Ofercie

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejna recka X1950Pro VS 7900GS od Galaxy i znowu calkowicie inne wyniki niz u Focusa :P ;)

 

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=382&...ctr_str_numer=7

 

Czyli jednak wychodzi, ze X1950Pro nie jest taka zla karta?? A Focus na to niemozliwe :P

 

Co do wczesniejszej rozmowy o CSS i waznosci procka i pamieci to dla porownania wyniki.

 

CPU 2.8GHz pamieci 200

 

CSS stress test:

 

185FPS bez AA i 180FPS z AAx2, Aniso x16

 

CPU 2.8GHz pamieci 280

 

CSS stress test:

 

206FPS bez AA i 190FPS ale z AAx4, Aniso x16

 

Z tego co widac to nawet podkrecenie pamieci duzo daje no i proc na 3GHz tez by dal jeszcze sporo FPSow.

Edytowane przez Karas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recenzja Focus'a jest chyba najbardziej nieporfesjonalna ze wszytkich serwisow.

 

Juz krotkie recenzje ludzie z forum sa lesze merytorycznie.

 

Nie wspominam o podsumowaniu, z ktorego bije takim fanatyzm do NV, ze szkoda gadac.

 

Ale wybaczmy mu i niech sobie w spokoju prazy tylek na karaibach czy gdzie tam go wcielo:lol2:

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warunek to posiadać obie karty.

 

No wiadomo, i ja nie negowal bym nawet tego, ze 7900gs jest lepsza, ale charakter w jakim recenzja zostala napisana jest zenujacy, a co za tym idzie malo wiarygodny.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , nie moge podkreci karty kazde dodatkowe mhz na pamieciach = czarn ekran lub niebieski rdzen tez slabo idzie nie moge przekrowczyc granicy 621 mhz co zrobic ?? i jak sprawdza sie temperatury rdzenia i pamieci ??

 

W tych kartach tak sie kreca pamieci, a co do rdzenia to i tak duzo poszedl :wink:

 

Rada jest taka, aby robic Vmoda, ale ty masz wersje na AGP...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO lepiej zostaw O/C tej karty. Poczytaj sobie temat to będziesz wiedział czemu. Wiem bo troszkę już jestem w tym temacie i widzę co się dzieje. Możesz dovoltować pamięci jak chcesz i wiesz jak. Zostaw na razie te 620 mhz ,bo karta może zaliczyć zgon ;)

 

Da się sprawdzać temperatury jak już mówiłem w RivaTuner albo Everest. Poszukaj dobrze ;)

 

Luki2 ale ty przecież masz x1900GT. To że jest na r570 nie znaczy że to ta sama karta ,więc nie wiem co ty chcesz tu porównywać i czemu piszesz akurat w temacie o x1950. Zwłaszcza że udało Ci się pamięci wykręcić na 1800.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna recka X1950Pro VS 7900GS od Galaxy i znowu calkowicie inne wyniki niz u Focusa :P ;)

 

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=382&...ctr_str_numer=7

 

Czyli jednak wychodzi, ze X1950Pro nie jest taka zla karta?? A Focus na to niemozliwe :P

Bo to niezła karta. Ja nie narzekam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luki2 ale ty przecież masz x1900GT. To że jest na r570 nie znaczy że to ta sama karta ,więc nie wiem co ty chcesz tu porównywać i czemu piszesz akurat w temacie o x1950. Zwłaszcza że udało Ci się pamięci wykręcić na 1800.

 

Nie!

Moja jest na rdzeniu R580, ale to znaczy, ze nie moge sie wypowiadac w tym temacie??

 

Swego czasu o tej karcie(x1950pro) poczytalem troche, wiec wiem mniej wiecej jak to sie kreci.

 

Co do vmoda to akurat w wiekszosci kart jest ten sam(x1950pro), ale to tez zalezy od producenta...

 

Co do pamieci to boli Cie, ze Twoje sie tak nie kreca(przynajmniej z tego co czytalem tyle wywnioskowalem), ale wiedz, ze OC pamieci jest z reguly na pokaz.

