Skocz do zawartości
delwin

X 1950 Już W Ofercie

Rekomendowane odpowiedzi

A jak wypada z glosnoscia Asus w porownaniu do PowerColor Xtreme?

Roznica w cenie to 60zl :>

Jak u mnie Asus się zachowuje to mogę napisać. Spokojnie można ustawić na 25% i przy stresie osiąga hmm jakieś 75'C o ile pamiętam. Wtedy jest po prostu niesłyszalny. Dopiero jak przyłożysz bliżej ucho to słychać cichutkie wycie wentyla. Ciężko by chyba porównać. Myślę że PC ma równie cichy ,ale chyba bardziej wydajny. Znaczy się lepiej chłodzi przy mniej-więcej tej samej prędkości co Asus.. Sugeruję się tym ,bo gdzieś czytałem że gość przy 30% miał ok 60"C. ;) (ciekawe czy to prawda.) Zresztą mówiło się że Accelero X2 jest nieco lepsze. Po za tym PC ma fabrycznie podkręcony rdzeń do 600mhz. Także IMO jak masz coś brać to lepiej PC. Sam bym wziął ,ale wtedy było ciężko o PowerColor

 

Zresztą bierz najlepiej 7900 GS ,bo x1950 PRO to tylko do sapera panie ;) Ponoć w jakiś 32 grach ( a nie tylko w kilku ) jest koooolosalna różnica w wydajności na korzyść 7900 ;) Nie warto się interesować kartą co nadaję się do NFS Carbon jedynie. Powaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam X1950 pro od PowerColora i muszę przyznać, że jest cichy. Fabrycznie jest zdaje się ustawiony wiatrak na 40%, co w moim przypadku daje pod obciążeniem ok 57 stopni temperaturę rdzenia.

 

btw: Jak wytłumaczyć technicznie tak dużą przewagę X1950 pro na 7900 gs w Gothicu 3? Przyznam, że jestem zaskoczony...

Edytowane przez jaketherake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie siedze na biezaco w sprzecie i mam pewne zaleglosci ;)

Ostatnio interesowalem sie tematem gdy kupowalem GF6600, wiec mam pytanko.

 

GF7900GS ma 20 potokow pixel shader, 16 rendrujacych i 7 jednostek vertex, a X1950PRO ma 32, 12 i 8.

 

Widac ze radek ma 12 potokow PS wiecej, czy to przeklada sie na wieksza wydajnosc? Czy moze w nowszych grach, ktore dopiero beda wychodzic, moze sie to przydac.

 

W dwoch czy trzech grach, w recenzji widac bylo prawie 50% przewage radka nad tym geforcem i ciekawi mnie skad taka roznica :)

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie.

Ja czekam na odpowiedz na moje pytanie :)

50% to przesada ale różnica na korzyść ATi jest spora (myślę o NFS Carbon).

why? chyba dlatego, że Xbox 360 używa właśnie GPU od ATi, stąd optymalizacje.

..a tabletka widzę działa :lol:

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Na którą z kart (7900gs,1950pro) dostępne są lepsze bloki wodne?

2. Która z kart lepiej wspiera dekodowania mpeg2? Używam karty skystar2 i zależy mi na jak najlepszym obrazie.

3. Czy ati poprawiło sterowniki pod linuxa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SKRYTOBOJCA osobiście brałbym asusa, bo to zdecydowanie lepsza firma niz power color. Power Color przy odsprzedaży napewno więcej straci, a co do chłodzenia to zawsze można zmienić, taki AC na allegro to koszt 69zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SKRYTOBOJCA osobiście brałbym asusa, bo to zdecydowanie lepsza firma niz power color. Power Color przy odsprzedaży napewno więcej straci, a co do chłodzenia to zawsze można zmienić, taki AC na allegro to koszt 69zł.

Teoretyzując:

Asus jest lepszą firmą niz PC cokolwiek to znaczy w tym okreslonym przypadku ale watpie aby znak firmowy miał jakiekolwiek znaczenie przy ewentualnej odsprzedazy x1950pro jezeli wziać po uwage te dwie konstrukcje.

Na korzysc prezentowanego PowerColora przemawia wyzsze taktowanie gpu oraz wydajniejsze i chyba jednak cichsze chłodzenie.

Na korzysc Asusa przemawia niższa cena no i dłuzsza gwarancja.

IMO przy ewentualnej odsprzedazy to co Asus zyska na gwarancji w stosunku do PC "straci" na konstrukcji chłodzenia.

Swoją drogą "tracenie na wartosci" i zawodnicy z PurePC, bez jaj :wink:

Edytowane przez D.D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak patrze na ceny w siriusie i widzę, że wspomniane karty schodzą w granicach 730 zł, do tego jeszcze chłodzenie za 70 zł :zonk: nie chce kolejnego zamieszania bo wiem że wybrałeś już ATi ale w tym samym sklepie 7900GS jest za 630 zł. robie na nim max 670@850 bez żadnych modów. na codzień w 3D puszczam go sobie 650@800 i gram godzinami. chłodzenie ma w miarę ciche, a jak go sobie ustawie w 2D na 35% to praktycznie go nie słyszę. jeśli masz już wydać te 800 zł to może chociaż poczekaj na 8600U (podobno tyle mają kosztować) i będziesz miał za te 170 zł przynajmniej obsługę DX10, a i karta pewnie szybsza będzie. a jeśli serce tylko dla Ati to poczekaj na R600 :) no chyba że masz jakieś super ceny na te 1950Pro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego przyruwnujesz tak drogi sklep jak sirius.zawsze proponuje uzywac takich szukajek jak

www.skapiec.pl. a tam stoi jak wół 1950pro sapphire najtanszy od 611zł wiec wychodzi taniej jak 7900gs:).pozd

 

powercolor=671zł

asus =658zł

także nawet te 2 wspomniane wyzej karty sa tansze niz w siriusie.pozd

Edytowane przez dbdrag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Asus jest u mnie po 690zl i chlodzenia mu nie musze dokupywac.

