Skocz do zawartości
delwin

X 1950 Już W Ofercie

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę że tak (nie chcę przesadzić ) 8.5 k w 3Dmark05 jest szansa że wyciągniesz na 2.6 ghz. ;) Zawsze też coś podkręcenie rdzenia do 580@620-630. Jakbyś wziął jeszcze PowerColor to spokojnie do tych 650 byś wyciągnął ,a to przecież dodatkowe pkt z jakieś 200-300 ;) Gorzej już z pamięciami ,bo te kręcą się słabo albo wcale. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że tak (nie chcę przesadzić ) 8.5 k w 3Dmark05 jest szansa że wyciągniesz na 2.6 ghz. ;)

...

Myślę, że spokojnie osiągnie taki wynik (jeżeli tylko karta pozwoli). Pamiętam u siebie na starym 7800GT przebiłem się przez 8k (hyhy ale wynik :lol2: ), przy bardzo słabym A64 puszczonym też w tych okolicach. Podkręcanie rdzenia grafy bardzo ładnie się skalowało z wynikiem, więc procek jeszcze bardzo nie blokował :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Power Color Extreme w domku, nie myslalem ze to jest takie bydle :)

 

Tylko jedna rzecz mnie martwi, na pudelko napisali ze rekomenduja zasilacz 450wat z 30A na lini +12V :/

 

Moj NeoTec ma 420wat i 20A na +12V, czy mam rozumiec ze szykuje mi sie zmiana zasilki? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Właśnie dziś stałem się posiadaczem karty na chipie RV 570:

Club 3D X1950PRO 256 MB

Ślinię się z radości jak małe dziecko. Tym bardziej, że tańsza jest od Powercolor, ciut droższa może od ASUSa,ale fabryczne takty rdzenia @ 600 MHz wiele rekompensują. Co prawda producent był dla mnie niewiadomą - ale z pomocą przyszło stare, wierne :google: Karcioszka ok, zapodam wyniki jak już zbenczuje (litości, mam niesprzątany system, nie będzie rewelacji), a z racji tego, że razem z kartą wymieniałem zasiłkę, to nie miałem czasu za bardzo potestować ( jak już rozgrzebywanie kompa, to na całego...). Napisze tylko tyle: Rainbov Six: Vegas, ostatni save, gdzie wychodzi się na tamę (bla, bla, bla - ci co grali wiedzą gdzie) - no, generalnie karta ma co robić, sieczka z młócką na ekranie. Mój 7600GS @ 500/450 MHz miał tam w ustawieniach w których grałem (czyli niskich :mrgreen: max 15-16 fps - tutaj dobijało regularnie pod 40 fps, po zwiększeniu detali - 25-30 fps. Miód malina B-) Przynajmniej jak dla mnie.

Trzy łyzeczki dziegciu w beczce tego miodu:

- walka ze sterami. Żadne z Catalystów nie chciały mi odpalić Ati Control Center - poszły do kosza. WarCaty - brak Ati Control Center + zwiech nagły w Rainbow Six :blink: - kosz. No to teraz na tapecie Omegi 3.8.330 - mają już swój Ati 3D Control Panel, narazie wsio oki. Jeszcze NGO 1.6.12 będą testowane - zdam relację jak i co.

- Ati Tool, Ati Tray Tool a kwestia kręcenia - z ciekawości oba sprawdziłem - Ati Tool leci jak dziki na sprawdzaniu taktów rdzenia i BSOD ~640 MHz. Zresztą i tak nie chce zachowywać wykrytych ustawień :huh: Ati Tray Tool - fajne narzedzie - ale nie do kręcenia tego modelu karty. Kręcenie na profilu Low Level daje zwiech o kolorze monitora: biały, szary, czarny (dowolnie skreslić), a na profilu Driver Level nijak nie chcą się takty zachować - daję apply i wraca do def.

