Skocz do zawartości
delwin

X 1950 Już W Ofercie

Rekomendowane odpowiedzi

CS:S jest strasznie wyczulony na proca i pamieci. Ja w tej chwili czekam na Gskille i jade na tym co w podpisie z pamieciami ustawionymi jedynie na 200. W stress tescie z AAx2 i Aniso x16 mam 181FPS, a po wylaczeniu tych bajerow jedynie 185, wiec widac co trzyma karte. W marku 05 mam 10k z groszkami na karcie z nominalnymi zegarami.

Edytowane przez Karas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4132 w 3Dmark06. Moim zdaniem to mało. Testowałem na 2.4 ghz ,bo tylko na takich taktach mogłem dać wyżej pamięci. Wynik w CS:S jest bardzo zależny od procka,bo im wyżej tym różnice są dość sporę. Nie wiem co może być, stery do płyty głównej zainstalowane. Najnowszy BIOS też ,a system jest od niedawna postawiony i z pewnością wszystko z nim ok. Coś jakby hamowało ,ale nie koniecznie proc. Stery do grafy dawały jakąś różnice ale niewielką. Najlepiej jest chyba na 6.10 i 7.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się przymierzam do sapphire x1950pro 512 mb, jako że mam mobo na agp a jest to najszybsza alternatywa obecenie na agp studiuję porównania tej karty z ge forcem 7900 (który niestety na agp nie wystepuje :) ) i karta wypada bardzo dobrze, żeby jeszcze z cenki troszkę zeszli było by fajnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ceny to oni tak szybko nie zejdą. A to wszystko przez to ,że NV nie wydała żadnej alternatywy w postaci 7900 na AGP. Także ATI dyktuje teraz warunki. Zastanów się czy czasem nie bardziej opłaca się przejść na PCI-E skoro te karty idą średnio po 850 zł. Jak dobrze trafisz to kupisz pod PCI- poniżej 700 i tu masz pewne 150 zł. Dołożysz z jakieś 350 i masz coś pod AM2 + jakiś Athlon64 3000 lub wyżej jak trafisz na okazję. Płyty pod AM2 są teraz dość tanie jak i procki. Ja też miałem zamiar czekać na wersję AGP i dokupić do dawnego zestawu AthlonXP 2200 ,ale trafiła mi się okazją wzięcia dość tanio całkiem porządnej płyty ASUS A8N5X (265 PLN ) i procką ,który się nieźle kręci za który dałem 210 PLN :P Po za tym wybór pod AGP na razie jest mały i dostępność często zerowa no i do tego te ceny z kosmosu chyba.

 

Sapphire ma trochę słabe chłodzenie. Głośnie i nie jest wcale wydajne ,bo temperatury w stresie oscylują w granicach 75'C. U mnie max zaobserwowałem 66'C przy 30% wiatraczka ,którego nie słychać. Radzę jeszcze poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wam sie spisuja wasze zasilacze??

 

Mi przy OC z 513/1310 na 580/1440 zasilacz juz sie meczy.

 

Napiecie na 12V spada czasem nawet do 11.77V

Przy X800GTO 11,9V to max.

 

Zaczynam sie obawiac, ze zasilacz mnie moze przyblokowac przy OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się przymierzam do sapphire x1950pro 512 mb, jako że mam mobo na agp a jest to najszybsza alternatywa obecenie na agp studiuję porównania tej karty z ge forcem 7900 (który niestety na agp nie wystepuje :) ) i karta wypada bardzo dobrze, żeby jeszcze z cenki troszkę zeszli było by fajnie :)

Jaki masz pozostały sprzęt ?? Może się okazać, że na to samo wyjdzie Ci zakup grafy + mobo z PCI jak samą kartę AGP.

Ja właśnie to przerabiam, ale co wydaje mi się, że mam na to kasę, to ...... i nie mam .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u was jest z podkrecaniem tych kart??

 

Np. w CSS czy daje jakis przyrost wydajnosci procz punktow w smarkach??

 

Mozecie do sprawdzic???

 

U mnie przy OC rdzenia do 570 lub pamieci do 1500 przyrost jest zerowy.

 

Za to jak proca ustawilem na defalut(1,8ghz) to nastapil saadek ze 177fps do 132 fps, wiec czyzby tylko OC procka cos dawalo w CSS??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze co ja bym dał za to by w końcu udało mi się ruszyć pamięci na moim x1950 pro chociaż o 1mhz.

rdzeń w moim przypadku da się stabilnie na 630mhz bezproblemowo a nawet i więcej a pamięci jak tylko ruszę i 1mhz to czarny ekranik i tylko restart coś daje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sa i tak wieksze cyrki.

 

Nie wiem czy to zasilacz nie domaga czy cos innego, ale raz idze stabilnie na 580/1440 innym razem nawet na 570 nie chce ruszyc :sad:

 

 

Do tego ja swoja mam tak pomieszana, ze szkoda gadac.

