Skocz do zawartości
delwin

X 1950 Już W Ofercie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, sluchajcie mam ziwny problem, a mianowicie: zakupilem sobie radeonika x1950xt od szafirka wersje 256mb. Problem polega na tym ,ze o ile rdzen moge podkrecic, to pamieci stockowo 900Mhz nie chca isc ani kroku dalej. Jak w jakimkolwiek programie do oc ustawiam chocby 905 to juz sie kaszani obraz w windowsie, jakies arty itp... na 900 w grach i przy ostrym katowaniu nigdzie artow nie zaobserwowalem... Troche to dziwne, testowalem na 3 roznych sterownikach i to samo, moze jakies rady ?? Prosze, szlag mnie juz trafia ze nie moge jej podkrecic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie smieszne jedynym progamem, jakim udalo mi sie podkrecic pamiec to overclocker, ale on nie ma mozliwosci odpalania sie w autostarcie i jest dosc prosty... Dziwne, ani ati tool, ani ati tray tools ani riva tuner... Pierwszy raz takie cos widze na overclockerze poszedl rdzen na 690 i memki na 990mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A64 3000+

1.5GB

Przesiadka z x700 na Powercolor x1950PRO 512mb

 

Po zmianie nie był stawiany nowy system, jedynie sterowniki zupdatowane.

 

Fifa 07 Max detali 1280 - w miare plynnie ale przy ujeciach kiboli scinki

TDU - Średnie detale 800x600 - slabiutko

NFSMW - Również nieciekawie.

 

Piszę w imieniu znajomego także dane moga być niedokładnie.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A64 3000+

1.5GB

Przesiadka z x700 na Powercolor x1950PRO 512mb

 

Po zmianie nie był stawiany nowy system, jedynie sterowniki zupdatowane.

 

Fifa 07 Max detali 1280 - w miare plynnie ale przy ujeciach kiboli scinki

TDU - Średnie detale 800x600 - slabiutko

NFSMW - Również nieciekawie.

 

Piszę w imieniu znajomego także dane moga być niedokładnie.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Dziwna sprawa z tymi danymy podanymi przez ciebie.

 

TDU na max (1024*768) ma okolo 35-45klatek

NFSWM tez okolo 45-50

 

 

Reinstal systemu podkreceni procka i powinno sporo wiecej klatek byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam okazje kupic tak chwalona przez Was w tym watku karte. Konkretnie chodzi o PowerColor X1950Pro z Accero Cooling, jej cena to ok 480zl, wiec wydaje mi sie ze jest oplacalna. Niestety posiadam zasilacz Chieftec 360W i nie jestem pewny czy to nie za malo jak na takiego potwora. W kompie ponadto naped i nagrywarka DVD, dwa HDD oraz A64 3200+ 2GB RAMu. Sytuacja jest o tyle ciekawa, ze w troche nizszej cenie moge miec 7900GS od Galaxy i tutaj akurat wiem ze zasilacz da rade poniewaz kumpel ma identyczna konfiguracje i jakos wyrabia.

Od razu dodam ze nie interesuje mnie zaden OC zarowno karty jaki CPU wiec jesli ktos posiada podobna konfiguracje prosze o info jak calosc sie sprawuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Złożyło się tak, że okazyjnie dokonałem upgrade mojego leciwego już sprrzetu. Stary ale jary A6800 powędrował wdobre ręce, a w moje łapki trafił X1950PRO 256 DDR3 PCIEx od Sapphire. (w sumie to leci dopiero)

Jako,że dosyć dawno nie miałem styczności z produktami ATI, mam na wstępie kilka pytań.