Ale - jak tak czytam że komus tam padła karta przy 40 MHz wiecej na rdzeniu to myślę, że może to i lepiej, że nie można poszaleć jak z moim 7600 (100 MHz na rdzeniu, 50 na pamiątkach, bo tylko DDR2 - a inne modele jak się kręciły wszyscy wiedzą :rolleyes: )

Jednak jeśli ktoś wie czym i jak kręcić B-) to chetnie wysłucham jego wskazówek - karciocha w końcu na gwarancji :twisted2:

- wtyczka zasilania - niestety, wtyczka z zasilacza nie pasowała !!! środkowy, górny pin w gniezdzie jest ze ściętymi rogami - a w kablu od zasiłki jest kwadratowy. Małe zdziwko miałem - na szczęście była prześciówka molex <-> PCI-E ... Tylko z moim zasilaczem cos jest nie tak, czy też to jakas norma ??

Na koniec jedno pytanko - Everest 2006 Ultimate Edition nie pokazuje mi ani temp. ani taktów - jak go do tego zmusić ??

EDIT

Nie mogłem usnąć - 4990 punktów w 3DMark06 - wydaje mi się że przyzwoity wyniczek ... 10283 w 3DMarku05 :) Mniam

pozdrawiam

sansaba

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

siemka

mam problem z sapphire x1950pro ultimate, a atitoolu brak regulacji v, a pamięci nie skaczą ani mhz wyżej od def... Przypuszczam że jest to wina biosu, atitool najnowszy, stery 7,1... Niestety cięzko mi znalesc bios do sapphire x2950pro ultimate, który odblokowuje opcje podnoszenia papu oraz jakąś dziwną blokade pamięci

dzięki za pomoc

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

05_03_1992, Mayo przenieście się na PM, komunikatory, czy inne sposoby porozumiewania się.

 

Zwłaszcza Ty, 05_03_1992 stąpasz po cienkiej linie. Nie wydaje Ci się, że mało Ci brakuje do opuszczenia forum?

I bez polemiki, proszę, bo płetwa pójdzie w ruch. :evil:

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Power Color Extreme w domku, nie myslalem ze to jest takie bydle :)

 

Tylko jedna rzecz mnie martwi, na pudelko napisali ze rekomenduja zasilacz 450wat z 30A na lini +12V :/

 

Moj NeoTec ma 420wat i 20A na +12V, czy mam rozumiec ze szykuje mi sie zmiana zasilki? :/

 

Wiem że programowo nie powinno się mierzyć napięć ,ale możesz podać ile masz na lini +12v w stresie. Ja mam ok 11.90 ,ale co prawda zasilacz 450W i 29 A na lini +12v. Odpowiednio 12V1 14A ,12V2 15A. Myślę że pomimo tych 30 A zalecanych powinien uciągnąć tego radka.

 

Chociaż nie jest tak kolorowo:

+3.3V: 32A

 

+5V: 35A

 

+12V: 20A

 

To wszystko ciągnie głównie z 12v ,a tu widać mocną stronę 5V tego twojego zasilacza. Chociaż niech ktoś lepiej znający się wypowie czy wystarczy na tego twojego procka i Radzia x1950 PRO

 

Zapodaj wyniki jak będzie taka możliwość. Zrób też teścik choćby w takim DooM 3 (timedemo demo1 w konsoli) czy napisz jak Ci śmiga Hitman Blood money. ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Odbyło się sprzątanie systemu i sprawdzanie innych sterowników. Oto wyniki:

3DMark05 - 10313 punktów

3DMark06 - 5950 punktów

Sterowniki: NGO 1.6.12; Taktowania referencyjne dla karty: 600/1400 MHz

Ponawiam pytanie co do kręcenia: ATI Tray Tool, ATI Tool, RivaTuner - już sam nie wiem co jeszcze wypróbowałem... Nic, kompletnie nic - podniesienie taktów choćby o 1 MHz na rdzeniu bądź na pamięci powoduje czarny ekran i tylko twardy reset pomaga. Jedynie ATI Tray Tool na profilu Driver Level niby (!) podnosi takty, bo kliknięcie "apply" powoduje powrót do def. ustawień :mur: Jeśli ktoś zna przyczynę/rozwiązanie tego problemu, to bardzo chętnie ja również je poznam...

pozdrawiam

sansaba

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja everesta 3.80.905 w koncu pozazuje pelne informacje o procesorze graficznym.

miramp, szukałem w necie ale sa same wersje testowe na 30dni masz moze normalna?