 

X1950pro z biosem od starego x1900GT i nawet rdzenia mi poprawnie nie wykrywa;/

 

A swoja droga czy programy diagnostyczne dobrze wam wykrywaja nazwe rdzenia czyli RV570??

 

Moze by tak swoja przeflaszowac na x1950pro :-P

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u was jest z podkrecaniem tych kart??

 

Np. w CSS czy daje jakis przyrost wydajnosci procz punktow w smarkach??

 

Mozecie do sprawdzic???

 

U mnie przy OC rdzenia do 570 lub pamieci do 1500 przyrost jest zerowy.

 

Za to jak proca ustawilem na defalut(1,8ghz) to nastapil saadek ze 177fps do 132 fps, wiec czyzby tylko OC procka cos dawalo w CSS??

Nie od dziś wiadomo, że CSS jest niesamowicie zależny od CPU. A wymagania względem grafiki są raczej niewielkie.

 

 

 

Co do podkręcania pamięci. Nie wiem jak jest na 7.1, ale Asusa kręciłem (tylko RAM) jedynie za pomocą programu dołączonego do kręcenia właśnie od Asusa. Riva / ATi tool wieszały natychmiast komputer.

Edytowane przez focus_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A swoja droga czy programy diagnostyczne dobrze wam wykrywaja nazwe rdzenia czyli RV570??

mi wszystkie programy wykrywają ok poza jednym małym problemem z ilością VertexShader która powinna być 8 a everest wykrywa mi tylko 5 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ruszyłeś pamiątki? U mnie CCC w ogóle tego nie tyka. Musiałem przez AT. I cyrk, bo doszedł do 720 (max w ccc) i niby kręcił, ale nie pokazywał wzrostu zegarów. Potem odpaliłem CCC i miałem na memkach min - 890, max - 720 :D I suwak nie dał się opóścić, musiałem zrestartować kompa, żeby to się naprawiło.

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest hmm dziwne. Przeinstaluj raz jeszcze. Walnij 6.12. W ogóle dzięki Overdrive udało mi się ruszyć pamięci ,bo gdzie nie kręciłem (ATT ,RivaTuner.. ) o 1 mhz i zwiecha. Nie rozumiem :|

Ja nie mam tego na zadnych.

Nie chce mi sie sparwdzac dalej, bo wiem, ze nie bedzie tego.

 

ps. jestem w trakcie rozwiazywania problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

Jaki masz pozostały sprzęt ?? Może się okazać, że na to samo wyjdzie Ci zakup grafy + mobo z PCI jak samą kartę AGP.

Ja właśnie to przerabiam, ale co wydaje mi się, że mam na to kasę, to ...... i nie mam .....

za takie teksty powinien byc ban-to jest topic o kartcie wlasnie na AGP i dla ludzi ktorzy posiadaja lub chca posiadac,jest to takze ich wlasny wybor,wiec takie gadanie jak twoje niczego nie ulatwia.Chcesz to przechodz na PCI-E twoja sprawa

A do listy zakupow zapomniales dopisac jeszcze Ramy a wtedy cena zakupu :plyta ,ramy ,proc przekroczy stanowczo cene X 1950 Pro-juz nawet nie wspominam o cenach gdyby poszedl w Intela a nie AMD

 

ps.Sledze ten topic bo przymierzam sie do zakupu karcioszki ktora posiadacie-jak sie zdarzy dobra okazja to biore ,a jak nie to jeszcze poczekam na nisze ceny

Edytowane przez gladiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za takie teksty powinien byc ban-to jest topic o kartcie wlasnie na AGP i dla ludzi ktorzy posiadaja lub chca posiadac,jest to takze ich wlasny wybor,wiec takie gadanie jak twoje niczego nie ulatwia.Chcesz to przechodz na PCI-E twoja sprawa

:blink:

 

Oj tak powinien byc ban, ale czy napewno dla Contiego? :)

 

Zwykla jak najbardziej sluszna uwaga z jego strony.

 

 

 

A do listy zakupow zapomniales dopisac jeszcze Ramy a wtedy cena zakupu :plyta ,ramy ,proc przekroczy stanowczo cene X 1950 Pro-juz nawet nie wspominam o cenach gdyby poszedl w Intela a nie AMD

Teraz juz kompletnie nie rozumiem.

 

SocketA=DDR1 Socket939=DDR1, wiec??

 

A ile mozna dostac za proca na SocketA to juz nie bede wspominal...

 

ps.Sledze ten topic

Nie sadze :lol:

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Co myslicie o przeflaszowaniu X1900GT na X1950pro?? :D

Czy karta moze ulec uszkodzeniu??

 

Jakie jest stockowe napiecie na GPU i Vram w x1950pro??

