Skocz do zawartości
delwin

X 1950 Już W Ofercie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam PowerColor X1950PRO 256MB PCI-E. Karta powinna miec zgodnie ze specyfikacją takty 600/650, a ja mam 594/648. Czy tak powinno byc? Testowałem na Catalystach 7.10 i 7.12 - to samo. Poza tym osiąga małe wyniki w 3dmarku 06 :( - 4600.

 

Reszta sprzętu: E2160, MSI p35 neo2-fr, 2x1024MB KIngston 667MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam PowerColor X1950PRO 256MB PCI-E. Karta powinna miec zgodnie ze specyfikacją takty 600/650, a ja mam 594/648. Czy tak powinno byc? Testowałem na Catalystach 7.10 i 7.12 - to samo. Poza tym osiąga małe wyniki w 3dmarku 06 :( - 4600.

 

Reszta sprzętu: E2160, MSI p35 neo2-fr, 2x1024MB KIngston 667MHz

Zegary masz ok, przeciez to roznica 6 i 2 mhz, nie przesadzaj z ta dokladnoscia, to nie apteka.

 

Co do wyniku w 3d06, wedlug mnie jest w normie, zwlaszcza ze proc nie krecony.

 

CCC pokazuje glupoty, nie ma sie co dziwic, glupi program.

 

Zacznij uzywac ATT i bedzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Pisze w imieniu kumpla.

 

Jest problem. Kumpel wymienil karte na X1950 Pro, przeinstalowal system, ale strasznie wolno mu wszystko dziala. Np w 3dMark 2006 ma najgorszy wynik z podobnych sprzetow - 2332 pkt.!!!! Ja osobiescie nie mam pojecia co to moze byc. Moze ktos ma jakies pomysly?

 

P4 3.2Ghz, 1024MB RAM...

 

Wynik tutaj:

http://service.futuremark.com/orb/resultan...mp;UID=13030372

 

Tutaj dokladny config:

 

http://users.elartnet.pl/~tzwierzc/Report.htm

Edytowane przez flasht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi Po O/C E2160@3,2GHz wynik podskoczył do 5191. Sądziłem że będzie więcej :/

Hmm a Ty używasz tylko kompa do 3dmarków czy grasz w nowe gry? Bo pkt w 3dmark nic nie mówią jak dla mnie, najważniejsze są fps przy wysokich rozdziałkach i detalach:D Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi Po O/C E2160@3,2GHz wynik podskoczył do 5191. Sądziłem że będzie więcej :/

No i sie przeliczyles, na nie kreconej karcie chciales nie wiadomo jakich wynikow.

 

Trzebabylo dolozyc pare zlociszy wiecej na XT i mialbys 6700-6800 w 3d06, bo reszte configu masz podobna do mnie.

 

Zreszta skwarek2 ma 100% racji. Jeszcze wyrosniesz z 3dmarkow ;)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomóżcie .Mój problem polega na tym , że nie mogę na sterowniku catalyst control center wymusic włączenia agp . Wyświetla się tylko agp off . Nie działa ani x4 ani x8 .W biosie nie ma możliwości zmiany. Niby gry działają ale po 3dmarkach widzę że wydajnośc karty jest duzo słabsza niż powinna(około<30%). Próbowałem juz starszych sterowników 7.1 ale tez nic to nie pomogło. Jeśli wie ktoś jak rozwiązac problem to proszę o radę. Mój konfig to :

Sempron 3000 64bit,

karta radeon x1950 pro powercolor 256mb agp,

1 gb ram ddr 400

płyta socket 754 asus k8n,

zasilacz modecom mc 350 wat

 

 

Problem rozwiązany.Pomogło wgranie nowszych sterowników do płyty głównej.

Edytowane przez das35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam oto taki sobie (może lamerski) problem.

 

Długi czas konfiguracja mojego komputera mi wystarczała, Barton 2500 & Radek 9800Pro.

Nadszedł czas na zmiany. Kupiłem na Allegro oto taką karcioche http://www.hisdigital.com/html/product_sp.php?id=267 .

I tu mój problem : mianowicie według specyfikacji powinna mieć 625 na rdzeniu i 1800 na pamięci , lecz nigdzie nie moge doszukać się takich wartości w windowsie. CCC pokazuje niby wszystko OK , lecz Everest i Ati Tray Tools 500 na GPU i 1188 na MEM.

 

Co jest nie tak? Czy zwracać kartę jako iż nie jest to X1950XT.

post-108678-1200481321_thumb.jpg

Edytowane przez Daniel 1979

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam mialem taki problem kiedys ze swoja

 

karta powinna sama przechodzic w tryb 3d i wtedy dopiero zwieksza taktowanie

 

sprawdzic to mozesz np w ati tray tools jak wlaczysz wykresy monitorowania przed odpaleniem gry

 

po wyjsciu z gry sprawdzisz czy rzeczywiscie takty sie podniosly przy przejsciu w tryb 3d

Edytowane przez buła81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety wejście w 3D nic nie zmieniło. Zero zmian taktowania karty.

Czy jest możliwość iż to wina sterowników , albo coś namłodziłem w systenie i dlatego tak chodzi?.

Mam niecałe 30000 w 3Dmarku 2001. To jest chyba strasznie mało!!!

 

Jeśli chodzi o pamięć to Ati Tray Tools wykręcił ją do końca skali 1782 , lecz GPU wysypuje się przy 570 MHz.

