Skocz do zawartości
delwin

X 1950 Już W Ofercie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich po dluzszej nieobecnosci

Ja takze zakupilem Radeona X1950AGP

Zadowolony podlaczam karte do kompa wlaczam fajnie wykrywa wszytsko ok , instaluje sterowniki i ZONK sustem sie nie odpala ekran nie otrzymuje sygnalu

 

No to wchodze do trybu awaryjnego odinstalowuje sterowniki ATI no i karta chodzi bez sterownikow - oczywiscie grać sie nie da

 

I tu moje pytanie ? Co sie dzieje , czy karta uszkodzona czy moze za slaby zasilacz ( odlaczylem nagrywarke i tez nic nie pomoglo , nie wiem nawt czy ten zabieg mial jakis wiekszy sens )

 

Po prostu kiedy sa sterowniki zainstalowane karta nie przesyla sygnalu na monitor

Proszę o pomoc , z gory dziekuje i pozdrawiam

 

Mik_druid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka stron w tył (wrzesień br.) opisywałem swoje problemy z video - ciemny ekran pojawiający się nagle w trakcie gry, problemy z uzyskaniem sygnału video w trakcie startu BIOS-u ustępujące po delikatnej zmienie pozycji karty w gnieździe PCI-E. Jednocześnie objawy te nie przeszkadzały w spełnieniu przez X1950 Pro wszelkich testów (np. 16500 pkt. w 3 dmark 2001, test stabilnosci etc.), nigdy nie było żadnych artefaktów, karta powercolora z chłodzeniem AC w zasadzie nie przekraczała 50 stopni.

Ponieważ w końcu, po 7 miesiącach licząc od pierwszego zwisu, karta przestała reagować na cokolwiek, zmieniłem wpierw płyte główną na nową, wychodząc z założenia że nic nie wskazuje na wady karty. Ku mojemu zdziwieniu ekran monitora ani drgnął. Po zamontowaniu nowej karty, też radka tylko 3850, ruszył bezproblemowo od razu.

Jak widzę po postach, problem ten pojawia się nie tylko w moim przypadku, a objawy nie wskazują na kartę.

 

No cóż X1950 Pro do wyrzucenia, co o tyle bolesne, że upadł sprzedawca i nie mam gdzie jej reklamować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż X1950 Pro do wyrzucenia, co o tyle bolesne, że upadł sprzedawca i nie mam gdzie jej reklamować.

 

 

 

Popytaj sie w innych sklepach komputerowych ktora firma moze byc dystrybutorem karty na Polske. Wtedy sie do nich odezwij i po numerze seryjnym powinni zrealizowac naprawe/wymiane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ta karta od jakiegoś czasu się niesamowicie grzeje. Kiedyś nie była taka gorąca ,a teraz całe PCB jest potwornie gorące. Chłodzenie jest ustawione na 80% ,ale to nic nie daje. Pastę całkiem niedawno zmieniałem na AC Silver. Ciekaw jestem jak jest u was ? Głównie mnie interesuje jak jest u ludzi co mają Asusa na standardowym chłodzeniu. Wam też tak się grzeje jak karta jest obciążona ?

 

W idle jest ciepła ,a powinna być praktycznie chłodna. Tak przynajmniej miałem kiedyś. Co dziwne po 3 godzinach grania w takiego Crysisa, gdzie karta dosłownie parzy jak się jej dotknie, nie ma żadnych artefaktów!. Dosłownie nic. Zastanawiam się jak to możliwe ,bo pamięci to osiągają chyba ze 120"C , a GPU z 80! :lol: Myślę nad wymianą chłodzenia ,ale nie mam pomysłu na jakie. Podobno z Accelero X2 są problemy. Muszę szybko coś zrobić ,bo czuję ,że karta wkrótce zaliczy zgon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzoszedlem do tego ze karta sie zachowuje tak samo jak odepne zasilanie , czyli jakby nie poboeral pradu z zasilacza , chyba to jest rozwiazanie problemu

nowy zasilacz

A specialnie zlecilem " informatykowi " zakup dobrego zasilacza. No ale tak jest zawsze. Jesli chcesz zeby bylo cos zrobione dobrze zob to sam