1. Czy ten Sapphire ma VIVO ?

2. Jakich sterowników używać, lub jakich sterowników i oprogramowania ?

3. Czy zamontowanie radiatorów na regulatorach napięcia jest konieczne do zabaw z kartą ?

4. Czy wymiana stockowego chłodzenia na ACCELERO jest sensowna ?

5. Czy jesteście usatysfakcjonowani ze swoich X1950PRO ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Złożyło się tak, że okazyjnie dokonałem upgrade mojego leciwego już sprrzetu. Stary ale jary A6800 powędrował wdobre ręce, a w moje łapki trafił X1950PRO 256 DDR3 PCIEx od Sapphire. (w sumie to leci dopiero)

Jako,że dosyć dawno nie miałem styczności z produktami ATI, mam na wstępie kilka pytań.

1. Czy ten Sapphire ma VIVO ?

2. Jakich sterowników używać, lub jakich sterowników i oprogramowania ?

3. Czy zamontowanie radiatorów na regulatorach napięcia jest konieczne do zabaw z kartą ?

4. Czy wymiana stockowego chłodzenia na ACCELERO jest sensowna ?

5. Czy jesteście usatysfakcjonowani ze swoich X1950PRO ? :D

1. Nie ma VIVO, tez and tym ubolewam :/

2. Aktualnie mam najnowsze Catalysty

3. Profilaktycznie zamontowalem radiatory na czesc regulatorow. Strefa jest zimna, ma tyle w stresie ile ma X1800/X1900 w idlu (okolo 45-48 w upalach)

4. Mysle ze jest to dobre rozwiazanie, ale niekoniecznie Accelero, moze jakis Zalman?? Chlodzenei jest dosc glosne,

5. W sumie to nie jest zla karta, kreci sie dosc slabo (rdzen 650/pamieci jeszcze nie wiem :D). jak na razie wiekszosc gierek chodzi, nie narzekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zastanawiam sie ktora karcioche wybrac z serii X1950Pro , wybor narazie padl na PowerColor , dokladnie taka: PowerColor X1950Pro 256 tylko mam pewne obawy co do chlodzenia ,czy daje ono rade na tej karcie ,i jakie temperatury sa w idle / stress?

Hmmmmm a koniecznie chcesz X1950pro?? Na allegro mozna tanio dostac karty z serii X1900 (dobrze sie kreca, maja regulacje przez Atitoola i inne programy). Sa one duzo bardziej wydajne niz X1950. A kosztuja taniej niz X1950.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmm a koniecznie chcesz X1950pro?? Na allegro mozna tanio dostac karty z serii X1900 (dobrze sie kreca, maja regulacje przez Atitoola i inne programy). Sa one duzo bardziej wydajne niz X1950. A kosztuja taniej niz X1950.

Nie musi byc koniecznie 1950pro ,na karte moge przenaczyc powiedzmy 550-600zl ,ostatnio widzialem na allegro kilka egzemplarzy 1900xt w dobrych cenach , teraz pusto ,same gt i pro , tylko ze jezeli bym kupil np 19xt to czy moja zasilka z siga by sobie z tym poradzila?

Edytowane przez Astro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musi byc koniecznie 1950pro ,na karte moge przenaczyc powiedzmy 550-600zl ,ostatnio widzialem na allegro kilka egzemplarzy 1900xt w dobrych cenach , teraz pusto ,same gt i pro , tylko ze jezeli bym kupil np 19xt to czy moja zasilka z siga by sobie z tym poradzila?

Nie sadze aby zasilka wytrzymala. Z tego co pamietam to X1900 chodza za okolo 400 wiec 200 zostanie na zasilke :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatnio zakupiłem sobie nową karte PowerColor X1950XT i mam pewien problem...

 

mianowicie atitool nie potrafi tej karty podkręci nawet o 10% a riva nie ma opcji podkręcania(NIE WIEM DLACZEGO)!!! Dodatkowo karta ma 2 tryby 2D i 3D i riva widzi tylko ten pierwszy, za to AtiTool wiidzi wszystko w ok ale zawiesza system po próbie podkręcenia np. rdzeń z 625 na 660 jest dla niego niewykonalnym zadaniem?!?!?!

