Skocz do zawartości
delwin

X 1950 Już W Ofercie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) A ja mam problem wyglądajacy następująco:

 

Otóż w czasie zwiększonej aktywności karty np. gry w jakąś nowszą gierce ,która ma wypas grafikę moja karta dostaje zgona ;] Objawia sie to tym iż cały komp albo zapętla dźwięk albo porostu nagle zrobi sie czarny ekran i slychac tylko procesor jak chodzi bo z karty chłodzenie sie wyłącza (anti termal szok czy co :P ) Według mnie jest zły fabryczny bios jednakże ten ze strony producenta NIE PASUJE !! Wgrać się wgra ale karta pada i trzeba ją postawić na nogi karta pci wgrywając stary bios (standardowy). Zauważyłem ,ze nowy bios ma nowsze numery i naprawia błąd w chłodzeniu karty według strony producenta (myślę ,ze karta błędnie odczytuje temperaturę zawyżając na czujniku więcej niż jest w rzeczywistości i po prostu karta rzekomo nie wyrabia co jest nie prawdą)

 

Mój standardowy bios sie nazywa :

113-A99931-00 RV570 BIOS 702m/581e

znowu ten z poprawką

 

113-AB03600-101-PC RV570XT BIOS 512MB Hynix 702m/581e

 

Zauważyłem ,że bios nowszy ma inne ramy bo w wersji XT może dlatego nie chce chodzić ??

 

Wrzuciłem obydwa biosy na uploada

 

http://rapidshare.com/files/58915774/bios.rar.html

 

 

 

Pozdro BykPL

 

Bios standardowy ,który jest w karcie

Bios2 bios z upgrade od firmy sapprihe

 

ps. Moja wersja karty to x1950 pro 512 agp sapphire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mib nie wiem czy wiesz ale w tej karcie jest wadliwy rzekomo bios :/ (na stronie producenta idzie niby dobry ) Ten ma niby taka wade ,ze zle zczytuje temperature z collera i moze przez to sie zawiesza :/ Jutro potestuje tak jak mi radziles i powiem co i jak :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość morita-san

mib nie wiem czy wiesz ale w tej karcie jest wadliwy rzekomo bios :/ (na stronie producenta idzie niby dobry ) Ten ma niby taka wade ,ze zle zczytuje temperature z collera i moze przez to sie zawiesza :/ Jutro potestuje tak jak mi radziles i powiem co i jak :/

a juz mialem kupowac tego sapphire x1950pro pod agp :( czyli jednak ta karta to chybiony zakup ? duzo ludzi sie skarzy na nia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-- RaBiT v.1.6.1 build 346 --

> RaBiT driver v.1.0.5 is loaded

Readed from file: 65536 bytes, ROM len: 63488 bytes

-- Analyze ROM BIOS --

> HEADER offs: 0x214

> PCIR struct offs: 0x238

> HEADER2 offs: 0xA83E, 35 items

> SCRIPTS offs: 0xA7A6, 76 items

> CRC table offs: 0x25D

> CLOCK table offs: 0xAD48

Core clock is 581.00 MHz

Memory clock is 702.00 MHz

Reference clock is 27.00 MHz

> Connectors Layout table offs: 0xAE12

Port = 0, Conn0 type = DVI-I

Port = 0, Conn2 type = STV

Port = 1, Conn4 type = DVI-I

> TV table offs: 0xADCA

> Hardware table: at 0xB15E, Rev.2

hw_a: 0x350F, hw_b: 0x0201

-- ROM BIOS info --

Desc: 113-A99931-00 RV570 BIOS 702m/581e

Info: 113-AAxxxx, SA999E25.003, 12/04/06 01:32

! Radeon family: Unknown

-- Parsing hardware scripts: --

> INIT script at 0xB94E

-- Found hardware registers values: --

> SCLK_CNTL(0x00000000)

> M_SPLL_REF_FB_DIV(0x00000000)

> MCLK_CNTL(0x00000000)

> MC_REFRESH_CNTL(0x00000000)

! Timings settings for your ATi video bios is not available

! Video settings is partially supported

-- User changes followed --

 

 

 

 

a teraz z biosu z upgrate od firmy

 

 

