Skocz do zawartości
delwin

X 1950 Już W Ofercie

Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie moja karta rozłożyła skrzydła :-)

Wcześniej jak pisałem radek 1950pro na P42,8Ghz nie szedł wiecej niż w granicach 3dm05 6200pkt i 3dm06 4000pkt.

 

Po zmianie mobo na ASROCK Conroe 865PE i proc E4400 wyniki w granicach 3dm05 9500pkt i 3dm06 5000pkt.

Ale......... :-) po O/C procka z 2000mhz/2660mhz i o/c gpu karty z 580/640mhz wynik w 3dm05 prawie 11000pkt i 3dm06 5700pkt.

 

Teraz jestem zadowolony :-)

 

W razie czego moge wrzucić screeny :-)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie moja karta rozłożyła skrzydła :-)

Wcześniej jak pisałem radek 1950pro na P42,8Ghz nie szedł wiecej niż w granicach 3dm05 6200pkt i 3dm06 4000pkt.

 

Po zmianie mobo na ASROCK Conroe 865PE i proc E4400 wyniki w granicach 3dm05 9500pkt i 3dm06 5000pkt.

Ale......... :-) po O/C procka z 2000mhz/2660mhz i o/c gpu karty z 580/640mhz wynik w 3dm05 prawie 11000pkt i 3dm06 5700pkt.

 

Teraz jestem zadowolony :-)

 

W razie czego moge wrzucić screeny :-)

 

Pozdrawiam.

Jeśli te wyniki z 3Dm06 w domyślnym marku ( 1280x1024 , brak ruszania ustawień ) , przy maksymalnych ustawieniach jakości obrazu w sterach ( przy czym AA i AF by application ) to 5700 pkt. faktycznie jest niezwykle wysokim wynikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda u was sprawa z wentylkiem, tzn czy coś musicie ustawiać, czy same stery w zależności od temp rdzenia decydują o prędkości wentyli ? Mam kartę GECUBE i w żadnym programie nie widzę temperatury ani obrotów wentyla. W AtiTrayTools zakładka z temperaturą i wentylami jest szara, więc nie mam żadnych możliwości regulacji. Oczywiście wentylek cały czas chodzi na 100% więc o ciszy mogę tylko pomarzyć. Stery do grafy to WarCat 7.4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli te wyniki z 3Dm06 w domyślnym marku ( 1280x1024 , brak ruszania ustawień ) , przy maksymalnych ustawieniach jakości obrazu w sterach ( przy czym AA i AF by application ) to 5700 pkt. faktycznie jest niezwykle wysokim wynikiem

Wszystko na standartowych ustawieniach. Tylko tu się wkradł mały błąd. Na ustawieniach powyżej w 3dm06 5545pkt.

Niecałe 5700pkt (5669pkt) przy procku 2.8ghz, gpu 645mhz i mem 735. Sorry za wprowadzanie w błąd.

 

Dla GPU 645mhz to jest max jaki udało mi się wycisnąć do stabilnej pracy.

Dla pamięci jeszcze nie sprawdzałem, ale 735mhz narazie stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do ilu tak bezpiecznie moge podkrecic x1950Pro Sapphire ? zeby

-byla stabilna

-nie przegrzewala sie,zeby mi jeszcze troche posluzyla ;)

mam podkrecona z 580/702 na 600/770 i w idlu temp okolo 55 *C a w stresie tzn w grach czy tez w Smarku 05 tem dochodzi do 85 *C .Czy to normalne /BEZPIECZNE temperatury dla tej karty ?

Jeszce mysle o tym patrzac z perspektywy lata :P :E tzn jak w pokoju bedzie 20 kilka *C ,zeby sie karta nie roztopila :P

jakie sa temperatury dla tych kart

thx in advance :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do ilu tak bezpiecznie moge podkrecic x1950Pro Sapphire ? zeby

-byla stabilna

-nie przegrzewala sie,zeby mi jeszcze troche posluzyla ;)

mam podkrecona z 580/702 na 600/770 i w idlu temp okolo 55 *C a w stresie tzn w grach czy tez w Smarku 05 tem dochodzi do 85 *C .Czy to normalne /BEZPIECZNE temperatury dla tej karty ?