 

To jest płatny program. Co do informacji o procesorze to ja mam wersję 3.50.761 i ten program podaje też pełne informacje. Ale dopiero jak wgrałem nowsze stery (7.1 omegi). Więc to chyba nie od Everesta tylko zależy. Pamiętaj że Everest m.in. właśnie ze sterowników pobiera informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest płatny program. Co do informacji o procesorze to ja mam wersję 3.50.761 i ten program podaje też pełne informacje. Ale dopiero jak wgrałem nowsze stery (7.1 omegi). Więc to chyba nie od Everesta tylko zależy. Pamiętaj że Everest m.in. właśnie ze sterowników pobiera informacje.

3.50.761 podaje właśnie wszystko na nowych Omegach i NGO (miałem Omegi, mam NGO). Sprawdzał już ktoś jak wygląda sprawa z catalystami 7.2 ?? Są już na stronie ATI AMD. Jak z wydajnością ??

Odnośnie starszych sterów i podkręcania - sprawdzałem, nic to nie daje, widać BIOS zablokowany i tylko zmiana BIOSa coś może dać... Nie próbowałem tylko przez CCC kręcić - ale CCC nie chce mi się uruchomić, mimo że przeinstalowałem na wszelki wypadek .NET Framework...

pozdrawiam

sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do informacji o procesorze to ja mam wersję 3.50.761 i ten program podaje też pełne informacje. Ale dopiero jak wgrałem nowsze stery (7.1 omegi). Więc to chyba nie od Everesta tylko zależy. Pamiętaj że Everest m.in. właśnie ze sterowników pobiera informacje.

Mam tą samą wersje Everesta i miałem info o temperaturze gpu i otoczenia gpu na wszystkich dotychczas instalowanych sterownikach (tylko orginały): 6.11; 6.12; 7.1

Co do podkrecania to próbowałem tylko z poziomu CCC i na 6.11 (lub 6.12) mogłem kręci i rdzeń i pamieci. Na 7.1 problemy przy jakimkolwiek kręceniu czegokolwiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą samą wersje Everesta i miałem info o temperaturze gpu i otoczenia gpu na wszystkich dotychczas instalowanych sterownikach (tylko orginały): 6.11; 6.12; 7.1

Co do podkrecania to próbowałem tylko z poziomu CCC i na 6.11 (lub 6.12) mogłem kręci i rdzeń i pamieci. Na 7.1 problemy przy jakimkolwiek kręceniu czegokolwiek

 

Temp GPU i otoczenia to miałem i na 6.9 ,ale od 7.1 mam wszystko o GPU podane. Wcześniej tu było pusto.

 

Dołączona grafika

 

 

 

Moje O/C pamięci skończyło się na tym jak po godzinie grania zrobił się czarny ekran ;) Nie będę ryzykował dla głupich 50 mhz. :)

 

Pogram sobie jeszcze parę miechów i sprzedam tego x1950 . Kupię coś najprawdopodobniej z NV ,bo przecież r600 to ponoć kupa jedna wielka ma być ,bo jest odkładana premiera. No i wszystko od ATI/AMD z wysokiej półki to syf co do NFS: Carbon i co najwyżej tetrisa w 3D się nadaję ,a z 80nm r600 to będzie potrzebować małej elektrowni :lol: Zresztą poczytajcie sobie co fana.. miłośnicy NV wypisują w temacie o r600 ;)

 