-- RaBiT v.1.6.1 build 346 --

> RaBiT driver v.1.0.5 is loaded

Readed from file: 98304 bytes, ROM len: 63488 bytes

-- Analyze ROM BIOS --

> HEADER offs: 0x214

> PCIR struct offs: 0x238

> HEADER2 offs: 0xA85C, 35 items

> SCRIPTS offs: 0xA7C4, 76 items

> CRC table offs: 0x25D

> CLOCK table offs: 0xAD66

Core clock is 581.00 MHz

Memory clock is 702.00 MHz

Reference clock is 27.00 MHz

> Connectors Layout table offs: 0xAE30

Port = 0, Conn0 type = DVI-I

Port = 0, Conn2 type = STV

Port = 1, Conn4 type = DVI-I

> TV table offs: 0xADE8

> Hardware table: at 0xB17C, Rev.2

hw_a: 0x350F, hw_b: 0x0201

-- ROM BIOS info --

Desc: 113-AB03600-101-PC RV570XT BIOS 512MB Hynix 702m/581e

Info: 113-AB03600-104-PC, SAB036000.10, 11/14/06 13:31

! Radeon family: Unknown

-- Parsing hardware scripts: --

> INIT script at 0xB96C

-- Found hardware registers values: --

> SCLK_CNTL(0x00000000)

> M_SPLL_REF_FB_DIV(0x00000000)

> MCLK_CNTL(0x00000000)

> MC_REFRESH_CNTL(0x00000000)

! Timings settings for your ATi video bios is not available

! Video settings is partially supported

-- User changes followed --

 

 

 

Zrobilem 2 logi z Rabita tych biosów czy ktos umialby zrobic korekte na tym firmowym biosie w hex edytorze by byla w nim starsza pamiec ??

 

EDIT:

 

Moj konfig kompa :

 

3200 mhz P4

1 gb ram (2 * 512 kingston ddr)

 

Zasilacz

Top-450p3

450 W moc na lini 12V 20 A

 

EDIT 2:

 

 

Using CPU #1

Beginning a continuous self-test to check your computer.

Press Stop to end this test.

Test 1, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M19922945 using 1024K FFT length.

Torture Test ran 1 minutes 44 seconds - 0 errors, 0 warnings.

Execution halted.

 

 

Po zastosowaniu temperatura w ati tool doszla do

 

100 C

100 C

63 C

 

Bylo to polaczenie Orthosa z stresem na ram i cpu (tak jak gry ) z speedfanem (pokazywal wmiare w normie bo wachalo sie od 62 do 67 max w stresie)

 

Co o tym sadzicie ??

Edytowane przez BykPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się dźwięk zapętla to chyba wina ramu, proca. Z winy grafiki może być tylko zwis obrazu albo czarny ekran. Może odkręć wszystko i wtedy spróbuj pograć albo wsadzić grafikę do innego kompa. Jak wyjdzie że faktycznie wina grafiki to chyba tylko na gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a juz mialem kupowac tego sapphire x1950pro pod agp :( czyli jednak ta karta to chybiony zakup ? duzo ludzi sie skarzy na nia ?

 

Ja tam nie narzekam ,tyle że mam Asusa. Żadnych większych problemów nie napotkałem. Jak coś było nie tak to z winy sterowników. Teraz te 7.9 działają zupełnie inaczej. Obciążenie procka w grach jest dużo mniejsze i karta w końcu pokazuje pazurki. Nie mówię tu tylko o Medal of Honor czy Bioshock. Ja bym brał jakiegoś PoweColor z tej serii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie mysle, czy lepiej mi bylo by zmienic platforme czy zainwestowac (mam 500 zeta :P narazie) w chlodzenie wodne na ta karte i na procek co chyba by rozwiazalo moj problem temperatur. Co o tym myslicie??

imo szkoda kasy. dobry radiator na karte[~50-70zł] + wentyl 120mm i temp są ładne. jesli o procki chodzi to tez wodnego nie ma po co szukac.. bude masz wentylowaną [typu z tyłuu wiatrak 120 lub 2x80 i z przodu 120/2x80]?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=243746243#photo

 

 

to jest moja plytka glowna

 

