Skocz do zawartości
delwin

X 1950 Już W Ofercie

Rekomendowane odpowiedzi

witam panowie!!

przeczytałem ten wątek uważnie i to są moje spostrzezenia dotyczące tych 2 kart,przewertowałem juz wczesniej cały internet w poszukiwaniu wszelkiej recenzji na temat tych 2 kart graficznych.Moje wnioski są nastepujące ati 1950 pro kosztuje na obecną chwile 610zł firmy sapphire,gf 7900GS kosztuje najtanszy 560zł firmy galaxy z pamięciami 1.4ns wiec kiepsko z OC z pamieciami 1.2ns to już wydatek rzędu 650zł.Zapewne wiecie iz podkręcaniem sprzetu a tym bardziej kart graficznych zajmuje się około 25-30% użytkowników komputerów ta reszta pozostała użytkowników niewie co to jest i jest mu to niepotrzebne. Porównywałem te dwie karty ze standartowymi ustawieniami a więc bez podnoszenia mhz na rdzeniu i pamięciach i jaki wynik był?? 7900gs został zjedzony przez radka 1950pro 7900gs dopiero mu doruwnuje a niekiedy go ostro przewyższa po podkręceniu rdzenia i pamięci.Jakie mogą byc konsekwencje podkrecania to każdy sobie zdaje jest to cos za cos w kazdej chwili moze sprzęt odmówic posłuszenstwa nawet nie uznają gwarancji,tu już skonczyły sie żarty jak kiedys było przy małych częstotliwosciach,sprzęt niegrzał się tak bardzo w tej chwili każdy wie co robi i naco się decyduje.Jest prawda iż przy pierwszych sterach do 1950 pro były problemy, karty nie zostawały poprawnie rozpoznawane ale w tej chwili juz niema żadnego problemu z poprawną pracą tych kart.I teraz moja konkluzja jeżeli miałbym polecic komus 1 z tych 2 kart to musze znac preferencje czy jest zapalonym overcklokerem czy nie, jezeli tak to mu polece 7900gs, jeżeli niepdkreca sprzętu to jest tylko jeden wybór ati 1950pro bo ona jest zdecydowanie szybsza bez oc od 7900gs.Nie kazdy musi byc zgodny z tym co napisałem to są moje spostrzezenia moge się mylic

focus chciałbym abys ponowił test ale bez jakiegokolwiek podkręcania tych kart byc może wtedy by się wątpliwosci rozwiały.pozd

Edytowane przez dbdrag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Asusa jest do ściągnięcia nowa wersja SmartDoctor - 4.96.

Myślałem, że w końcu funkcja SmartCooling będzie działać, ale niestety, dalej nie widzę efektu.

 

Na stronie Asusa jest do ściągnięcia nowa wersja SmartDoctor - 4.96.

Myślałem, że w końcu funkcja SmartCooling będzie działać, ale niestety, dalej nie widzę efektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)galaxy z pamięciami 1.4ns wiec kiepsko z OC(...)

tzn? proszę jaśniej bo nie bardzo rozumiem stwierdzenie "kiepsko". może jakieś wyniki?

 

Porównywałem te dwie karty ze standartowymi ustawieniami a więc bez podnoszenia mhz na rdzeniu i pamięciach i jaki wynik był?? 7900gs został zjedzony przez radka 1950pro 7900gs dopiero mu doruwnuje a niekiedy go ostro przewyższa po podkręceniu rdzenia i pamięci.

zjedzony czyli? jakie dokładnie różnice? jakie testy? proszę jaśniej!

porównywałeś - rozumiem że dysponujesz szerszym opisem i będzie jakiś wgląd do tego materiału.

 

 

Jakie mogą byc konsekwencje podkrecania to każdy sobie zdaje jest to cos za cos w kazdej chwili moze sprzęt odmówic posłuszenstwa nawet nie uznają gwarancji,tu już skonczyły sie żarty jak kiedys było przy małych częstotliwosciach,sprzęt niegrzał się tak bardzo w tej chwili każdy wie co robi i naco się decyduje.

