Skocz do zawartości
delwin

X 1950 Już W Ofercie

Rekomendowane odpowiedzi

No Radek dostaje po doopie i to widać zasadniczo że w każdym tescie 1280x1024 AA+AF z GF nie ma szans no bo chyba nie patrzycie na 1024 bez wspomagaczy? :> Jedyne gdzie wyprzedza GS to 3D05 i NFS:MW B-)

Oczywiście pod uwagę bierzemy tylko Galaxy bo chyba nie ma sensu kupować kart innych producentów.

 

Imo odgrzewany kotlet podany zbyt późno.

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm.... Gdzie jak gdzie ale w teście na IN4 wyraźnie widac że to GF7900GS od Galaxy jest szybszy w większości testów.... dodatkowo radzio słabiutko się kręci jak na takie chłodzenie a wiadomo że Galaxy ma dużo większy potencjał overclockingu....

Szybszy jest Galaxy ale przy większych rozdziałkach. Asus kosztuje 764 złote dokładnie i za te pieniądze warto kupić tą karte graficzną. Asus wcale aż tak nie odstaje przy overclockingu od Galaxy :wink: ale ten Asus jest dobrą kartą dla ludzi którzy zbytnio nie podkręcają a chcą mieć dobrą wydajność :D i chłodzi nawet nieźle jak pokazuje test na hardwarezonehttp://www.hardwarezone.com/articles/view....;cid=3&pg=7 no oczywiście Zalman troche lepiej chłodzi ale te wyniki nie są chyba złe <_<

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm.... Gdzie jak gdzie ale w teście na IN4 wyraźnie widac że to GF7900GS od Galaxy jest szybszy w większości testów.... dodatkowo radzio słabiutko się kręci jak na takie chłodzenie a wiadomo że Galaxy ma dużo większy potencjał overclockingu....

Po co ci potencjal OC, jak karta na takim OC padnie :lol2:

Niby czemu nv zamierza wprowadzic zakaz podkrecania G80 przez producentow??

Heh wiedza, ze ich karty to dno pod wzgledem bezawaryjnsci.

 

GS to praktyznie to samo co GT, wiec niby nagle bedzie wielkiem olsnienie??

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Radek dostaje po doopie i to widać zasadniczo że w każdym tescie 1280x1024 AA+AF z GF nie ma szans no bo chyba nie patrzycie na 1024 bez wspomagaczy? :> Jedyne gdzie wyprzedza GS to 3D05 i NFS:MW B-)

Oczywiście pod uwagę bierzemy tylko Galaxy bo chyba nie ma sensu kupować kart innych producentów.

 

Imo odgrzewany kotlet podany zbyt późno.

Gainward jest w tej samej cenie, chłodzenie ma IMHO cichsze od Zalmana (btw, nie wiem czemu wszyscy twierdzą, że Zalman na galaxy jest cichy - przeciez on chodzi na 12v i w dodatku to nie jest wersja sklepowa tylko mniejsza) no i gwarancja door2door. To tak nawiasem mówiąc ;)

 

Po co ci potencjal OC, jak karta na takim OC padnie :lol2:

Niby czemu nv zamierza wprowadzic zakaz podkrecania G80 przez producentow??

Heh wiedza, ze ich karty to dno pod wzgledem bezawaryjnsci.

 

GS to praktyznie to samo co GT, wiec niby nagle bedzie wielkiem olsnienie??

Oj..czyżby jakis fanatyk ATi ;) Przypadki padniętych GSów były z 2 - 3 na forum, a sporo osob te karty ma. Zresztą, skad taki pomysł ze karta po oc padnie? Jak się nie podnosi napięcia i karta ma wentylacje w obudowie to czemu ma nie działac z podniesionymi zegarami o te 15-20%. Co innego seria 7900GT, to juz osobny temat, i nie mówię, ze ten model był bezawaryjny, bo padał często.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie może ktoś gdzie będzie można nabyć Powercolor x1950PRO?? tak jak przeanalizowałem bardziej by się opłacało Powercolor kupować bo ma wejście video oraz jeszcze lepsze chłodzenie.