Jeszce mysle o tym patrzac z perspektywy lata :P :E tzn jak w pokoju bedzie 20 kilka *C ,zeby sie karta nie roztopila :P

jakie sa temperatury dla tych kart

thx in advance :)

 

Krec tyle ile sie da. Tylko za wiele nie oczekuj, rdzen moze pojdzie na 650, a pamieci moze do 800dobija. Podnos o kilka MHz i testuje 3dmarkami /grami.

 

Co do temperatur to ostatnio mialem mala wpadke i miaelm 83 na rdzeniu (blok nie dolegal do rdzenia), karta nadal zyje i ma sie dobrze :D.

*3 w stresie to troche sporo niestety. Pomysl nad zmina chlodzenia. Stockbox od Sapphire'a wytrzymal u mnie w kompie jakies 3-4h.

Mysle ze rdzenie nie za dlugo pociagnie maac temp rzedu 80 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje chłodzenie też nie dotykało rdzenia i w te upalne dni pogrywałem sobie w demo nowego Tomb Ridera gdy zaczęło mi coś buczeć w budzie.Zdziwiony wyszedłem do pulpitu i o zgrozo! widze ze AtiTool pokazuje 96 stopni(wiatrak 100%). W idle przy 70% obrotów wiatraczka było 57 stopni. Zamówiłem Zalmana VF-900 i teraz w stress 57-59 ,idle 37-40 .Obroty 2k/min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko właśnie o głośność chłodzenia konkretnie w modelu Asusa EAX1950PRO CrossFire/HTDP/256M.

link: http://www.komputronik.pl/pelny.php?id=32957

 

Czytając recenzje odnosze wrazenie ze jest to bardzo ciche chłodzenie ale opinie w sklepach internetowych są już podzielone...

Ma ktoś z Was tę kartę? szczególnie chodzi mi o to czy w trybie 2D jest ono wogóle słyszalne, jeśli reszta kompa jest bezgłośna?

wiadomo ze w czasie grania może sobie troche buczeć ;)

Mam zamiar kupić X1950Pro i zastanawiam się nad tym czy kupic droższego Asusa (z lepszym chłodzniem) czy tez tanszego "Szafira" i dołozyć pare złotych na jakiegoś Zalmana...?

Edytowane przez welyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko właśnie o głośność chłodzenia konkretnie w modelu Asusa EAX1950PRO CrossFire/HTDP/256M.

link: http://www.komputronik.pl/pelny.php?id=32957

 

Czytając recenzje odnosze wrazenie ze jest to bardzo ciche chłodzenie ale opinie w sklepach internetowych są już podzielone...

Ma ktoś z Was tę kartę? szczególnie chodzi mi o to czy w trybie 2D jest ono wogóle słyszalne, jeśli reszta kompa jest bezgłośna?

wiadomo ze w czasie grania może sobie troche buczeć ;)

Mam zamiar kupić X1950Pro i zastanawiam się nad tym czy kupic droższego Asusa (z lepszym chłodzniem) czy tez tanszego "Szafira" i dołozyć pare złotych na jakiegoś Zalmana...?

Jakbyś zajrzał na poprzednią stronę i przeczytał mój post to byś już wiedział :| Zależy jak sobie ustawisz prędkość wiatraka. Jak ustawisz na 40% to praktycznie słychać lekki szum. Jak ustawisz 30% to jest bezgłośny. W trybie 2D najlepiej tyle ustawiać ,ale w 3D przy upałach powyżej 28'C to już może nie wystarczyć. U mnie przy 40% po jakimś czasie pojawiały się białe kropki w grach. Jednak buda wtedy była zamknięta i nie miałem żadnego nawiewu na kartę, a na dworze było z 30'C.

 

Możesz też ustawić by sam regulował obroty wentyla względem temperatury ,ale u mnie to nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

nabyłem karte powercolor x1950pro, stery catalysty 7.5. czy te karte podkrecic, atiTool powoduje zawieszenie sie kompa a podkrecanie w sterownikach(override) nie daje efektu(niby jest podkrecone a nie jest. jakies rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś zajrzał na poprzednią stronę i przeczytał mój post to byś już wiedział :| Zależy jak sobie ustawisz prędkość wiatraka...

sorry, przejrzałem kilka pierwszych stron tego tematu, do 28 nie starczyło mi cierpliwości... ale dzięki za odpowiedz :)

 

rozumiem, że jest jedno ustawienie prędkości, tzn. nie ma podziału na 2D i 3D, np. w 2D niech sie kreci 30%, a w 3D 60% ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nabyłem karte powercolor x1950pro, stery catalysty 7.5. czy te karte podkrecic, atiTool powoduje zawieszenie sie kompa a podkrecanie w sterownikach(override) nie daje efektu(niby jest podkrecone a nie jest. jakies rady?

