Skocz do zawartości
delwin

X 1950 Już W Ofercie

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze podam sprzet jakim dysponuje Athlon64 3500 (11x200) , pamięci OCZ 1 GB (2x512 Dual), płyta główna DFI LANPARTY RDX200,

grafika ATI RADEON X1950 PRO, zasiłka CHIFTEC 400W, a teraz problem pare dni temu przy grze w Colin : Dirt pojawił sie problem przy grze na 1024x768 i średnich detalach po jakichś 20 minutach komputer przechodzi w stan wstrzymania (tak to wygląda) czarny ekran i zwiecha, po zmianie rozdzielczości na np 800x600 i zmniejszeniu detali można pograc troche dłużej ale tez mu się zdarza takie cuda wyczyniać. Zrobiłem format dysku, na nowo cały system postawiłem, sterowniki najnowsze Omegi, no ale problem nie znikł.

Teraz temperatury procek 50 w stresie jakies 70 ale karta to już troche gorzej 69 a w stresie 85 stopni. Bardzo dziekuje za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie polecacie najlepsze sterowniki do x1950pro (Windows XP) ?? Zastanawiałem sie nad catalyst 7.1 . Czy moze lepiej 8.1?

Ostatnie stery ATI nie chcą mi ruszyć... Gothica 3 :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz temperatury procek 50 w stresie jakies 70 ale karta to już troche gorzej 69 a w stresie 85 stopni. Bardzo dziekuje za odpowiedz

W moim xt tez w okolicach 85-87 nastepuje taka zwiecha, czary ekran, etc. Wiec to wina temp. Odkurz chlodzenie i moze sie poprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zasilacz który masz w sygnaturze spokojnie wystarczy i to z duużą rezerwą wliczając oc ;]. Ewentualnie Modecom MC 350 LUB 400 a nie jakies wynalazki qtec :D

Ale ja konkretnie pytam o TEN z allegro bo chce sprzedac x1950 i nie wiem czy gościowi wytrzyma zasiłka jak włoży x1950

http://www.allegro.pl/item322426328_bezglo...4_gw_od_ss.html

Edytowane przez skwarek2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie radziłbym. Zasilacz ma jedną linię +12V, nie daj boże jakaś w miare mocna platforma Intela i wysiada na przedbiegach. :)

Ok,m ale mam juz dane do jakiego kompa zamierzam włożyć X1950:

Procek: amd 4000

Ram: 2gb 800 ocz rev2 cl4

7300gt obecnie

i zasilacz: QOLTEC SilentLine Power Q400W PFC

Jest warto próbować wcisnąć tam tego Gigabyta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam monitor LCD podłączony pod DVI ale wczoraj pod drugie gniazdo podłączyłem monitor CRT.wywaliło mi chyba wyjście cyfrowe w karcie bo LCD teraz działa tylko na analogowym kablu a na DVI mówi że brak sygnału :/ w dodatku teraz mam problemy ze sterami do grafy i programem do ustawiania profili w monitorze LCD :/ szlag mnie już trafia bo nie myślałem że coś takiego się stanie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos moze mi podpowiedziec co i jak ustawic aby far cry ladnie smigal z hdr-em

kurde przestawiam wszystko jak opisane w necie i niby hdr dziala, ale sypie bledy cos ala padniete pamieci (za mocno podkrecone), dodam, ze kara nie krecona i pamieci tez ma ok bo wszystko inne hula idealne

z tego co wyczytalem jest to czesty efekt a wina lezy po stronie pixel shadera 3.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo przy SM3.0, to samo dzieje sie w Call of Juarez, przy 2.0 dziala wsio ok.

 

Jestem teraz za granica, ale sprobuj zrobic cos takiego co ostatnio znalazlem,

"A masz ustawiony AA - u mnie AA dzila tylko na x16, albo bez , jak ustawie inaczej to mam sieczke na ekranie i wyglada jakby karta sie zjarala"

 

Do tego jeszcze uzyj driver sweeper i usun drivery i zainstaluj 7.10 i sprawdz, ja narazie nie moge.

Napisz jaki rezultat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i na wstępie przepraszam jeśli coś pokręciłem z formą lub kulturą forum, ale czytam o kartach graficznych na agp od 4 dni i juz sam nie wiem co i jak zakupić.

