Skocz do zawartości
narcyz

Jakość Laptopów F-my Benq.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Czy ktoś z Was ma jakieś osobiste doświadczenia z tymi laptopami? Chciałbym zaczerpnąć nieco opinii, ponieważ nie zaszkodzi troche się dowiedzieć o ich wykonaniu, jakośći, serwisie, etc. Kolega ma dość ograniczony budżet (4k) i po odstawieniu wynalazków typu Acer, dobrym wyborem wydaje się być jeden z laptopów Benq'a lub LG. Nie będe się wdawał w szczegóły co to za laptopy, bo nie pytam co kupić, a czy Benq zaskakuje jakością (pozytywnie lub negatywnie).

Wszelkie opinie mile widziane ;)

 

Pzdr,

narcyz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO za 4 tys można kupić z wykonaną wzorowo obudową HP nx7400 na C2D, matrycą panoramiczną (jedne z najlepszych jakie widziałem w laptopach). Mam od dłuższego czasu styczność z nx6110, 6125, 7400 i bardzo je sobie chwalę. Super sprzęt w odróżnieniu od Lenovo (były IBM) Thinkpad T60 i X60s - jakość tych laptopów po prostu mnie rozwala, plastiki, lużne elementy obudowy itp. (ale nie mam wyjścia mogę na podstawie umowy korporacyjnej zamawiać tylko laptopy Lenovo Thinkpad).

 

Przecież Benq to tańsza marka Acer'a.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Czy ktoś z Was ma jakieś osobiste doświadczenia z tymi laptopami? Chciałbym zaczerpnąć nieco opinii, ponieważ nie zaszkodzi troche się dowiedzieć o ich wykonaniu, jakośći, serwisie, etc. Kolega ma dość ograniczony budżet (4k) i po odstawieniu wynalazków typu Acer, dobrym wyborem wydaje się być jeden z laptopów Benq'a lub LG. Nie będe się wdawał w szczegóły co to za laptopy, bo nie pytam co kupić, a czy Benq zaskakuje jakością (pozytywnie lub negatywnie).

Wszelkie opinie mile widziane ;)

 

Pzdr,

narcyz

Acer, Benq, LG? kupucjecie "laptopa" czy laptopa? niech się kolega lepiej dwa razy zastanowi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od końca- co rozumiesz przez ostatnie zdanie? Może nie wiem o jakichś koneksjach między obiema firmami, więc jeśli możesz to wyjaśnij trochę.

 

Nie spotkałem się z nx7400 na C2D (co innego CD), ale mniejsza o to bo są pewne wymagania, a ta seria nie spełnia ich na pewno pod względem karty graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj, a wszystko stanie się jasne :)

 

Benq

 

http://global.acer.com/about/news.asp?id=59

 

http://www.benq.com/page/?pageId=3

 

Oczywiście HP nx7400 jest na Intel Core Duo - wlnąłem się :wink:

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od końca- co rozumiesz przez ostatnie zdanie? Może nie wiem o jakichś koneksjach między obiema firmami, więc jeśli możesz to wyjaśnij trochę.

 

Nie spotkałem się z nx7400 na C2D (co innego CD), ale mniejsza o to bo są pewne wymagania, a ta seria nie spełnia ich na pewno pod względem karty graficznej.

narcyz, szacun dla Ciebie bo jesteś wporzo zawodnik, ale ile Ty masz lat aby razem z kolegą łykać Benqi albo inne shity, bo mają Core2Duo?

tylko lamer poleci na parametry i kupi coś z w/w produktów, chyba już jesteś na tyle "dorosły sprzętowo", aby zrezygnować z tej dwójki przed C, wziąć laptopa z 20gb mniejszym dyskiem, ale kupić laptopa a nie "laptopa"?

chcesz, żeby kolega dziwnie na Ciebie patrzał jak laptop przesiedzi 1/4 swojej gwarancji na serwisie? chcesz mu zrobić takie świństwo?

ubrałeś się w Toshibe, a koledze chcesz doradzić takie coś?