AMDGPUClockTool,ale wpierw wylacz CCC (najlepiej poprzez Alt+Ctrl+Del) i wtedy jedziesz,a dopiero pozniej wejdzx sobie w ATI Tray Tools i zapisz to w jakims profilu.Pozniej jak uruchomilem CCC ,wszystk obylo ok,jak uruchomilem ponownie kompa to wystarczylo tylko wylaczyc CCC a pozniej wlaczyc ATI TT i automatycznie mi wczytalo profil z ustawieniami 601/770 ;) Ogolnie wole wylaczac CCC bo z tego co zauwazylem to jak mam ATI TT i CCC na raz wlaczone to minimalnie mi wydajnosc spada,o 100 w 3D05 :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto doplacic jeszcze 200 zł i kupic o doslownie niebo ,wydajniejszego 8800GTSa 320 od tego 1950XT.

Jezeli nei masz kasy,zeby dolozyc,to lepiej wstrzymaj sie z tym kupnem jeszcze miesiac moze 2,a dostaniesz tego GTSa za 900 zł badz nawet jeszcze tanszego X2600 ,obie karty wydajniejsze od proponowanego 1950XT

Moim zdaniem nei ma sensu,teraz sie przesiadac,zbyt wiele strasisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto dac 850 zl za prawie nowe 1950xt 512 ramu ?

przejscie z 1800xt 512@pe

pzdr

850 za to co proponujesz to sie nie oplaca ale 699 za cos takiego to juz sie oplaca:

http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...roducts_id=6091

 

Zaj*biste PCB kontrola Vmem Vgpu z windy i do tego ladne OC.

Na stocku powinna miec okolo 12k w 3d2005 a po OC pewnie 13-13,5 zrobisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

850 za to co proponujesz to sie nie oplaca ale 699 za cos takiego to juz sie oplaca:

http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...roducts_id=6091

 

Zaj*biste PCB kontrola Vmem Vgpu z windy i do tego ladne OC.

Na stocku powinna miec okolo 12k w 3d2005 a po OC pewnie 13-13,5 zrobisz.

to ja zapytam o głośność chłodzenia tego szafrika którego polecasz ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja zapytam o głośność chłodzenia tego szafrika którego polecasz ? :)

Hmmmmmmmm na pewno za cichy to on nie bedzie, wynika to tego ze duzo mocy wydziela.

Poza tym to stockowe chlodzenie ATI z tego co pamietam.

Zawsze chlodzenie mozna zmienic. :] ba po OC to nawet trzeba ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

850 za to co proponujesz to sie nie oplaca ale 699 za cos takiego to juz sie oplaca:

http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...roducts_id=6091

 

Zaj*biste PCB kontrola Vmem Vgpu z windy i do tego ladne OC.

Na stocku powinna miec okolo 12k w 3d2005 a po OC pewnie 13-13,5 zrobisz.

256 ramu odpada.

funfel ma wlasnie ta wersje i czesto sa chwilowe przyciechy w cod2, oblivion itp.

do tego 1950xt 512 ma lepsze pamieci i lepsze chlodzenie (ciche) i wydajne.

w sumie za to chlodzenie i 512 ramu oplaca sie doplacic 150 zl

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

256 ramu odpada.

funfel ma wlasnie ta wersje i czesto sa chwilowe przyciechy w cod2, oblivion itp.

pzdr

nie grałem w wyzej wymienione gry ale czy aby na pewno wymagają one 512mb ram'u na grafie ?

moze przyczyną jest wielkosc pamieci systemowej lub bardzo wysoka rozdzielczosć lub system (vi$ta) ?

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otoz drodzy koledzy forumowicze :D krece swojego Radosława x1950Pro od Sapphire'a z 580 na 601 i pamiatki z 702 na 770.Otoz kiedy chce jechac dalej,mianowicie -podniesc takty GPU o kolejnego cennego takta to wydajnosc mi kur... spada >.< co jest ? czemu ? czyzby za malo papu bylo,GPU glodne ? co z tym zrobic ? karta sie nei chce krecic,moze to poprostu przez sama karte/GPU jak to te Radki maja do siebie mala podatnosc na krecenie.