:!: święte słowa ;) podstawa dobrego samopoczucia - uwierzyć, że jest dobrze :idea:

 

I teraz moja konkluzja jeżeli miałbym polecic komus 1 z tych 2 kart to musze znac preferencje czy jest zapalonym overcklokerem czy nie, jezeli tak to mu polece 7900gs, jeżeli niepdkreca sprzętu to jest tylko jeden wybór ati 1950pro bo ona jest zdecydowanie szybsza bez oc od 7900gs.

czyli jednak? no prawie mnie przekonałeś - jeden wybór.. my precious :mrgreen:

 

focus chciałbym abys ponowił test ale bez jakiegokolwiek podkręcania tych kart byc może wtedy by się wątpliwosci rozwiały.pozd

ale w jakim celu? przecież dysponujesz takim porównaniem :arrow: czekamy na publikację :!:

miej honor i broń swojej "konkluzji" wiarygodnym porównaniem "może wtedy by się wątpliwosci rozwiały". sam jestem ciekaw czy wiesz o czym mówisz - naprawdę bez złośliwości - jeśli masz rację to taka publikacja jest tutaj potrzebna. pozdrawiam :)

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

człowieku ja niemusze nic nikomu udowadniac wystarczy po testach przeleciec i poczytac a wniosek sam sie wysunie to są moje spostrzeżenia a filozofowac to możesz ale nie zemną nic nikomu nie musze udowadniac swoich spostrzezen bo szkoda mi czasu nato ty wiesz swoje ja wiem swoje.napisałem swoje uwagi mozesz je olac nieczytac wymazac wyrzucic co tam jeszcze chcesz.

 

GF7900GS NIEPODKRĘCONY TO JEST KUPA I TO WIELKA DOPIERO JAK GO PODKRĘCISZ RÓWNA SIĘ Z 1950 PRO I GO CIUT WYPRZEDZA TAKA JEST PRAWDA WEDŁUG MNIE TAKA JEST MOJA OPINIA .!!!!!!

 

niema oco kopi kruszyc ty masz swoja opinie ja mam swoją opinie i zostawmy tak jak jest każdy czytający ten wątek sam wyciągnie wnioski.pozd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

człowieku ja niemusze nic nikomu udowadniac wystarczy po testach przeleciec i poczytac a wniosek sam sie wysunie

no widać nie wystarczy skoro zdecydowałeś się przekazać swoje spostrzeżenia w formie pisemnej

 

to są moje spostrzeżenia a filozofowac to możesz ale nie zemną nic nikomu nie musze udowadniac swoich spostrzezen bo szkoda mi czasu nato

szanujmy się nawzajem i skoro decydujesz się tutaj na dyskusję to znaczy że do niej dojrzałeś, więc zejdź z drzewa ..proszę

 

ty wiesz swoje ja wiem swoje.

ale do polityki to byś się dziś nadawał ;)

 

napisałem swoje uwagi mozesz je olac nieczytac wymazac wyrzucic co tam jeszcze chcesz.

no właśnie - chcę byś je uwiarygodnił więc nie rozumiem dlaczego się unosisz - no chyba że wyssałeś je z palca ;) rozwiej wątpliwości - "zjedz" 7900GS publikacją swoich testów o których wspomniałeś. zrób to dla dobra ogółu i w obronie własnego wizerunku. the true is out there :)

 

GF7900GS NIEPODKRĘCONY TO JEST KUPA I TO WIELKA DOPIERO JAK GO PODKRĘCISZ RÓWNA SIĘ Z 1950 PRO I GO CIUT WYPRZEDZA TAKA JEST PRAWDA WEDŁUG MNIE TAKA JEST MOJA OPINIA .!!!!!!

ależ ani ja czy focus nie jesteśmy przeciwnikami X1950Pro więc daruj sobie to dziecięce ..kupkanie.

pogubiłeś się - przeczytaj wszystko jeszcze raz ze zrozumieniem :arrow: my nie chcemy tutaj żadnej rewolucji.

 

niema oco kopi kruszyc ty masz swoja opinie ja mam swoją opinie i zostawmy tak jak jest każdy czytający ten wątek sam wyciągnie wnioski.pozd

trzeba było o tym pomyśleć zanim się odezwałeś - ja nie prosiłem Cię o komentarz

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dbdrag - Witaj! :)

Jeśli twierdzisz, że przeprowadzałeś jakieś testy to warto opublikować wyniki - inaczej nikt Ci nie uwierzy, a jedynie wywołujesz niepotrzebną i zupełnie niepopartą agrumentami dyskusję. Mam nadzieję, żę rozumiesz co mam na myśli.

