Skocz do zawartości
delwin

X 1950 Już W Ofercie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość OpenSource

hmmm.... głowie sie i głowe - mozna odczytac temperatury z x1950gt powercolor 256mb ??

 

i 2 pytanie - czemu jak przetaktuje pamieci o chociaz 5 mhz to sie wiesza komp ? [ati tool]

ja mam powercolora x1950pro i w zakladce overdrive CCC moge odczytac temperature ( u mnie 35 stopni )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa... czy to możliwe żeby rdzeń w Sapphire X1950GT podkręcił się aż do 630MHz?? :blink:

Wczoraj bawiłem się AtiTool-em trochę i znalazł mi max dla rdzenia właśnie taką wartość, a dla pamięci 1450. Na razie ustawiłem 600/1400, potestowałem trochę 3dMarkami i do tej pory działa całkiem nieźle - zero freezów czy restartów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam maly problem z x1950xt od sapphire. Otoz podczas grania laminat podgrzewa mi sie do takiej temperatury ze nie moge utrzymac na nich palcow, po ok godzinie np STALKER wisi, a temperature w catalsyt control center pokazuje 69 stopni :|..Co sie dzieje?, to chyba nie jest normalne zachowania tej karty?...uzywam sterownikow catalyst ale nie wiem ktorej wersji. Reszta podzespolow to e2140 msi p35 neo2-fr, wd2500ks se16 i Amacrox Warrior AX 400, Kingston DDR2 1GB PC667..Chcialbym jeszcze zapytac jakie sterowniki polecacie do tej karty?

Edytowane przez capoMastah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam maly problem z x1950xt od sapphire. Otoz podczas grania laminat podgrzewa mi sie do takiej temperatury ze nie moge utrzymac na nich palcow, po ok godzinie np STALKER wisi, a temperature w catalsyt control center pokazuje 69 stopni :|..Co sie dzieje?, to chyba nie jest normalne zachowania tej karty?...uzywam sterownikow catalyst ale nie wiem ktorej wersji. Reszta podzespolow to e2140 msi p35 neo2-fr, wd2500ks se16 i Amacrox Warrior AX 400, Kingston DDR2 1GB PC667..Chcialbym jeszcze zapytac jakie sterowniki polecacie do tej karty?

Zaloze sie ze nia masz nawiewiu na sekcje zasilania na karcie. Grzeje sie bardzo mocno (to taki podlozny radiatorek umieszczony w okolicach zlacza od zasilania grafiki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,dorarła do mnie już karta PowerColor radeon x1950 PRo 512 mb z Accelero,o i wszystko ok ale taktowanie domyślne mam 600/1300 a nie 600/1400,co prawda kiedy biore memki na 1400 chodiz wszytsko ok,czy to moze byc wina biosu karty?Spotkal się z tym ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gosu

U mnie to samo, w biosie karty jest ustawione 650mhz, dlatego tyle jest wczytywane.

ostatnio spytalem 1 sprzedawce z allegro czemu ma w opisie ze powercolor ma 1200mhz dla pamieci i powiedział, ze sam nie wie ile mają- gdyz powercolor ma rozne taktowania, a na pudelku nie pisze jakie są takty.

kupilem gdzie indziej, gdzie bylo w opisie 1400 oczywiscie, a karta ma 1300... karte idzie podkrecic do 1400 oczywiscie.. u mnie max to 1430 dla pamieci i 620 dla rdzenia.. liczylem na cos wiecej, ale mówi sie trudno..

 

 

 

aftershocK

jak nie masz najnowszej wersji ati tray, to sciągnij sobie, u mnie na POWERCOLOR 1950pro 512MB temperatury normalnie pokazuje.

Edytowane przez aka_rock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gosu

kupilem gdzie indziej, gdzie bylo w opisie 1400 oczywiscie, a karta ma 1300... karte idzie podkrecic do 1400 oczywiscie.. u mnie max to 1430 dla pamieci i 620 dla rdzenia.. liczylem na cos wiecej, ale mówi sie trudno..

A gdzie kupowales? Wersja 512 czy 256?

Slyszalem ze wersja 256 ma taktowanie pamieci 1400, natomiast wersja 512 - 1200Mhz (przynajmniej tak u mnie jest).

Jutro odsylam moja karte i pewnie wymienie na wersję 256 (ponad 100pln tańsza).