No ale jak nie będzie to trudno nadal będe wahał się pomiędzy Asus x1950PRO a Galaxy 7900GS ZALMAN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

Właśnie rozmawiałem z kolesiem z Imperium. Napisał mi że na dniach mają się pojawić u niego za ok.703 zeta więc chyba nie jest źle. Ja tam nie patrze i wezmę takiego radka a co. B-)

jaka firma ??

powiedz mu że ma we mnie kupca :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj..czyżby jakis fanatyk ATi ;) Przypadki padniętych GSów były z 2 - 3 na forum, a sporo osob te karty ma. Zresztą, skad taki pomysł ze karta po oc padnie? Jak się nie podnosi napięcia i karta ma wentylacje w obudowie to czemu ma nie działac z podniesionymi zegarami o te 15-20%. Co innego seria 7900GT, to juz osobny temat, i nie mówię, ze ten model był bezawaryjny, bo padał często.

Ojej fanatyk to troche smieszne slowo, ktore moge uzyc tez odnosnie ciebie, ale do rzeczy.

No, wiec jak GS juz ma byc lepszy to ok, ale to sie okaze w praniu.

Tu nie chodzi o preferencje, bo jesli sprzet jest awaryjny to nikt tego nie zmieni.

Nie widze, wiec sensu sie oklamywac.

Np. taka 7900GTO(w przedziale do 1tys.) to juz bardzo doby wybor wiec wiesz...

Choc jesli chodzi o karte do 750zł to prawdopodbnie wybor padlby na 1950pro...

Dobra karta za dobre pieniadze, ktora w nowszych grach moze sie lepiej sprawdzic.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a skad wiesz czy nie okaze sie, ze x1950 beda padac (odpukac, nikomu nie zycze)?

 

nie stoje stanowczo po zadnej ze stron, ale po tescie na in4 wybralbym galaxy 79gs - nawet w oblivionie wygrywa z ati, ktore zwykle _znaczaco_ wygrywalo z nvidia w tej grze. dodac do tego lepsze oc geforce'a i wszystko jasne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieważne że ta karta jest troszke słabsza od np galaxy. Jest to karta niekręcona, więc napewno dłużej będzie dzialać od tej galaxy. Pozatym nie ma po co rozpoczynać znowu walki ati - nvidia bo ten temat jest tylko o tej karcie, więc proszę nie róbcie tu offtopu.

Może geforcy są szybsze, ale to radek posiada obsługe HDCP, a także możliwość włączenia HDR i FSAA, więc co komu potrzebne. Zresztą w podsumowaniu jest wszystko napisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jak ktomuś zależy na super osiągach w OC to Galaxy a jeśli ktoś lubi się bawić grafiką oraz grać żeby mieć super obraz to ATI ATI i jeszcze raz ATI :D. Ja dziś jade do sklepu Sirius w którym Asus jest za 768 złotych choć chyba nie jest jeszcze w sprzedaży ale lada moment będzie :)

 

Właściwie czy się kupi 7900GS od Galaxy czy Asusa lub powercolor x1950PRO będzie każdy równie zadowolony. Jeśli komuś zależy aby już mieć kompa to Galaxy :P a jak chce poczekać z max tydzień niech czeka na ATI wkleje tu podsumowanie z PC LAB

 