Czy da sie zaradzic temu ?!?!!?

thx in advance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otoz drodzy koledzy forumowicze :D krece swojego Radosława x1950Pro od Sapphire'a z 580 na 601 i pamiatki z 702 na 770.Otoz kiedy chce jechac dalej,mianowicie -podniesc takty GPU o kolejnego cennego takta to wydajnosc mi kur... spada >.< co jest ? czemu ? czyzby za malo papu bylo,GPU glodne ? co z tym zrobic ? karta sie nei chce krecic,moze to poprostu przez sama karte/GPU jak to te Radki maja do siebie mala podatnosc na krecenie.

Czy da sie zaradzic temu ?!?!!?

thx in advance

Ta karta nie jest jakos super podatna na OC niestety. Nie ma kontroli napiec poprzez windowsa. Vmodow chyba tez nie ma.

 

Pokombinuj z roznymi sterownikami, moze to cos pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta karta nie jest jakos super podatna na OC niestety. Nie ma kontroli napiec poprzez windowsa. Vmodow chyba tez nie ma.

 

Pokombinuj z roznymi sterownikami, moze to cos pomoze.

W mojim przypadku, ta sama karta GPU 645 / MEM 740, chociaż dla pamięci to nie ostateczny wynik, bo niestety nie mam ostatnio zbyt czasu żeby pobawić się w dalsze OC i testy. Niestety Dla GPU osiągnołem już MAX.

 

Jeżeli chodzi o sterowniki, nie wydaje mi się żeby to coś pomogło, ale spróbować może.

 

Do O/C używam RT2.01. Na ATITool miałem problemu z kręceniem pamięci, Na RT wszystko ładnie i pięknie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem czemu az tak slabo u mnie jak inni co maja te same karty jada je ostro >.<

MaAAaaMaaaaaaaa

xD

A tak w ogole to moze byc cos takiego ze jak nagle mi zacznie spadac wydajnosc przy pewnych taktach,to jak przeskocze te "pechowe" takty i zajade na jeszcze wyzsze to w koncu wydajnosc wzrosnie ? :P Tyle ze wtedy karta grozi wybuchem,temperatura roztopi mi calego kompa i doznam poparzen 3 stopnia i bede mial przesrane do konca zycia :/ :P

wlasciwie na moje pytanie moge jzu sobie sam odpowiedziec...jakby w Waszym imieniu :P "sprawdz" xD lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem czemu az tak slabo u mnie jak inni co maja te same karty jada je ostro >.<

MaAAaaMaaaaaaaa

xD

A tak w ogole to moze byc cos takiego ze jak nagle mi zacznie spadac wydajnosc przy pewnych taktach,to jak przeskocze te "pechowe" takty i zajade na jeszcze wyzsze to w koncu wydajnosc wzrosnie ? :P Tyle ze wtedy karta grozi wybuchem,temperatura roztopi mi calego kompa i doznam poparzen 3 stopnia i bede mial przesrane do konca zycia :/ :P

wlasciwie na moje pytanie moge jzu sobie sam odpowiedziec...jakby w Waszym imieniu :P "sprawdz" xD lol

Podaj dokladnie konfig kompa.

Powodow moze byc kilka:

-zasyfiony system

-za slaby procek

-stery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E4300 @ 2700Mhz

2x1GB GoodRAM 667 CL5 @ 600MHz CL4

Asus P5LD2 SE

ModeCom MC-400ATX 2.0 PFC

2x80GB Samsung...

no i Radoslaw

System...raczej nie ma syfow,nie dawno defragmentacja dyskow byla,komp chodzi szybko,wirusow ni ma...(?) :P

stery Catalizatory 7.5

Ogolnie krece na AMD ATI GPU Clock i zapisuje ustawienia w ATI Tray Tool i to ATITT odpalam,bop juz ma zapisany profil,kiedy korzystam z 3D lub Smarkow.

cos dodac jeszcze ?

 

P.S.przed chwila podkrecalem na 621/783 i du*a ,nic nie dalo :/ >.< :(

Edytowane przez Star

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...