Skocz do zawartości
xweb

Hp Nx8220 Piszczy Po Zmianie Na Pentium M750

Rekomendowane odpowiedzi

Zmienilem wlasnie procesor na M750, wraz ze zmiana pojawil sie irytujacy dzwiek z lewej strony obudowy, ktory nasila sie w zaleznosci od czestotliwosci taktowania. Im wyzsza tym pisk staje coraz glosniejszy (ma wieksza czestotliwosc). Nie wiem w czym problem, jest on tylko podczas stanu bezczynnosci procesora, gdy zada mu sie jakas prace - zanika. Nie wiem czy to wina sterownikow karty muzycznej, czy czasem problem jest powazniejszy. Dodam, ze w czasie ladowania sytemu jest kompletna cisza...

Prosze o pomoc :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem wlasnie procesor na M750, wraz ze zmiana pojawil sie irytujacy dzwiek z lewej strony obudowy, ktory nasila sie w zaleznosci od czestotliwosci taktowania. Im wyzsza tym pisk staje coraz glosniejszy (ma wieksza czestotliwosc). Nie wiem w czym problem, jest on tylko podczas stanu bezczynnosci procesora, gdy zada mu sie jakas prace - zanika. Nie wiem czy to wina sterownikow karty muzycznej, czy czasem problem jest powazniejszy. Dodam, ze w czasie ladowania sytemu jest kompletna cisza...

Prosze o pomoc :sad:

po zmianie procka w laptopie lub zastosowaniu jakiegoś moda elektroniki czasem dobrze jest zapuścić foramata i zainstalować windows'a

Może to rozwiąże problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem, ze problem lezy w glosnikach - to one piszcza, sciagnalalem nowe sterowniki karty muzycznej, lecz to nie pomoglo - mam juz patent by przestalo - wlaczyc jakikolwiek odtwarzac muzyki i wylaczyc glosniki. Aktualnie robie backup danych i postawie na nowo system, a co do procka...

 

Excray: Seria nx8220 w calosci posiada taka sama plyte glowna, od najnizszego do najwyzszego modelu. Zauwaz chocby lapa Phuong'a - gdzie smiga M780 i jakos nie ma problemow z przetwornica. NO, ale na jakiej podstawie wogole wysuwasz takie absurdalne wnioski <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po zmianie procka w laptopie lub zastosowaniu jakiegoś moda elektroniki czasem dobrze jest zapuścić foramata i zainstalować windows'a

Może to rozwiąże problem?

nie no stary, windows piszczy po zmianie procka? jak Ci coś takiego mogło przyjść do głowy :mur:

 

xweb -> kolega Excray dobrze prawi, zapotrzebowanie na prąd wzrosło dość znacznie i to jest powodem tego piszczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wina lezy w sterownikach karty muzycznej... Paradoksalnie, czytam teraz support HP i podaja tam podobne przypadki, zalecaja instalacje nowych sterownikow, a potwierdza to fakt, ze przy wlaczeniu jakiejkolwiek muzyki piszczenie calkowicie ustaje.

Natomiast juz wspomnialem, ze HP serii nx8220 maja identyczne plyty glowne od modelu EK205EA do PY518EA, a wlasciele wyzszych modeli tez na to narzekali na forum, tyle, ze u mnie podane tam sterowniki nie pomogly...

 

EDIT:

Excray - zwracam honor, przetwornica moze powodowac te piski, choc u mnie to nie jest w sam raz powodem :wink: 21W a 27W to nie az tak radykalna roznica...

 

kucyk: Tak, Windows piszczy, a kontretnie kulawa obsluga ACPI, przez nia procesor w stanie idle wydaje dziwne piski, przypadlosc jest niestety powszechna na platformie centrino - dotyka wiele laptopow roznych producentow... U mnie pomaga wlaczenie w tle spauzowanego Media Playera B-)

Edytowane przez xweb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...