 

Co do porównywania kart graficznych po o/c - zapominasz o jednej kwestii - Galaxy, który jest w cenie X1950 PRO (niepodkręconego) jest podkręcone, więc nie jest to ta zwykła karta z zegarami 450 na rdzeniu itd.

 

Nie wspomnę już o tym, że uszkodzić kartę jest naprawdę trudno - takie sytuacje występują tylko wtedy gdy sprzęt pracuje non-stop na max możliwości a do tego przy wysokich temperaturach. Jest to charakterystyczne zarówno dla Radeonów jak i GF'ów. Dodatkowo NIKT nie odrzuci gwarancji ze względu na to, ze ktoś podkręcał, bo tego się udowodnić po prostu nie da. Dopiero fizyczne uszkodzenie czyli przypalenie bądź spalenie jakiegoś elementu o tym świadczy. Pracowałem w sklepie komputerowym i wciąż mam dobry kontakt z osobami pracującymi na serwisie i naprawdę wiem jak to wygląda od "tej drugiej strony".

 

Jeśli chcesz zobaczyć porównanie Galaxy GF'a 7900 GS (niepodkręconeego ręcznie lecz tylko fabrycznie) do tego Radeona X1950 PRO najtańszego weź moje testy - od wyniku radeon obetnij 20% zaś od GF'a obetnij 19%. Jeśli chcesz to zaprezentuję Ci końcowe wykresy, w których przedstawiłem relację między tymi kartami.

 

Zresztą patrząc na te wartości chyba nie ma takiej potrzeby.

Galaxy ma domyślnie 540 / 750. Ja testowałem na 600 / 820

Radeon X1950 PRO ma domyślnie ma 575 / 690 MHz, ja testowałem przy 620 / 775 MHz.

 

Te wartości procentowe są sumą różnicy w taktowaniu pamięci oraz rdzenia - wiadomym jest, że rzeczywista różnica będzie mniejsza, ale dla ułatwienia możemy to zsumować, gdyż w danej grze oraz danym trybie korzyść z procentowego przyrostu taktowania będzie podobna w przypadku obydwu kart. A nie mówimy tutaj o kartach, którym np. wyjątkowo brakuje taktowania pamięci, jak ma to miejsce np. przy X1600 PRO, czy 7600 GS GDDR2.

 

 

Może wreszcie zdradzę pewien sekret - czasem warto jest popatrzeć w ilu oraz w jakich grach jest zaprezentowany test. Bo nie sztuka jest pokazać wyższość karty w teście posiłkując się 5 czy 6 grami. Jakiś problem jest powybierać z 32 tytułów, jakie zaprezentowałem swoje typy? Przecież chyba nie każdy gra w Age of Empires III czy np. Richarda Burns Rally. Czasem warto przeanalizować wykresy, a nie tylko binarnie na nie patrzeć.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wreszcie zdradzę pewien sekret - czasem warto jest popatrzeć w ilu oraz w jakich grach jest zaprezentowany test. Bo nie sztuka jest pokazać wyższość karty w teście posiłkując się 5 czy 6 grami. Jakiś problem jest powybierać z 32 tytułów, jakie zaprezentowałem swoje typy? Przecież chyba nie każdy gra w Age of Empires III czy np. Richarda Burns Rally. Czasem warto przeanalizować wykresy, a nie tylko binarnie na nie patrzeć.

..i stosowne zestawienie załączyłeś w formie tabeli na której oparłeś swoje wnioski i komentarze. tylko w jakiś cudowny sposób umyka to uwadze niektórych czytelników ;) inna sprawa, że można się z tym nie zgodzić ale wtedy trzeba w wiarygodny sposób podważyć Twoje wyniki. najprostszy wg. mnie sposób to publikacja własnych testów przy czym biorąc pod uwagę poziom Twojego opracowania - poprzeczka wisi naprawdę wysoko ..niech więc skaczą ;)