 

jesli chodzi o 120C to zdecydowanie za duzo. ja w swoim ge force mialem taka temperature przy Tiberium wars . Przyczyną tego byl prawdopodobnie zapchany wentylator kurzem. Niestety z tego powodu karta mi siadła i musialem wymienic na nową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość X1950Pro

Witam,

 

Moglibyście napisać, czemu brakuje w ATI CCC zakładki Overdrive. Czytałem, że to wina nie podłączonego zasilania PEG, ale u mnie podłączyłem ją poprzez dwa molexy i nadal jej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Moglibyście napisać, czemu brakuje w ATI CCC zakładki Overdrive. Czytałem, że to wina nie podłączonego zasilania PEG, ale u mnie podłączyłem ją poprzez dwa molexy i nadal jej nie ma.

 

Na moim x1950pro od Asusa tez nie mam zakladki Overdrive w CCC. Mysle, ze to nie zalezy od zasilania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi jaka jest bedzpieczna temperatura dla pamieci dla x1950xt

zamienilem standartowa suszarke na blok wodny- lecz nie odbiera on ciepla z pamieci- nie jest tak duzy.

 

everest pokazuje:

temp: proc graf 36

temp otoczenie proc graf 38

temp gpu vmr 55 -- czy aby nie za duzo jak na tryb 2d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temp gpu vmr 55 -- czy aby nie za duzo jak na tryb 2d

Ta temperatura to temperatura ukladow zasilania. Daj jakis nawiew na tylna czesc karty. To jest normalne w tych kartach ze maja takie tempy na zasilaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki przoblem że po pobraniu RaBiT'a mam porblem z jego uruchomieniem że niby nie mam uprawnień a AVG pokazuje mi trojana generic9.fkq co jest grane ?

Ati Tool 0.27b4 łapie zwiechę podczas kręcenia pamięci nie da rady pondieść nawet o 1MHz bo ekran robi się czarny

------------------------------------------------

Już jest OK ;)

 

A tak przy okazji to ma ktoś jakiś dobry bios do asusa 256MB ? Czy mogę wgrać bios np. od szafira ?

Edytowane przez Miper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zamontowałem to chłodzenie Accelero X2. Jest o wiele ciszej ,ale słychać takie przyduszone jakby klikanie.Ale lepsze to niż ten wyjec co standardowo montują na Asusach x1950PRO 256MB. Co mnie dziwi to dalej wysoka temperatura pamięci!. Rdzeń w stresie osiąga jakieś 55'C (Crysis) ,a pamięci ok 105 'C. Na oryginalnym chłodzeniu rdzeń osiągał nawet 80'C ,a pamięci nawet 130'C.

 

Czy pamięci tak mocno się grzeją na wszystkich radkach x1950 PRO? Bardzo bym prosił o potwierdzenie. Chłodzenie jest zamontowane prawidłowo. Radiator dobrze przylega do pamięci. Oczywiście pomiędzy nimi dołączona taśma termo-przewodząca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, jezeli masz 256mb w jednej karcie i 256mb w drugiej to w sumie bedziesz mial 512mb w CF

VS

pamięc na karcie się nie sumuje, nadal będziesz miał 256 MB

więc jak Panowie - 2*x1950pro = n*szybszy x1950pro z 256mb czy 512mb ? Edytowane przez D.D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do posiadaczy x1950xt:

-jaka macie temperature na "GPU VRM"

-przy jakim chlodzeniu

 

ja na swoim power colorze x1950xt 256mb mam 46*C w spoczynku -na sekcje zasilania skierowany jest 1 wentyl 120 na 5V

Ja ostatnio testowałem Crysisem, to miał 110 stopni xD xD. Nie wiem dlaczego, ale w zestawie z Accelero nie ma nic na tego VRM'a. Siedzi sam goły i się grzeje.

