Skocz do zawartości
narcyz

Jakość Laptopów F-my Benq.

Rekomendowane odpowiedzi

Grimlock - nie wiem o co chodzilo w Twoim posice, do czego zmierzales?

ja nie podwazylem IBMa i napisalem przeciez ze acer ma slabsza obudowe...

Chodziło mi o wskazanie dlaczego IBM o podobnej konfiguracji jest droższy od np. Acera czy innych marek "ekonomicznych". :wink:

 

Czasami warto dopłacić i wybrać HP zamiast tańszej marki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o wskazanie dlaczego IBM o podobnej konfiguracji jest droższy od np. Acera czy innych marek "ekonomicznych". :wink:

 

Czasami warto dopłacić i wybrać HP zamiast tańszej marki :)

nie chce tu usilnie bronic marki Acer, ale podam jeden przyklad, moj znajomy kupil sobie HP 6110 nie pamietam dokladnie ktory model, jest ich kilka, parametry mial prawie takie same jak moj acer z tym ze ja mialem 512MB w jedne kosci a on 2x256(dla mnie wada bo 512 to troche malo i trzeba sprzedac 2pamiec zeby miec wiecej, ale to malo istotne) laptop roznil sie matryca ja mam 14,1 a w HP bylo 15" i wlasnie w kwesti matrycy byla roznica, bo krotko mowiac byla do BANI! ciemna malo wyrazista, i to nie jest odosobniony przypadek! byc moze w nowych modelach juz nie maja takich problemow. znajomy ktory siadal przed moim kompem byl zafascynowany tym jak swieci moja matryca.... nie mowi ze ten HP jest zly bo ma swietna obudowe, ale nie kazdy takiej potrzebuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

laptop roznil sie matryca ja mam 14,1 a w HP bylo 15" i wlasnie w kwesti matrycy byla roznica, bo krotko mowiac byla do BANI! ciemna malo wyrazista, i to nie jest odosobniony przypadek! byc moze w nowych modelach juz nie maja takich problemow. znajomy ktory siadal przed moim kompem byl zafascynowany tym jak swieci moja matryca.... nie mowi ze ten HP jest zly bo ma swietna obudowe, ale nie kazdy takiej potrzebuje...

Pierwszy raz spotykam się z takim przypadkiem. W różnych odstępach czasu jak i transportach matryce zawsze były takie same, bardzo dobrze podświetlone, jasne, wyraźne soczyste kolory, dobre kąty widzenia. Były to 4x nx6110, 2x nx6125, 2x nx7400. Matryce w nx'ach były lepsze niż w Thinkpadach T23, T40/42 nawet T60 czy X60s.

 

Może wszystkie HP i IBM'y, z którymi mam przyjemność pracować były jakieś wyjątkowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze masz zlych znajomych ;)

 

Przestancie juz odgrzebywac to wykopalisko na temat jakosci i oplacalnosci ACERA, akurat na tym forum juz dosc zostalo o tym powiedziane. I tak siebie nie przekonacie nawzajem...

 

 

Proponuje zeby pisac w tym watku juz tylko i wylacznie o Benq, a najlepiej niech wypowiedza sie ci ktorzy maja z nimi przez dluzszy czas do czynienia. O to w koncu pytal autor tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez Benqu wykupil Siemensa..... Wiec mozna domniemywac ze jest lepsza (lepiej zarzadzana) firma. Ale i tak wole cos pewnego. Nigdy wiecej siemensa/Benqu.

Benq wykupił Część siemensa odpowiedzialną za produkcję komórek nie laptopów B-) .

A z tym lepiej zarządzaną to też różnie bywa - ktoś by jeszcze pomyślał że Gazprom jest superzarządzany bo wykupuje Łukos . Co do jakości to jest 1 dobra rzecz w Benq w porównaniu do Acera - serwis w Polsce .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, serwis w PL jest, ale kwestia tego jaki. Taka informacja też by się przydała ;) I tu po raz kolejny można się odwołać do serwisu Acera w Polsce. Co z tego, że był/jest skoro to Blasc, a większość wie co to oznacza ;) Ale już skończmy z tym Acerem, bo nie o tą firmę tu chodzi w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

Zanim kupiłem Toshibe byłem mocno napalony na Benq R53E na karcie Ati X600, 512 ram, dobrej matrycy, wifi itd -ogólnie notebook dobrze wypasiony.

Na przeszkodzie staneła mi przedewszystkim cena, bo jakość uwazam, niejest taka zła - 3200 zł to troche za duzo jak za taki sprzęt który za kilka miesiecy bedzie tanszy o ok. 600 zł. Konieczność wymusiła na mnie zakup Toshiby A100-220 z 256 ram /kupiłem dodatkowe 512 ramu na allegro za 115 zł z wysyłką, kartę wifi za ok 80 zł z wysyłką/. W sumie całosc kosztowała mnie: 2187 zł notebook + 115 zł ram + 80 zł wifi = 2382 zł.