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o połowę mniejsza powiadasz? najmniejsza różnica na jaką udało mi się trafić w sensownych ofertach wynosiła ~85 zł. nie będę się spierał czy znajdziesz taką do której dopłacisz 59 zł. wybrałem pierwszego z brzegu większego dostawcę i sprawdziłem cenę którą podałem. wyszło ok ~100 zł i tyle krzyczą sobie sprzedawcy w pierwszym lepszym sklepie - jak dla mnie porażka ..ale stawki mogą ulec zmianie więc możesz czekać ;)

zgadzam się - to temat o ATi X1950Pro. nie prowokuję tutaj żadnego konfliktu. nie ja również byłem inicjatorem polemiki nad wspomnianym porównaniem. autor przytaczanej recenzji ani ja nie staramy się tutaj nikogo nakłonić do zmiany barw bo jak wspomniał jest to absurdalny pomysł który ktoś próbuje mu przypisać. bronię go bo uważam że niesłusznie oskarża się go o brak obiektywizmu, że o tekstach typu fanboy nie wspomnę. myślę, że ten test sporo wniósł w temacie X1950Pro bo jakby nie było właśnie tego dotyczy. niedowiarkom proponuję krytykę zacząć o publikacji własnych osiągnięć w tej mierze. pozdrawiam :)

Nie interesują mnie rozstrząsania analityków ,utrzymujących się z pisania recenzji .Ja chce mieć porządnie wykonaną kartę i kupuję ją pod swoje potrzeby .

Pierwszy lepszy sklep powiadasz? To ja też wziąłem pierwszy-lepszy w swoim mieście www.esc.pl ( inne mnie nie interesują ) i co widzę ? GS-ów jest kilka ,różnych producentów ,ceny ? No proszę czasami GS jest droższy 10 zł od Shapphire Ati a czasmi tańszy o 10 pln. Tylko jedna pozycja powoduję różnicę wyższą niż zakładałem .Ale z ręką na sercu : jako klient kupisz coś co mimo ,że nazywa się podobnie ustępuje wyraźnie cenowo? Zawsze bedzie ci się kojarzyć ( i słusznie) ,że ta pozycja jest pewnie zwyczjnie gorzej wykonana dlatego jest tańsza .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do testów prosze wziąsc ati 1950 pro na stock ustawieniach jak przewiduje producent 580/700 i do porównania proponuje też wziąsc stock karte 7900gs palita, bfg,leadteka jak tam bedzie dostępna standart ustawienia 450/1320mhz i dopiero wtedy testowac bo jednak 70% użytkowników komputerów nie bawi się w OC kart graficznych. Dopiero wtedy będziemy wiedzieli która karta ile jest warta a w tescie u focusa była karta galaxy fabrycznie podkręcona to nie fear tak testowac i mówic iż 7900gs jest de best, ja nadal twierdze iż bez podkręcania 7900gs jest gorsza i to zdecydowanie od 1950 pro.A ceny na dzien dzisiejszy to jest 8 lutego 2007r uważam za bardzo wyrównane, dopiero OC gf 7900gs robi wyniki pozytywne w stosunku do ATI....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z ręką na sercu : jako klient kupisz coś co mimo ,że nazywa się podobnie ustępuje wyraźnie cenowo? Zawsze bedzie ci się kojarzyć ( i słusznie) ,że ta pozycja jest pewnie zwyczjnie gorzej wykonana dlatego jest tańsza .

cieszę się że jesteś zadowolony z zakupu - szczerze :) relacje cenowe mogą się zmieniać jednak nie bardzo rozumiem zarzuty dotyczące wykonania. tym bardziej że mówimy o Galaxy GeForce 7900GS 1.2ns, Zalman (o tej myślałeś patrząc na ofertę esc?) - bardzo szybkie pamięci + bardzo dobre markowe chłodzenie. uzasadnij więc..

oczywiście jeśli różnica w cenie jest marginalna bądź ma drugorzędne znaczenie, a konstrukcje są porównywalne należy spodziewać się, że każda z nich znajdzie sporą grupę użytkowników - to dobrze bo dzięki temu jeszcze mamy jakiś wybór :)

 

roztrząsania analityków Cię nie interesują? wybacz o bzdury się nie będę spierał. bez wątpienia przeglądasz analityczne porównania i próbujesz wyciągnąć z nich wnioski zanim wydasz dudki. to jasne, że są porównania lepsze i gorsze, a pewnie i takie sponsorowane. sęk w tym by wyciągnąć właściwe dla siebie wskazówki i z tym przypuszczam się zgadzasz :)