 

Prosze o pomoc, może jakiś inny program, moze jakiś zmodowany bios??

 

z góry dzięki za info.

 

ps. Karta dośc okazyjnie kupiona za 680zł nówka. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh.

Sapphire X1950PRO 256Mb PCI Ex.

Już w kompie, odinstalowałem tylko RivaTunera i sterki od NV, wrzuciłem sterki z stronki ATI.

Skok pomiędzy 6800GS a tym radziem jest oooooogromny.

W 3DMarku 2005 10983pkt.

Karta jeszcze nie kręcona, defautowe takty.

 

Jeszcze pytanko, czego używać do oc AtiTool czy AtiTray ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatnio zakupiłem sobie nową karte PowerColor X1950XT i mam pewien problem...

 

mianowicie atitool nie potrafi tej karty podkręci nawet o 10% a riva nie ma opcji podkręcania(NIE WIEM DLACZEGO)!!! Dodatkowo karta ma 2 tryby 2D i 3D i riva widzi tylko ten pierwszy, za to AtiTool wiidzi wszystko w ok ale zawiesza system po próbie podkręcenia np. rdzeń z 625 na 660 jest dla niego niewykonalnym zadaniem?!?!?!

 

Prosze o pomoc, może jakiś inny program, moze jakiś zmodowany bios??

 

z góry dzięki za info.

 

ps. Karta dośc okazyjnie kupiona za 680zł nówka. :)

512mb czy 256mb? takty 625/1400 ????? http://www.powercolor.com/Global/products_...p?ProductID=846 rozumiem że to ta???

 

 

ps

 

szukam info o tym: http://www.powercolor.com/Global/products_...asp?ProductID=3 740zł jakieś - ale TAKTY mi tak średnio pasują 625/1600MHz, rdzeń 625 czyli STANDARD ale mem??? 1600MHz to MAŁO, XT raczej były 1800Mhz więc jakies padaki ... MIAŁ KTOŚ ??

 

co wy na to? one raczej na 1800 i więcej nie polecą ... ma ktos taką karte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh.

Sapphire X1950PRO 256Mb PCI Ex.

Już w kompie, odinstalowałem tylko RivaTunera i sterki od NV, wrzuciłem sterki z stronki ATI.

Skok pomiędzy 6800GS a tym radziem jest oooooogromny.

W 3DMarku 2005 10983pkt.

Karta jeszcze nie kręcona, defautowe takty.

 

Jeszcze pytanko, czego używać do oc AtiTool czy AtiTray ?

 

Sorki że to napiszę ,ale śmiem wątpić w ten twój wynik ~11K w 2k5 na tym Athlonie 64 . Procek zaledwie do 2.4 ghz. Niewiele lepsze wyniki osiągali na C2D E4300 ,a to przecież wydajniejszy procek. Do OC najlepiej samemu po testować. IMO skłaniałbym się ku AtiTool.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

512mb czy 256mb? takty 625/1400 ????? http://www.powercolor.com/Global/products_...p?ProductID=846 rozumiem że to ta???

ps

 

szukam info o tym: http://www.powercolor.com/Global/products_...asp?ProductID=3 740zł jakieś - ale TAKTY mi tak średnio pasują 625/1600MHz, rdzeń 625 czyli STANDARD ale mem??? 1600MHz to MAŁO, XT raczej były 1800Mhz więc jakies padaki ... MIAŁ KTOŚ ??

 

co wy na to? one raczej na 1800 i więcej nie polecą ... ma ktos taką karte?

kontynuując http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...roducts_id=6091 ta ma 1800Mhz na pamięciach, dlaczego producenci tak kombinują? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kontynuując http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...roducts_id=6091 ta ma 1800Mhz na pamięciach, dlaczego producenci tak kombinują? :/

 

Te PowerColory są jakoś niżej taktowane.Widziałem ostatnio nawet wersje z 1450 mhz taktami na pamięciach. Ja bym łykał tego sapphire ,ale to chłodzenie. W sumie jakbyś tanio dorwał Accelero x2 to byś się zmieścił do tych 750 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te PowerColory są jakoś niżej taktowane.Widziałem ostatnio nawet wersje z 1450 mhz taktami na pamięciach. Ja bym łykał tego sapphire ,ale to chłodzenie. W sumie jakbyś tanio dorwał Accelero x2 to byś się zmieścił do tych 750 PLN.