 

Benq za 3200 zł z 512 mb ramu - vs - Toshiba z 768 mb ramu za ok 2400 zł

/o innych elementach nie pisze bo dla mnie nie byly az tak istotne/

 

Byłem mocno napalony na tego Benq najwiekszym atutem była dla mnie karta Ati x600, jednak bardzo szybko doszledłem do wniosku ze grafa na lapku nie ma dla mnie az takiego znaczenia, poniewaz stacjonarny mam praktycznie wypasiony na maxa. Przypuszczenia potwierdziła szara rzeczywistosc, nie mam czasu na gry w pracy -tak jak do tej pory zresztą, w delegacjach i na wyjazdach wystarcza mi toshiba, filmy na dvd oglada sie fajnie, lapek chodzi w miare szybko, nie zawiesza sie, nie psuje, nie przegrzewa, jakość poprawna wiec ogolnie nie odczuwam żadnego dyskomfortu jeśli chodzi o używanie.

 

Reasumując: jesli trafisz Benq w dobrej cenie to bierz, ale cena musi byc naprawde dobra, w przeciwnym razie radze sobie odpuscić -takie jest moje zdanie.

Ogólnie firma jest Niemiecka i na niemieckim rynku ma raczej dobrą opinie jesli chodzi o jakość, u nas dopiero debiutuje, więc każdy kto sie na nią zdecyduje zawsze bedzie troche "dygał".

 

Jesli ktoś posiada jakiegos Benq to niech napisze kilka słów bo sam jestem ciekawy jak to sie sprawuje.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro taka ostra dyskusja o BENQ, co sadzicie o tym modelu ??

kolega szuka cos do 4Kilo, tu jest za 4,4 chyba mocna konfiguracja :)

http://mcomp.com.pl/not_benq_s73g_t2300_80...rw_141/-160142/

 

gdzies widzialem jego recenzje, nie byla zla :)

Edytowane przez Doctor_25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sadzicie o tym??:

http://allegro.pl/item129545796_nowosc_ben..._chip_test.html

 

tutaj recenzja:

http://pcarena.pl/page/76315/BenQ-Joybook-...ntrum-rozrywki/

 

 

a tutaj ten sam model ale zamiast CoreDuo ma CELERONA i dysk o 20GB mniejszy.

ale za to jaka cena :lol2:

http://allegro.pl/item132307104__nowy_benq...ati_x1600_.html

 

jak dla mnie rewelka za 4,4 tys.

Tylko ciekawe jak to jakosciowo wyglada :)

 

Widzial to ktos, dotykal, testowal??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dotykałem jakiegos Benq był bardzo ładny :) matryca była taka-se ale i tak lepsza niż w acerze TM2420 który stał obok. Plastik nie uginał sie pod naciskiem (no chyba że na klapie matrycy) i był pomalowany na srebrno lakierem o fakturze podobnej do tej jaka ma lakiej w moim LG - czyli raczej nie zetrze sie ale pewnie sie kiedyś porysuje (ja juz 4 małe ryski naliczyłem u siebie po pólrocznym używaniu lapciaka). Kosztowal 2100zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2320256[/snapback]

hahaha

tyle powiem

bijesz do mnie z tym Acerem?

z lamerem też? gdzie zostało użyte takie słowo?

 

HAHAHA to ja mogę powiedzieć w tej sytuacji. Nie dość, że masz śmieszne młodociane odzywki to jeżeli nie miałeś ACERa jesteś słownikowym przykładem LAMERA. Opieranie swojego zdania na tym co gdzieś wyczytałeś/usłyszałeś jest co najmniej ŚMIESZNE.

 

 

no i? to nie jest odpowiedzią na moje pytanie

po za tym z kim ja rozmawiam na temat sprzętu? z kimś kto w laptopie ma dysk "Seaget" i nagrywarkę "Pionieer".

 

A tutaj w dodatku jesteś arogancki, nie umiesz rozmawiać normalnie? ;-] Czepiasz się jak GEEK.

 

Czy wypowiadający się tutaj o Acerach w pozytywach widzieli inne matryce? Zajmuję się fotografią i na matrycy Acera nic nie można sensownie zdziałać... przekłamuje kolory... czerń... kontrast... Dobrze, że mam poczciwego EIZO ;) Jak ktoś nie wierzy to chętnie podzielę się uwagami :)

Fotografię to chyba traktujesz jako hobby bo jakoś nie wyobrażam sobie profesjonalnej obróbki zdjęć na LCD - no być może na tych z najwyższej półki ale większość pracuje na CRT.

 

 

elliotek ale Acer sprzedaje tyle bo jest TANI a nie dlatego ze jest DOBRY (chociaz nie twierdze, ze nie mozna byc z niego zadowolonym). (...)