 

Zrobiłem taki cmyk, obciąłem butelkę po wodzie mineralnej na długość taką jak jest pomiędzy uchwytem powietrza a budą (średnica taka jak wentyl), niżej wyciąłem okrągły otwór, w który wsadziłem rolkę od papieru toaletowego (hłe hłe). Dzięki temu karta łapie zimne powietrze a nie mieli te która sama "przerabia"

 

Na bocznej ściance przymocowałem wentyl 120mm @ 7v. Niestety na zewnątrz, bo środku się nie mieści. Jest ustawiony na wyciąg. I to działa! przy obciążeniu karty przykładałem rękę, i leci ze środka gorące powietrze (nie muszę ogrzewania włączać w pokoju xD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do posiadaczy x1950xt:

-jaka macie temperature na "GPU VRM"

-przy jakim chlodzeniu

 

ja na swoim power colorze x1950xt 256mb mam 46*C w spoczynku -na sekcje zasilania skierowany jest 1 wentyl 120 na 5V

W spoczynku raczej w normie, podczas grania dochodzi do 98-100 przy dlugim meczeniu.

Rdzen w lato do 80, pamiec 60.

 

Karta jak w podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W spoczynku raczej w normie, podczas grania dochodzi do 98-100 przy dlugim meczeniu.

Rdzen w lato do 80, pamiec 60.

 

Karta jak w podpisie.

 

strasznie duża temperaturka. u mnie przy Hisie x1950xt z chlodzeniem IceQ3 temeratura gpu vrm w stresie przy długim graniu nie przekracza 75st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ do posiadaczy x1950xt:

-jaka macie temperature na "GPU VRM"

-przy jakim chlodzeniu

 

 

u mnie teraz jest w spoczynku

 

 

Procesor graficzny 37 °C (99 °F)

Otoczenie procesora graficznego 36 °C (97 °F)

GPU VRM 52 °C (126 °F)

 

 

takty

 

rdzen 700 - 1.425V

mem 945 - 2.19V

 

 

 

w trakcie kilku godzinnego grania w crysis

 

temperatura

rdzen ok 50-55

mem 50-55

sekcja zasilania juz nawet 60 albo i powyzej

 

ale z tego co piszecie to i tak mam zimno na karcie

niektorzy do 80 stopni smaza karty.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ do posiadaczy x1950xt:

-jaka macie temperature na "GPU VRM"

-przy jakim chlodzeniu

u mnie teraz jest w spoczynku

Procesor graficzny 37 °C (99 °F)

Otoczenie procesora graficznego 36 °C (97 °F)

GPU VRM 52 °C (126 °F)

takty

 

rdzen 700 - 1.425V

mem 945 - 2.19V

w trakcie kilku godzinnego grania w crysis

 

temperatura

rdzen ok 50-55

mem 50-55

sekcja zasilania juz nawet 60 albo i powyzej

 

ale z tego co piszecie to i tak mam zimno na karcie

niektorzy do 80 stopni smaza karty.......

Ehhhh

chyba juz z kilknascie razy pisalem o grzejacym sie zasilaniu na kartach serii X1800/X1900/X1950XT i XTX. To PCB tak ma ze sie zasilanie karty grzeje. Jest mocne i dosc rozbudowane. Daj nawiew na tyl karty i bedzie po klopocie.

 

Obnizajac temperature na ukladach zasilania poprawia sie OC karty i jej (teoretyczna) zywotnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Od dwóch tygodni użytkuję tę kartę

Dołączona grafika

 

