Skocz do zawartości
delwin

X 1950 Już W Ofercie

Rekomendowane odpowiedzi

No tak ,ale ta są 2 wejścia na molexy ,a nie jedno wejście i dodatkowy molex. :) I to mnie właśnie

dziwi. :)

 

Są dwie takie wtyczki

 

http://www.allegro.pl/item146135504_wtyk_z...eski_f_vat.html

A powinna być jedna taka jak wyżej -do podłączenia zasilania ,a druga co nam zwraca zajęty molex:

 

http://www.allegro.pl/item146135507_wtyk_z...nski_f_vat.html

Ale skoro wystarczy podpiąć tylko do jednej to ok :)

 

Co do pamięci to może dali jakąś blokadę ? Może warto poczekać na jakiś Biosik ;) Albo samemu coś kombinować.

Nie masz z zasilacza kabelka zakonczonego PCI Power? Z tego co u siebie sprawdzałem to 2 koncówki trzeba było podłaczyć bo dziurek jest 6 a na jedno gniazdo przypadaja 3 druciki :D

Jak nic nie podłączysz to karta piszczy i czerwone światełko się świeci.

 

Mój Asus wrócił kurierem do serwisu :(

Edytowane przez exPredator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej no naprawde nikt nie wie skad <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> w PL 1950 pr0 512 ram ? (odpowiedzcie chociaż negatywnie-bo gdzie mam szukać takiego info jak nie w temacie o 1950 pro :?)

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.komputery.com.pl/product_info.p...2765e1086d65fc3

Trochę drogo ;). I w ogóle nie jestem pewien, czy to na pewno pro... No ale można spytać w końcu :D.

 

EDIT: E, nie, na zdjęciu widac jak byk że to XTX. fajny sklep, nie ma co...

Edytowane przez Mayo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce zapomnij. Na "zachodzie" jest trudno... ale ktoś tu chyba się oferował, że z Czech ściągnie (o dziwo lepiej dostepne niż na "zachodzie" były).

Tylko nie wiem jak to teraz wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę że wy dalej nie wiecie o co chodzi z podkręcaniem pamięci na tej karcie...

 

A więc: Asus ma pamięci 1.4ns z prostego wzoru obliczyć możemy:

 

1000/1.4ns = 714MHz

 

Pamięci w karcie ustawione są na 700MHz co jest ich kresem możliwości. Nie pozostaje nic innego jak kręcić rdzeń do oporu.

 

Polecam! ;)

 

EDIT:

 

btw. wyszedł nowy Ati Tool 0.26

 

w pełni obsługuje x1950pro

Edytowane przez Soker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej no naprawde nikt nie wie skad ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> w PL 1950 pr0 512 ram ? (odpowiedzcie chociaż negatywnie-bo gdzie mam szukać takiego info jak nie w temacie o 1950 pro :?)

Nie widziałem takiej karty w żadnym ze sklepów internetowych i na-ziemnych. Pozostaje ci pisanie maili do sklepów internetowych czy by ci nie sprowadzili tej karty. Ewentualnie jakaś giełda komputerowa i to samo pytanie czy nie sprowadzą bo wątpie by ktoś w Polsce miał taką karte na stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedl do mnie moj X1950Pro PowerColora ,ale na razie na wlasne oczy nie widzialem ,bo poza domem jestem. Brat robil wstepne benchmarki. Na procku na def i karta def w 3dmarku 05 9100pktow. Po podkreceniu procka na 2.86GHz, ale pamieci jedynie 204 (jak dostane kompa to bede je katowal ;)) i wyskoczylo 9900pktow na CAT6.11. Wiec jak dostane sprzet i troche go potweakuje 10k na defaultowych taktach peknie w oka mgnieniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok... karta śmiga jak ta lala. Na razie instaluje do windowsa wszystkie [ciach!]ły i jak znajde czas to instalne 3D Marki i porobię jakieś testy. Na razie nic nię kręciłem. Zainstalowałem jakieś stery dołączone do tego Asusa. Nie wiem czy to Catalyst 6.9 czy jakie także to pewnie też i zmienie. Zrobie testy na DF taktowaniach jak i na podkręconym procku i GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soker - zupełnie nie masz racji i tyle. Co do nowego ATI toola to też nie umożliwia podkręcenia pamięci. Rdzeń to śmignie tylko do ok 630 a potem zamiast mi ati tool wywalic blad ,ze arty, to się bezczelnie resetuje komp. Jeszcze tą kartę pomęczę, ale trzeba bedzie chyba czekać na jakieś stery ..w najlepszym wypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1: 0 dla mnie - czyli 1 jeden Radeon X1950Pro mniej na stanie. Vgpu 1.65V to jak widac za duzo dla niego, a 1.47V to znowu za malo bylo.

Czy to oznacza, że przetaktowałeś karte = spalona?

Przy napieciu 1,47V nic się nie zmieniło z tego rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to oznacza, że przetaktowałeś karte = spalona?

Przy napieciu 1,47V nic się nie zmieniło z tego rozumiem.

1.47 smigala normalnie na wc, ale 1.65 jej odbilo i tyle, odpalil sie Win, posmigalo troche i zwiecha. Po resecie czarny ekran.

 

A co najciekawsze : temp 35C :blink:

Edytowane przez DEVILEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedzialem, ze te x1950PRO to padaki do OC i w ogole wybrakowane konstrukcje :| DEVILEK jakie mhz osiagnales?

 

BTW poprzez co osiągnąłeś 1,65v? (hardmod?)

