Skocz do zawartości
mmacka

Bezpieczna czestotliwosc PCI w K7S5A

Rekomendowane odpowiedzi

Szukalem szukalem i nie znalazlem odpowiedzi w archiwum wiec pytam szanownych expertow 8)

 

Poniewaz wciaz jestem posiadaczem K7S5A :cry: i kiepskich 266 DDR pociolem mostki na procku (AXP 1700 0,13) by uzyskac mnoznik 12,5.

Jednak Procek nie chce wstac na 12,5 x 133 :?

Napiecie v-core jest dosyc niskie bo 1,47 , a niestety nie moge podniesc w biosie wiec postanowilem polaczyc mostki L11 by sprobowac na 1,6 V. Niestety klej przewodzacy ktory kupilem jest b. kiepski (nie laczy poprawnie mostkow). Zanim zatem znajde jakis nowy chcialbym puscic procka szybciej niz 12,5 x 100 :oops:

na 12,5x124 plyta pracuje okiej, jednak nie wiem jak obliczyc czestotliwosc pci jaka jest przy 124 Mhz. Chce byc pewny ze nie zniszcze niczego.

Wiec jak obliczyc czestotliwosc PCI dla k7s5a 110 Mhz, 112 Mhz, 124 Mhz ?

Pozdrowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, thz

gdzies slyszalem, ze takze mniejsza (oprocz wiekszej) czestotliwosc niz 33 Mhz na PCI moze powodowac problemy, czy to prawda ?

to prawda, niedotaktowanie jest gorsze od przetaktowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grrr, no to musze przeczekac do poniedzialku na ustawieniach 12,5 x 100 zamiast 12,5 x 133 :evil:

 

czy podniesienie z 1,5 do 1,6 wystarczy mojemu AXP 1700 0,13 by poprawnie pracowac na 12,5x133 ? czy moze od razu pokleic mostki na 1,65 ?

 

swoja droga to dziwne , czytajac to forum mialem nadzieje ze ten antek pojdzie mi na mnozniku 12,5 bez zmieniania napiecia, moze powodem jest ze v-core ma 1,47 ? ( niestety majac k7s5a musze bawic sie w klejenie mostkow nawet by podniesc napiecie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast łączyć mostki na procku podłącz rezystor do kontrolera napięcia i uzyskasz napięcie jakie chcesz .Materiały i linki znajdują się na forum . Co do częstotliiwości PCI to każde ustawienie w Biosie cheepman-a jest bezpieczne(tylko lepiej jest nad niz pod 33 :) ) Zalecane 110,112,133,138,143,147 i nie wiem co dokładnie z 166 (jak się samemu nie sprawdzi to nie wiadomo :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...