komp zmontowany dobrze- dokładnie z pomocą z tego forum i z pomocą cierpliwości i zdrowego rozsądku, w miarę niskie temperatury wewnątrz wentylowanej obudowy (3 wiatraki - przód, bok i tył), gierki chodzą elegancko ( jak się uda włączyć kompa, bo to właśnie radek fochy stroi), zwisów, restartów nie ma (chyba że radek fochy stroi). pierwsze problemy się zaczęły chyba 3 dni po zmontowaniu klamota - przy włączeniu komp wydał piski (potem okazało się że ilość tych pisków oznaczała błąd pamięci karty graficznej - FAQ do mobo foxconn p35a z tego forum pomaga - dzięki wielkie Twórcom), potem coraz częściej się to powtarzało, zawsze był to błąd pamięci karty graficznej, no i dziś manipulowanie wtyczką od monitora i przejściówką d-sub na dvi nie pomogło - wcześniej to pomagało (taki mi się wydaje że to właśnie to pomagało). jak wygląda problem: po pisknięciach z mobo wlączony monitor tylko mruga diodą i nic się dalej nie dzieje. przełożyłem kartę w drugi slot pci-e i taki sam rezultat, wyciągnąłem kartę z kompa taki sam rezultat (byłem ciekaw czy będzie inny sygnał dzwiękowy jak w kompie w ogóle nie będzie grafy). mobo ma przedostatniego biosa (p32) przed nowym biosem były problemy, i teraz też są, tylko że teraz komp na starcie nie zgłasza błędu grafy i przy starcie windows jest wszystko ok, dopiero jak uruchamiam grę, albo atitiool ze skanerem artefaktów, to monitor się wyłącza i dioda monitora mruga - komp po dłuższej chwili sam się resetuje, temperatury grafiki nie były jakieś wysokie - nie więcej niż 55 stopni. dodam jeszcze że gdy na starcie był błąd i po kilkuminutowej manipulacji wtyczką od monitora udało mi się tak ją ustawić ze wskoczył windows, to mogłem grać na sieci w CALL OF DUTY 4 - MODERN WARFARE (wszystko na max, dodatkowo AAx4) przez 8 godzin z rzędu i w tym czasie nie było rzadnego problemu!!!!!!!!

Jakiś pomysł - dzis po godzinnej!!! manipulacji dałej za wygraną i nie wiem w czym problem

pozdrawiam

życzę Wam permanentnego braku takie problemu

SWENOR

ps-komputer nie kręcony, złożony z nowych części, taki konfig - pentium dual core e2160, foxconn p35a, 2x1gb kingmax 1066, cl audigy 2zs, grafika już Wam znan, western digital 320aaks, psu - corsair vx450, dvdrw-combo asus 1814 bl (ata)

 

EDIT1 dziś tuż po napisaniu tego posta włączyłem kompa (tego z radeonem, bo posta pisze z innego kompa) i bios nie zapiszczał więc myśle sobie że nie ma problemu, ale po wgraniu windowsa i uruchomienia atitiool i rozpoczęciu skanowania artefaktów dokładnie po 10 sekundach monitor się wyłącza i komp się restartuje, (tak w sumie dwa razy w nocy)

EDIT2 dziś przed 14 to samo co w edit1

Zaczyna być gorzej, bo przed zmianą biosu jak coś było nie tak, to płyta główna piszczała i komp dalej nie szedł - nie było nawet POSTa od biosu - a teraz po zmianie biosu, to piszczenia nie ma i windows sie laduje = sugeruje to że wszystko jest ok, ale to tylko pozór, bo zwykłe skanowanie artefaktów zawiesza kompa (każda gra się wiesza) monitor się wyłącza i tylko dioda mruga. Jest źle - jakaś recepta?

wg mnie to karta, albo mobo, albo oba razem - ewentualnie nic (może karta jest niedociśnięta, ale jak wcisnąć calego radka do portu pci-e to nie wiem)

pozdrawiam

EDIT3 rozebrałem całego kompa i luzem postawiłem płytę na stole - grafika nie wchodzi w złącze pcie głębiej niż gdyby płyta główna znajdowała się w obudowie. ok godziny 17 sprawdzam co się da, ale tylko mam kłopoty z grafiką, po 3 godzinach na kombinowania, po włączeniu kompa znowu się pojawiły błędy grafiki - mobo piszczy na starcie i komp nie rusza dalej - coś mi się wydaje że to może coś z portem pci bo gdyby grafika była walnięta to by w ogóle nie działała, a przecież byłem w stanie grać kilka godzin z rzędu.

Edytowane przez SWENOR27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...