MHz - lol bardziej niz mizerne, o wynikach wole nie pisac :lol: Karty padaki totalne ( seria 1950Pro )

 

Hard oczywiscie, olowki sa dobre do malowania domkow, a bios mod nie przejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MHz - lol bardziej niz mizerne, o wynikach wole nie pisac :lol: Karty padaki totalne ( seria 1950Pro )

 

Hard oczywiscie, olowki sa dobre do malowania domkow, a bios mod nie przejdzie.

 

Dobra karta nie nadaje się do O/C i już wszyscy o tym wiedzą. Także skupmy się na testach przy DF taktowaniach. Zrobiłem test w 3Dmark03 na tym co mam a64 3000 nie kręconym. Wynik 13965 co uważam za nie najgorszy wynik. Porobię jutro testy na 3000@2.43 ghz na smarkach 03 i 05. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra karta nie nadaje się do O/C i już wszyscy o tym wiedzą. Także skupmy się na testach przy DF taktowaniach. Zrobiłem test w 3Dmark03 na tym co mam a64 3000 nie kręconym. Wynik 13965 co uważam za nie najgorszy wynik. Porobię jutro testy na 3000@2.43 ghz na smarkach 03 i 05. ;)

Powiadasz dobra karta, smiem twierdzic, ze to nie jest dobra karta. Kwota 700zl +- za ta kare to sorki, ale nie dziekuje. Cena znacznie za duza na jej mozliwosci.

 

Twoj wynik w 03 wola o pomste do nieba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po O/C procka wynik podskoczył do 16265. Do tego jeszcze wcześniej zmieniłem sterowniki na 6.10. Te dołączone były nieco starsze. Nie jest to dalej dużo ale mi wystarcza w zupełności Twierdź sobie co chcesz.To są tylko 3DMarki ;)

 

Moim zdaniem karta jest dobra tylko mogła by być nieco tańsza (tak ok 600 PLN) ,ale żeby zaraz pisać że karta nie jest dobra. Bez komentarza. :mur: P

 

Zrobię jeszcze testy na 05 i w paru grach.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja już bym brał 7900 gs ,ale uparłem się na to HDR+AA. Karta i tak jest że tak się wyrażę tymczasowa ,bo jakoś w połowie przyszłego roku biorę już coś pod DX10.

 

Powiadasz 7600. Pewnie Ci chodzi o GS od Galaxy. To raczej nie będzie wydajniejsze czy podobne do x1950. Na pewno jest opłacalnym zakupem w stosunku cena/wydajność .

 

 

Poza tym widać że x1950 rozwija skrzydła na mocniejszych prockach. Po podkręceniu wynik mi znacznie podskoczył. Poza tym sterowniki są chyba niedopracowane pod tą serię. Na 6.10 wykrywa mi kartę jako x1950 Series i podobno na 6.12 (beta) wykrywa prawidłowo. Możliwe więc że ta średnia wydajność to kwestia niedopracowanych sterowników. Dziś jeszcze sprawdzę na tych sterach i przede wszystkim zrobię test 3DMarka 03. Co do x1800 GTO to wcześniej brałem pod uwagę ,ale wyszła ta seria x1950 i jakoś tak wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem karta jest dobra tylko mogła by być nieco tańsza (tak ok 600 PLN) ,ale żeby zaraz pisać że karta nie jest dobra. Bez komentarza. :mur: P

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia! Czytając ten temat doszedłem do wniosku, że ta karta to kupa śmiecia z punktu widzenia maniaka OC, bo się prawie nie kręci.

Natomiast z mojego punktu widzenia - zwykłego użytkownika, który się w OC raczej nie bawi, ani tym bardziej nie szuka oszczędności poprzez OC, karta jest znakomita i tylko cena wersji 512MB nie do przyjęcia!7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia! Czytając ten temat doszedłem do wniosku, że ta karta to kupa śmiecia z punktu widzenia maniaka OC, bo się prawie nie kręci.

Natomiast z mojego punktu widzenia - zwykłego użytkownika, który się w OC raczej nie bawi, ani tym bardziej nie szuka oszczędności poprzez OC, karta jest znakomita i tylko cena wersji 512MB nie do przyjęcia!7

Dokladnie karta za ta cene dla mnie jest Ok ( troche sie bawie w OC)

Ale moc jaka ona oferuje jest wystarczajaca

Po co podkrecac taka karte ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie twierdzi ,ze jest imponujaca ,ale za ta kase jest karta bardzo dobra. Kiedys jak podkrecano rdzen to juz sie ludzie jarali jak o 50MHz poszedl go gory, no ale teraz po slawnym 7900GT, ktory szedl z 450 na 650 i padal po miechu lub dwoch to ludzie chca od kart nie wiadomo czego. Jakby Ati wypuscilo X1950pro z zegarem 490 i kazda by sie krecila na 650 to by sie wszyscy zachwycali ;) A tak dostajemy wyzylowana karte, ktora w swojej klasie jest liderem pod wzgledem wydajnosci. OC to inna sprawa. Przeciez kazdy po reckach widzial jak sie kreca te karty ,wiec nie wiem po co w ogole ja kupiliscie, jezeli waszym priorytetem byl mega OC. Trzeba bylo kupic 7900GS i sie zalic gdzie indziej ,ze wam wasz GSik po OC padl po 2 tyg po hardmodzie ;) :P

Edytowane przez Karas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie i tak X1800GTO@XL lub X1800XL jest lepszym wyborem jesli chodzi o wydajnosc/cena. Za swojego XL-a dalem 1.5 miesiaca temu 550 zl i za taka kase wydajnosc jest naprawde swietna. Dzieki temu mozna naprawde sporo zaoszczedzic, czyli poprieram zdanie Xtreme Addict. Pozdro :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...