 

karty z pamięciami 1.4 kręcą się równie wyśmienicie - nie wierzysz to oblookaj temat o 7900 czy 7600. więc jeśli wydam jeszcze mniej, a i tak praktyczny zapas możliwości mam spory (użytkowe oc) to samopoczucie będę miał zapewniam wyśmienite więc tym się nie martw. wiara w to, że tańsze znaczy gorsze jest zgubna i skrajnie prowadzić może na snobistyczne manowce ;) całe rzesze użytkowników dzielą się wiedzą na forach takich jak to by nie dać się wyciskać jak cytrynki producentom supergadżetów więc warto dyskutować i cieszę się mogę brać w tym udział :)

 

muszę zauważyć że nie jestem przeciwnikiem ATi. sam przez ostatnie lata korzystałem z dobrodziejstw R9700Pro i jestem pełen uznania dla tej marki. po połączeniu z takim gigantem jak AMD ma naprawdę ogromne perspektywy. ugryzło mnie jednak traktowanie focusa w kategoriach fanboya tylko dlatego że odwalił kawał dobrej roboty. tyle..

 

pozdrawiam

 

 

 

Do testów prosze wziąsc ati 1950 pro na stock ustawieniach jak przewiduje producent 580/700 i do porównania proponuje też wziąsc stock karte 7900gs palita, bfg,leadteka jak tam bedzie dostępna standart ustawienia 450/1320mhz i dopiero wtedy testowac bo jednak 70% użytkowników komputerów nie bawi się w OC kart graficznych. Dopiero wtedy będziemy wiedzieli która karta ile jest warta a w tescie u focusa była karta galaxy fabrycznie podkręcona to nie fear tak testowac i mówic iż 7900gs jest de best, ja nadal twierdze iż bez podkręcania 7900gs jest gorsza i to zdecydowanie od 1950 pro.A ceny na dzien dzisiejszy to jest 8 lutego 2007r uważam za bardzo wyrównane, dopiero OC gf 7900gs robi wyniki pozytywne w stosunku do ATI....

w czym problem? po co teraz ten koncert życzeń? czego ciągle tylko wymagasz od focusa? twierdziłeś że robiłeś porównania. nie fair to jest świadomie wprowadzać użytkowników w błąd pisząc wyssane z palca bzdury i uchylać się od uwiarygodnienia. ciągle czekam na Twoje porównanie w którym X1950Pro "zjada" 7900GS. przecież gdyby nie dalsza dyskusja.. wiele osób czytając Twoje "ja wiem swoje" mogło by odnieść przekonanie iż 7900GS to "KUPA" jak zresztą wyżej głośno twierdzisz - czyż nie?

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś dysponuje wiedzą, posiada, testował lub mógłby podac link dotyczący tego jak x1950pro spisuje sie w CF'ie?

Swego czasu na benchmarku przy okazji testów x1950pro od HIS'a było info ze w trybie crossfire HIS'y nie chciały współpracowac.

 

"...od firmy ATi dostaliśmy też drugą kartę Radeon X1950Pro oraz płytę główną z chipsetem CrossFire Xpress 3200, na której przez kilka godzin próbowaliśmy uruchomić dwa X1950Pro w trybie CrossFire. Niestety, bezskutecznie. Sprawa jest wyjaśniania i przy wsparciu inżynierów firmy ATi-AMD będziemy dociekać, co było przyczyną naszego niepowodzenia..."

Swego czasu pisałem do redakcji i sprawa pozostała nie wyjaśniona. Nie wiem czy to dotyczy HIS'a czy w ogóle x1950pro

 

I jeszcze jedno pytanie poza tematem - czy działają i jak działają (obsługa, sterowniki) kart ATI przed wszystkim x1950pro w CF na intelu 975X

Edytowane przez D.D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DYMY- ty chyba naprawde jestes z gabinetu cieni focus jeżeli juz to powinien zrobic taki test jaki jest w linku porównac karty podkręcone i stock. Wyciągni wnioski sam i nie musze nic ci udowadniac bo to widac w testach na renomowanych stronach ty poprostu jestes filozof i naprawde szkoda mi czasu na takie głupoty z tobą aby ci cos udowadniac.pozd

 

http://xbitlabs.com/articles/video/display...o-gf7900gs.html

 

 

http://www.xbitlabs.com/articles/video/dis...r-x1950pro.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu porównywać karty na stock? Nie potraficie podkręcać nagle? Na jakim forum jesteście? Jakby 1950 pro miała dobre oc, to wówczas chcielibyście testy po oc, a skoro ma słabe oc, to wolicie, aby ją porównywać bez oc.