Chlodzenie wodne glownie po to by ciszej bylo :P bo ta karta ryczy jakby ktos ja zarzynał ;) :P

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2f8c5d7941db0923.html

 

oto skan temperatury fan culera !! powyzej 100 stopni :/ po 1 minucie

 

 

Mialem kiedys w butce troszke wentylow ale byl taki halas ,ze spac przy tym nie szlo :/ I temp była jeszcze większa niż bez nich :/

 

Jak widac tam na obrazku ukruszyl mi sie tez jeden z plastikow (zaczepow) na wentylu przez to trzyma sie tylko na 3

 

*1 *

 

 

* *

 

tam gdzie dalem jedynke tam nie ma zaczepu praktycznie ale temperatura jest dobra na procesorze i powyzej 65C nie ma bata

Edytowane przez BykPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie mysle, czy lepiej mi bylo by zmienic platforme czy zainwestowac (mam 500 zeta :P narazie) w chlodzenie wodne na ta karte i na procek co chyba by rozwiazalo moj problem temperatur. Co o tym myslicie??

1sza opcja wiaze sei ze zmiana calej platformy wlacznie z karta graficzna. A to troche zachodu niestety. W 500 pln na pewno uda sie Tobie zmienic bebechy na c2d albo am2 z 2gb ramu dobra plyta i prockiem. Do tego grafy na pci-e sa tansze i to o calkiem spora kase niz odpowiedniki na AGP.

 

2ga opcja

 

WC/LC na pewno poprawi znacznie temperatury na cpu i gpu. Jest to dosc kosztowna sprawa ale warta pieniedzy. Trzeba miec troche zdolnosci maulanych i nalezy sprawdzac podlaczenia po kilka razy :] X1950pro/gt sie dosc malo grzeje w porownaniu do innych kart np serii X1800/x1900 i wszelkiej masci xt i xtx

 

Co wybierzesz to Twoja sprawa.

Ja bym sie zastanawial nad opcja 1sza. Na pewno bedziesz mial wydajniejszy sprzet niz teraz. X1950gt/pro pokaze na pewno pazurki na 2GB ramu i c2d.

 

aka_rock

 

Tylko AC za naprawde gruba kase moze miec podobna wydajnosc do WC/LC sredniej klasy. Z tymze moze sie okazac ze WC/LC bedzie przy tym duzo cichesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna zrobic porzadne AC , i miec bardzo dobre temperatury. wszystko zalezy jak wentylowana jest obudowa, bo wsadzic duzo wiatrakow bezmyslnie ktore beda sie nawzajem zaklucaly kazdy potrafi dac.

 

 

mozna zrobic porzadne AC , i miec bardzo dobre temperatury. wszystko zalezy jak wentylowana jest obudowa, bo wsadzic duzo wiatrakow bezmyslnie ktore beda sie nawzajem zaklucaly kazdy potrafi dac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mib

 

Nie zrozumiem mnie źle, wiem dobrze ze WC jest lepsze. Poprostu do tego sprzetu styknie AC, karta nie grzeje sie mocno jak zaznaczyles, a procek to nie core quad ;] Oczywiscie nie bedzie ciche jak WC ale pare wiatrakow na 5V nie jest tragiczne (przynajmniej nie dla mnie :P) ;]

 

Blue, odnosnie dobrego AC to wiekszej filozofii nie ma[chyba ze o chodzi Ci o jakies ultra super hiper chlodzenie :P], a jak ktos nie potrafi to sa poradniki, chocby na tym forum :P

 

Ponawiam pytanko odnosnie tego arctica ACCELERO z powercolor x1950pro pci-e. Idzie na nim zamontowac wentylek 120mm?

Edytowane przez aka_rock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanko odnosnie tego arctica ACCELERO z powercolor x1950pro pci-e. Idzie na nim zamontowac wentylek 120mm?

A po co chcesz tak kobinować??

U mnie Accelero bez modów chłodzi tego XT z podpisu i temp rzadko kiedy przekracza

83C. Buda 1x120+2x80mm + 1x80mm na sekcję zasilania XT.

A przy tym Accelero jest naprawde cichy, nawet na max obrotach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy koniecznie trzeba zmieniać fabryczne chłodzenie?

