Skocz do zawartości
delwin

X 1950 Już W Ofercie

Rekomendowane odpowiedzi

wiece ile 1.1ns pamięci na x1950 sie kręca srednio? chyba samsungi.

Zalezy na ktorym. Na gt/pro slabo (pamieci sa niedowolotowane prawdopodobnie), a na XT jest lepiej bo sam moze podniesc napiecie z poziomu programu. :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy na ktorym. Na gt/pro slabo (pamieci sa niedowolotowane prawdopodobnie), a na XT jest lepiej bo sam moze podniesc napiecie z poziomu programu. :>

no o GT@PRO mi najbardziej chodzi. na ALLE jest za 499zł. czyli kupa. a ze na XT można VDIM podnosic softowo to NIE WIEDZIAŁEM ;) kolejny plus za 1950XT 512 ... dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy coś to wniesie do tematu. Nie ten dział, wiem. Może i fajne te karty ale żeby ktoś nie oczekiwał Bóg wie czego. Np Colin Dirt w medium nie do grania. Piszę bazując na swojej platformie z wersją 256MB. W 3DM05 miałem coś koło 10,5k pkt. Co z tego :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o colina to ja przeszedłem całą ustawienia: wszystko na maxa czyli ultra/high aax2 tylko cienie na medium, rozdziałka 1024x768 i naprawdę rzadko spadało poniżej 30fps niżej niż 27-28fps nie było nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak to zwracam honor. Zainstaluję ponownie i pokombinuję. @Fonzi a Twoja karta to też 256MB ? No to był mój ostatni post dotyczący Colina. Nie bede robil OFa.

Tak mam 256MB. A tak w ogóle to 512MB chyba pomaga jak gra się w wysokich rozdzielczościach a ja gram zawsze 1024x768.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja karta PowerColor X1950Xt 256MB 625/1400 okazała się beznadziejna i nie dało się podkręci w niej nic o więcej niż 20 Mhz.. więc wymieniłem sobie ją z dopłatą 40zł na model 512MB i pamięci na 1600Mhz. myślę że bardziej mi się przyda poniewaz gram w rozdzielczościach 1680/1050 (panorama LCD) i wychodza naprawdę duże textury :)

 

ps. Tylko mój wynik w 3DMark jest słabiutki ponieważ mam stary procek (czekam na Penryna) mam 8600pky tylko... Swoją drogą ostatni 3dMark w którym tak liczył się procesor to był 2001 bo z tego co pamiętam 2003 sprawdzal przeważnie samą kartę :) Pozdro

 

ps. Podnosznie napięcia na pamieciach 1.4 w moim radku z 256mb nic nie pomogło zupełnie jakby była jakaś blokada ... :(

Edytowane przez Poyep

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Chlopaki, raujcie - juz mnie szlag trafia - mam x1950pro od saphire, i karta, mimo ze temperatura rdzenia wynosi 50st (co powinno skutkowac obrotami wentylatora na poziomie 40%), wentylator sie kręci na 100% mozlwiwosci, oczywiscie trixx stwierdzil ze to nie karta od saphire, z rivatunerem tez juz walcze i nic, czego to moze byc wina do diabla?? pozdro!

 

 

 

 

Edit:

 

 

W ATT wentylator wogole nie reaguje na polecenia zmiany szybkosci wiatraka :/

Edytowane przez _bollo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zamontować potencjometr ,ale że nigdy w to się nie bawiłem to odsyłam do tematu. Nie wiem jak to ma się do tych wentylatorów montowanych w Sapphirach.

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...hl=potencjometr

 

Niestety Sapphire słynie z dość kiepskiego chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy taka usterka jest juz podstawa do reklamacji? Wygląda na to jakby uklad odpowiedzialny za oroty suszarki wogole nie działal (caly czas daje max napiecie)...

 

 

zauwazylem rownierz ze w RT predkość rpm wentylatora wskazywana jest jako 0rpm - moze to wina któregoś z kabli?

Edytowane przez _bollo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Mam poważny problem. Karta Sapphire X1950PRO 256MB PCIEx.

Dzisiaj rano pojawiło mi się takie coś, nazwijmy to artefaktami.

 

http://img256.imageshack.us/img256/3691/arty01hw0.jpg

 

http://img507.imageshack.us/img507/155/arty02vz3.jpg

 

Pojawia się i znika samo z siebie. W aplikacjach 3D pojawia sie i chwile potem jest freez i VPU recowery robi restart karty i tak w kółko.

Zmieniałem sterki, reinstal systemu, karta się nie grzeje.

 

Czyżby klękła ?

 

Co o tym myślicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Mam poważny problem. Karta Sapphire X1950PRO 256MB PCIEx.

Dzisiaj rano pojawiło mi się takie coś, nazwijmy to artefaktami.

 

http://img256.imageshack.us/img256/3691/arty01hw0.jpg

http://img507.imageshack.us/img507/155/arty02vz3.jpg

 

Pojawia się i znika samo z siebie. W aplikacjach 3D pojawia sie i chwile potem jest freez i VPU recowery robi restart karty i tak w kółko.

Zmieniałem sterki, reinstal systemu, karta się nie grzeje.

 

Czyżby klękła ?

 

Co o tym myślicie ?

Nie ma co oddaj ja na gware. Karta do naprawy/wymiany na nowke sztuke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam ten temat od jakiegoś czasu, ale dobrnąłem dopiero do połowy a potrzebuje się dowiedzieć kilku rzeczy, więc pomijając to, że zwykle czytam wszystko spytam:

1. Jakiego producenta najbardziej się opłaca brać jeśli chodzi o X1950 Pro* (widzę, że PowerColor ma się dobrze, a jak dla mnie to ta firma jakieś mega-zaufania nie wzbudza, ale to może było kiedyś...; Asus też widzę ok, chociaż potem coś z pamięciami nie tak było; Sapphire - o, nawet wersja Ultimate i teraz ceny jej nie są jakieś zabójcze - może to?)?

