Skocz do zawartości
delwin

X 1950 Już W Ofercie

Rekomendowane odpowiedzi

Konkretnie to nie musisz opisywac szkoda twojego czasu no to ile gdzie klatek ;) . Tylko tak mniejwiecej jak juz bedziesz mial to mozesz opisac jak sie karta spisuje w tych dosyc nowych gierkach np coh, carbon, call of juarez no i w sumie jak by Ci to nie sprawilo klopotu to cod2, bo w to gram najwiecj w multi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd ja wezme te gry ? :) Najprawdopodobniej będę miał COMPANY OF HEROES to powiem jak się sprawuje, i pobawie się w lekkie OC -> w liczenie klatek itp. się nie będę bawił. Test w 3D Mark05 jeszcze powinienem wykonać.

Edytowane przez humax5400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat z 15-tego września - że już ta karta jest dostępna w sprzedaży. Minęły 2 miesiące i juz jej nigdzie nie ma. Dlaczego ? Ktoś się orientuje ?

 

Teraz nie chcę kupować, ale tak po świętach gdy będzie więcej kart DX10, to ze swoją wydajnością i mam nadzieję znacząco niższą - choćby z racji braku obsługi DX10 - ceną, 1950pro by mnie zainteresował! Ale skoro teraz już nie ma w sklepach to czy to znaczy, że później też nie będzie ? Czy po prostu mało sprowadzili do Polski i się poprawią ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą te karty. Już kilku producentów zapowiedziało karty na procku(chipie)x1950pro. Przeciez te karty mozna kupic ... Sapphire na allegro , lub ew. Asus z dobrych źródeł.

 

Ja mam nadzieje ze moja dostane w poniedzialek i ze nie bedzie takiej sytuacji ze przychodze a oni mi powiedza ze beda w nieokreslonej przyszlosci bo sie zdenerwuje ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta jest dostepna tu www.arest.pl . 2 czy 3 dni temu złożyłem kompa z czyms takim na pokładzie. Na defaultowych zegarach na gpu jest bodajrze 580mhz a na memkach 700mhz. Próbowałem podkrecac ja att czy ati toolem , ale niestety chyba jescze te programy jej dobrze nie obsługują bo nawet o 40 mhz na czym kolwiek powoduje kaszę na ekranie. Z poziomu sterownikow ati overr... tez jakos zbyt duzo nie mogłem jej podkręcic bo gpu jedynie o 40 - konczy sie skala, memki tez wiele wiecej nie ida. Jednym slowem rewelacją ta karta nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie sa problemy z softem, nie ma wiec co przesadzac czy rewelacja czy nie, troche info:

http://www.vr-zone.com/?i=4190&s=7

 

inna sprawa, ze regulatory napiecia na referencyjnym pcb nie sprzyjaja OC (vmod'om), moze jakas firma zrobi wlasna wersje, wtedy karta moze niezle pozamiatac, choc za juz teraz,za taka kase, niezle sobie radzi.

 

vr-zone:

**The X1950PRO did not manage to sustain voltages over 1.3V for our sample because the GPU VRM was not designed to take the extra current. Temperatures easily exceeded 120 Celsius. As much as the GPU was willing, the VRM would not cooperate. I would say that Voltage Mods on any Reference X1950 Pro designs are not advisable at all, whether on PowerColor's or any others.**

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie PS Computer to już tam zakupywałem monitor Acera i cena też była kilkanaście, może trochę więcej mniejsza niż w innych sklepach. Niedługo się do nich wybiore tzn. poniedziałek i zobacze jak naprawdę wygląda sprawa z tymi X1950Pro ... Przy sprzedaży swojej 66GT i zakupie większej ilości ramu myśle że sobie pobrykam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w mieście nie ma nigdzie tej karty. Co lepiej kupić 7900GS, czy x1950 pro? Bo kaski trochę wpadło na urodziny. BTW dziś mój dzień polewam wszystkim, 18 lat jest, jestem dziadkiem (jak 9800pro) ;).

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Dołączona grafika

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x1900GT jest szybsze od 7900gs a co dopiero x1950Pro (stock), poza tym ja np. mam pewna awersje do serii 7900 po historiach z GT, a GS jest chyba bliskim krewnym tej karty...

 

faktem jest jednak, ze roznice te nie sa duze, a po OC (obu kart) nie powinno byc ich prawie wcale. W przypadku nV OC bedzie procentowo duzo wyzsze niz ATi i tu moze pojawic sie problem, o ktorym pisalem wczesniej - czy karta nie padnie? ;)

 

czytamy: http://xbitlabs.com/articles/video/display...o-gf7900gs.html

Edytowane przez toolboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x1900GT jest szybsze od 7900gs a co dopiero x1950Pro (stock), poza tym ja np. mam pewna awersje do serii 7900 po historiach z GT, a GS jest chyba bliskim krewnym tej karty...

 

faktem jest jednak, ze roznice te nie sa duze, a po OC (obu kart) nie powinno byc ich prawie wcale. W przypadku nV OC bedzie procentowo duzo wyzsze niz ATi i tu moze pojawic sie problem, o ktorym pisalem wczesniej - czy karta nie padnie? ;)

 

czytamy: http://xbitlabs.com/articles/video/display...o-gf7900gs.html

Ja bylem zdecydowany na nV Galaxy 7900GS, ale wlasnie przez to co słyszałem z tym padaniem wziołem Radka ;) To moj pierwszy radek, zawsze byłem wierny Nvidii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupujcje X1950Pro najlepiej w konfiguracji CF, może wtedy sam coś z tego będe miał.