Właśnie jedzie do mnie Sapphire X1950GT i nie wiem czy od razu nie dokupić jakiegoś Accelero i zmienić przed wsadzeniem go do budy...

Głównie chodzi mi o głośność, czy ten Szafirowski wiatrak nie wyje jak odkurzacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy koniecznie trzeba zmieniać fabryczne chłodzenie?

Właśnie jedzie do mnie Sapphire X1950GT i nie wiem czy od razu nie dokupić jakiegoś Accelero i zmienić przed wsadzeniem go do budy...

Głównie chodzi mi o głośność, czy ten Szafirowski wiatrak nie wyje jak odkurzacz?

 

Jezli to 1 slotowa wersja. To nie nalezy on do cichych niestety, przynajmniej w moim odczuciu. Sprawdz czy odpowiada Tobie glosnosc i wtedy zdecyduj. Na pewno wydajnosc Accelero bedzie wieksza niz tego originalnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co chcesz tak kobinować??

U mnie Accelero bez modów chłodzi tego XT z podpisu i temp rzadko kiedy przekracza

83C. Buda 1x120+2x80mm + 1x80mm na sekcję zasilania XT.

A przy tym Accelero jest naprawde cichy, nawet na max obrotach.

Nie wiem jak będzie latem, kiedy mam nawet 29-30 stopni w pokuju :P

Ogolnie chlodzonko wiem ze dobre i ciche(choc mogloby byc jeszcze lepsze :>), ale nie wiem jak to bedzie latem przy o/c.

 

BTW napewno troche przedwczesnie wlasnie pisze o tym 120mm, ale chcialem sie na wszelki wypadek zorientowac poprostu czy by nie wlazlo w razie czego ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy koniecznie trzeba zmieniać fabryczne chłodzenie?

Właśnie jedzie do mnie Sapphire X1950GT i nie wiem czy od razu nie dokupić jakiegoś Accelero i zmienić przed wsadzeniem go do budy...

Głównie chodzi mi o głośność, czy ten Szafirowski wiatrak nie wyje jak odkurzacz?

Za okolo 30PLN masz nowego Accelero. Bedzie cichszy i wydajniejszy od oryginalnego.

Czego chciec wiecej za te pieniadze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

powoli przekopuję się przez temat ale 37stron to deczko sporo

Mam pytanko do osób które zetknęły się z palitem x1950GT 512MB pod PCI-Ex

Ostatnio udało mi się taką kartę zakupić czekam właśnie na dostawę

czy mógbły ktoś się wypowiedzieć o niej jak wygląda sprawa z podkręcaniem bo jakoś na sieci skompo o niej podobno bez problemów robi 620/1500 w jednym ztestów znalazłem w każdym razie taką informację

 

kartę mam zamiar chłodzić woda(Abadon GPU) a na pamiątki radatorki Revolteca

starczą miedziane czy lepiej wziąć aluminiowe( nie przewiduję żadnego nawiewu na nie, a podobno miedziaki wręcz by go wymagały)

Edytowane przez macias84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za okolo 30PLN masz nowego Accelero. Bedzie cichszy i wydajniejszy od oryginalnego.

Czego chciec wiecej za te pieniadze.

Pizza i browar :D

 

Ale znalazłem jeszcze coś takiego:

http://www.allegro.pl/item246850883_arctic...wosc_gw_fv.html

I zastanawiam się właśnie nad zakupem - było by mega ciche :D Tylko czy poradzi sobie sam z odprowadzeniem ciepła z tego X1950 czy trzeba dołożyć jakiegoś wolnoobrotowego wiatraka 120x120??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heeej potrzebuje wymienic chlodzenie GPU na karcie x1950GT -

 

http://allegro.pl/item248056522_arctic_coo..._wyprzedaz.html

 

bedize pasował??

 

cytat "Dodano element umożliwiający kompatybilność z kartami X1950Pro (including all X1950 series)" - znaczy gt tez? tak sie chce upewnic :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakich sterow uzywacie do radków swoich? Omegi/ DNA itp. mają wiekszą wydajnosc, czy taką samą praktycznie?

 

Ja jadę na najnowszych omegach 3.8.413 dały delikatnego kopa w 3dmarkach w stosunku do poprzednich sterów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...