A miedzy nim a wykreconym GF nie ma az takich kolosalnych roznic.

 

A platforme zmieniam w tym tygodniu. Wiec karte na pcie potrzebuje :)

A gier na DX10 za duzo nie ma :> A specjalnie dla Visty nie bede kupowal tej grafiki.

 

A serce nie tylko dla ATI:

S3 + Voodoo 1 -> GF2MX -> GF2TI -> GF4 Ti4200GS -> R9550XT -> GF6600 > ...

 

Wiec troche juz kart mialem :)

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz pozostały sprzęt ?? Może się okazać, że na to samo wyjdzie Ci zakup grafy + mobo z PCI jak samą kartę AGP.

Ja właśnie to przerabiam, ale co wydaje mi się, że mam na to kasę, to ...... i nie mam .....

Jak w sigu Conti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego przyruwnujesz tak drogi sklep jak sirius.zawsze proponuje uzywac takich szukajek jak

www.skapiec.pl. a tam stoi jak wół 1950pro sapphire najtanszy od 611zł wiec wychodzi taniej jak 7900gs:).pozd

to dla jasności mogłeś też podać ceny 7900GS ze skąpca :idea:

Galaxy GeForce 7900GS = 560 zł

Palit Geforce 7900GS = 566 zł

..jak wół stoi 100 zł do cen które podałeś + 70 zł ew. chłodzenie = 170 zł comprendes?

 

a wracając do tematu porównanie PowerC. i Asusa.

kilka osób na forum pisało chyba o problemach i wymianach gwarancyjnych tego PowerColora - polookaj. pozdrawiam :)

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile średnio macie pkt w 3dmarku06?? na x1950 pro??

ja mam 4890 i się zastanawiam czy to nie jest aby za mało

w 3dmark 05 mam około 11k więc to chyba ok

Wiesz, 2 post nad toba jest link do testow: http://pclab.pl/art22755-6.html

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT: dokładnie tyle samo co w teście (~4300) robię przy max oc tego Palita ale na Sempronie@2.6 i 512 ram :banana: tak na codzień przy 650@800 mam ~4200 B-)

 

Całkiem dobry wynik ;) Ja jak już pisałem wcześniej mam ok 4400 w 2k6. Możecie podać jakie macie wyniki w PS 3.0 i CPU test ? Chciałbym porównać. Aha zapytam po raz kolejny ,bo mam obawy i to naprawdę sporę. Jaką max temperature może wytrzymać PCB ? Bo w okolicach slotu PCI-E mam strasznie gorąco. Dosłownie parzy i to bardzo .a wiadomo ,że to miejsce nie jest chłodzone. Jak ktoś ma Asusa może sprawdzić w stresie czy też ma tak gorąco.

 

Dokładnie w tych okolicach (oczywiście z tyłu płytki również ) :

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

Boję się że z czasem może się przepalić czy coś.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wypada z glosnoscia Asus w porownaniu do PowerColor Xtreme?

Roznica w cenie to 60zl :>

 

nie wiem czy chciało Ci się looknąć w linki które podałem więc wygrzebię:

 

2511996[/snapback]

Boję się że z czasem może się przepalić czy coś.

 

gigabyte pasywnie chłodzi swoje "szybkie" karty :)

 

chłodzenie często osiąga temp. 100' i nic się złego nie dzieje więc ja bym się nie stresował - w końcu masz gw. ;)

jeśli jednak nie daje Ci to spać to po prostu zamontuj w tej okolicy wentylator na śledziu PCI :)

 

na benchmarku jest np. test takiego 6800 - cyt.:

Teraz trochę o 'kolcach'. Bezgłośna praca karty to ogromna zaleta, ale chłodzony pasywnie GPU osiąga temperaturę do 90°C, a przy dłuższym giercowaniu nawet ponad 100°C. Temperatura powierzchni radiatora przekracza 70°C.

Zachodzi więc niebezpieczeństwo, że gdy temp. GPU przekroczy 120°C, dioda termiczna chroniąca go przed spaleniem, obniży częstotliwość taktowania - np: do 250MHz, a to rzecz jasna odbije się na wydajności (oczywiście wcześniej otrzymamy 'alarm' z programu V-Tuner2). Co prawda mało prawdopodobne, aby temperatura dobiła aż do 120°C, niemniej jednak utrzymujące się 100°C przez 3 godziny giercowania w Doom3 nie jest zbyt przyjemne dla karty.

 

Rozwiązanie tego problemu jest niezwykle proste - aczkolwiek zalicza się już do 'moddingu'. Wystarczy położyć karcie na 'plecach' wiatraczek podpięty do regulatora Zalmana. Przy prędkości 1000 obr/m - czyli praktycznie bezgłośnej - temperatura spada aż o 30°C !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy chciało Ci się looknąć w linki które podałem więc wygrzebię:

 

http://www.hwupgrade.it/articoli/stampa/sk.../rumorosita.gif

Tylko to jest zwykly Power Color z chlodzeniem referencyjnym - glosnym!

 

Zreszta i tak mam juz zamowionego Power Color Extreme :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...