 

Widzę brak obiektywizmu u niektórych wypowiadających się tutaj.

Piszę to jako posiadacz i raczej zwolennik kart ati. Kwadratowe cienie w niektórych grach są faktem i że każde sterowniki młodsze od 6.5 obciążają znacznie bardziej cpu też- posiadacz 1950pro tego nie stwierdzi co prawda, bo 6.5 i tak nie zainstaluje.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok , recenzje są wspaniałe ,autorzy zasługują na 6-kotną średnią krajową ,ich słowo jest od dziś dla mnie wyrocznią .Szczególnie jeśli chodzi o ceny ,od tej pory zanim pójdę do sklepu będę się konsultował z obecnymi tu guru i wymuszał na sprzedawcach tą ,którą podaje mi mój mentor .A oni słysząc tylko ksywkę ,na którą się powołam ,natychmiast zniżą ceny do sugerowanej i do domu mi sprzęt zaniosą za free.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok , recenzje są wspaniałe ,autorzy zasługują na 6-kotną średnią krajową ,ich słowo jest od dziś dla mnie wyrocznią .Szczególnie jeśli chodzi o ceny ,od tej pory zanim pójdę do sklepu będę się konsultował z obecnymi tu guru i wymuszał na sprzedawcach tą ,którą podaje mi mój mentor .A oni słysząc tylko ksywkę ,na którą się powołam ,natychmiast zniżą ceny do sugerowanej i do domu mi sprzęt zaniosą za free.

i czemu ma służyć ten sarkazm? nie ośmieszaj się proszę

 

DYMY- ty chyba naprawde jestes z gabinetu cieni focus jeżeli juz to powinien zrobic taki test jaki jest w linku porównac karty podkręcone i stock. Wyciągni wnioski sam i nie musze nic ci udowadniac bo to widac w testach na renomowanych stronach ty poprostu jestes filozof i naprawde szkoda mi czasu na takie głupoty z tobą aby ci cos udowadniac.pozd

 

http://xbitlabs.com/articles/video/display...o-gf7900gs.html

http://www.xbitlabs.com/articles/video/dis...r-x1950pro.html

widzę że Panu też zabrakło ikry. oczywiście dobrych rad dla innych jak zwykle pod dostatkiem - żenada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sarkazm ? Tak .

Czemu ma służyć ?

Poprawieniu sobie nastroju . :)

 

A tak serio: kreowanie zachowań i socjotechniki stosowane przy recenzowaniu najróżniejszego sprzętu ,skłaniają mnie (na prawdę nie takiego młodego już ) obserwatora ,potencjalnego kupca i użytkownika do zachowania pewnego dystansu i przede wszystkim na bazowaniu na swoich doświadczeniach.Wspomagam się oczywiście tego typu recenzjami ale raczej żadnej nie traktuje na wskroś jako wykładni.

Do czego dąże: testy nie są pozbawione marginesu błedu ,nie możliwe jest przetestowanie wszystkiego i na wszystkim ,wyniki moga tyczyć się tylko pewnego określonego kręgu użytkowników tożsamego ,użytego w testach sprzętu i to też nie jest dokładna wykładnia.

I dlatego powiem co mnie przekonało do Ati:

-renoma producenta kart Shapphire i jakość wykonania

-brak problemów ze sterownikami i instalacją sprzętu

-nie musze instalować co kilka tygodni sterowników w związku z jakąś aktualnie ukazującą się grą jak ma/miało to miejsce w przypadku nvidii

-wysokiej jakości wyjście TV i brak problemów z jego obsługą.

(testowałem wyjście TV na kilkunastu komputerach z kartami nvidii od GF3 do 7900GS i ciągle powtarza się problem z brakiem strumienia video na ekranie podstawowym podczas klonowania obrazu )

-porównanie organoleptyczne (testy i gry na komputerze wyposazonym w karte 7900GS)

 

Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż się wypowiem...

 

A tak serio: kreowanie zachowań i socjotechniki stosowane przy recenzowaniu najróżniejszego sprzętu ,skłaniają mnie (na prawdę nie takiego młodego już ) obserwatora ,potencjalnego kupca i użytkownika do zachowania pewnego dystansu i przede wszystkim na bazowaniu na swoich doświadczeniach.Wspomagam się oczywiście tego typu recenzjami ale raczej żadnej nie traktuje na wskroś jako wykładni.