"odstawiliście" wynalazki typu Acer, a chcecie kupić BENQa?

LOL

to wszystko co chciałem powiedzieć w tym temacie, weźcie Benqa i krzyżyk na drogę

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, wiele się wyjaśniło. Nigdy nie przypuszczałem, że Benq jest w jaki kolwiek sposób powiązany z Acerem. To znacznie zmienia moje zdanie w temacie wyboru tego laptopa.

 

@kucyk, zawsze lubiłem sposób wyrażania Twoich opinii [; Dość dosadny, ale przemawiający, hehehes.

 

Wynikało to z tego, że za 4k trudno dostać coś z grafiką, która pozwoli zagrać jeszcze w każdą wypusczaną na rynek grę. Miało być coś więcej niż Cweleron, a zarazem i coś lepiej wykonanego niż Acer, MaxData, etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to rzeczywiście ciężko będzie, właściwie znalazłem tylko coś takiego:

ASUS F3JC-AP019

4299zł

wiem, że to więcej niż 4k i pewnie mniej niż to co oferuje Acer/Benq itd. ale musicie się zastanowić...

 

 

a może jednak chcecie mojego :>

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat Twojego już Ci mówiłem coś ;) W każdym razie spytam jeszcze kolegi, bo to właśnie o niego chodzi.

 

F3JC może (!) by ceną przeszedł, ale ma 512mb ramu i ten niesczęsny dysk. No nic, jeszcze pomyślimy. W końcu i tak decyzja nie należy do mie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat Twojego już Ci mówiłem coś ;) W każdym razie spytam jeszcze kolegi, bo to właśnie o niego chodzi.

 

F3JC może (!) by ceną przeszedł, ale ma 512mb ramu i ten niesczęsny dysk. No nic, jeszcze pomyślimy. W końcu i tak decyzja nie należy do mie.

 

Witam

 

Mam tego lapka ASUS F3JC - AP019.

Na tej aukcji na allegro jest błąd. Dysk zamontowany w tym lapie to FUJITSU na SATA i ma 5400rpm, a nie jak na aukcji napisano 4200rpm.

 

Swoją drogą to fajnie śmiga, a 512 ramu zawsze można sobie dokupić (ja osobiście planuje zakup za jakiś miesiąc albo dwa). :)

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie kupiłem Toshibe ale mialem zamiar kupic Benq gdyby nie jego cena -stosunek ceny do wyrobu.

 

Kupiłem Toshibe A100-220, natomiast jesli chodzi o Acery, to jak juz ktoś powiedział: "najwięcej do powiedzenia mają ci, którzy ich nie mają"

 

Mam 4 Acery w biurze -juz od kilku lat, były kupowane w rożnych odstepach czasu i jak na sprzet biurowy są to całkiem poprawne, nie psujące sie urządzenia, jesli były by jakies promocje na notebooki Acer z kartami Ati to pewnie bym kupił.

Żaden z nich do tej pory sie nie popsuł, więc uważam, że nie są złe -aczkolwiek są lepsze.

 

... i jeszcze jedno: określenia typu lamerstwo są dla mnie troche smieszne. Łatwo się ludzi ocenia i osmiesza, trudniej cos mądrego powiedziec, a jak nie wiadomo co powiedziec to najlepiej podsumowac jednym okresleniem.

 

pozdrawiam

 

lamerów szczególnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie kupiłem Toshibe ale mialem zamiar kupic Benq gdyby nie jego cena -stosunek ceny do wyrobu.

 

Kupiłem Toshibe A100-220, natomiast jesli chodzi o Acery, to jak juz ktoś powiedział: "najwięcej do powiedzenia mają ci, którzy ich nie mają"

 

Mam 4 Acery w biurze -juz od kilku lat, były kupowane w rożnych odstepach czasu i jak na sprzet biurowy są to całkiem poprawne, nie psujące sie urządzenia, jesli były by jakies promocje na notebooki Acer z kartami Ati to pewnie bym kupił.