"Z przeprowadzonych testów wynika, że Radeon X1950 Pro to lider wydajności w segmencie kart poniżej 800 zł - w każdym z przeprowadzonych testów układ pokonał GeForce 7900 GS. Niestety, ATI nie ma łatwo - zdając sobie sprawę z ogromnej popularności podkręconych odmian GeForce 7900 GS, mieszczących się w tym samym przedziale cenowym, postanowiliśmy w teście załączyć wyniki karty Galaxy GeForce 7900 GS. Jak się okazało, wydajność obu akceleratorów jest dosyć wyrównana - raz wygrywa podkręcony GeForce 7900 GS (F.E.A.R., Prey), innym razem to Radeon wychodzi na prowadzenie (Oblivion, Age of Empires III, Counter-Strike: Source). Ciekawszym wyborem wydaje się być jednak propozycja ATI. Warto bowiem zwrócić uwagę, że przewaga karty Galaxy w F.E.A.R. wynosi zaledwie kilka klatek (5%) - to raczej niezauważalna różnica; dużo większe różnice widoczne są zaś w Prey. Z drugiej strony zwycięstwa Radeona X1950 Pro są na ogół bardziej odczuwalne - w Counter-Strike: Source jest o 9% lepszy, w Oblivionie o 14%, zaś w Age of Empires, przy włączonym wygładzaniu krawędzi, prawdopodobnie o jeszcze więcej (nie mamy co prawda wyniku karty Galaxy, ale ta będzie o kilka klatek szybsza od GeForce 7900 GT). W kilku testach układ ATI wyprzedził nawet GeForce 7950 GT, choć generalnie jest od niego wolniejszy. Radeon X1950 Pro pozwala ponadto na uruchomienie wygładzania krawędzi i efektów HDR niezależnie od wybranego tytułu. Ogólnie rzecz biorąc - Radeon X1950 Pro jest szybszy od typowych modeli GeForce 7900 GS i porównywalny (pod względem wydajności) z najwyżej podkręconymi ich wersjami. Wybór należy tutaj do Was i w dużym stopniu zależy od preferowanych gier, sympatii do danego producenta układu graficznego czy chęci podkręcania karty (modele 7900 GS podkręcają się lepiej niż przetestowane Radeony). Niemniej cieszy fakt, że ATI udało się stworzyć konkurencyjny układ dla tak udanych modeli NVIDII.

 

W końcu firma ATI wprowadziła możliwość wewnętrznego łączenia kart do pracy w trybie CrossFire. Na ten krok czekaliśmy bardzo długo. Połączenie mostkowe jest znacznie bardziej wygodne i eleganckie, niż stosowanie zewnętrznego kabla. Mimo słusznego posunięcia, CrossFire wciąż wymaga jednak dopracowania - z testów zagranicznych serwisów wynika, że SLI lepiej skaluje się w większości gier (my sprawdzimy to w przyszłości). Mamy nadzieję, że ATI z czasem jeszcze bardziej usprawni swoje rozwiązanie - zwłaszcza od strony programowej. Karty X1950 Pro stanowią wreszcie znakomite zastępstwo dla modeli X1900 GT - zarówno pod względem ceny, wydajności, jak i funkcjonalności technologii CrossFire.

 

Jeśli zaś chodzi o przetestowane dzisiaj karty, oba modele mają w zasadzie jeden wspólny mianownik: cichy system chłodzenia. Nie potrafimy wskazać konkretnego faworyta, ponieważ jedyną wyraźną zaletą karty PowerColor jest gniazdo VIVO, które może się przydać, jeśli zajdzie potrzeba zgrania materiału z zewnętrznego źródła. Pozostałe atuty karty, jak minimalnie wyższa wydajność (zauważalna jedynie w benchmarkach) czy lepszy wynik w podkręcaniu (zależny od egzemplarza), nie są już tak bezdyskusyjne. Z tego powodu zdecydowaliśmy przyznać nagrody obu kartom. Obie oferują wydajność porównywalną do fabrycznie podkręconych modeli GeForce 7900 GS (np. akceleratora Galaxy, który również otrzymał naszą rekomendację), zbliżony poziom głośności i atrakcyjną cenę. Uważamy, że przyszli posiadacze jednej z opisanych kart będą ze swojego wyboru równie zadowoleni, jak z zakupu szybkiej odmiany 7900 GS."

 

http://www.sirius.pl/komputery/towar_cenni...DR3_256bit.html już kosztuje Asus 750 złotych a wczoraj było więcej. Tym bardziej jade do Siriusa zamawiać zestaw :D Trudno przeczekam tydzień ale raczej warto! :D

Aha i wprowadziłem Was w błąd bo wejście Video jest w Asusie więc nie wiem czemu na PC LAB napisali inaczej.