A gdzie tam do obiecywanych 625 ???

 

Pytanie do posiadaczy xt.

Jakie macie napięcia dla GPU i MEM. Ja 1,2 GPU i 2,1846 MEM. Może podniesienie by coś dało.

Edytowane przez Daniel 1979

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.2 v to standardowe ustawienia karta powinna przechodzic w trybie 3d do 1.4 V

jak chcesz ja krecic to daj nawet 1.425 / 1.45 tylko uwazaj na temperatury

 

napiecie pamieci to 2.19

 

a co do konca skali a ATT to musisz w opcjach poszukac wartosci przetaktowania

jest to gdzies w % opisane, zwieksz tam i bedziesz mogl dalej

 

ja swoj problem rozwiazalem tak:

 

po prostu mam dwa profile w ATT

500/600 1.2v / 2.18v

i 700/945 - 1.425/2.19 gpu/mem

 

do grania przechodze w drugi tryb

 

 

ale dlaczego nie chce przejsc w tryb 3d sama do dzis nie doszedlem

Edytowane przez buła81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po problemie. Karta uwalona. Zajefajnie!

Tak namieszałem, że ubiłem bios w karcie i komp nie wstaje.

Jutro będę miał grafe pod PCI.

Możecie mi pomóc i opisać krok po kroku proces wgrywania biosu do x1950xt?

Będę wdzięczny za linki do programów flasciach!ących. Mam nadzieję że uda się wgrać spod windy. Pisze z pocketa i mam utrudniony kontakt ze światem więc będę po piętach całował za okazaną pomoc.

Jak się nie uda to kamień do szyji, za swoją głupote.

 

WSZYSTKO OK. UDAŁO SIĘ. Tylko mam problem żeby zmusic ją do przejścia w tryb 3D, za nic nie chce sama podnieśc taktowania GPU.

Edytowane przez Daniel 1979

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie byly podobne problemy, ale jako ze od zawsze uzywalem ATT to tam ma ustawione sterowanie profilami i napieciami 2d/3d.

 

Cos po prostu do konca nie gra. Polecam Ci ATT.

 

U mnie byly podobne problemy, ale jako ze od zawsze uzywalem ATT to tam ma ustawione sterowanie profilami i napieciami 2d/3d.

 

Cos po prostu do konca nie gra. Polecam Ci ATT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy to wina karty czy sterowników?? Wiem , że mogę przez ATT , ale nie lubię , jak mi coś nie działa tak jak powinno ;-)

Zauważyłem , że dużo ludzi posiadających x1950xt ma takie problemy.

Przy następnej sposobności spróbuję zainstalować oryginalne stery co były do karty.

 

EDIT

 

Na nowym systemie i z oryginalnymi sterami co były do karty działa (przełancza się) z 2D na 3D.

Tylko to są 6.10 !!!

Edytowane przez Daniel 1979

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Poczciwe Accelero X2? 3xhp no i śmieszna cena ;)

Tempki u mnie:

Fan 20% idle: 45c

Fan ~50% stress: maxymalna jaką zanotowałem 64c, średnio 61-62c przy 650/720

Edytowane przez djdrake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale Silencer teraz za grosze chodzi, a jego plusem jest to, ze powietrze jest wywalane za bude.

 

http://rudi.netbirodalom.hu/Asus%20EAX1950.../HPIM2687_2.jpg

 

Sama karta jest bardzo "pusta", wiec zadne kondensatory by nie przeszkadzaly, tylko wazne, zeby z ktoregos Silencera rozstaw otworow przypasowal i gra gitara. Tylko trzeba zmierzyc dokladnie i obadac jak sie maja poszczegolne Silencery. Bawil sie ktos tym ? Moze jakis link ktos przyuwazyl na necie ?

 

EDIT:

 

A co do Accelero, to czy X1 tez pasuje ? Bo widze na allegro za 15zl, aczkolwiek wolalbym starego, dobrego Silencera :)

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Zastanawiam się nad zakupem na swojego x1950pro, Accelero X2. Ale jest pewien problem - płyta główna Asus A8N-E z zamontowanym radiatorem zalmana NB47J. Ze wstępnych obliczeń (linijka, paint :D ) wychodzi mi Accelero X2 jest za duży o 1cm i bez zniszczenia nóżek z radiatora się nie obejdzie - a tego chce uniknąć bo za niedługo niektóre bebechy idą na sprzedaż.

 

Ma ktoś może u siebie płytkę A8N-E i x1950pro z zamontowanym Accelero X2? Bo bardzo bym prosił o zdjęcie jak to wygląda na standardowym coolerze asusa lub jeszcze lepiej z NB47J.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie mam taki problem w grze World In Conflict po 15 min robi mi się sieczka na ekranie tzn. gubią się tekstury tak samo dzieje sie w Dirt karta nie kręcona w poprzednim kompie działała ok nowy komp chodzi od 2 tygodni sterowniki 8.1 - jakieś sugestie ???

W 3D Smarku 06 jest wsio ok

Edytowane przez MarKov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

ja z malym pytankiem

 

mam radeona x1950pro Powercolor.

 

Temperatura w windowsie to ok.38 stopni a obroty wentylatora ok 7600. Wszystko sprawdzane w ATT.

 

Czy to nie za duzo? czy mam problem z tym ze karta pracuje caly czas na pelnej predkosci chlodzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...