Edytowane przez dembol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie max co wykręciłem bez artów i zwiech to rdzen 614,pamięci 1431 ;|

No nie zbyt to idzie,podnosiliscie Voltage np w ATi Tray tool?Jak by to ugryżc?

Pisalem o sprawie podniesienia napiec juz chyba z milion razy...............

 

Napisze raz jeszcze:

 

-tylko X1950XT/XTX umozliwia softwa zmiane napiecia

 

-X1950gt/pro (rozne werjse PCB) zmiena napiec tylko za pomoca Vmodow (pencil mody)

 

 

 

Postuje o napisanie FAQu do tej grafy i przyklejenie tematu. Za duzo razy pojawiaja sie te same pytania.

Edytowane przez mib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pierwszy problem z kartą...

Zostałem zmuszony do postawienia systemu od nowa i pojawił się zonk. Po zainstalowaniu windy, sterowników od płyty i sterowników od grafiki wyłącza się monitor... Po restarcie niby wszystko gra, monitor działa, po czym gdy przeleci ten Windowsowski ekran uruchamiania z zielonym migającym paseczkiem na dole to na monitorze pojawia się napis No Signal i monitor gaśnie. Windows dalej się uruchamia, gra ta ładna muzyczka na powitanie ale ekran jest czarny i nic nie mogę zrobić - pomaga tylko odinstalowanie sterowników w trybie awaryjnym.

Testowałem już trzy różne wersje catalystów i za każdym razem to samo :mur:

Czy ma ktoś jakiś pomysł na naprawienie tego??

 

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz tam dwa wejścia na monitor (na śledziu karty) spróbuj podpiąć do drugiego. Masz podłączony TV ? Albo włączoną opcję wymuszonego wykrywania TV. Wygląda to jakby przełączał się na drugi ekran. W CCC jest taka zakładka jak Displays Manager.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem podpinać pod oba wyjścia - to samo. Po zainstalowaniu sterowników odcina sygnał na wyjściu. TV nie mam podpiętego, w sterownikach nie mam szans nic zmieniać bo zaraz po zainstalowaniu monitor nie działa.

Instalowałem już dzisiaj XP-ka chyba 10 razy, za każdym razem to samo. Co dziwniejsze teraz postawiłem Vistę pożyczoną od kumpla i znowu lipa - po zainstalowaniu Catalystów monitor przestaje działać :mur:

Najśmieszniejsze jest to, że dwa dni temu stawiałem oba systemy i problemu z grafiką nie było. Czyżbym zabił nową kartę?? Czy to może PCIE na płycie zdechło?

Edytowane przez Janisław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem ostatnio na Allegro Powercolora X1950pro w wersji 512MB ale okazało się że karta jest taktowana 600/1200 i mam możliwość jej zwrotu. I sam nie wiem co zrobić - oddać i zakupic o 100pln tańszy model 256MB, czy moze zostawić?

 

U mnie karta (model 512) spokojnie chodzi na 621Mhz (rdzeń) oraz 1470Mhz (pamięci) a pewnie pojdzie wiecej, ale nie mialem czasu testowac :)

 

Byly gdzies testy 256 versus 512MB ?

 

Druga sprawa że chłodzenie Accelero X2 jest dość głośne, wiec i tak bede wymieniał na Accelero S1 prawdopodobnie. Miał ktoś z nim styczność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pierwszy problem z kartą...

Zostałem zmuszony do postawienia systemu od nowa i pojawił się zonk. Po zainstalowaniu windy, sterowników od płyty i sterowników od grafiki wyłącza się monitor... Po restarcie niby wszystko gra, monitor działa, po czym gdy przeleci ten Windowsowski ekran uruchamiania z zielonym migającym paseczkiem na dole to na monitorze pojawia się napis No Signal i monitor gaśnie. Windows dalej się uruchamia, gra ta ładna muzyczka na powitanie ale ekran jest czarny i nic nie mogę zrobić - pomaga tylko odinstalowanie sterowników w trybie awaryjnym.

Testowałem już trzy różne wersje catalystów i za każdym razem to samo :mur:

Czy ma ktoś jakiś pomysł na naprawienie tego??

 

dzięki

Oki znalazłem częściowe rozwiązanie - przejściówka i monitor podpięty przez D-Sub.