A tak całkiem na poważnie to chyba w najbliższych kilku miesiącach taki 8600 GT czy 8800GTS 320mb/320 bit może być najbardziej opłacalnym zakupem. Sorki za małe OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temp GPU i otoczenia to miałem i na 6.9 ,ale od 7.1 mam wszystko o GPU podane. Wcześniej tu było pusto.

a tego to nie wiedziałem bo nigdy tam gałów nie wlepiałem, myslałem ze cały czas mowa o temperaturze

Pogram sobie jeszcze parę miechów i sprzedam tego x1950 . Kupię coś najprawdopodobniej z NV ,bo przecież r600 to ponoć kupa jedna wielka ma być ,bo jest odkładana premiera. No i wszystko od ATI/AMD z wysokiej półki to syf co do NFS: Carbon i co najwyżej tetrisa w 3D się nadaję ,a z 80nm r600 to będzie potrzebować małej elektrowni Zresztą poczytajcie sobie co fana.. miłośnicy NV wypisują w temacie o r600

no co z niego za licho...

a swoja drogą to nawet nie wiedziałem ze fani NV znaleźli sobie nowy obiekt zainteresowania...

Edytowane przez D.D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...bo przecież r600 to ponoć kupa jedna wielka ma być ,bo jest odkładana premiera. No i wszystko od ATI/AMD z wysokiej półki to syf co do NFS: Carbon i co najwyżej tetrisa w 3D się nadaję ,a z 80nm r600 to będzie potrzebować małej elektrowni :lol: Zresztą poczytajcie sobie co fana.. miłośnicy NV wypisują w temacie o r600 ;)

...

[OT]

Wprost wspaniała ironia :-P Szkoda tylko, że kompletnie nie adekwatna do sytuacji w której znaleźli się gracze :sad: Tylko pogratulować poczucia humoru :-| [/OT]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wersji everesta 3.80.905 mozna zobaczyc ile jest tranzystorow i rozmiar procesora oraz liczba urzadzeń cieniowania wierzcholka wynosi 8 a nie jak bylo w poprzednich wersjach 5. Tego nie bylo w poprzednich wersjach

 

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez miramp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omegi na calatystach 7.1 lub warcaty na 7.1

nie wiem jak jest z catalystami 7.2

Omegi jak najbardziej, warcaty robiły mi różne fajne chopki (wychodzenie do pulpitu z gier itp.) Możesz jeszcze NGO rozważyć (najwięcej w markach na nich wykręciłem).

Catalysty 7.2 OK - ale same stery, bez CCC - nie chodzi, a jak już chodzi to żre RAM :D Ogólnie do :wacko:

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omegi na calatystach 7.1 lub warcaty na 7.1

 

nie wiem jak jest z catalystami 7.2

To samo moim zdaniem. Nigdy jeszcze nie miałem problemów z Warcatsami

 

Omegi jak najbardziej, warcaty robiły mi różne fajne chopki (wychodzenie do pulpitu z gier itp.) Możesz jeszcze NGO rozważyć (najwięcej w markach na nich wykręciłem).

Catalysty 7.2 OK - ale same stery, bez CCC - nie chodzi, a jak już chodzi to żre RAM :D Ogólnie do :wacko:

 

Co Ci żre RAM ? Jak włączasz panel to wtedy zżera ale gdy nie używasz to nie ma żadnej różnicy. Jak ktoś chce to może mieć CCC ,a używać ATT :) Skrytobojca czekam na teścik jakiś ;) Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie proca krece :>

 

Ale sam nie wytrzymalem i na starych sterach, tzn catalystach 6.12 bez krecenia grafy: procek na 2530MHz, w 3Dmarku06 bylo ~4060pkt, 3Dmarku05 ~8130pkt

 

Na 1800MHz (semp) procek sporo ogranicza, 500pkt mniej w pierwszym i 1200pkt mniej w drugim marku.

 

Pozniej bardziej oficjalne wyniki dam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...