Czy Radeon x1950pro będzie ok do mojego zestawu?

Jeśli nie x1950 to co mam kupić HD3850 może, jaka alternatywa na AGP, żeby dziecko mogło pograć jeszcze na poniższym zestawie?

 

CPU: INTEL P4 3.0 HT Prescot

MOBO: ABit IC7G

RAM: GEIL 4x512 =2GB

GPU: GF5500

CRT: 17

AUDIO: AC97

HDD: 500GB, 160gb + 160 GB raid, 160 gb temp + 250gb/ wszystko seagate

DVDRW/DVD: nec3450 + Liteon

PSU: BEQuiet 470 W [bQP P5- 470W]

CASE: Chieftec

:huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chris_gd

 

Nie chodzi o inne drivery, ja rowniez probowalem wszystkich od 6.12 do 8.1 i lipa. Ale tak jak pisalem, uzyj tego programu i tych sterow.

Juz nie pamietam gdzie, ale znalazlem to na jakims forum i mam zapisane. Jak tylko wroce do domu na swieta bede probowal.

 

@kazach

 

Popytaj w tym temacie

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=46628

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i na wstępie przepraszam jeśli coś pokręciłem z formą lub kulturą forum, ale czytam o kartach graficznych na agp od 4 dni i juz sam nie wiem co i jak zakupić.

Czy Radeon x1950pro będzie ok do mojego zestawu?

Jeśli nie x1950 to co mam kupić HD3850 może, jaka alternatywa na AGP, żeby dziecko mogło pograć jeszcze na poniższym zestawie?

 

CPU: INTEL P4 3.0 HT Prescot

MOBO: ABit IC7G

RAM: GEIL 4x512 =2GB

GPU: GF5500

CRT: 17

AUDIO: AC97

HDD: 500GB, 160gb + 160 GB raid, 160 gb temp + 250gb/ wszystko seagate

DVDRW/DVD: nec3450 + Liteon

PSU: BEQuiet 470 W [bQP P5- 470W]

CASE: Chieftec

:huh:

To nie jest dział co kupić.

Zamieść swoje zapytanie TU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem z moim radeonem x1950 AGP Powercolor. Pewnego milego dnia bez zadnego ostrzezenia karta po prostu przestala wysylac sygnal do monitora. Wczesniej przez pol roku dzialala bezproblemowo a tu znagle nic , martwa cisza wiatraczek sie nie kreci ale za to pali się czerwona lampka obok zasilania. Jeszce sprawdze czy u kolegi dziala i wysylam do serwisu. Mysle jeszce czy kumpno nowego zasilacza nie rozwiaze problemu , no ale jak na poprzedni dobrze działal...

PS karta nigdz nie krecona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie odebrałem kartę z gwarancji.oddałem bo nie miałem obrazu przez DVI tylko przez wyjście analogowe.stwierdzili że u nich karta jest sprawna ale i tak wymienili mi na nówką sztukę z pudełkiem i ze wszystkim która leci właśnie na allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam aktualnie grafy Asusa EAX1950Pro. Jako, że ceny tych kart spadły drastycznie zastanawiam się, czy istnieje możliwość pracy dwóch kart tego typu w trybie SLI na płycie Asus M2N-SLI na chipie nVidii 570. Czy jest to technicznie możliwe czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam aktualnie grafy Asusa EAX1950Pro. Jako, że ceny tych kart spadły drastycznie zastanawiam się, czy istnieje możliwość pracy dwóch kart tego typu w trybie SLI na płycie Asus M2N-SLI na chipie nVidii 570. Czy jest to technicznie możliwe czy nie?

SLI niestety tylko nvidia, tobie potrzebny bylby Crossfire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem w Stalkerze (oryginał) mam co jakiś czas zacięcie takie ze gra nie działa czyli nie odpowiada,przeinstalowywałęm stery ,i nadal jest to samo,obecnie mam najnowsze catalysty.

Prosże o pomoc,bo już nie wiem co robić,czy ktoś spotkał się z tym problemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takty taktami ale XT ma o 30% więcej ROP, TMU, pixelów więc musiałbyś wykręcić ponad XT żeby dorównać wydajności. 625 na rdzeniu powinna zrobić, pamiątki to nie wiem bo u niektórych nawet o 1 mhz nie ruszają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...