Lepiej zabrac sie za rdzen...

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mnie źle zrozumiałeś ;) Pisząc czemu wypowiadasz w tym temacie miałem na myśli czemu nie wypowiadasz się w temacie o tej serii kart x1900GT ;) Co do kręcenia pamięci to w każdej x1950 jest z tym słabo. Dziwie się że tylko w x1900 GT jest tak dobrze skoro jak wiadomo ogólnie seria x19xx kręci się bardzo słabo. Ja również sporo czytałem ;) Co innego taki x1800GTO.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czasem 140 ?

w recenzji jest: " Zgodnie z panującym trendem, Radek pobiera dużo mocy - na jego samego potrzebujemy 228W..."

Tutaj: http://www.xbitlabs.com/articles/video/dis...gf7900gs_6.html jest napisane, że x1950 pro pobiera maksymalnie przy pełnym obciążeniu 65,7W (z czego ~60W z lini 12V) - to troszkę mniej niż 230 ;-)))

Edytowane przez Vonda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalecany zasilacz min.450Watt :blink: ,wow ja mam 400 topowera i wszystko gra choć według tego testu chyba nie powinno :D

ale te zalecenia mówią o pierwszym lepszym zasilaczy i producent pewnikiem na wszelki wypadek dał takie zalecenie.

 

jak masz bardzo dobrą zasiłkę to nawet te 360wat wystarczy bez żadnych problemów ale jak mówię 450wat nie zawsze = 450wat w innym zasilaczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ferst:

Rzeczywiście, zaszła pomyłka, za bardzo się spieszyłem i nawet nie pomyślałem, że to dużo jest ;) Już poprawione.

 

Po sekend:

To "450", to zalecenia producenta, ja nie będę wnikał, że można mieć mniej...

Nigdzie, poza tym, nie powiedziałem, że karta nie będzie działać na gorszym.

natomiast zasilacz zalecany na cały zestaw (z tym GPU), to co najmniej 450W

Jest różnica pomiędzy zalecany, a wymagany, co nie, B@nita? :lol2: Edytowane przez Mayo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ferst:

Rzeczywiście, zaszła pomyłka, za bardzo się spieszyłem, i nawet nie pomyślałem, że to dużo jest ;) Już poprawione.

czy mi się wydaje czy usunąłeś w ogóle informację ile toto pobiera energii ? ;-)

 

a jak już się czepiam to co miałeś na myśli pisząc: ". Radek posiada technologię AVIVO (ATi Video In, Video Out), która dodatkowo polepsza jakość video." ? w jaki sposób wejście video "polepsza jakość video" ?

 

Nie zrozumiem mnie źle - bardzo mi się podoba Twoja recenzja - uważam, ze jest przydatna ale ... zawsze może być lepiej ;-))

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie usunąłem, wstawiłem inną wartość.

 

AVIVO to NIE jest wyjście video, tylko technologia.

http://ati.amd.com/technology/Avivo/index.html

http://www.driverheaven.net/articles/avivo/

http://www.hexus.net/content/item.php?item...mp;redirect=yes

http://twojepc.pl/artykuly.php?id=radeon_x...xt&strona=6

 

Może już starczy ;]

 

EDIT:

Jeszcze ulotka ;)

http://ati.amd.com/technology/Avivo/pdf/AT...vo_Brochure.pdf

Edytowane przez Mayo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie usunąłem, wstawiłem inną wartość.

Ooops - chyba mam kłopoty z koncentracją - sorry

 

człowiek się uczy całe życie ... ;-) źle odczytałem Twoje intencje - odczytałem to jako - jest wejście wideo = lepsza jakość ... mój błąd ...

Edytowane przez Vonda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem tylko czemu w "wadach" znalazły się: "problemy ze sterownikami" .

Jakie problemy ? Zwyczjanie instalują się i działają nawet w najbardziej zasyfonym systemie i to przy przejściu z jednej platformy (nf3 na nf4) bez reinstalki windy .Piszę o oryginalnych sterach Ati.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...