Cieżko mi znaleźc program który idealnie by pasował do krecenia graf w konfiguracji CrossFire, mam dziwne wrażenie że jest kręcona tylko jedna grafika często się to kończy błędem, bądź żadnym wzrostem wydajności. Niby OC jest kiepski, bo z core 650 na 735 MHz, a memki z 1000 na 1100MHz, ale zawsze pare ptsów więcej powinno byc.

Podejżewam że nie ma jeszcze odpowiednich programów, testowałem AtiTrayToolsa(nic nim nie można zrobi-zwis) AtiTools (lepiej, ale zerowy wzrost wydajności i dziwne wrażenie kręcenia jednej grafy), Ati WinClk(wywala błedy raz się raz nie, ale też brak wzrostu wydajności).

 

Czekam na testy swieżych nabywców tej karty.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie na nią mierze jeżeli cena okarze się prawdziwa czyli 700 zł z groszami to zawita do mnie i pomęczy się z gothiciem ;]

 

UPDATE: Dostałem maila od PS Computer który w odpowiedzi na moje pytanie czy są na stanie napisał wiadomość: "Nadal brak"

Napisałem teraz następnego maila kiedy będzie spodziewana dostawa i czy cena nie ulegnie zmianie... Nie pozostaje nic jak czekać :P

Edytowane przez Jimaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a do mnie ta karcioszka juz idzie.. powinna byc jutro, moze pojutrze. cena - 700 zl w tym wysylka :) za taka cene chyba warto bylo zrobic sobie przerwe od nvdii na jakis czas.. jak tylko bedzie "on board" podziele sie wrazeniami B-)

 

edit: zaszla mala pomylka :mur: to pamiec mi wysylaja a nie karte.. na karte jeszcze troche chyba przyjdzie poczekac.. :mur:

Edytowane przez mumin34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie interesuje temperatura pracy w idle i stresie. Ciekawe czy jest porownywana z geforcem 7900gs. Ciekawe tez czy karta sie przalacza w tryby 2d i 3d. Jak tak to jakie ma napiecia w 2d i 3d. W moim galaxy brakuje mi tego. Po co karta ma mi ciagnac tyle pradu w 2 d pracujac na tym samym napieciu 1.2v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW zrobi ktoś te testy? Ciekaw jestem jak x1950 pro się kręci. Jedni piszą, że cienko i już po kilkudziesięciu MHz są arty. I czy to chłodzenie wyje jak suszarka? Na PC Labie, jak testowali, to piszą, że ciche. Ale coś mi się nie chce wierzyć. Serce podpowiada mi GF 7900GS. No to jak, przekona mnie ktoś? Bo na PC Labie to sobie mogą przekonywać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Spylon

Sam na siebie jestem zły, że nabyłem x1800gto :/, a nie poczekałem na x1950pro. Aczkolwiek po podkręceniu gto wiele nie ustępuje. No przynajmniej te 1000 pkt wielkiej różnicy mi nie robi wiem, że dla niektórych byłby to koniec świata;). Jednak zamiast 7900gs wolałbym to x1950pro. Tescik robiłem u kumpla na a64 @2200 z 1gb ram mizernie wykręconym bo zasilacz to tracer 400w :/ i nie ma sensu na wiekszą zabawę ale na defaulcie karta wyciągneła 9823 pkt. Podkręcić jej jakoś nie mogę bo konczy sie to resetem kompa. Jedynie jak juz pisalem z poziomu ati override o te 40 mhz na gpu . Wówczas wyniczek podskakuje do 10128 pkt. Troszkę słabo , ale podejżewam ,że na mocniejszym zasilaczu i wykreconym procku i z dobrym programem do Oc 11k by pękło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U znajomego Asus 1950 Pro dziala cicho. Zreszta na zagranicznych reckach pisali, ze nie slysza roznicy miedzy Asusem a PowerColorem z Arctic Cooling chlodzeniem. Co do temp. to z CD2 box i buda bez zadnych dodatkowych wiatrakow ma nastepujace:

 

pulpit- 53C

 

w grach -70C

 

 

Co do OC to zapomnijcie..... Wogole nie ma sensu podnosic rdzenia o te 40 MHz. Wzrost wydajnosci bedzie niezauwazalny, a zawsze mozna skrocic zywot. Jesli chodzi o wybor w cenie 700zl ciezko znalesc cos lepszego. ATI kupuje sie do grania a nie krecenia. Do krecenia mozna kupic Palita 7900GS

w cenie ponizej 700zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mamy pierwszego x1950pro , który padł :( . Zaraz mnie szlak trafi !!!! Leży właśnie obok mnie niebieski szafirek i nie oddycha. 40 mhz wiecej w ati override w csie po 6h i R.I.P. Taka piękna karta była , zamieniłem sie z kumplem zeby testy porobic i teraz kur... zaraz mnie szlak trafi . Nic jade do arestu wymienic o ile jeszcze są :/.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...