 

2. Czy mój zasilacz (Tagan 380W) wytrzyma napór X1950 Pro*?

 

3. Trochę offtopicowo - podobno w połowie lipca ma być jakaś ogromna obniżka cen - prawda to? ;)

 

___

* - jeżeli cenowo będzie atrakcyjna oferta X1950 XT to mogę taką też kupić, więc proszę wtedy umieścić XT w miejsce Pro i proszę wziąć poprawkę na moc (66W kontra 115W wg benchmark.pl).

 

Dzięki. :cool:

 

PS. Spylon - wiem, o którego pacjenta Ci chodzi - koleś jest niezły. :D (sklep)

Edytowane przez John M. Kane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swej strony mogę polecić kartę od Asusa. Sam posiadam i nie narzekam. Karta jest cicha. Co do podkręcania kiedyś próbowałem ją podkręcać rdzeń doszedł do 620 a pamięci nic się nie podkręciły. Więc dałem sobie spokój i jadę teraz na def. Temperatury w granicach 47/40 rdzeń/pamięć w stresie przekracza 70.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fonzi to na kiepski model trafiłeś chyba.U mnie rdzeń poszedł na 655 a memki 1560.BTW czym podkręcasz?Ja ATT.

P.S.:Czy w x1950pro można robić vmody spod windy?

Edytowane przez Deathraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem najnowsze ATT i dochodzi rdzeń do 621MHz przy 627MHz nastąpił zwis i monitor zgasł. Nie chciałem się już bawić pamięciami bo pewnie było by tak samo. Sterowniki najnowsze omegi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fonzi to na kiepski model trafiłeś chyba.U mnie rdzeń poszedł na 655 a memki 1560.BTW czym podkręcasz?Ja ATT.

P.S.:Czy w x1950pro można robić vmody spod windy?

Akurat bo tyle Ci rdzeń się udało podkręcić... z 580 na 655. Sorry ,ale śmiem wątpić. Zwłaszcza że to chłodzenie w Asusie może i jest ciche ,ale mało wydajne. I raczej nie ma tu lepszych czy gorszych egzemplarzy. Karty te nie nadają się w ogóle do jakiegokolwiek kręcenia. Mi przy 620 rdzeń czarny ekran po jakimś czasie. Z pamięciami to w ogóle jeszcze gorzej max ~1490. Karta jest prawie że na granicy możliwości. Jest gorąca już po 10 minutach max obciążenia.No chyba że chłodzisz ją czym innym ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fonzi to na kiepski model trafiłeś chyba.U mnie rdzeń poszedł na 655 a memki 1560.BTW czym podkręcasz?Ja ATT.

P.S.:Czy w x1950pro można robić vmody spod windy?

jak??????????????? czyli programem, było by cudownie bo z checia swojego radka bym podkrecił tylko ze ja mam pod agp czy to niema znaczenia.

Radeon X1950 Pro Agp x8 512 Mb HIS

Edytowane przez lukaszrobert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mi nie wierzysz że na 655 idzie to patrz:) http://img461.imageshack.us/img461/3191/clockswf7.jpg poszło na 661 przy temperaturze pokojowej 32 stopnie.Ehh klimatyzacja nawet [ciach!]iana by się przydała.Jak spojrzałem na swój awatar to nagle uświadomiłem sobie ile to już czasu katoda leży w szafie.Ehh kiedyś to ich maniakiem byłem a teraz chyba nawet zasiłka nie pociągnie :P

Edytowane przez Deathraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to nie przypadkiem PowerColor ma takiego X1950PRO z defaultowo zamontowanym Accelero ???

 

I czego tyczyć ma to pytanie. Ja zakładałem na bardzo podobnego Sapphire.

Jakiej informacji szukasz, bo to że na te karte pasuje to chyba nic odkrywczego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis nabylem na gieldzie Radzia.

Jako ze cena byla atrakcyjna (510zl) - wiec zdecydowalem sie na PowerColor X1950 pro w wersji 512MB :)

Karta dziala stabilnie przy ustawieniach 640/1600 :)

Dołączona grafika

Rdzen mozna nawet podkrecic na 660(!) ale nie przechodzi testu artow ATT.

W 3d markach przy tych ustawieniach brak jakichkolwiek sladow niestabilnosci.

Wynik 3Dmark 2005 to ~10000pkt ale mam slaby procek Athlon 64 (2.4 GHz)

W 2D zupelnie nieslyszalna.

Moge z czystym sumieniem polecic ta wersje!

Jestem BAARDZO zadowolony!! :D

Edytowane przez Korkodyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

Czy ktoś orientuje się czy jest możliwość zmiany napięcia w Radeonie X1950 Pro??? Wydaje mi sie(chociaz pewnie to mi sie snilo) ze kiedys bawilem sie takim programem(chociaz wiem ze ogolnie x1950 nie maja programowej zmiany napiecia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X1950gt/pro nie ma mozliwosci zmiany napiecia ani pamieci i gpu. Sa 2 lub 3 pcb ktore niestety nie umozliwiaja tego. Jest jeden Vmod na X1950pro ultimate, ale karta po tym dosc szybko moze pasc, memki sa niedowlotowane

 

Natomiast X1950XT/XTX robione na takim samym pcb jak seria X1800/1900gto,gt, xt umozliwia zmiane napieci gpu i pamieci. To pcb jest bardzo mocne i pozwala na sporo zabawy z napieciami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...