Czyli po zainstalowaniu sterowników odcinany jest sygnał cyfrowy, pozostaje analog. Jest jakaś opcja ustawiania tego, czy po prostu karta jest uszkodzona??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakupilem karte powercolor x1950pro z accelero lecz ku mojemu zdumieniu pamieci maja 1300mhz zamiast 1400 :sad:

systemu nie reinstalowalem, zostaly sterowniki nvidii.

kazda proba podkrecenia pamieci (jakakolwiek) konczy sie zwisem systemu. ktos cos poradzi ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość OpenSource

zakupilem karte powercolor x1950pro z accelero lecz ku mojemu zdumieniu pamieci maja 1300mhz zamiast 1400 :sad:

systemu nie reinstalowalem, zostaly sterowniki nvidii.

kazda proba podkrecenia pamieci (jakakolwiek) konczy sie zwisem systemu. ktos cos poradzi ?:)

ja moge Ci pomoc zamieszczajac wyniki mojego powercolora. Nic nie podkrecalem , wartosci prosto ze sklepu :) nie wiem czy takie powinny byc wzorcowe dla tej grafiki ... ktos jeszcze ma ta karte i moze umiescic swoje wyniki ?

Dołączona grafika

Edytowane przez OpenSource

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sciagnalem ati tray toola i wreszcie moge podkrecac karte :) w power strip bylo to niemozliwe

udalo mi sie ja stabilnie podkrecic z 595/1300 na 630/1540 a wiec dokladnie tak samo jak wersja z defaultowo 1400 na pamieciach

Edytowane przez ginder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość OpenSource

hmm ja mam wyraznie 1300mhz na pamieciach

ale w sumie nie przeszkadzaloby mi to jesli bym mial zamontowane pamieci takie same jak ma werja z defaultowym 1400mhz

orientuje sie czy powercolot stosuje rozne pamieci do tego samego modelu czy po prostu sa to rozne czestotliwosci ?

pamieci ida tasmowo zazwyczaj wiec laduja do tej samej serii produkcyjnej te same pamieci o tych samych parametrach.

 

Po 5 latach studiow ( Komputerowe Systemy Pomiarowe ) nauczylem sie ze wszystkie pomiary obarczone sa bledem. Byc moze wlasnie to jest przyczyna rozbierznosci ( chociaz dopuszczalny blad jest pewnie rzedu 1%-2% , co przy 1400 daje nawet 14-28Mhz )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamieci ida tasmowo zazwyczaj wiec laduja do tej samej serii produkcyjnej te same pamieci o tych samych parametrach.

 

Po 5 latach studiow ( Komputerowe Systemy Pomiarowe ) nauczylem sie ze wszystkie pomiary obarczone sa bledem. Byc moze wlasnie to jest przyczyna rozbierznosci ( chociaz dopuszczalny blad jest pewnie rzedu 1%-2% , co przy 1400 daje nawet 14-28Mhz )

To bios determinuje czestotliwosc taktowania pamieci. Zawsze pamieci dawane sa na wyrost. Pamieci dosc czesto bywaja remarkowane np pamieci 2,0ns sa pakowane tam gdzie potrzebne sa pamieci 1,4ns i bez problemow dzialaja (to tylko przyklad).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość OpenSource

@OpenSource:

 

skad wziales takie wyniki w 3dmarkach?? :huh: bo przeciez nie na tym sprzecie co masz w sigu <_<

nie chcialo mi sie testowac i wrzucilem losowe cyferki ;)

 

w 3dmarku 2005 mam tylko 5100 pkt ... czy to za malo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chcialo mi sie testowac i wrzucilem losowe cyferki ;)

 

w 3dmarku 2005 mam tylko 5100 pkt ... czy to za malo ?

Strasznie niski wynik. Sredni sprzet robi co najmniej 8000-9000. Moj wynik to na sotck zegarach okolo 10000 w 3D 2005. Bedzie wiecej :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość OpenSource

Strasznie niski wynik. Sredni sprzet robi co najmniej 8000-9000. Moj wynik to na sotck zegarach okolo 10000 w 3D 2005. Bedzie wiecej :]

no wlasnie, tylko dlaczego taki slaby wynik ??

jakie ustawienia 3dmarka ?? hmm ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, tylko dlaczego taki slaby wynik ??

jakie ustawienia 3dmarka ?? hmm ..

standardowe ustawione przez program. u mnie na starym procku i def taktowaniach bylo ok 9k, teraz jak w sigu. najlepiej wraz z nowa karta postawic nowy system, a przynajmniej wyczyscic stary ze sterownikow poprzedniej karty. takie moje sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...