Do czego dąże: testy nie są pozbawione marginesu błedu ,nie możliwe jest przetestowanie wszystkiego i na wszystkim ,wyniki moga tyczyć się tylko pewnego określonego kręgu użytkowników tożsamego ,użytego w testach sprzętu i to też nie jest dokładna wykładnia.

Oczywiście - testy nigdy nie są w stanie przedstawić 100% obrazu wydajności / możliwości danej karty czy danych kart. Do tego celu potrzebny byłby test uwzględniający pomiar w przynajmniej 100 grach, z czego w każdej z nich w 5 miejscach. Dla Was warunkiem wiarygodności jest: kilka gier, po jednym miejscu testu no i oczywiście Radeon musi wygrać.

 

I dlatego powiem co mnie przekonało do Ati:

-renoma producenta kart Shapphire i jakość wykonania

WOW - rozumiem, że GF'y robione są z gorszego krzemu i / lub kondensatorów. W Twojej wypowiedzi "w ogóle nie czuć stronniczości". Równie firmowymi kartami są HIS'y, MSI, Asusy, Galaxy itd itd.

 

-brak problemów ze sterownikami i instalacją sprzętu

No tak - rzeczywiście brak: Call of Duty 2 chodzi dobrze dopiero z 7.1. Nie mówiąc jak dobrze chodzi Cold Fear.

 

-nie musze instalować co kilka tygodni sterowników w związku z jakąś aktualnie ukazującą się grą jak ma/miało to miejsce w przypadku nvidii

Nie wiem czy miało czy nie - ja spotkałem się raz z tego typu problemem w przypadku nvidii: któreś sterowniki zepsuły wydajność (tragicznie) w grze NFS U2. Bardzo dobrze, że nie widzisz problemów na swojej karcie - ciekawe dlaczego.

 

-wysokiej jakości wyjście TV i brak problemów z jego obsługą.

(testowałem wyjście TV na kilkunastu komputerach z kartami nvidii od GF3 do 7900GS i ciągle powtarza się problem z brakiem strumienia video na ekranie podstawowym podczas klonowania obrazu )

To jest równie ciekawe - aczkolwiek tutaj nie podważam, bo sam nie porównywałem. Mnie wystarczyło 60 Hz albo mniej na monitorze w czasie działania TV przy ATi. Zresztą o tym dyskutować nie będę, bo jak mówię sam tego nie używam już.

 

-porównanie organoleptyczne (testy i gry na komputerze wyposazonym w karte 7900GS)

Może jakieś przykłady?

 

AveVanHell - brak mi słów po prostu. Nie odpisałeś na PM, w której wskazałem Ci to czy owo, nie odpowiadasz na niewygodne dla Ciebie posty w tym temacie itd itd. Nie prezentujesz dowodów na poparcie swoich tez pomijając ich absurdalizm. Wymieniać można długo...

 

Naprawdę posiadana karta graficzna w komputerze mocno rzutuje na preferencje użytkownika, jak widać. Ja w takim razie zaczynam promocję GMA900:

- nie mam ANI JEDNEGO problemu z tą kartą

- wydajność jest wystarczająca dla mnie (wszystkie gry chodzą, w które gram)

- ma IDEALNE sterowniki, z któymi problemu nigdy nie ma i nie było.

 

Skończyłem fanatykować na rzecz Intela, bo wiadomo, że wszystko co wypisałem to wielka bzdura, aczkolwiek napisałem prawdę, bo gram tylko w 2D ;) (czyt. pasjans / saper), sterowniki nie sprawiają problemów, ale tylko w windowsie.

Edytowane przez focus_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..a najlepsze w tym wszystkim jest to że choć prawie każdy z nich deklaruje, własne testy i porównania to żaden nie ma odwagi na publikację. naprawdę zastanawiające z jakiego powodu nie chcą ujawnić podłoża swoich przekonań. do krytykowania porównań, które nie odpowiadają ich "widzi mi się" są jednak zawsze chętni. żenada..