Żaden z nich do tej pory sie nie popsuł, więc uważam, że nie są złe -aczkolwiek są lepsze.

 

... i jeszcze jedno: określenia typu lamerstwo są dla mnie troche smieszne. Łatwo się ludzi ocenia i osmiesza, trudniej cos mądrego powiedziec, a jak nie wiadomo co powiedziec to najlepiej podsumowac jednym okresleniem.

 

pozdrawiam

 

lamerów szczególnie ;)

hahaha

tyle powiem

bijesz do mnie z tym Acerem?

z lamerem też? gdzie zostało użyte takie słowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze ze troche was nie rozumie. dlaczego wg was Acer, Benqu, LG i pewnie wiele innych firm produkuje "laptopy" a nie LAPTOPY? to ze ktos robi to taniej niz Toshiba, HP, IBM to znaczy ze to juz nie laptop?? rownie dobrze moza tak powiedziec o PCtach robi je IBM, Hp itd a sa tez skladaki tworzone w malych sklepikach w zaciszu domowy, i co wtedy ten PC nie jest juz PCtem?

Ja smialo moge kazdemu polecic Acera, uzywam od ok pol roku i jestem bardzo zadowolony!! spisuje sie bardzo dobrze, jest wydajny, ma bardzo dobra baterie, swietna matryce!! czym od niego rozni sie jakis HP np? czesto ta sama plyta glowna, o procesorze nei wspominam.... a to ze ktos zrobi to taniej... to zle?? nie mowie ze Acer jest idealny, bo np. obudowy ma slabe... ale ten problem mozna bardzo latwo rozwiazac... o czym pisalem juz w innych watkach. A dwa nie kazego stac na "wypasiona" Toshibe! Zastanowcie sie nad tym co piszecie!! wielu z was nawet nie mialo nigdy acera czy innego "laptopa" a stajcie sie ekspertami. Acer sprzedaje w tej chwili najwiecej laptow w europie...dlaczego? Bo sa tanie, bo maja wydajnosc drozszych firm... ale po co przeplacac??? technologia idzie tak do przodu ze co 3-4lata sprzet sie zmienia.... pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale do **** wafla, gdzie tu ktoś coś pisał o Acerze?

to wy zaczeliście go bronić, jakbyście przeczytali ze zrozumieniem pierwszy post to nie traciłbym czasu na czytanie waszych bzdur...

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze ze troche was nie rozumie. dlaczego wg was Acer, Benqu, LG i pewnie wiele innych firm produkuje "laptopy" a nie LAPTOPY? to ze ktos robi to taniej niz Toshiba, HP, IBM to znaczy ze to juz nie laptop?? rownie dobrze moza tak powiedziec o PCtach robi je IBM, Hp itd a sa tez skladaki tworzone w malych sklepikach w zaciszu domowy, i co wtedy ten PC nie jest juz PCtem?

Dlaczego IBM ThinkPad jest droższy od Acera :?: :

 

- aluminiowa pokrywa wyświetlacza, wzmocniona rama wyświetlacza i pokrywy - też alu

- shock absorbery dla dysku twardego i innych podzespołów

- doskonała klawiatura

- mała grubość i waga laptopa

- nowoczesny, wysmakowany design

- najwyżej jakości materiały (z wyjątkiem IBM-Lenovo)

- świetne, skuteczne chłodzenie

- modularna budowa np. ultrabase/ultradrive

- cena za markę i prestiż

- trwałość, bezawaryjność.

 

T42 którego posiadam (jeszcze produkcji IBM'a), codziennie przemierza ze mną kilkanaście kilometrów od dwóch lat. W róznych temperaturach w największe upały jak i mrozy.