Trzeba patrzeć na to trochę szerzej. Ponieważ sprzedaje się ich sporo więc stosunkowo więcej jest też i wadliwych, a że w dodatku są jednymi z najtańszych notebooków to i jakość jest niższa. KUPUJESZ TO ZA CO PŁACISZ. Wszystko zależy od wymagań. Potrzeby co poniektórych ACER spokojnie zaspokoi.

Edytowane przez szonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro w MEDIAMARKET ten laptop firmy BenQ model R55E jest taniej o VAT.

 

Dołączona grafika

 

Procesor: C-M 420 1.6

Pamięć: 512 MB

Dysk: 60 GB

Napęd optyczny: DVDRW

Karta Graficzna: I950

Matryca LCD: 15.4"

System: Linux

Inne: WIFI

 

 

http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...8&grupa=109

 

 

Będzie w cenie 2048 złotych, ja znalazłem jeszcze taniej. Jest to model bez 7400Go, brakuje literki "G". Plusem sa jak narazie

recenzję modelu z G no i jeszcze większym serwis w Katowicach, pare metrów ode mnie :). Napewno Minus ułożenie lub położenie TouchPada, za blisko klawiatury (mam pytanie czy da się go wyłączyć).

Edytowane przez niko2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro taka ostra dyskusja o BENQ, co sadzicie o tym modelu ??

kolega szuka cos do 4Kilo, tu jest za 4,4 chyba mocna konfiguracja :)

http://mcomp.com.pl/not_benq_s73g_t2300_80...rw_141/-160142/

 

gdzies widzialem jego recenzje, nie byla zla :)

Ciekawą alternatywą w stosunku do niego jest http://www.mobilworld.pl/produkt/a8jch028h.php?2,1,11,,723

Ma słabszą grafikę, ale mniejsza matryca wpływa pozytywnie na wagę i wymiary a to jest istotne przy sprzęcie przenośnym. Jeśli się zdecyduję na kupno trzeciego laptopa to wybór padnie na niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawą alternatywą w stosunku do niego jest http://www.mobilworld.pl/produkt/a8jch028h.php?2,1,11,,723

Ma słabszą grafikę, ale mniejsza matryca wpływa pozytywnie na wagę i wymiary a to jest istotne przy sprzęcie przenośnym. Jeśli się zdecyduję na kupno trzeciego laptopa to wybór padnie na niego.

fakt, sprzecior pierwsza klasa nie ma co :)

ale moj nastepny lapek to min x1600 i matryca wlasnie w okolicach 14" :D

 

ale cena asusa przyjazna:)

 

choć BENQ... 300plnow drozej i masz proca t2400 i tego x1600, i jakis badziewny pilot;) :lol2:

 

ciezki wybor ci powiem:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam takie wymagania i dla mnie ten BenQ to dar niebios jezeli chodzi o cene ;P

ten sam model, ale z celeronem 1466Mhz, kosztuje 3000plnów :lol2: :lol2: :lol2:

proca zawsze bedzie mozna kiedys zmienic jak potanieja :)

 

dla mnie rewelka, bo na w3j mnie nie stac :)

 

a poki co czekam az ktos kupi cos od tej firmy i potestuje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten sam model, ale z celeronem 1466Mhz, kosztuje 3000plnów :lol2: :lol2: :lol2:

proca zawsze bedzie mozna kiedys zmienic jak potanieja :)

 

dla mnie rewelka, bo na w3j mnie nie stac :)

 

a poki co czekam az ktos kupi cos od tej firmy i potestuje:)

A nawet i za 2.500 :rolleyes:

 

http://notebooki.pl/notebook/pokaz-od-skapiec/1923/

 

Moze to jakis blad w opisie, a moze nie ? Kto ma wolne 2.5k pln zeby sprawdzic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena rewelacja :blink: za taki konfig.

Aż mnie ciągnie by iść do sklepu po niego prosto...;-)

Gdzie jest haczyk?!?

Z drugiej strony w innych sklepach stoi ~3000zł, jakieś przekłamanie w MTS?

Toż to tańsze od Acerów ;-) Pytanie czy również gorsze...?

Edytowane przez Gyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena rewelacja :blink: za taki konfig.

Aż mnie ciągnie by iść do sklepu po niego prosto...;-)

Gdzie jest haczyk?!?

Z drugiej strony w innych sklepach stoi ~3000zł, jakieś przekłamanie w MTS?

Toż to tańsze od Acerów ;-) Pytanie czy również gorsze...?

no wlasnie czekamy az ktos kupi i oceni hehe;)

fajnie by bylo to chociaz w sklepie zobaczec, obadac, podotykac, ale u mnie nigdzie nie ma takich wynalazkow;)

 

a na zdjeciu to wszystko fajnie wyglada... nawet acer;) :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...