 

a ja bym chciał przypomnieć że jest to temat o x1950 pro a nie porównywaniu , kłóceniu się która grafa lepsza itd.

temat nosi tytuł X 1950 Pro Już W Ofercie więc dyskusja czy warto jest jak najbardziej stosowna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jednej kwestii zgadzam się z focus_'em. Wasze "argumenty" są śmieszne.

 

Jednak od siebie powiem tyle (a mam za sobą test x1950pro ultimate) -

* bawisz się w OC - lepiej kupić GF'a, bo tańszy i lepiej się kręci

* nie bawisz się w OC, kupuj radka, oferuje wyższą wydajność, a i wcale tak źle nie wypada np na tle 79GTX,

 

I jakkolwiek każdy może mieć inne zdanie, która karta mu bardziej pasuje , to jednak poważnie rzecz biorąc powyższe rozwiązanie wydaje się najbardziej racjonalne.

Edytowane przez Mayo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyt.focus :No tak - rzeczywiście brak: Call of Duty 2 chodzi dobrze dopiero z 7.1

 

Możesz sprecyzować dokładnie o jakie błędy na radku w tej grze chodzi ?

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyt.FOCUS :No tak - rzeczywiście brak: Call of Duty 2 chodzi dobrze dopiero z 7.1

 

Możesz sprecyzować dokładnie o jakie błędy na radku w tej grze chodzi ?

Pisałem o tym już kilka razy. Masz w artykule wypisane o co chodzi dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie czemu w temacie o GF7900... nie ma takich jazd.

Przejrzalem tamten temat, pare stron wstecz i nic nie zauwazylem, aby ktos stad tam robil taki balagan ;)

 

Ciezki dylemat mam przed wyborem grafiki, a takie numery jak tutaj sie dzieja nie pomagaja :>

 

Jezeli nie ma nigdzie obiektywnych testow to ciezko to widze :/

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie czemu w temacie o GF7900... nie ma takich jazd.

Przejrzalem tamten temat, pare stron wstecz i nic nie zauwazylem, aby ktos stad tam robil taki balagan ;)

 

Ciezki dylemat mam przed wyborem grafiki, a takie numery jak tutaj sie dzieja nie pomagaja :>

 

Jezeli nie ma nigdzie obiektywnych testow to ciezko to widze :/

Zależy co masz na myśli mówiąć "obiektywne" - ja bym raczej nie zakładał, że ktoś naciąga wyniki czy nawet je przeinacza. Jedne recenzje opierają się na 5 grach, a inne na 30. Dodatkowo patrzysz na testy, które przedstawiają Twoją sytuację. Jeśli nie podkręcasz to na inne, podkręcasz to na inne. Edytowane przez focus_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie czemu w temacie o GF7900... nie ma takich jazd.

Przejrzalem tamten temat, pare stron wstecz i nic nie zauwazylem, aby ktos stad tam robil taki balagan ;)

 

Ciezki dylemat mam przed wyborem grafiki, a takie numery jak tutaj sie dzieja nie pomagaja :>

 

Jezeli nie ma nigdzie obiektywnych testow to ciezko to widze :/

sądzisz, że byłoby łatwiej bez tej dyskusji?

stąd, stamtąd (?) nie rozumiem..

testów jest całkiem sporo.

byłem zainteresowany najtańszym GeCube'm - i kilka stron wcześniej wrzucałem już te linki:

 

http://www.hwupgrade.it/articoli/stampa/sk...cube_index.html

http://www.maximopc.org/articulos/gecube_r...n_x1950pro.html

http://www.tweaktown.com/articles/1020/4/p...rk05/index.html

http://www.tweaktown.com/articles/993/5/pa...rk06/index.html

http://www.thetechzone.com/?m=show&id=638&page=1

http://www.benchmark.pl/r.php?file=http://...US_X1950XT.html

http://www.sirius.pl/komputery/pub_artWiec...1070/Testy.html

http://www.sirius.pl/pub_artWiecej_8783_1217/Testy.html

 

 

oprócz tego masz test na in4 który już znasz i ten od focusa, który polecam. jak dobrze pogrzebiesz to znajdziesz jeszcze kilka innych. głowę masz nie od parady więc sam ocenisz czy są obiektywne i podejmiesz decyzję. zanim coś kupisz na pewno warto przeczytać :)

weź też pod uwagę, że karty pod DX10 pukają do drzwi sklepów więc może warto poczekać :)

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...