Nigdy mnie zawiódł i nigdy nie miałem z nim probemów (sprzętem i BIOS'em). Dlatego wolę zapłacić więcej i o nic się nie martwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z reguły nie wypowiadam się o czymś, gdy nie miałem z tym kontaktu. Więc o Acerze zdąrzyłem sobie wyrobić opinie jeszcze przed tym zanim zacząłem się interesować rynkiem komputerów przenośnych. W sporej mierze pokrywała się ona z tym co jest zawarte w tym subforum nt. f-my Acer, więc tym bardziej upewniłem się że moja opinia nie jest jakoś szczególnie błędna. Oczywiście zbiegu okoliczności nie można nigdy wykluczyć.

Wracając do tematu- skoro Benq jest powiązany z Acerem, to nie dziwią mnie negatywne reakcje. Tak więc po raz kolejny utwierdzam się w przekonaniu, że trudno jest kupić coś co by nam odpowiadało w każdym calu w stosunku do kwoty jaką dysponujemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benq dopiero wchodzi na rynek, na forum posiada go chyba doslownie pare osob i to nei dluzej niz kilka tygodni (?) tak wiec powstrzymaj sie troche z tymi negatywnymi opiniami i zniechecaniem, chociaz do pierwszych konkretniejszych wypowiedzi na temat jego jakosci, przez uzytkownikow. Nie ma nic gorszego niz uogolnianie..

 

Co do Acera to inna kwestia, pamietam czasy jak powstawalo to subforum i akurat Acery zawojowaly na naszym rynku. Spora grupa osob je kupila z wiadomych wzgledow cena/wyposazenie, ale bylli tez tacy co mowili ze np HP to gorzej niz no-name, a Acer to jest to ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Odradzam kupno taniego sprzętu, a przede wszsytkim Acera. Dzięki temu taniemu laptopowi dołożyłem do niego więcej niż jest teraz wart. Wszelki serwis jest piękny jak się ma gwarancje i można czekać... tygodniami. A co moi mili zrobicie jak się skończy gwarancja? Wyższej klasy sprzęt nie psuje się tak bardzo jak ten tańszy. W moim poczciwym Aspire 1522 jedynie co dobrze działa to płyta główna. Napęd DVD nie działał od samego początku... zmarnowałem niecałe 200 płyt dvd (tych lepszych) i stwierdziłem, że zakupię do stacjonarki nagrywarkę, taniej mnie to wyjdzie. Dysk też mi padł... zanim jeszcze kupiłem nagrywarkę... masę danych straciłem... i kolejne kilkaset zł. w plecy. Teraz mi padła grafika... cena bagatela 150eu netto, używanej nie idzie kupić.

 

Czy wypowiadający się tutaj o Acerach w pozytywach widzieli inne matryce? Zajmuję się fotografią i na matrycy Acera nic nie można sensownie zdziałać... przekłamuje kolory... czerń... kontrast... Dobrze, że mam poczciwego EIZO ;) Jak ktoś nie wierzy to chętnie podzielę się uwagami :)

 

Naprawdę jeśli chcesz kupić dobrego laptopa to kup coś lepszego, pewniejszego. Poczytaj też fora zagraniczne... popytaj serwisantów laptopów. Oni Ci powiedzą co jest najlepsze. Ja miałem przyjemność pracować na Dellu, nie jednym... i to są notebook'i z prawdziwego zdarzenia, a nie namiastki Acery. Chyba, że laptop ma Ci służyć jako droga podstawka na kurz... co tanie to drogie.

 

Pozdrawiam wszystkich dyskutujących

Krzysiek P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Acera to inna kwestia, pamietam czasy jak powstawalo to subforum i akurat Acery zawojowaly na naszym rynku. Spora grupa osob je kupila z wiadomych wzgledow cena/wyposazenie, ale bylli tez tacy co mowili ze np HP to gorzej niz no-name, a Acer to jest to ;)

Wielu z nich przekonało się z czasem o wyższości HP, nawet pomimo znacznie gorszego stosunku konfiguracja/cena ;)

Chociażby kucyk, który nie wstydził się przyznać do błędu w przypadku swojego wyboru Acera [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko jest jedna bardzo istotna kwestaia ile sprzedaje notebookow acer a ile inni producenci? dlatego wiecej ludzi mowi o jej wadach wiecej trafia do serwisu itd... Ja smialo moge powiedziec ze jestem szczesliwym posiadacem Dobrego acera! i nie wstydze sie tego powiedziec! i wcale nie twierdze ze nie ma lepszych notebookow bo sa.