WC jest wiec accelero nie potrzebne. :P patrz jego sig.

 

ZeroSuper

 

Zapodaj screena z taktami grafy, proca i 3dmarkiem.

Watpie abys mial prawie 11k na tak slabym procku. Nie ma szans.

 

BTW ja mam cos okolo 10,5k w 2k5, a moj proc jest sporo mocniejszy ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te PowerColory są jakoś niżej taktowane.Widziałem ostatnio nawet wersje z 1450 mhz taktami na pamięciach. Ja bym łykał tego sapphire ,ale to chłodzenie. W sumie jakbyś tanio dorwał Accelero x2 to byś się zmieścił do tych 750 PLN.

jak MIB napisał WC jest ;) ma TYLKO 256mb ramu (fakt że gram w 1280x1024 - taki monitor i na razie nie zmieniam)

 

małe zestawienie zrobiłem najbardziej opłacalnych ATI

 

 

1) GT@PRO 600/1350 512MB -- http://allegro.pl/item208307367_pcx_palit_...2mb_256bit.html 499zł

 

2) X1950PRO 600/1400 512MB -- http://allegro.pl/item208798141_pci_e_sapp...2mb_gddr3_.html 570zł

 

3) X1950XT 625/1800 256MB (48 PSów, rdzeń XT,) (mało pamięci) -- http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...roducts_id=6091 659zł

 

4) x1950XT 625/1600 512MB -- (48 PSów, rdzeń XT,) 740zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki że to napiszę ,ale śmiem wątpić w ten twój wynik ~11K w 2k5 na tym Athlonie 64 . Procek zaledwie do 2.4 ghz. Niewiele lepsze wyniki osiągali na C2D E4300 ,a to przecież wydajniejszy procek. Do OC najlepiej samemu po testować. IMO skłaniałbym się ku AtiTool.

Zgadzam się z tobą Devil@,ja na niekręconym a64 3800 venice (2,4 ghz)mam 9100 w 3d mark 05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh.

Sapphire X1950PRO 256Mb PCI Ex.

Już w kompie, odinstalowałem tylko RivaTunera i sterki od NV, wrzuciłem sterki z stronki ATI.

Skok pomiędzy 6800GS a tym radziem jest oooooogromny.

W 3DMarku 2005 10983pkt.

Karta jeszcze nie kręcona, defautowe takty.

 

Jak dla mnie wynik wyssany z palca, no chyba że 3DM05 szedl w 800x600 B-)

U mnie przy E4400 po OC na 2.66Ghz i Sapphire X1950PRO 512Mb (AGP) na nie kręconej karcie ~10500 pkt.

Po OC GPU 580/640Mhz ~11000 pkt.

Także nie wiem jakim cudem ma taki wynik ! Noi w dodatku ten jego procek.........

 

Dawaj screeny bo nie wierze !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba juz nie cza...:D

Ale nie ja prosilem wiec sie nie sugeruj, jednak teraz wynik jest ok.

Ja ma X1950 Pro HIS 512 MB i korka E4400 na deflaucie no i marne 512 MB ramu, a wsio na Asrocku Conroe865PE i w 3dMarku '05 mam 9,3 ale tymy na pamiatkach to mam jakoś tak 2.5- 4-4-8-4, nigdy nie zmieniałem bo nie umim....:D, jak ktos wie jak ustawic mam to podziekował, acha karta na AGP..., dzisiaj wgram nowe stery i sie zobaczy,

----> wszystkim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...