Dobra ja jade do Siriusa już po zestawik oprócz tej karty graficznej jeszcze biore Core 2 Duo E6300 :D

 

Edit:

Już zamówiłem zestaw komputerowy z Asus x195PRO. I to nie w Siriusie lecz na Warszawskiej Giełdzie Elektronicznej gdzie znalazłem sklep oferujący tego Asusa za 730 złote :D taniutko. Ale musze czekać do 2 listopada kiedy będzie dostawa ale będe cierpliwy :P

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powercolor wypuszcza też tą karte na agp

Tak?? Nie wiedziałem. Jak się pojawi na rynku Powercolor to może zamienie na Powercolor ze względu na ten wentylator ale Asus też ma niezły wentyl.Oczywiście na PCI bo mam możliwość zmieny karty bo karta i tak w przyszłym tygodniu będzie ale żeby była w miare podobna cena do Asusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze ty spec jestes... A co na przykład mam ja powiedziec - posiadam Athlona64 Venice na plycie glownej z AGP ? Moze najpierw zastanow sie zanim cos napiszesz.

A co do samej karty - to ja poczekam na cene (chodzi mi o wydanie AGP), znajac zycie bedzie wynosic jakies 1300zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze ty spec jestes... A co na przykład mam ja powiedziec - posiadam Athlona64 Venice na plycie glownej z AGP ? Moze najpierw zastanow sie zanim cos napiszesz.

A co do samej karty - to ja poczekam na cene (chodzi mi o wydanie AGP), znajac zycie bedzie wynosic jakies 1300zl

Sorry ale do teraz nie przychodzi mi do głowy jak mozna było składać athlona 64 na chipset nforce 3 agp dawno przestałem sie nad tym zastanawiać .Dla mnie athlon 64 to przede wszystkim socket 939 to miałem na myśli...nforce3 to taka przejściówka między socket A - 939 i przejsciowo o niej zapomniałem :wink: Edytowane przez tomalax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieważne że ta karta jest troszke słabsza od np galaxy. Jest to karta niekręcona, więc napewno dłużej będzie dzialać od tej galaxy.

gadanie... rownie dobrze moze pasc karta, ktora nie byla podkrecana i taka co caly czas chodzila powyzej swoich nominalnych taktow.

 

ujalbym to tak:

wydajnosc - 79gs, tymbardziej po podkreceniu

jakosc.. (hdr+fsaa) - x1950pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gadanie... rownie dobrze moze pasc karta, ktora nie byla podkrecana i taka co caly czas chodzila powyzej swoich nominalnych taktow.

 

ujalbym to tak:

wydajnosc - 79gs, tymbardziej po podkreceniu

jakosc.. (hdr+fsaa) - x1950pro

Ale sama Nvidia przyznaje, że jej karty fabrycznie podkręcone przez producentów np.Galaxy czy Leadteka padają częściej niż nie kręcone choć nie zawsze.

 

A co do 2 części tekstu to zgadzam się z Tobą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale sama Nvidia przyznaje, że jej karty fabrycznie podkręcone przez producentów np.Galaxy czy Leadteka padają częściej niż nie kręcone choć nie zawsze.

 

A co do 2 części tekstu to zgadzam się z Tobą

Ano padają co przyznają ludzie ze sklepów komputerowych gdy się pytałem o Galaxy że jak ktoś przychodzi z kartą graficzną to od Galaxy :|

 

Dla mnie lepiej aby karta graficzna prezentowała dobrą jakość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imho x1950PRO to w tej chwili jedyny wybor dla osoby, ktora chce zachowac mobo z AGP - takiej jak ja

czytalem juz, ze taktowania i rdzenia i pamieci w wersji AGP beda delikatnie wyzsze od tej na PCI-E.

 

teraz tylko kupic taniego AMD64 X2 4200 na s939, dodatkowe tanie 2x512 kingstona i jest sprzecik pod G3 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawde niesamowite, przeciez nf4 bylo juz w xix wieku rozpowszechnione...