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za takie teksty powinien byc ban (...)

skąd ta agresja? kolega słusznie zauważył ze ma alternatywę w postaci przesiadki na inną konfigurację którą bez wątpienia warto rozważyć - myślę że sporo osób staje przed takim dylematem więc jeśli komuś z tego powodu należy się ban to wyłącznie ATI za narzucanie chorej stawki miast dopracować sterowniki i obniżyć cenę rozwiązań dla AGP

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawilem sie AtiTrayTools czyli ustawilem rdzen na 573mhz, a pamieci puscilem na auto-podkrecanie i co wyszlo??

 

Arty dopiero przy...1818mhz :lol2:

 

Oczywiscie jest to przyklad jaki ten program jest niewiarygodny i kompletnie nie radzadzy sobie z tym kartami;/

 

 

 

EDIT>>

Zrobilem test w 3dmarku 05 na podkreconych pamieciach tylko do 1700mhz i wszystko przeszlo pomyslnie, ale przyrost wydajnosci to ponad 200pkt., wiec czy to normalne??

 

Krecenie pamieci tak malo daje czy moze problem tkwi w czym innym??

 

 

EDIT2>>

No i smakra przeszly nawet na 1800Mhz, wzrost to ok 400 pkt w smarku 05...

 

Podkrecalem ATT, wiec moze to jednak nie takie zle :wink:

 

ps. trzeba zdjac chlodzenie, zeby looknac na pamieci...

 

 

 

ps2. @DEVIL jakim cudem ty robisz 16800 w 3dmarku 03??

Na jakich sterach??

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstalowałem sobie XG WarCat 7.1 i w końcu udało mi się ruszy pamięci przez ccc.

już byłem cały zadowolony że wreszcie się udało a tu mały zonk po włączeniu everesta. wykrywa mi nadal defaultowe takty zarówno rdzenia jak i pamięci, att to samo, tylko RT niby wykrywa nowe takty. no ale nic, włączam marka i 0 poprawy, taki jaki był wynik bez oc jest i teraz, stąd wnioskuję że jednak ATT i everest pokazują prawdę. Co może by przyczyną tego że niby podkręcam a tak na prawdę takty pozostają takie same :( ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaję że w niektórych kartach jest zablokowane możliwość O/C luki2 Taki wynik nie jest niczym wielkim. Uzyskałem go na 2,79 ghz (9x310) Problem jest jednak taki że restartuje się po jakimś czasie. Zdoła przejść jeden test ,ale już przy następnym zwiecha lub restart. Jak włączyłem takiego Far Cry to już po paru minutach zalicza zgon. Dałem 1.55 v i proc w stresie osiąga ok 60'C. Kręciłem też kartę troszkę. Wszystko to jednak dla testów ,bo max stable mam dopiero przy 2.53 ghz. Szkoda bo wyniki w CS:S miałem rzędu 170 FPS. Chyba spróbuje wymienić za dopłatą na jakiś SD i go wykręcić na 3ghz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaję że w niektórych kartach jest zablokowane możliwość O/C

Hmm no Ati napewno cos zmajstrowanlo z tymi kartami.

Swidczy przeciez o tym brak softVmod.

 

Ja prawdpodbnie trafilem na chyba gorsza wersje x1900GT rev.2, bo na rdzeniu rR580 zamiast RV570 przez co sie bardziej grzeje itp.

Za to pamieci ida calkowicie stabilnie na 1800mhz, a potem juz arty.

 

 

luki2 Taki wynik nie jest niczym wielkim. Uzyskałem go na 2,79 ghz (9x310) Problem jest jednak taki że restartuje się po jakimś czasie. Zdoła przejść jeden test ,ale już przy następnym zwiecha lub restart. Jak włączyłem takiego Far Cry to już po paru minutach zalicza zgon. Dałem 1.55 v i proc w stresie osiąga ok 60'C. Kręciłem też kartę troszkę. Wszystko to jednak dla testów ,bo max stable mam dopiero przy 2.53 ghz. Szkoda bo wyniki w CS:S miałem rzędu 170 FPS. Chyba spróbuje wymienić za dopłatą na jakiś SD i go wykręcić na 3ghz :)

 

Jesli chodzi o proca to pomogloby Ci lepsze chlodzenie.

Musisz po prostu utrzymywac temeprature core na poziomie 50-53 stopnii.

 

Wiem co pisze, bo jak mialem stockowe chlodzenie to rowniez maks bylo 2,56mhz, ale po zmianie coolera na BT nagle proc calkowiecie stabilny na 2,7ghz, ale na dosc wysokim napieciu 1,66V :blink:

Podkrecanie jest bardzo zalezne od temperatury.

 

Oczywiscie lepiej dolozyc do SD niz kupowac cooler za 150zł...

 

 

 

 

Czy ktos robil Vmody na X1950pro??

Czy ja musze byc pierwszy?? :wink:

Coprawda inna karta, ale to samo PCB.

 

Instrukcja Vmod

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...