 

Grimlock - nie wiem o co chodzilo w Twoim posice, do czego zmierzales?

ja nie podwazylem IBMa i napisalem przeciez ze acer ma slabsza obudowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elliotek ale Acer sprzedaje tyle bo jest TANI a nie dlatego ze jest DOBRY (chociaz nie twierdze, ze nie mozna byc z niego zadowolonym). Tak sie sklada, ze ja do Acera nigdy uprzedzony nie bylem, sam go kupilem swojej dziewczynie myslac, ze to dobry wybor i do tego w dobrej cenie. No i sie przejechalem na tym, zreszta jako jeden z wielu. Jeszcze pol biedy jakby to byl odosobniony przypadek, ale IDENTYCZNYCH przypadkow jest mnostwo. Gdzie z kims nie rozmawiam i slysze o zepsutym laptopie to dziwnym zbiegiem okolicznosci to najczesciej jest Acer. Przewinelo mi sie przez lapy juz 5 laptopow, kazdy innej marki i dlaczego one ani razu nie wyladowaly w serwisie a Acer mojej panny w przeciagu pol roku dluzej byl w serwisie niz go uzytkowala?! No z czegos to musi wynikac, przeciez to nie jest jakies widzimisie uzytkownikow, ktorzy sie uparli na Acera. Jest tani a co za tym idzie MUSI na czyms oszczedzac, cudow nie ma. Takze zostanmy przy tej wersji, ze Ty jestes zadowolony ze swojego sprzetu (i bardzo dobrze!!), ale generalnei nie unos sie honorem i nie traktuj personalnie atakow na ta firme. Poza tym wg mnie wiekszosc tutaj obecnych, ktorzy wypowiadaj sie na temat laptopow Acera, jednak mialo z nimi stycznosc i opinie nie sa tylko powtarzaniem ogolnie przyjetej opinii. I proponuje tym postem zakonczyc wszelkie wojny na ten temat, po 1 dlatego, ze jest od tego osobny topic, a po 2 ze tutaj ma byc rozmowa o BenQ (czy jest powiazany czy nie jest, niewazne, ale rozmowa ma nei schodzic z tematu). Ode mnie moge jeszcze dodac, ze na razie nie mialem w rekach zadnego Benka, dlatego sie nie wypowiem, ale musze przyznac ze z checia bym rzucil okiem na 14" z X1600 i DVI, bo bodajze cos takiego maja.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam tylko ze:

 

ACER juz nie jest liderem sprzedazy notebookow :lol:

 

Tak jak juz dawno temu pisalem acer mial w zeszlym roku 20-27%(w zaleznosci od zrodla) rynku... ale zagorzali ACERowcy twierdza dalej ze 50% :lol:

 

http://mobile.computerworld.pl/news/98201.html

 

Teraz jest na 5 miejscu i sprzedal 2 razy mniej notkow,nie wiem czemu :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam tylko ze:

 

ACER juz nie jest liderem sprzedazy notebookow :lol:

 

Tak jak juz dawno temu pisalem acer mial w zeszlym roku 20-27%(w zaleznosci od zrodla) rynku... ale zagorzali ACERowcy twierdza dalej ze 50% :lol:

 

http://mobile.computerworld.pl/news/98201.html

 

Teraz jest na 5 miejscu i sprzedal 2 razy mniej notkow,nie wiem czemu :roll:

no właśnie, czemu :roll:

:lol:

 

baxxxio' -> co do Twojego siga - normalnie Nostradamus z Ciebie, Core Quadro już się pojawił :D tylko 8MB ma cache'u a nie 16 ale się dużo nie pomyliłeś

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...