 

Poza tym niektorzy maja conroe i agp i mnie taka karta akurat interesuje :)

To była złośliwość,kolega sie zbulwersował, że zapomniałem o jego platformie,poczuł sie urażony.. :)

Mnie też interesuje, sam mam agp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imho x1950PRO to w tej chwili jedyny wybor dla osoby, ktora chce zachowac mobo z AGP - takiej jak ja

czytalem juz, ze taktowania i rdzenia i pamieci w wersji AGP beda delikatnie wyzsze od tej na PCI-E.

 

teraz tylko kupic taniego AMD64 X2 4200 na s939, dodatkowe tanie 2x512 kingstona i jest sprzecik pod G3 :)

 

witam, własnie się zastanawiam nad zakupem tej karty. Mojego mobo nie chce mi się za bardzo zmieniać bo nie jest zła.

Jakbym miał zmieniać na PCIE to tylko DFI a to , wiadomo koszty ok 450 ekstra.

Jeszcze niedawno myślałem o zakupie DFI i X1900XT 256 bo mi Flight Simulator nie chodzi na maxa.

Może jednak trochę przyżydzić i kupić tego PRO na AGP a za rok zmienić na DX10 razem z nową generacją płyt głównych?

Jak w wydajnością tego PRO ?

 

ps. od kiedy i gdzie będzie mozna kupić tą kartę ?

Edytowane przez petrumi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc.

Podłączając sie do wątku...

Nie jestem fanatykiem żadnego z "obozów" mialem juz karte Gf4 mx, potem radka, optem GF 4200 tit, potem znow radka (9600pro), potem radka x800Pro Vivo, a wlasnie zakupilem karte 7900Gs.

BTW ze wszystkich bylem zadowolny i nie stanowily żadnych problemow...

Planowalem kupic 7900Gs do Galaxy, ale zdecydowalem sie na model PALIT http://www.allegro.pl/item137081994_palit_..._620_1620_.html

OD firmy Icomp.

Zdecydowalo o tym to, ze jest choc ma pamieci 1,4, a nie 1,2ns (jak Zalman od Galaxy), to jednak ma duzo wydajniejsze i cichsze, i jest to karta prawie identyczna jak Gainward, ( http://www.allegro.pl/item136013403_gainwa..._1_2_ultra.html ) tyle ze ten drugi ma pamieci 1,2ns i 3 lata gwary a nie 2. róznica w cenie - cale 100PLN !!!

X1950pro wyglada niezle, spokojnie dorównuje 7900GS, ale taktowanemu 450/1400 !!

natomiast ten "marny" PALIT chodzi bez probblemu na rdzeniu 640-650 (na pclabie 670 rdzen poszedl)!!! Pamieci pomijam, bo katta Ati ma b.podobne.

 

Do tego radiator nawet cieply nie jest mocno!!! i cicho, jak makiem zasiał....

Co do awaryjnosci NV- od tego jest 2 lata gwarancji !!! Nie zamierzam tez robic na nim V-modow, itp.

 

Planowalem zakup x1800xt 512mb, albo x1800GTO@x1800xt 256mb (od HISA), ale po wielu godzinach spędzonych na analizach wielu gier (3d marki malo znaczą), szczególnie w trybach 1280 i 1600 zdecydowalem sie na tego PALITA. I jest to wg mniej w tej chwili wybor optymalny.

 

Tylko prosze, nie piszcie juz,ze ATI wyświetla lepszy obraz... Prosze... to bylo 4-5 lat temu !!!

 

Pozdrowionka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Siriusie pojawił sie i jest dostępny HIS IceQ3, taktowany 620 rdzeń, 1480 pamięci w cenie 1056zł. Jak dla mnie to bardzo drogo - szkoda, bo rozwazałem mozliwośc zakupu tej karty.

Wiecie moze kiedy będą i gdzie będą PowerColory?

 

Czyli to jest "odmiana" Geforce 7950, ale ze stajni Ati.

Tez kupno takiej karty to glupota jak za 1000zł mozna miec X1900XT 256mb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...